Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2006., 13:03   #141
Platina nije meksa i navodno se uopce ne osteti - povrsinske ogrebotine ju ne ostecuju i ne smanjuju joj masu.
Quote:
Platinum Qualities kaže:
Eternal
Platinum jewellery is the perfect choice for a lifetime of everyday wear. Its density and weight make it more durable than other jewellery metals. Platinum does not wear away and holds precious stones firmly and securely. Like all precious metals, platinum scratches. However, the scratch on a platinum piece is merely a displacement of the metal and none of its volume is lost. So, even though wearing it each and every day may leave an impression on the surface, it remains what it was - a symbol for all things eternal.
LINK: http://www.preciousplatinum.co.uk/output/page795.asp
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2006., 18:33   #142
Par linkova, možda kome dobro dođe:

dtc
preciousplatinum
rosato
Trudi
Salvini

i jedan za vjenčanice
Delsa

Btw, Gioia od 7. veljače ima prilog o vjenčanjima.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 09:47   #143
hej........

....moze jedno pitanje.............sta znaci dobiti prsten za dan zaljubljenih, a ne cuti cuveno pitanje?
 
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 20:49   #144
Znaci "Volim te"
tina981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 21:38   #145
help!! da li znate koju zlatarnu da drzi prstenje od titana?
naime, za zarucnicki sam dobila prsten svojih snova, bijelo zlato, mat, sa kockastim cirkonom, prekrasan i jednostavan, ali za vjencano prstenje buduci i ja zelimo titan...
nesto kao ovo recimo http://www.titanium-buzz.com/titaniumgold.html (the heartbeat)
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 00:14   #146
mislim da ces to morat radit po narudzbi jer ne vjerujem da itkoto drzi. zato kreni od najvecih i pitaj tko bi ti zelio napraviti
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 01:15   #147
Quote:
flakey kaže:
help!! da li znate koju zlatarnu da drzi prstenje od titana?
naime, za zarucnicki sam dobila prsten svojih snova, bijelo zlato, mat, sa kockastim cirkonom, prekrasan i jednostavan, ali za vjencano prstenje buduci i ja zelimo titan...
nesto kao ovo recimo http://www.titanium-buzz.com/titaniumgold.html (the heartbeat)
Zlatari u Zagrebu ne rade sa titanom,niti sa platinom.Takvi isti modeli se mogu napraviti od zlata ,jedino su teži...
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 03:04   #148
Quote:
..a unda kaže:
..pitaj ovdje po forumu da ti ga neko da. pola foruma je raskinulo veze i zaruke.
Ti si neki stručnjak za forume
crvena sonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 12:01   #149
Quote:
monika13 kaže:
Zlatari u Zagrebu ne rade sa titanom,niti sa platinom.Takvi isti modeli se mogu napraviti od zlata ,jedino su teži...
da... to bi bilo zanimljivo.. i skupo
u svakom slucaju hvala..
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 12:12   #150
Quote:
monika13 kaže:
Zlatari u Zagrebu ne rade sa titanom,niti sa platinom.Takvi isti modeli se mogu napraviti od zlata ,jedino su teži...
rade.

samo se posebno narucuje.

pitala ja zlatarku za platinu, rekla da moze, samo ce kostati gram platine 4 puta koliko kosta gram zlata. i da se to radi po naruzdbi, nemaju gotovih
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 21:23   #151
pozdravljam forum !

imam jedno pocetnicko pitanje...kako znat koju velicinu kupiti, mislim vjerojatno postoje neke velicine? ...mozda bi bilo dobro da znam prije nego se osramotim u zlatarni

pozdrav
 
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 21:37   #152
Quote:
kreso_b kaže:
pozdravljam forum !

imam jedno pocetnicko pitanje...kako znat koju velicinu kupiti, mislim vjerojatno postoje neke velicine? ...mozda bi bilo dobro da znam prije nego se osramotim u zlatarni

pozdrav
to ti je po prilici isto kao kad dodjes u ducan s cipelama i trazis da ti prodaju cipele za tvoju dragu. a ne znas velicinu. A kao da je bitno da l nosi 37 ili 40
Pa vjerojatno ima neki prsten koji joj je dobar, uzmes taj prsten, zlatar po njemu izmjeri odgovarajucu velicinu i thats it.
miaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 21:52   #153
mislim da ce primjetit ako joj ukradem prsten iz sobe...
jel ga ja mogu sam izmjerit....tipa promjer i sl.

pokusa sam jedan stavit na svoj prst i dobro mi lezi na malom prstu
 
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 22:03   #154
Quote:
kreso_b kaže:
mislim da ce primjetit ako joj ukradem prsten iz sobe...
jel ga ja mogu sam izmjerit....tipa promjer i sl.

pokusa sam jedan stavit na svoj prst i dobro mi lezi na malom prstu
po prilici mozes, al to nije to. Neznatna je razlika od broja do broja, a opet znacajna , tako da ce ti na tvom malom prstu odgovarat vise velicina.
Zenske velicine se krecu po prilici od 11 ( ak ima tanke prstice) , pa nadalje, cca 20 i kusur.
Znaci neka srednja velicina je 14, 15 sto vecina zena ima.
miaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 23:35   #155
Meni je za prsenjak br. 11
Za srednji prst, gdje inace nosim prsten (srednji prst na desnoj ruci) mi je 13


