Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2007., 14:48   #21


Quote:
ANUŠKA kaže:
Mi smo svi doma goli kad se kupamo i presvlačimo i to je svima najnormalnije . Kad klinci dođu u pubertet , pretpostavljam da će postati sramežljiviji. I to je njihovo pravo. Mislim da je to najprirodnije i skroz normalno.
Tako je i kod nas bilo kad smo sestra i ja bile manje, sad više nismo tak slobodne. Tata se uvijek presvlačio u kupaoni ili negdje da ga ne gledamo, ali mama se bez problema gola prešetava. Mene osobno to ne smeta pretjerano, vidjela sam sto puta pa mogu i sto prvi.
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 19:31   #22
kad smo sis i ja bile oko 10 g. tu negdje jednom smo svi otisli na nudisticku plazu. starce se nismo sramile gledat (po doma se bas nisu spresetavali goli al nisu se ni skrivali), al nas je bilo sram nas i nosile smo ful badice (s grudnjacima na ono nis cikica ).

kad smo bile starije teenagerice, isli smo normalno na nudisticku plazu i to bez pol frke. to mi je valjda bilo najslobodnije doba u zivotu sto se tice tijela i normalnosti. starce uopce nisam dozivljavala al sam sebi bila super. onak, bila sam bolesno zgoljava al mi to tam na plazi uopce nije smetalo. imala sam feeling da se u tim trenucima (gol pod suncem i zrakom i morem) svatko mora osjecati savrseno lijepo i prihvaceno i voljeno.

znam ljude koji su odgajani u strogim uvjetima u stilu da je to velika sramota uopce biti gol i vidjeti ikog svog golog, oni se i sad kad su odrasli srame i sebe i svih oko sebe, to mi je strasno
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 20:40   #23
da, goli smo, meni je to normalna stvar. ne presetavamo se non-stop po kuci goli, ali kada idemo iz kupaonice u sobu, ili iz kupaonice u kuhinju baciti npr. praznu bocu od sampona, onda sam gola. meni ej to potrebno, i zato ne bih mogla podnijeti da mi nekakva dadilja zivi u kuci pa da se moram oblaciti i skrivati u kupaonici.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 03:08   #24
Naišao sam jučer na tu vašu temu, pa sam je potegnuo doma. Ja se presvlačim pred malim, supruga u gačama i grudnjaku se oblači.

No ona mi je rekla da je ta tema bila nedavno i u novinama. U novinama su naveli da takvu djecu pedofili puno lakše namame u stupicu jer su naviknuta na golotinju, pa im je to i vani nešto normalno. Koje su novine ne može se sjetiti. Je li tko to čitao?

Inače nisam protiv golotinje, no ovo me zgrozilo
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 04:03   #25
mama je presvlacila majice preda mnom a tata najvise sto je bio je bez majice
nemam ja sta tatu golog gledati ili mamu a ni oni mene i isto tako cu i svju djecu odgajati
nekog reda mora biti.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 06:17   #26
Hebovascuk,pa to mi je skoro pa ko ono u crnojgori di muz zeni stavi crnu maramicu na lice kad ju sevi.
E jesmo primitivci, nego ovo za kupanje u kadi, ajd ne radite kretena od djeteta.Djete od 7 mjeseci jos uvijek bi trebalo voljet cicu naj vise na svijetu a ne da je uopce ne vidi.
Stvarno svasta ima na ovom svijetu.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 06:19   #27
sad ti bas ode u krajnost...crna maramice
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 06:23   #28
Oprosti ali ne pokazat cicu 7.mjesecnoj bebi je meni krajnost da ne moze biti veca.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 06:24   #29
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
Oprosti ali ne pokazat cicu 7.mjesecnoj bebi je meni krajnost da ne moze biti veca.
mozda je mali pokazao predispozicije da nece volit cice uopce

__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 06:40   #30
Ma pusti, zalosno je to kako god okrenes.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 07:11   #31
Arrow

Ja se baš sjećam da me mama kupala kad sam bio klinac, a sa kojih 8-9 godina počelo mi je biti nekak neugodno pa sam rekao da se hoću kupati sam... Baš se sjećam da je to bila neka moja prirodna, normalna reakcija. Goli roditelji, kćeri, sinovi svih dobi zajedno u kući, meni to nije normalno. Normalno je ak se baš moraš skinut u svlačioni ili pod tušem na treningu ili negdje, ali onda se ne pokazuješ nego im okreneš guzicu... Al golotinja je meni samo za pokazivati intimnom partneru.
__________________
Oko vrata meni debel lanac visi, tetoviranog zmaja ja imam na sisi, srijedom pijem brijem po pivi, srijedom pijem jednom se živi!
Aux1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 10:09   #32
Quote:
Autosjedalica kaže: Pogledaj post
Baš htjedoh pitati, ako doji kako je riješila problem. Možda prek šeširića, ali neprozirnih....
Za vasu informaciju ne dojim, nazalost, a nije to strogo da moram imati grudnjak pred malim vec jednostavno iz navike takve stvari oblacim iskljucivo u kupatilu...dakle nije mi bad pokazati sisu pred bebom, ali se ne dovodim u takve situacije, no to nije ni bitno, bitno je da mi nije normalno sepuriti se gol pred djetetom kada je vec svjestan svega oko sebe.
sbg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 10:11   #33
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Moji se roditelji predamnom nisu skrivali i ja danas tako odgajam svoju kćer.
Naime kada smo ja i moja braća bili mali (doduše tada je bio samo jedan brat i ja ), stanovali smo u garsonjeri od 23 m2. Naravno da su se nekako morali roditelji presvući ako je kupaonica bila zauzeta! I nama je to bilo toliko normalno da ih nitko nije gledao. I dan danas (ja sa njima ne živim ali dva brata još uvijek da ), mojoj mami nije neugodno proći pored njih bez grudnjaka ako ga je zaboravila. Naravno da se ne prešetava namjerno pred njima!

