Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2007., 23:11   #41
Mislis u Brusselu?
Bruxelles is niet goed.
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 23:53   #42
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Mislis u Brusselu?
Bruxelles is niet goed.
Ma dobro je rekao, Molokai! (Francuski se veli Bruxelles...)
Sanja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 23:57   #43
Quote:
wilburzg kaže: Pogledaj post
...htio cuti iskustva vas koji vec zivite tamo kakav je zivot u tom gradu. Ono, standard, troskovi, koliko mi treba za prezivjeti mjesec ....
Probaj kontaktirati "igipop" njemu sam pisala o uvjetima dok je jos bio u fazi prihvacanja/neprihvacanja posla. On ti je najfriskiji kaj se tog tice!

Zdravpo
Sanja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 09:26   #44
Diddy 78 Ja sam ti iz Liege. Znam da ovdje i u Antewerpenu postoji zajednica, i cak hrvatska skola za malisane. I cesto se sastaju. Ono rade vecere itd. Ali ti nemam ni broj ni adresu, jer nikad ne idem! Pozdrav!
__________________
Ruzna, debela i dlakava
Choubaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 22:19   #45
Pozdrav iz Brisla

Hvala vam svima na javljanju. Drago mi je da je networking konacno proradio, sada bi samo trebali malo konkretnije informacije gdje bi se mogli susresti Hrvati u Belgiji. Sanja1, gdje se ti nalazis i kako se snalazis? Dali znas nekoga iz Hrvatske i gdje je moguce upoznati domace ljude? Choubaka, znam za sve te zajednice u Liegu i Antwerpnu, al' izgleda da su Hrvati u Flandriji puno aktivniji od onih u metropoli (he, he ako mozemo tako nazvati Brisel). Pirat i igipop, dali mozete priskociti upomoc? Znate li vi nesto vise o zbivanjima u okolini Bruxellesa? Wilburzg, kaj se tice prihvacanja posla u Brislu ne mozes pogrijesiti pogotovo ako firma dobro placa. Svi imaju velike oci kad jim spomenes Brisel, a i u CVju ti uvijek dobro izgleda. Kaj se tice troskova, pogledaj si www.immoweb.be, za stanove i i troskove najma. Hrana ti je +/- 30% skuplja nego doma, prijevoz ti je jeftiniji. Da proguras kroz mjesec a opet ne skrtaris, ti treba od 1,000 do 1,200 EUR. Sve zavisi na kako visokoj nozi zivis i koliko zelis usparati ili si pak priustiti na mjesec. Ajde, nadam se da ti je ovo u pomoc. Lijepi pozdrav svima i sretno.
diddy_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 17:24   #46
Ja zivim u Hasseltu, vec 12-tu godinu.
Poznam par ljudi ovdje u Limburgu. Vrlo rado i cesto se cujemo se ali se ne druzimo previse jer (uglavnom) svi radimo i jednostavno nemamo vremena.
Ja sam se super snasla (udata sam za belgijanca) tako da nisam nikada imala problema sa nicime za razliku od ljudi koji dolaze sami ili sa obitelji pa sve moraju pocet iz pocetka. Takvima stvarno skidam kapu!

Kod nas je zifot narafski jeftiniji nek u Briselu (par mojih frendova putuje svaki dan vlakom u Brisel jer im se neda mijenjati pitomi zivot nase provincije za buku i huku velegrada, iskreno, nebi bi ja iako sam i sama iz Zagreba i navikla na to sve). Dakle, uvijek bih radje putovla vlakom nego zivjela u Briselu, Antwerpenu...a i za nesmetani razvoj moje djece je ovako puno bolje (ak znas na kaj mislim).

Osim toga ako hoces na vrijeme stici na posao i zivis recimo na istoku Brisela a radis na zapadu, trebas racunati ionak na 1-1.5 sat do posla. Za toliko sam i ja u Briselu iz mog mirnog Hasselta.
Sanja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 18:01   #47
Question Pitanje za osobe iz belgije!

