Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2009., 15:14   #41
Quote:
M3NT4L kaže: Pogledaj post
500 partova?
Može čisto informativno,koliko je od toga standard partova iz librarija,a koliko baš uniqe dijelove?
P.S Jesi Catiu učio na fakultetu ili?
radim trenutno svoju kuću na dvije etaže sa svim detaljima u mjerilu, zidovi, zatim fasada, sav namještaj...

malo sam se izučio u Catia-i i freestyle modul, a on mi puno pomaže kad crtam recimo nepravilne oblike kao što su zavjese u kući, plahte i te stvari.

Evo, ne znam kako da ti bolje objasnim, ali zamisli si da sam uzimao recimo 4 stolice kao jedan part. Ono, uzimao sam više jer neke stvari možeš umnožit i kopirat.

Puno sitnih detalja. No kad pogledaš, nisu ti dijelovi puno komplicirani, no jako su brojni, i kad apliciraš materijale, onda grafička dolazi do izražaja. Bez dobre grafike nema dobrog posla u catia-i.

Inače, prekinuo sam fakultet strojarstva zbog zdravstvenih problema, na faksu nisam ni c od catia-e vidio, a u srednjoj školi sam je učio godinu i pol i radio maturalni rad u njoj. Točnije, radio sam jednu steznu napravu za glodanje - paralelni škripac.

Radio sam u partu, zatim napravio product i to sve simulirao... ono, zanimljiv je bio rad. Hvala bogu, dobro sam prošao i izvukao dobru ocjenu što mi je diglo prosjek na maturi..

Inače, dosta sam samouk što se catia-e tiče, i nije me sram ništa pitati od onog što ne znam.

Tražim posao u tome, al hebiga... situacija je takva kakva je...
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 15:16   #42
Quote:
Majkus! kaže: Pogledaj post
Ako se slažu ostali kolege modovi ovo ide u sticky..
iako nisam mod, rekao bih da je to pametna ideja

i eventualno skinut sticky o visti RTM... sedmica je na pomolu... tako da nepotrebno stoji gore...
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 19:59   #43
Quote:
GoGs777 kaže: Pogledaj post
radim trenutno svoju kuću na dvije etaže sa svim detaljima u mjerilu, zidovi, zatim fasada, sav namještaj...

malo sam se izučio u Catia-i i freestyle modul, a on mi puno pomaže kad crtam recimo nepravilne oblike kao što su zavjese u kući, plahte i te stvari.

Evo, ne znam kako da ti bolje objasnim, ali zamisli si da sam uzimao recimo 4 stolice kao jedan part. Ono, uzimao sam više jer neke stvari možeš umnožit i kopirat.

Puno sitnih detalja. No kad pogledaš, nisu ti dijelovi puno komplicirani, no jako su brojni, i kad apliciraš materijale, onda grafička dolazi do izražaja. Bez dobre grafike nema dobrog posla u catia-i.

Inače, prekinuo sam fakultet strojarstva zbog zdravstvenih problema, na faksu nisam ni c od catia-e vidio, a u srednjoj školi sam je učio godinu i pol i radio maturalni rad u njoj. Točnije, radio sam jednu steznu napravu za glodanje - paralelni škripac.

Radio sam u partu, zatim napravio product i to sve simulirao... ono, zanimljiv je bio rad. Hvala bogu, dobro sam prošao i izvukao dobru ocjenu što mi je diglo prosjek na maturi..

Inače, dosta sam samouk što se catia-e tiče, i nije me sram ništa pitati od onog što ne znam.

