Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2007., 23:05   #1
Belgija

Ovako naime stvari stoje: kreten od mene nasla decka iz Nizozemske i sad se selimo u Belgiju jer je nemoguce vizu srediti u Nizozemskoj jer ja imam 20 godina, a za aplikaciju moras imati 21. Uglavnom, od sljedeceg tjedna smo u Belgiji u pokusajima da tamo ostanem legalno i da se vjencamo...eny way mene ubija situacija cekanja..i prolazenja vremena da se nista ne odvija i da me tretiraju ko kriminalca...krenula sam studirat psihologiju u hrvatskoj i oduvijek sam radila od kad znam za sebe....a sad sjedim, camim i cekam...i ubija me to....bilo kakva pomoc dobro je dosla...bilo kakav savjet...bilo sta...zeljela bi radit...nekako se dokazat...da sam tu di jesam prvenstveno iz ljubavi(koliko god to trash zvucalo) i da ne zelim nikoga zlorabiti...samo nastaviti gdje sam zapocela...radit, studirat i biti sretna...a sad samo iza sebe imam gimnaziju tako da ne znam kako, kuda, sta......svaka pomoc i savjet je dobrodosao....hvala unaprijed svima ...koji me imalo tretiraju po covjecnosti a ne po tome sto moje ime nije na listi zemalja koje spadaju u europsku uniju(by the way najveca ironija-zivim 10 kilometara od granice za europsku uniju).......0 bodova
djubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 21:23   #2
gwendolyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 18:20   #3
sta sam krivo napisala?
nemas pojma kako to frustrira.. samo trazim nekoga tko je mozda to prosao jer bi mi to uvelike pojednostavnilo sklapanje hrpe od 40 papira a da me ne salju 200 puta nazad.. ma................
ne zelim ovo ni najgorem neprijatelju
djubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 16:07   #4
Vrati se za 5 godina (sa 5 godina radnog iskustva u radnoj knjižici) na forum sa ovakvim pitanjem...



MindeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 16:24   #5
možeš li nastaviti vanredno studirati u hr? Imali ti dečko posao u belgiji, ili oboje selite tamo bez posla?
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 20:30   #6
Quote:
djubre kaže: Pogledaj post
Ovako naime stvari stoje: kreten od mene nasla decka iz Nizozemske i sad se selimo u Belgiju jer je nemoguce vizu srediti u Nizozemskoj jer ja imam 20 godina, a za aplikaciju moras imati 21. Uglavnom, od sljedeceg tjedna smo u Belgiji u pokusajima da tamo ostanem legalno i da se vjencamo...eny way mene ubija situacija cekanja..i prolazenja vremena da se nista ne odvija i da me tretiraju ko kriminalca...krenula sam studirat psihologiju u hrvatskoj i oduvijek sam radila od kad znam za sebe....a sad sjedim, camim i cekam...i ubija me to....bilo kakva pomoc dobro je dosla...bilo kakav savjet...bilo sta...zeljela bi radit...nekako se dokazat...da sam tu di jesam prvenstveno iz ljubavi(koliko god to trash zvucalo) i da ne zelim nikoga zlorabiti...samo nastaviti gdje sam zapocela...radit, studirat i biti sretna...a sad samo iza sebe imam gimnaziju tako da ne znam kako, kuda, sta......svaka pomoc i savjet je dobrodosao....hvala unaprijed svima ...koji me imalo tretiraju po covjecnosti a ne po tome sto moje ime nije na listi zemalja koje spadaju u europsku uniju(by the way najveca ironija-zivim 10 kilometara od granice za europsku uniju).......0 bodova
...mnogi su to prosli i prezivjeli. U nekim zemljama je vise, a u nekim manje komplicirano, ali nigdje nije jednostavno (samo dodjes i ostanes). Negdje se na dozvolu ceka tjednima, negdje mjesecima, a u nekim slucajevima i vise godina. Zivoti svih tih ljudi su u medjuvremenu "ni tu ni tamo", ili "on hold" i sto se tice posla, i skolovanje ili bilo kakvih dugorocnih planova.
potepuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 09:45   #7
belgija ti je super zemlja i nadam se da ce ti biti ok.
i belgijski nizozemski (tj flamanski) je ljepsa varijanta nizozemskog, zvuci jako toplo

echt goed [eht hut] = stvarno dobro
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 01:22   #8
Quote:
MindeR kaže: Pogledaj post
Vrati se za 5 godina (sa 5 godina radnog iskustva u radnoj knjižici) na forum sa ovakvim pitanjem...