cao, ja i decko il buduci moj inace boravimo u BiH meni su 23 a njemu 24 godine i imamo drzavljanstvo HR i BiH. u zadnje vrijeme razmisljamo o napustanju ovih prostora i odlazak u belgiju eventualno druge drzave. oboje studiramo, ja sam apsolvent na pravu a on je na ekonomiji. kako se tretiraju diplome pravnika u evropi ili u belgiji tacnije i diplome ekonomista? il on ne vrijede nista?
a, sobzirom i kada bi otisli nakon nekog vremena podnijeli bi zahtjev za belgijsko drzavljanstvo, tako je i njegov brat uradio, koji zivi u belgiji vec sedam, osam godina. kakva je tu procedura, ko ima prednost? s obzirom da sam ja katolkinja a on musliman ali dobio je preko bake koja je inace iz like -hrvatske papire, dali mjesani brakovi imaju kakvu prednost ili je to svejedno?
sobzirom da imamo dva drzavljanstva kojeg bi se mi morali odreci? u HR nemamo prijavljen boravak ni prebivaliste, il jedan il drugi, mada bi nas dvoje rado zadrzali drzavljanstvo HR.

situacija u BiH nas je dovela da pocnemo razmisljati o tome , jer kao sto i on sam kaze ili cemo boiti u jednoj drzavi BiH koja je cjelovita il nista, njemu se ne ostaje ovdje pogotovu sto je primitivluk veliki i ljubomora, niko ne gleda sebe, mego svi trpaju nos u tudje poslove i probleme, a niko nece da se ogleda. njemu se ne svidja a ni meni sto se previse gleda na vjeru, svi gledaju kako se ko zove i sta si po vjeri. nas dvoje smo imali dosta problema, moji roditelji su se bunili radi njega a njegov otac radi mene, jer sam ja katolkinja a on pola katolik pola musliman, mada vise vuce na katolicanstvo, ali vec sam vam rekla to nam toliko nije ni bitno. bitno nam je da smo nas dvoje sretni !!!

ja vam se unaprijed zahvaljujem, i molim ako neko nema odgovora, neka ne pise neke gluposti ili da provocira, ovo je ozbiljo i ja vam se zahvaljujem! HVALA
pisces is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 15:48   #48
Quote:
pisces kaže: Pogledaj post
cao, ja i decko il buduci moj inace boravimo u BiH meni su 23 a njemu 24 godine i imamo drzavljanstvo HR i BiH. u zadnje vrijeme razmisljamo o napustanju ovih prostora i odlazak u belgiju eventualno druge drzave. oboje studiramo, ja sam apsolvent na pravu a on je na ekonomiji. kako se tretiraju diplome pravnika u evropi ili u belgiji tacnije i diplome ekonomista? il on ne vrijede nista?
a, sobzirom i kada bi otisli nakon nekog vremena podnijeli bi zahtjev za belgijsko drzavljanstvo, tako je i njegov brat uradio, koji zivi u belgiji vec sedam, osam godina. kakva je tu procedura, ko ima prednost? s obzirom da sam ja katolkinja a on musliman ali dobio je preko bake koja je inace iz like -hrvatske papire, dali mjesani brakovi imaju kakvu prednost ili je to svejedno?
sobzirom da imamo dva drzavljanstva kojeg bi se mi morali odreci? u HR nemamo prijavljen boravak ni prebivaliste, il jedan il drugi, mada bi nas dvoje rado zadrzali drzavljanstvo HR.

situacija u BiH nas je dovela da pocnemo razmisljati o tome , jer kao sto i on sam kaze ili cemo boiti u jednoj drzavi BiH koja je cjelovita il nista, njemu se ne ostaje ovdje pogotovu sto je primitivluk veliki i ljubomora, niko ne gleda sebe, mego svi trpaju nos u tudje poslove i probleme, a niko nece da se ogleda. njemu se ne svidja a ni meni sto se previse gleda na vjeru, svi gledaju kako se ko zove i sta si po vjeri. nas dvoje smo imali dosta problema, moji roditelji su se bunili radi njega a njegov otac radi mene, jer sam ja katolkinja a on pola katolik pola musliman, mada vise vuce na katolicanstvo, ali vec sam vam rekla to nam toliko nije ni bitno. bitno nam je da smo nas dvoje sretni !!!

ja vam se unaprijed zahvaljujem, i molim ako neko nema odgovora, neka ne pise neke gluposti ili da provocira, ovo je ozbiljo i ja vam se zahvaljujem! HVALA
Ja razumijem vase razloge za odlazak u inozemstvu, ali moram vam reci da cijeli plan zvuci jako naivno.
Na osnovu cega mislite dobiti dozvolu za rad ili dozvolu za boravak u Belgiji ili bilo kojoj drugoj zemlji u EU? Da li govorite barem jedan od sluzbenih jezika u Belgiji ?

ja van stvarno zelim sve najbolje, ali mislim da se morate spustiti na zamlju ( barem dok Hrvatska ne udje u EU, ali u tom slucaju sto ce van Belgijsko drzavljanstvo ?).

