Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2003., 17:14   #1
Brazil

Vako, lipi moji....mislim da cu ove zime ako Bog da u Brazil pa me zanima ima li kogod na ovom forumu, a da je bio tamo (bilo poslovno, bilo turisticki ili ako netko zivi tamo...svejedno)?
Sto preporucate za vidjet, sto definitvno da zaobidjem?
Kakve su cijene?
Je li lako ic na backpacking holiday u Brazilu i kakva im je unutarnja prometna povezanost?
Mislim da cu imat oko mjesec do mjesec i pol na raspolaganju i u to vrijeme mislim obic Rio, Sao Paulo, Porto Alegre, Salvador, Pantanal, Iguacu falls, Manaus.
Jel to dovoljno vremena za sve nabrojano ili sam preoptimisticna u svojim proracunima kao i obicno?
Svaka preporuka je dobro dosla.
Hvala.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2003., 17:20   #2
ma nemam nikakvih savjeta samo mi je super što ideš u Brazil pa zato pišem ovaj post i pa želim ti sretan put..ja ću ove zime nadam se u Colombiu
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
havana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2003., 19:59   #3
Ti se to zajebavas ili stvarno???
Pa sta ces tamo?
To je ko izazivanje vraga sa svim otmicama i ostalim glupostima i neredima sto se tamo dogadjaju. Mislim, nemoj me krivo shvatit, ja isto volim malo rajcanja adrenalina na svojim holidays, al Colombia mi je malo previse opasna za bilo kakve tripove do tamo u dogledno vrijeme.
P.S.
Znas da su opet oteli turiste nekidan i jos ih nisu nasli?
A zadnje koje su oteli su i ubili, pa ti onda idi i uzivaj.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2003., 20:09   #4
Da Kolumbija je prilicno j*beno mjesto za holiday osim ak nemas business assosiates tamo

Nego Brazil - ja ti Kiki nazalost nemogu dat nikakav savjet jer mi nazalost Brazil nije nesto visoko na ljestvici zemalja koje moram posjetit. Imam doduse dobrog prijatelja Brazilca al tebi je tvoj muzjak sigurno rekao puno, cak i previse o toj zemlji.... tak da neznam dal hoces da izsisam jos informacija od frenda...
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2003., 20:12   #5
Izsisaj.
Moj Brazilac od 13.godine zivi u UK tako da ne znam koliko je on potkovan informacijama.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 12:43   #6
kikica ne zameci trag
znamo da imas jos brazilaca u prtljagu

a kad je rio karneval? ces ici to vidit?
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 12:47   #7
Quote:
Kiki kaže:
Ti se to zajebavas ili stvarno???
Pa sta ces tamo?
To je ko izazivanje vraga sa svim otmicama i ostalim glupostima i neredima sto se tamo dogadjaju. Mislim, nemoj me krivo shvatit, ja isto volim malo rajcanja adrenalina na svojim holidays, al Colombia mi je malo previse opasna za bilo kakve tripove do tamo u dogledno vrijeme.
P.S.
Znas da su opet oteli turiste nekidan i jos ih nisu nasli?
A zadnje koje su oteli su i ubili, pa ti onda idi i uzivaj.
Ma svemi je to jasno...ali ja ipak želim ići.A i nije to baš neki turistički posjet nego bi trebala tamo na praksu..a i bilo bi lijepo kad bi me bar neko podržao
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
havana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 12:52   #8
Pa evo..meni je Bogota predivan grad
__________________
Svatko ima pravo na svo.., pardon...moje mishljenje.
Morskaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 12:58   #9
Quote:
Morskaya kaže:
Pa evo..meni je Bogota predivan grad
Jesi bila tamo?!
Sorry što pričam o Kolumbiji...nadam se da se Kiki neće ljutiti...
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
havana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 13:41   #10
ja bi isto u brazil ...al nista do sljedeceg lita..nadam se da ces nam poslat par informacija..ma sta informacija, iscrpan izvjestaj da znam sta vridi za vidit...
..u kolumbiju bome ne bi..pogotovo nakon onog dokumentaraca sa onim pajtonovcom..
al nadam se da ce te obe prezivit i dobro se zabavit
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 15:32   #11
Naravno da nisam.....previše volim život da bi ga na takav način ugrožavala.
__________________
Svatko ima pravo na svo.., pardon...moje mishljenje.
Morskaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 15:03   #12
Havana, a na kakvu praksu ti mislis tamo i zasto bas u Colombiu?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 15:51   #13
Eh..citam danas u novinama da je od pocetka ove godine u Colombiji bilo vise od 1000 otmica!!!!
BTW, jedan od Engleza koje su oteli prije dva tjedna je uspio pobjec. Kaze da nije nista jeo 12 dana, pa ti sad idi u Colombiju.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 17:27   #14
Re: Brazil