Tražim posao u tome, al hebiga... situacija je takva kakva je...
Svaka čast na strpljenju i volji da to radiš..
Ja sam najviše radio 42 dijela,i to je bio mobilni robot kojeg sam morao ikonstruirati za jedno natjecanje...
To u vezi posla je istina....dosta mojih prijatelja zna CAD,Catiu pa rade kao tokari po poduzećima jer jednostavno nema posla,eventualno se negdje progurati kao cnc programer....
Mislim da se Catia radi na višim godinama,ali se primjenjuje osim u modeliranju,ii u proračunima i simulacijama.
Bi li mogao ja nekako baciti pogled na te kuću kad ju završiš
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 20:07   #44
Quote:
M3NT4L kaže: Pogledaj post
Svaka čast na strpljenju i volji da to radiš..
Ja sam najviše radio 42 dijela,i to je bio mobilni robot kojeg sam morao ikonstruirati za jedno natjecanje...
To u vezi posla je istina....dosta mojih prijatelja zna CAD,Catiu pa rade kao tokari po poduzećima jer jednostavno nema posla,eventualno se negdje progurati kao cnc programer....
Mislim da se Catia radi na višim godinama,ali se primjenjuje osim u modeliranju,ii u proračunima i simulacijama.
Bi li mogao ja nekako baciti pogled na te kuću kad ju završiš
budem bacio screenshotove. imam još nekih tjedan dana posla, ali obrati mi se kroz tih tjedan dana na PM, pa ću ti poslat da vidiš.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 21:32   #45
Quote:
GoGs777 kaže: Pogledaj post
budem bacio screenshotove. imam još nekih tjedan dana posla, ali obrati mi se kroz tih tjedan dana na PM, pa ću ti poslat da vidiš.
Daj sibni i meni...i mene zanima kako to zgleda u Catii.
__________________
3D in my blood. :)
Igor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 21:36   #46
Quote:
Igor88 kaže: Pogledaj post
Daj sibni i meni...i mene zanima kako to zgleda u Catii.
imam još dosta posla, poslat ću kad završim... kroz nekih tjedan dana otprilike... možda malo duže.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 01:42   #47
Radim u Catia-i i AutoCAD-u u tehničkoj školi. AutoCAD sam imao jednu godinu i tehničko crtanje mi ide savršeno a 3D sam malo sam izučavao, napravio neke neloše modele al mi dosadilo kad sam otkrio Catiu. Catiu učim tek pola godine u školi, imam još doma neke knjige i radim, modele, sklopove, kinematske simulacije, zatim simulacije obrade na strojevima (glodalici i tokarilici). Catia je dušu dala za 3D modeliranje, mislim da idem na natjecanje ove godine). Ako koga zanima mogu mu pokazat koji model al nisu nista posebno (zasad ) Volio bi se s tim bavit u životu.

Btw, korisnik koje kaže da je radio mobilnog robota za natjecanje, si to možda radio za Ligu Kumpanija?
leslie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 03:59   #48
Quote:
GoGs777 kaže: Pogledaj post
imam još dosta posla, poslat ću kad završim... kroz nekih tjedan dana otprilike... možda malo duže.
Naravno,naravno...samo daj,imas vremena ,a mi dotle strpljeni spasenji!
__________________
3D in my blood. :)
Igor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 10:32   #49
Quote:
Majkus! kaže: Pogledaj post
Ako se slažu ostali kolege modovi ovo ide u sticky..
Posto vec ima sticky o 3d modeliranju i sl., ja bih predlozio da se zadnji postovi prebace tamo i da se tamo nastavi diskusija...htio sam to prije napraviti al me zajebo onaj post sa savijanjem plehova i onda su svi krenuli iza njega ovdje pisati. Molio bih misljenje diskutanata na temi.

Isto tako, ne bih skidao topic o Visti i trpao gore 7-icu koju koristi par geekova.

Zadnje uređivanje Fosna : 13.01.2009. at 10:37.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 21:23   #50
Quote:
leslie kaže: Pogledaj post
Radim u Catia-i i AutoCAD-u u tehničkoj školi. AutoCAD sam imao jednu godinu i tehničko crtanje mi ide savršeno a 3D sam malo sam izučavao, napravio neke neloše modele al mi dosadilo kad sam otkrio Catiu. Catiu učim tek pola godine u školi, imam još doma neke knjige i radim, modele, sklopove, kinematske simulacije, zatim simulacije obrade na strojevima (glodalici i tokarilici). Catia je dušu dala za 3D modeliranje, mislim da idem na natjecanje ove godine). Ako koga zanima mogu mu pokazat koji model al nisu nista posebno (zasad ) Volio bi se s tim bavit u životu.

Btw, korisnik koje kaže da je radio mobilnog robota za natjecanje, si to možda radio za Ligu Kumpanija?
Yep,za ligu kumpaniju je bilo ....
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 21:25   #51
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
Posto vec ima sticky o 3d modeliranju i sl., ja bih predlozio da se zadnji postovi prebace tamo i da se tamo nastavi diskusija...htio sam to prije napraviti al me zajebo onaj post sa savijanjem plehova i onda su svi krenuli iza njega ovdje pisati. Molio bih misljenje diskutanata na temi.