Slijedece stranice ( na Engleskom) imaju dosta detaljna objasnjenja u vezi imigracije za Belgiju, NIzozemsku, Njemacku, Francusku i Spanjolsku.

www.expatica.com
StellaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 09:56   #49
Quote:
pisces kaže: Pogledaj post
cao, ja i decko il buduci moj inace boravimo u BiH meni su 23 a njemu 24 godine i imamo drzavljanstvo HR i BiH. u zadnje vrijeme razmisljamo o napustanju ovih prostora i odlazak u belgiju eventualno druge drzave.
sta ces u belgiji. dodji ti nama u australiju....nema bolje zemlje.

uzmite tursticku pa kad istekne onda na crno. ima ih koliko hoces tako rade i zaradjuju dobar kesh....

a nema ovih religijski zajebancija kao sto ti opisa da je skoro glavni razlog sto hocete emigrirati.

ovdje ti je najveca religija dolar.

tako da ne duzim dodjite vi nama u AU.

Shipuga_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 19:14   #50
Haj!

Ja sam od rujna ove godine odselila u Belgiju.
Ovdje je toliko razlicitih nacionalnosti, da uopce nemas brige oko toga kako ce na vas gledati.
Jako je vazno da znas govoriti nizozemski, a kao drugi jezik francuski je vrlo pozeljan, no sa znanjem engleskog isto mozes dobro proci, jer vecina belgijanaca govori i razumije barem osve engleskog.

Ko ima prednost kod zaposljavanja, to ti ne bih znala reci, pretpostavljam da su demokratski nastrojeni, da se cijeni diploma i znanje...
Navodno da je u Belgiji danas situacija takva da je tesko naci posao, vise to nije obecana zemlja kako je nekad bilo.
Ja sam prekratko da bih ti mogla vise reci... Vrijeme ce pokazati...

Sretno u potrazi za boljim zivotom!
Slazem se za ovo sto si rekla u vezi primitivnog razmisljanja, slicno sam ja dozivljavala u HR i to mi je strasno islo na zivce i nikako se sa time nisam htjela niti mogla pomiriti. Ovdje je pak druga krajnost, svatko gleda svoja posla i prakticki susjede ne vidis da se pretjerano druze. Zapravo, ne druze se uopce. Mi svoje susjede ne poznajemo i toliko ih rijetko sretnemo, da ih ne bi ni znala tocno opisati kako izgledaju...

Toliko od mene samo ukratko...
Ako imas jos kakva pitanja javi se na Pm

Srdacan pozdrav!
__________________
25.04.2008. Moje pjesme, moji snovi...
http://public.fotki.com/weimpoint/
mala weimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 08:32   #51
Talking

Quote:
pisces kaže: Pogledaj post
cao, ja i decko il buduci moj inace boravimo u BiH meni su 23 a njemu 24 godine i imamo drzavljanstvo HR i BiH. u zadnje vrijeme razmisljamo o napustanju ovih prostora i odlazak u belgiju eventualno druge drzave. ko ima prednost? s obzirom da sam ja katolkinja a on musliman ali dobio je preko bake koja je inace iz like -hrvatske papire, dali mjesani brakovi imaju kakvu prednost ili je to svejedno?
sobzirom da imamo dva drzavljanstva kojeg bi se mi morali odreci? u HR nemamo prijavljen boravak ni prebivaliste, il jedan il drugi, mada bi nas dvoje rado zadrzali drzavljanstvo HR.

situacija u BiH nas je dovela da pocnemo razmisljati o tome , jer kao sto i on sam kaze ili cemo boiti u jednoj drzavi BiH koja je cjelovita il nista, njemu se ne ostaje ovdje pogotovu sto je primitivluk veliki i ljubomora, niko ne gleda sebe, mego svi trpaju nos u tudje poslove i probleme, a niko nece da se ogleda. njemu se ne svidja a ni meni sto se previse gleda na vjeru, svi gledaju ekako se ko zove i sta si po vjeri. nas dvoje smo imali dosta problema, moji roditelji su se bunili radi njega a njegov otac radi mene, jer sam ja katolkinja a on pola katolik pola musliman, mada vise vuce na katolicanstvo,
Pro'so rat bona.....ima vise od deset godina.....