a smo nabrijani a? 0 bodova.
ne idem ja u belgiju zbog posla nego zbog zenidbe s osobom s kojom planiras buducnost, a ono sto je mene zanimalo koliko dugo i da li tko ima iskustva sa zezanjem sto se tice zapocinjanja studiranja vani i rada u nekoj tvornici dok ne pocnes napredovat...da li se moze ubrzat kako i tako blize i tako dalje....bla...
bez ikakvog nabrijavanja i arogancije...tko moze pomoc savjetom super tko je nabrijan nek svoje frustracije nauci izbacivati u interakciji s ljudima u stvarnom zivotu facu u facu, a ne se po forumima u sitne sate lijeciti na kretenski nacin ...ne da mi se vise rijeci trositi
djubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 01:33   #9
Quote:
murtela kaže: Pogledaj post
možeš li nastaviti vanredno studirati u hr? Imali ti dečko posao u belgiji, ili oboje selite tamo bez posla?
decko ima super posao i s njegovom placom mozemo zivjeti oboje ko lordovi samo sto ja nisam taj tip osobe...sto manje moving-a, to mene veca depra pere...a za vanredno ne postoji mogucnost jer psihologija nije vanredan studij i samo ih je oko 30 na godini u rijeci.....da bar...a i onda imas taj zakon da smijes tri mjeseca biti u schanganskoj zoni pa onda pol godine van nje inace si deportiran iako se u zadnje vrijeme sve nesto mijenja u svezi hrvata u belgiji samo u blesavoj birokraciji nitko ne zna tko pije a tko placa, pa tako ni u belgijskoj ambasadi nemaju konkretne odgovore, a i imas takav princip da su zakoni drukciji od opcine do opcine sto se tice ulazne vize za belgiju..zato pokusavam doc do informacija iz konkretnih iskustava
djubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 01:35   #10
Quote:
potepuh kaže: Pogledaj post
...mnogi su to prosli i prezivjeli. U nekim zemljama je vise, a u nekim manje komplicirano, ali nigdje nije jednostavno (samo dodjes i ostanes). Negdje se na dozvolu ceka tjednima, negdje mjesecima, a u nekim slucajevima i vise godina. Zivoti svih tih ljudi su u medjuvremenu "ni tu ni tamo", ili "on hold" i sto se tice posla, i skolovanje ili bilo kakvih dugorocnih planova.
nazalost sam sve vise svijesnija toga....rupa u 21-om stoljecu
djubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 01:37   #11
Quote:
camundongo kaže: Pogledaj post
belgija ti je super zemlja i nadam se da ce ti biti ok.
i belgijski nizozemski (tj flamanski) je ljepsa varijanta nizozemskog, zvuci jako toplo

echt goed [eht hut] = stvarno dobro
srecom. to sam cak i skuzila..puno ih vise razumijem kad pricaju nego nizozemce s kojima sam bila u kontaktu(a jos su iz brabanta pa imaju slang), a i lijepse zvuce
djubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 01:52   #12
A sta se ne vjencate u Hr, pa kao "postena" supruga neodes legalno s njim u Nizozemsku???
Pa legalno upises fakultet ili nastavis taj u Ri s tim da putujes non stop...
Fakat ne kuzim di je problem???
Moja frendica je imala izgon iz D, frajer doso za njom u Hr, vjencali se i ona se vratila nazad legalno.