Isto tako, ne bih skidao topic o Visti i trpao gore 7-icu koju koristi par geekova.
Mislim da mozda ne bi trebalo ni spajati ova 2 topica jer ipak CAD programi se ne mogu totalno uporedjivati sa 3D modelerima...Iako je u CAD moguce raditi 3D,njihova primarna svrha je samo 2D crtanje i to naglasak na crtanje,dok Catia i ostali nude pravo 3d modeliranje pa i simulaciju i proračun materijalnih svojstava,dok kod CADa to nije baš slučaj...Neka ovaj topic ostane tu,već će netko naći koga zanima...Ionako se svako malo otvori nova tema o CADu....
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 21:36   #52
Quote:
M3NT4L kaže: Pogledaj post
Mislim da mozda ne bi trebalo ni spajati ova 2 topica jer ipak CAD programi se ne mogu totalno uporedjivati sa 3D modelerima...Iako je u CAD moguce raditi 3D,njihova primarna svrha je samo 2D crtanje i to naglasak na crtanje,dok Catia i ostali nude pravo 3d modeliranje pa i simulaciju i proračun materijalnih svojstava,dok kod CADa to nije baš slučaj...Neka ovaj topic ostane tu,već će netko naći koga zanima...Ionako se svako malo otvori nova tema o CADu....
potpisat ću post. modeliranje je sklop nekih CAD programa kao što je Catia (freestyle modul), a CAD je sam po sebi skup modula različitih funkcija.

Dakle, i ja sam za sticky
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 09:58   #53
Oki doki...
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 17:53   #54
poslao sam momcima na PM kako izgleda crtež, pa ako budu blagi sa kritikama, možda ga i u temu stavim da vidite
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 18:44   #55
Quote:
GoGs777 kaže: Pogledaj post
poslao sam momcima na PM kako izgleda crtež, pa ako budu blagi sa kritikama, možda ga i u temu stavim da vidite
Samo ću komentirati da nema potrebe za kritikom,već da je rad jako dobro napravljen...Zavidim na strpljenju da se to sve složi u jedan produkt (ja sam znao ponekad izgubit po par sati na to na puno,puno jednostavnije strojarske dijelove)...Stvarno super rad...
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 18:47   #56
Za mali razvoj teme:
Jučer sam čuo informaciju da u Ljubljani na strojarskom fakultetu imaju računala sa 32GB RAMa pa me zanima kakva je to arhitektura takvih računala tj. jel se takva računala slažu kao naša,samo sa više komponenata,ili su to ipak posebne vrste hardvera?
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 19:12   #57
Quote:
M3NT4L kaže: Pogledaj post
Za mali razvoj teme:
Jučer sam čuo informaciju da u Ljubljani na strojarskom fakultetu imaju računala sa 32GB RAMa pa me zanima kakva je to arhitektura takvih računala tj. jel se takva računala slažu kao naša,samo sa više komponenata,ili su to ipak posebne vrste hardvera?
mislim da su komponente više manje jednake, ali je sistem spajanja totalno drugačiji. Inače, bila je nedavno informacija da nvidia u suradnji sa još nekim informatičkim divovima počinje raditi komercijalna super računala. 100 000 kuna će im bit cijena. riječ je o teraflopsima.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 00:57   #59
Lijepo lijepo svaka čast, probaj renderat koju slikicu u photo studiu sa visokom kvalitetom i efektima. Probaj i malo eksperimentirat sa svjetlima pa renderat. Ovako to kod mene izgleda kod jednostavnijih stvari

http://i42.tinypic.com/1z3xqiu.jpg
http://i42.tinypic.com/11si70h.jpg
http://i44.tinypic.com/2zxpm2s.jpg

Zadnje uređivanje Fosna : 09.02.2013. at 14:06.
leslie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 13:33   #60
Quote:
M3NT4L kaže: Pogledaj post
Mislim da mozda ne bi trebalo ni spajati ova 2 topica jer ipak CAD programi se ne mogu totalno uporedjivati sa 3D modelerima...Iako je u CAD moguce raditi 3D,njihova primarna svrha je samo 2D crtanje i to naglasak na crtanje,dok Catia i ostali nude pravo 3d modeliranje pa i simulaciju i proračun materijalnih svojstava,dok kod CADa to nije baš slučaj...Neka ovaj topic ostane tu,već će netko naći koga zanima...Ionako se svako malo otvori nova tema o CADu....

Moram te malo ispravit jer ovo sta si napiso bas i nije istina. CAD znači computer aided design ili ti ga kompjuterski potpomognuto konstruiranje, i u to nikako ne spada samo 2D crtanje. CAD je opceniti naziv i za 2D a i za 3D. Catia, Solidworks, ProE itd itd sve su to CAD-ovi. Mozda te buni to što je autoCAD više namjenjen za 2D pa si po tome to zaključio. Simulacije su nazovimo ih dodatni "softveri" unutar tih programa. Tako SolidWorks za FEM analize koristi CosmosWorks i CosmosExpres, Catia koristi dio od MSC-a (Nastran) itd...
NHF.
Snooker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:29.