Ja imam kćer od 3 godine i ona je isto tako navikla da nije ništa sramotno u tome da ja ili moj muž presvuće donji veš pred njom ako kupaona nije slobodna.
U početku kad je počela shvačati razliku između muškog i ženskog, ušla je nekoliko puta mužu u kupaonicu, pitala ga je što to on ima (i zakaj ona to nema ), mi smo joj objasnili koliko je to moguće za njenu dob i to je to. Više ne pita i ne gleda.
Golotinja nije nešto čega bi se trebalo sramiti. To ne znači da mi cijele dane paradiramo pred njom goli, ali niti se ne skrivamo u situacijama kada do toga dođe (silom prilika)!

E pa meni je too much djetetu od 3 godine pokazivati intimne dijelove tijela , onak zasto bi to uopce trebalo zanimati dijete, ne kuzim, a pogotovo ne kuzim sto sam procitala da zena hoda bez grudnjaka pred odraslim sinovima, onak helllllooooooo, ja kao zensko ne zelim gledati mamine sise, a kamoli moj brat!
sbg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 10:12   #34
Quote:
Vincent Vega kaže: Pogledaj post
sto je ovdje cudno? sta je trebao s kur.... lamatati u vodi pred sinom????????svasta!
sbg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 10:14   #35
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
mama je presvlacila majice preda mnom a tata najvise sto je bio je bez majice
nemam ja sta tatu golog gledati ili mamu a ni oni mene i isto tako cu i svju djecu odgajati
nekog reda mora biti.
aleluja!
sbg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 10:16   #36
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
Oprosti ali ne pokazat cicu 7.mjesecnoj bebi je meni krajnost da ne moze biti veca.
alo, dijete ne sisa pa ne vidim smisao da mu ja paradiram sisata pred nosom! sta on ima od toga? i nisam ni staroimodna ni zatucana vec polazim od toga da ni ja svoje roditelje nisam gledala gole, hvala Bogu jer me ne zanimaju nicije ni sise , a pogotovo ni genitalije, boze sacuvaj
sbg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 10:16   #37
Quote:
Aux1 kaže: Pogledaj post
Ja se baš sjećam da me mama kupala kad sam bio klinac, a sa kojih 8-9 godina počelo mi je biti nekak neugodno pa sam rekao da se hoću kupati sam... Baš se sjećam da je to bila neka moja prirodna, normalna reakcija. Goli roditelji, kćeri, sinovi svih dobi zajedno u kući, meni to nije normalno. Normalno je ak se baš moraš skinut u svlačioni ili pod tušem na treningu ili negdje, ali onda se ne pokazuješ nego im okreneš guzicu... Al golotinja je meni samo za pokazivati intimnom partneru.
potpisujem
sbg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 10:16   #38
kad je vani toplo, imamo tuš u dvorištu i svi (muški) se zajedno goli tuširamo. mislim da je to ok i nema tu niš gadljivo, nepristojno itd... al kad sam bio mali stari od jednog frenda se napije ko zemlja pa hoda gol po kući na kraju su se ti starci rastali
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 10:22   #39
ma znate sto, kao sto ja mozda nekome pretjerujem jer smatram da djeca nemaju sta gledati odrasle gole, pa bili to i mama i tata, isto tako smatram da je pretjerivanje biti gol pred starijom djecom, ali onda opet smatram da nitko ovdje nije kompetentan da bi rekao sto je ispravno tako da molim lijepo bez osudjivanja i napadanja, ako ima koji psiholog neka pojasni situaciju sto bi od toga bilo normalno, iako ponavljam ja u tome polazim od onoga kako sam i sama odgojena, dakle ne pamtim da li sam ikada vidjela mamu golu, a tatu ni ne pomisljam, boze sacuvaj i mislim da nisam nista bitno u zivotu psopustila sto nisam gledala starce gole, pa tako mislim da ni moje dijete bas ne prpousta nista od zivotnog znacaja sto mu se tata sepuri u gacama, a ne gol pred njim.
sbg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 10:27   #40
Quote:
sbg kaže: Pogledaj post
Za vasu informaciju ne dojim, nazalost, a nije to strogo da moram imati grudnjak pred malim vec jednostavno iz navike takve stvari oblacim iskljucivo u kupatilu...dakle nije mi bad pokazati sisu pred bebom, ali se ne dovodim u takve situacije, no to nije ni bitno, bitno je da mi nije normalno sepuriti se gol pred djetetom kada je vec svjestan svega oko sebe.
Napisala si da skrivaš cice pred bebom starom 7,5 mjeseci. To nije logično, dojila ti ili ne, i na to sam reagirala. Jer po tebi ispada da majke koje doje djecu stariju od 6 (3? 1? tko određuje granicu?) mjeseci nisu normalne.
Ja se tuširam dok moj 7,5 mjesečnjak sjedi u kolicima ispred kade. Sama sam s njim i ne želim ga ostaviti samog u sobi ako ne spava. Ne kužim na koji način ga može povrijediti pogled na tijelo iz kojeg je nedavno izašao?! Da ne velim da je pri tome i on bio gol, sram ga bilo
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:15.