Moja frendica ima valjda 16 na prstenjaku JAKO varira... Uzmi prsten i napravi otisak u sapunu ili sl
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 02:07   #156
Quote:
misiz S kaže:
Dakle, dobra sam si s jedno zlatarkom u Zg-u kojoj necu sad navoditi ime. I pitala ja nju koja je razlika, mislim ona zna, zena je i sudski vjestak za drago kamenje. I gle, na moje cudjenje sto mi nije velicala platinu, kaze ona meni: Gle, draga, razlika je u cijeni jako velika ali u pogledu izdrzljivosti je slijedece - zlato ce ti (govorimo o relacijama) trajati 7 mjeseci a platina 8. I to je sve, samo sto je platina rjedja i sad ju ljudi skupo placaju kao da je ne znam sto.

To mi je rekla osoba koja zna zlatarski zanat i koja izradjuje nakit!!!
Dakle ja sam odlucila na najjednostavnije moguce i to od bijelog zlata jer od osnovne skole ne nosim zuto!
Ali sto ljudi sto cudi. ako zelis platiti soma eura za vrlo jednostavno prstenje od platine- be my guest!!! Mi smo rekli da necemo.
Sto posto ti ta zena ne radi s platinom - nije luda da ti govori sve pozitivne stvari o platini pa da podjes negdje gdje rade s platinom. Istina je da je puno skuplje od bijelog zlata ali je lakse za odrzavat kroz godine...

Pitas zasto? - "Platina je postojana. Platina se ne može iznosti, istrošiti. Jer, i nakon dugog nošenja jedva da nastaje oštećenje ili gubitak metala uslijed odvajanja metalne strugotine. Ona ostaje kao što je i uvijek: dragocijena i čista." http://velebit.com/zlatarna/koci/ Kada se bijelo zlato (ili zuto zlato) ogrebe gubi se to zlato za razliku od platine.
tina981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 02:52   #157
Bijelo zlato ljepse izgleda i vise sjaji. Platina je malo skuplja jer je rijeda ali se dosta vide linije i sare po njoj. Moj prsten je od bijelog zlata... Od platine imam sat i neke druge stvari ali je stvarno dosta isarana.

Inace, vecina zlatara ( u luksuznim zlatarama) preporucuje da je bolji prsten od bijelog zlata....ali mora da bude najmanje 18k.
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 05:00   #158
Hmmmm... procitajte ovo:

White Gold
White gold is an alloy of gold and white metals. White metals such as silver, nickel, palladium and platinum change the color of gold to a white color.

The properties of the white gold will vary depending upon which metals were mixed and the proportions used. Therefore, white gold alloys can be custom made for specific purposes, for example, alloys using nickel are very hard and strong and can be used for rings and pins. White alloys using palladium are softer and more pliable and can be used for settings to hold gemstones.

White gold is not strictly speaking white, it is a grey steel-like color which is treated to make the article look white. The treatment used is an electroplate of another metal called rhodium. Rhodium plating makes the finished white gold article look white, but unfortunately is wears off and the plating should be replaced approximately once a year.

Platinum
Platinum on the other hand is a white metal. Platinum is used as an almost pure metal, approximately 95% pure, whereas white gold is only 75% pure in 18ct and only 58.5% pure in 14ct.

Being a naturally white metal, platinum does not need the rhodium treatment, because it starts off white and will always stay white.

Platinum is more dense (heavier) than gold. You can feel a noticeable difference in weight between the same article made in platinum and gold.

Platinum's best property as far as jewelry is concerned is its abrasive resistance. Platinum rings and in particular platinum claws will still be in great condition many years after the equivalent gold article is worn away. This is quite amazing when you consider that platinum is relatively soft and bends more easily than gold.

Summary of Platinum's properties
natural white color
looks better than white gold when it is old and scratched
feels heavier than gold
will wear better and last longer than gold
is very expensive


Summary of white gold's properties
stronger than platinum
more rigid than platinum
half the price of platinum

Ja vise ne znam. A Katie, i ja sam cula sam bijelo zlato vise sjaji, mozda je zbog "rhodium plating." Imam prsten od bijelog zlata koji je malo pozutio... vjerojatno moram na taj rhodium plating.
tina981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 07:33   #159
Ma prstenje po meni nije za do kraja zivota. Ljudi se debljaju, mrshave, mijenjaju ukus, a i dosade ti stalno ista prstenenja...i onda na godishnjicu ili vech neshto odete oboje i promijenite prstenje....
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 07:45   #160
Quote:
tina981 kaže:

Ja vise ne znam. A Katie, i ja sam cula sam bijelo zlato vise sjaji, mozda je zbog "rhodium plating." Imam prsten od bijelog zlata koji je malo pozutio... vjerojatno moram na taj rhodium plating.

Tina,

Bijelo zlato pozuti poslje par mjeseci i moras ga odnjeti kod zlatara da ga specijalno cisti. Moj prsten je bio mnogo skup i kad sam vidjela da je poceo da zuti poludjela sam. Ali kad sam otisla kod mog zlatara on ga je ocistio za minut. Ja sam mislila da je poceo da zuti, ali nije. Neka zuta boja se jednostavno nakupi na njega....ali se ocisti za sekundu.
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:58.