Cudna zemlja ta Bosna....svi se kunu u nju a gledaju da zbrisu
Kao grade mutli etnicku zemlju sve uz pomoc EU i USA.....a azile po tim zemljama dobijaju -upravo oni iz mjesanih brakova......

....al' ne bih vam preporucio bona Belgiju....samo sto se nije raspala na dva "entiteta" pa poslije belaj ciju stranu ces da drzis u mogucem sukobu-Flamance il' Valonce ?
Sem toga....sta ako Bosanci za nekoliko godina ucestvuju sa svojim vojnicima u skopu mirotvorno stabilzacijskih snaga Eufora u Belgiji a recimo neki Huso Mujkic bude komandant tih snaga ili recimo Vaso Dejtonovic visoki predstavnik EU u Belgiji....
General Veresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 14:12   #52
Najbolje je pitati u veleposlanstvu.
Ja se ne sjećam ičega osim hektolitara krvi koje sam ispišao kada sam vadio papire i potrebnu dokumentaciju- a još imam talijansko državljanstvo, pa mi je bilo lakše nego mojoj boljoj polovici. Bilo je tu živčanih slomova, suza, tanjura na podu, depresije, nesigurnosti i straha- naoružajte se strpljenjem i budite jedno drugom potpora- jer nitko vam neće pomoći.

Ukoliko imate visoku stručnu spremu, prihvatiti će vas otvorenih ruku, pogotovo ako se želite specijalizirati tamo. Belgijancima trebaju mladi, perspektivni ljudi koji žele raditi a jaako im se sviđa kad ih mogu tesati kako njima paše (ili barem misliti da to mogu).

Iako, neznam koliko bih ti preporučio dolazak u ovom trenutku. Mi smo pobjegli glavom bez obzira kada su neredi počeli (živjeli smo, radili i školovali se u Bruxellesu- čak smo kupili i uredili stan) jer Belgija sada i nije dobro mjesto za život, pogotovo ako si stranac.
Možda da razmisliš o Nizozemskoj? Mi smo ovdje već par mjeseci, nije bilo nikakvih problema sa papirima i našli smo svoje mjesto pod Suncem.
__________________
George the werewolf: "We're like the world's gayest ninjas!"
badM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 02:18   #53
Let Brussels- Zagreb

Pozdrav!
Imam pitanje, ne znam gdje da ga stavim pa ću ovdje. Je li itko putovao navedenim letom i da zna koje opcije postoje osim airlines-a? Jer dosta smo na knap s vremenom i treba mi period taman oko blagdana.
Koje kopmanije još postoje? Eventualno neka fora s last minute ili bilo što?
Unaprijed hvala!
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 13:51   #54
Smile

Quote:
GothicA kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam pitanje, ne znam gdje da ga stavim pa ću ovdje. Je li itko putovao navedenim letom i da zna koje opcije postoje osim airlines-a? Jer dosta smo na knap s vremenom i treba mi period taman oko blagdana.
Koje kopmanije još postoje? Eventualno neka fora s last minute ili bilo što?
Unaprijed hvala!
ne bi te htjela obeshrabriti, al malo ti je prekasno
ja sam prije tri tjedna nasla bru-zg povratni let direktni kod croatia airlinesa za 200 eura i to je bilo super povoljno, vec su onda svi ovi nisko budzetni bili skuplji od croat.air.
tako da ces ili izdvojit poprilicnu sumu, ili jeftinija varijanta poslije praznika ako mozes
inace, ima varijanta iz koelna za zg let germanwingsom, a do koelna vlak ili bus, al je jos prije mjesec dana bilo dosta skupo( u suporedbi sa direktnim letovima) a i nije bas bilo mjesta
e da, croatia airl.koja ima direktan let je ipak jeftinija od svih drugih aviokompanija
sretno u potrazi
tea zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 19:55   #55
Slazem se s Teom, kasnis....

Imas Germanwings i TUIfly.com ali taj leti od Rijeke za Koln. Nisam tam gledala no oni su ti u klasi Germanwingsa.