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 18:28   #13
Quote:
bibobu kaže: Pogledaj post
A sta se ne vjencate u Hr, pa kao "postena" supruga neodes legalno s njim u Nizozemsku???
Pa legalno upises fakultet ili nastavis taj u Ri s tim da putujes non stop...
Fakat ne kuzim di je problem???
Moja frendica je imala izgon iz D, frajer doso za njom u Hr, vjencali se i ona se vratila nazad legalno.
Planirali smo to...ali kao prvo...Ako se ozenimo u Belgiji u Belgij sredjujemo
dozvolu za boravak; ako se ozenimo u Hrvatskoj predajemo papire u Zagreb...pa onda cekamo da ti papiri odu u Brisel pa
dobivate vizu na temelju koje dobivam dozvolu za boravak u Belgiji, to je
ulazna viza koja traje 3 mjeseca u roku kojih moram uci u Belgiju(turisticka viza traje 3 mjeseca pa ti se to svodi na isto) I s kojom se
prijavljujem u opcini iako ovisi o opcini traze li tu ulaznu vizu D ili ne, ako ste
vjencamo u Belgiji zena iz ambasade misli da ne traze tu ulaznu vizu;jer to ovisi od opcine do opcine...taj u Ri nemogu nastaviti jer je zahtjevan i trebas biti na njemu redovit(bolonja) pa bi se onda vidjeli samo ljeti i na bozic tjedan dana i u drugom mjesecu s tim da bi ja ucila cijelo vijeme....jedino bi bila opcija da on mene posjecuje u hrvatskoj non stop a on ipak radi a kao drugo ipak smo mi ozbiljni i zelimo se ozeniti ...pa ne znam kakav bi to brak bio tako na daljinu...mi mozes reci kako su skuzili...kako je imala izgon....
djubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 18:29   #14
mislim na tvoju frendicu
djubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 21:49   #15
Quote:
djubre kaže: Pogledaj post
a smo nabrijani a? 0 bodova.
ne idem ja u belgiju zbog posla nego zbog zenidbe s osobom s kojom planiras buducnost, a ono sto je mene zanimalo koliko dugo i da li tko ima iskustva sa zezanjem sto se tice zapocinjanja studiranja vani i rada u nekoj tvornici dok ne pocnes napredovat...da li se moze ubrzat kako i tako blize i tako dalje....bla...
bez ikakvog nabrijavanja i arogancije...tko moze pomoc savjetom super tko je nabrijan nek svoje frustracije nauci izbacivati u interakciji s ljudima u stvarnom zivotu facu u facu, a ne se po forumima u sitne sate lijeciti na kretenski nacin ...ne da mi se vise rijeci trositi
SVAKA ČAST!
Ja sam upisao faks u Londonu sa studiranjem iz Zagreba i ništa mi nije pomoglo, samo su mi uzeli pare... eto ti malo realnosti. Mora da sam pogriješio, negdje...
__________________
______________________________
Stvara nas i oblikuje ono što vidimo.
MindeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 23:35   #16
Quote:
MindeR kaže: Pogledaj post
SVAKA ČAST!
Ja sam upisao faks u Londonu sa studiranjem iz Zagreba i ništa mi nije pomoglo, samo su mi uzeli pare... eto ti malo realnosti. Mora da sam pogriješio, negdje...
ma birokracija.....papiri i pare, pare i papiri....ko da sam u kafkinom procesu imam fealing...
djubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 10:08   #17
Prvo odluci da li zelis raditi, studirati, udati se - i kojim redoslijedom.
Sto se tice vize... Najbolje ti je raditi zahtjev iz HR jer ces se tu najbolje snaci. U Belgiji svatko ima svoju pricu, svaka commune; ambasada nije toliko pouzdana jer je belgijska birokracija ogromna i spora te ti ne mogu dati valjanu informaciju.
Fax - Kontaktiras fax koji zelis upisati u Belgiji i raspitas se za papirologiju, potrebne dokumente, itd. Isto tako kontaktiras belgijsku ambasadu u Belgiji da ti pojasne cijelu pricu.