Quote:
Kiki kaže:
Vako, lipi moji....mislim da cu ove zime ako Bog da u Brazil pa me zanima ima li kogod na ovom forumu, a da je bio tamo (bilo poslovno, bilo turisticki ili ako netko zivi tamo...svejedno)?
Sto preporucate za vidjet, sto definitvno da zaobidjem?
Kakve su cijene?
Je li lako ic na backpacking holiday u Brazilu i kakva im je unutarnja prometna povezanost?
Mislim da cu imat oko mjesec do mjesec i pol na raspolaganju i u to vrijeme mislim obic Rio, Sao Paulo, Porto Alegre, Salvador, Pantanal, Iguacu falls, Manaus.
Jel to dovoljno vremena za sve nabrojano ili sam preoptimisticna u svojim proracunima kao i obicno?
Svaka preporuka je dobro dosla.
Hvala.
Brasil je predivna zemlja i super izbor za putovanje. Rio naravno je predivan grad, Sao Paulo mi nije nesto bas, ogroman je i ne moze se uporediti sa Riom. Ako si na tight schedule sa vremenom, ja bi ga preskocila. Otidji obavezno na sjever Brasila, ako volis plaze i sunce, cjela Bahia (Salvador je u Bahia) je super, Natal je isto fino mjesto ali ima previse turista, valjda zbog chartera, Fortaleza je bolje mjesto, Recife takodje. Nisam bila u Amazonas, ali sam bila u Foz do Iguazu, premocno je. (Nemoj ici u Ciudad Del Este, Paraguay, vjerovatno ce ti se ukazati prilika ako odes u Foz, ali NEMOJ)

Ljudi su super, muzika, samba, capoeira, hrana, pice, sve. Cjene jeftine.

Savjeti uopste je - cuvaj se, nazalost masu kriminala i kriminalaca koji samo cekaju da te opljackaju u nekoj tamnoj ulici, pogotovo u Riu i Salvador, ali nemoj to da te sprijeci da odes, zemlja je stvarno predivna. Nemoj ici sama nikuda.

Za mjesec i po se moze obici dosta toga, Brasil ima dobre avionske komunikacije i prilicno je jeftino a i time saving, zbog velikih distances. Ali moj savjet ti je da ne planiras bas sve u detalj, jer ako ti se svidi u jednom mjestu, staces tamo duze nego sto si planirala i ode cjeli plan. Ako volis dzunglu idi u Amazonas, ako vise volis plaze i sunce, drzi se obale.

I jos nesto - nikad, nikad se nemoj kupati na Copacabani dan nakon kise.....
Luli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 18:16   #15
Hvala Luli.
Inace, ja nikad ne planiram...planiram samo dan polaska i dan povratka, a sve izmedju je udri brigu na veselje.
Nego, zivo me interesira ovo s Copacabanom i kisom. Kaj je to?
I daj jos malo ispricaj, sve me zanima.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 18:26   #16
Hmmmm. OK. Rio de Janiero a i cjeli Brasil ima puno siromasnih. U Riu oni zive u favelas, to su ti shanty towns na brdima okolo grada, tj kucice od raznoraznih materijala, kartona i bilo cega sto nadju. I naravno, nemaju ni vode ni kanalizacije. E sada, posto su na brdima okolo grada, kad kisa pada, normalno, spere sve to u more. A Copacabana odmah tu ispod...
Luli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 18:45   #17

Dobro da znam unaprijed.
Ima li jos kakvih zanimljivosti da nam ispricas?
Kak je tebi bilo?
Di si sve bila?
Ja u Sao Paulo i Porto Alegre idem samo da frendove posjetim, a ovo ostalo sto sam nabrojala turisticki idem.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 19:15   #18
Re: Re: Brazil

Quote:
Luli kaže:

Brasil ima dobre avionske komunikacije i prilicno je jeftino a i time saving, zbog velikih distances.
hm ..ja sam cula bas suprotno..kolega mi je ozenjen brazilkom i bio je dosta tamo i putovao svuda..nedavno je bio prije mjesec dva ..on prica da je zapravo skupo putovati okolo - da su inland flights relativno skupi..a bogme i karte do brazila..ja jefitnije nadjem za austaliju ... po onim cijenama koje je on spominjao..
TigerLilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 23:33   #19
Quote:
Kiki kaže:
Eh..citam danas u novinama da je od pocetka ove godine u Colombiji bilo vise od 1000 otmica!!!!
BTW, jedan od Engleza koje su oteli prije dva tjedna je uspio pobjec. Kaze da nije nista jeo 12 dana, pa ti sad idi u Colombiju.
Ma svako malo su ti tamo neke otmice i sranja ali sve se to dešava po onim njihovim prašumama, lokalnim cestama i selima, a ja bih išla u jedan od većih gradova i bili bi ipak sigurniji(postoje neke stvari na koje trebaš paziti i to je to)..ali bitno je da ja to gledam s puno optimizma i smatram da će mi biti super ako odem, a nadam se da ću ići...
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
havana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 11:46   #20
Re: Re: Re: Brazil

Quote:
TigerLilly kaže:
hm ..ja sam cula bas suprotno..kolega mi je ozenjen brazilkom i bio je dosta tamo i putovao svuda..nedavno je bio prije mjesec dva ..on prica da je zapravo skupo putovati okolo - da su inland flights relativno skupi..a bogme i karte do brazila..ja jefitnije nadjem za austaliju ... po onim cijenama koje je on spominjao..
Pa ok, jeftino ili ne, to je relativno, zavisi gdje zivis, koliko zaradjues i to. Medjutim, moze biti da se promjenilo, ja sam bila prije par godina, 6 mjeseci, sa poslom. Tada su mi cjene bile stvarno pristupacne. Ne znam kako je sada. Ne znam odakle ti letis, ali iz Evrope je uvjek bilo jeftinije do Juzne Amerike nego do Australije.
Luli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.