Jednom sam letjela Ryanairom od Charleroi za Treviso pa rent-a-carom do Zg.

Jos ti je najbolje sjest u auto i voziti jer ce te to momentalno ipak najjeftinije doci.

Sretno
Sanja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:22   #56
-

pozdrav svima!

Vec duze godina zivim u Antwerpenu i druzim se iskljucivo sa Belgijancima jer u Antwerpenu ima jako malo Hrvata a u posljednje vrijeme me je pocela hvatat nostalgija i nadam se vratit u HR za koju godinu. Bilo bi mi drago upoznati Hrvate u Belgiji. Mozete mi poslat poruku i na private.
marina_80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:05   #57
Quote:
Sanja1 kaže: Pogledaj post
Jednom sam letjela Ryanairom od Charleroi za Treviso pa rent-a-carom do Zg.

Jos ti je najbolje sjest u auto i voziti jer ce te to momentalno ipak najjeftinije doci.

Sretno
Kasnim s odgovorom, ali ako jos tko misli ici, nije jeftinije putovati autom (benzin + vinjete za austriju i sloveniju + cestarine kostaju puno) skroz do tamo a da i ne govorimo koliko dugo bi trebalo za stici do cilja (vise od 12 sati).
Mi smo isli autom iz Rijeke do Trevisa i natrag za ~50€, tamo pustili auto na cuvanom parkingu (43€ za tjedan dana) i Ryanairom do Charleroi i natrag (68€ za dvije osobe). Ukupno ~160€, znaci svako je platio oko 80€. Da smo prije bookirali avion doslo bi jeftinije.
Winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 22:02   #58
ako nesto mrzim u Belgiji, onda je to njihova gupa i spora administracija apsolutni i potpuno su nesposobni i ništa ne znaju što god ih pitaš. potrebno je naviknuti se na njihovu sporost, nezanje i neljubaznost.
Fubuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 17:47   #59
Quote:
marina_80 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!

Vec duze godina zivim u Antwerpenu i druzim se iskljucivo sa Belgijancima jer u Antwerpenu ima jako malo Hrvata a u posljednje vrijeme me je pocela hvatat nostalgija i nadam se vratit u HR za koju godinu. Bilo bi mi drago upoznati Hrvate u Belgiji. Mozete mi poslat poruku i na private.
Ciao, žao mi je što nisam prije bila u prilici da upoznajem na ovaj način naše ljude u Belgiji, al bolje ikad nego nikad ja sam upravo u fazi povratka u Hrvatsku nakon 13 godina provedenih u Belgiji, Gent i nadam se da ću se uspjet snaći pošto je Hr za mene postao divlji zapad, al sve je stvar odvikavanja od jednog i privikavanja na drugo a ako u mi u roku od 6 mjeseci bš niš ne upali mogu se vratit uvijek nazad, za posao nije prob jer sam zadnjih godina radila kao službenica u jednoj firmi i ostvarila sam dobar rezultat tj. najbolja sam na svom odjelu pa su mi rekli ako se ikad odlučim vratit vrata su mi uvijek otvorena tako da je to super Koliko si ti već u Belgiji i kada se namjeravaš vratiti?
RInga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 17:54   #60
Quote:
Fubuki kaže: Pogledaj post
ako nesto mrzim u Belgiji, onda je to njihova gupa i spora administracija apsolutni i potpuno su nesposobni i ništa ne znaju što god ih pitaš. potrebno je naviknuti se na njihovu sporost, nezanje i neljubaznost.
I za tebe nešto: ako uredno objasniš što ti treba+ ljubazno ( tj. znam da je tlaka al nabaci smileta) dobit ćeš potrebne info+ imaš u svakom gradu administrativni centar+ knjižnica+ internet, kod njih je totalno drugačiji sistem tj: drugačiji mentalitet i nije kao kod nas da ćeš s njima ispijat kave i bit na ti, al ako se malo potrudiš da ih razumiješ bit će ti puno lakše i nećeš se živcirat, jbga ne ide glavom kroz zid, a i samo usporedi njihovu i našu papirologiju pa ono....još je to sve ok, možeš samo sjest i čekat jer drugačije ne ide: Vjeruj mi tako je svima, a ne samo tebi!
Pozdrav!
RInga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:49.