Posao - Nadji bilo kakav posao preko interneta gdje ti je zagarantirana izrada radne dozvole, nakon toga u belgijskoj ambasadi u Zg dobijes visu u roku jednog dana. Sve skupa traje od 4 tjedna do 2 mjeseca, ovisno o tome koliko si agilna ti i sam poslodavac.
Ili odes u Belgiju i jednostavno trazis posao kao sto bi ga trazila u Hr (oglasi, internet, agencije za zaposljavanje....). Ostatak price je isti kao i u prethodnom slucaju.
Brak - Tu se nema sto puno za reci . Privatna odluka.
spicelab is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 14:45   #18
Quote:
spicelab kaže: Pogledaj post
Prvo odluci da li zelis raditi, studirati, udati se - i kojim redoslijedom.
Sto se tice vize... Najbolje ti je raditi zahtjev iz HR jer ces se tu najbolje snaci. U Belgiji svatko ima svoju pricu, svaka commune; ambasada nije toliko pouzdana jer je belgijska birokracija ogromna i spora te ti ne mogu dati valjanu informaciju.
Fax - Kontaktiras fax koji zelis upisati u Belgiji i raspitas se za papirologiju, potrebne dokumente, itd. Isto tako kontaktiras belgijsku ambasadu u Belgiji da ti pojasne cijelu pricu.
Posao - Nadji bilo kakav posao preko interneta gdje ti je zagarantirana izrada radne dozvole, nakon toga u belgijskoj ambasadi u Zg dobijes visu u roku jednog dana. Sve skupa traje od 4 tjedna do 2 mjeseca, ovisno o tome koliko si agilna ti i sam poslodavac.
Ili odes u Belgiju i jednostavno trazis posao kao sto bi ga trazila u Hr (oglasi, internet, agencije za zaposljavanje....). Ostatak price je isti kao i u prethodnom slucaju.
Brak - Tu se nema sto puno za reci . Privatna odluka.

napokon nesto konkretno...hvala puno...kakva su tvoja osobna iskustva za belgiju...ako nije tlaka pitanje.....mi se ipak zenimo u belgiji...ako nam dozvole
djubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 15:00   #19
Quote:
djubre kaže: Pogledaj post
Ovako naime stvari stoje: kreten od mene nasla decka iz Nizozemske i sad se selimo u Belgiju jer je nemoguce vizu srediti u Nizozemskoj jer ja imam 20 godina, a za aplikaciju moras imati 21. Uglavnom, od sljedeceg tjedna smo u Belgiji u pokusajima da tamo ostanem legalno i da se vjencamo...eny way mene ubija situacija cekanja..i prolazenja vremena da se nista ne odvija i da me tretiraju ko kriminalca...krenula sam studirat psihologiju u hrvatskoj i oduvijek sam radila od kad znam za sebe....a sad sjedim, camim i cekam...i ubija me to....bilo kakva pomoc dobro je dosla...bilo kakav savjet...bilo sta...zeljela bi radit...nekako se dokazat...da sam tu di jesam prvenstveno iz ljubavi(koliko god to trash zvucalo) i da ne zelim nikoga zlorabiti...samo nastaviti gdje sam zapocela...radit, studirat i biti sretna...a sad samo iza sebe imam gimnaziju tako da ne znam kako, kuda, sta......svaka pomoc i savjet je dobrodosao....hvala unaprijed svima ...koji me imalo tretiraju po covjecnosti a ne po tome sto moje ime nije na listi zemalja koje spadaju u europsku uniju(by the way najveca ironija-zivim 10 kilometara od granice za europsku uniju).......0 bodova
ja san svoju vizu za swe dobila u roku dva miseca...dobit ces i ti tu...samo moras cekat
samantha-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 15:01   #20
e i da ne zaboravim...za vrijeme dok ti se papiri rijesavaju...nemoj ulaziti u granice europske unije...nadam se da su ti to rekli...
samantha-- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.