Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2008., 18:51   #81
OK. ExCenTric - ako dobijes kakav odgovor, svakako ga podijeli sa nama na ovom topicu! Hvala unaprijed!
arminio is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 20:37   #82
ludi pozdrav
ovog termostata mi je već dosta totalno sam počel žaliti novce koje sam dal da bi obogatio bogate a sebe osiromašil za 500 kunića
mislim da smo svi skupa kupili živi šund koji se ionako prodaje na sveukupnom hrvatskom tržištu polako gubim živce i sve više razmišljam da vratim stari dobri vrt 30
danas poštelan na 21 stupanj a on gasi na 20 pa stvarno više neznam kaj da više delam
ivca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 20:59   #83
Znaci ima nas jos! I meni se polako cini da cu morati kupiti neki drugi jer ovaj se stvarno ponasa skroz nelogicno...
arminio is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 21:05   #84
arminio kak imaš ti poštelan taj termostat
ivca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 22:04   #85
ja sam probal slovo p držati 10 sekundi i onda mi se ugasil i resetiral, kako sad to a htio sam vidjeti stazu?
vedranvž is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 22:20   #86
Quote:
vedranvž kaže: Pogledaj post
ja sam probal slovo p držati 10 sekundi i onda mi se ugasil i resetiral, kako sad to a htio sam vidjeti stazu?
pa to je normalno da ga resetira držanje tipke P petnaest sekundi ga i resetira ,vjerojatno si ga i držal tolko
ivca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 12:01   #87
Quote:
ivca kaže: Pogledaj post
arminio kak imaš ti poštelan taj termostat
Probao sam sve i svasta ali razlike u radu nema. Trenutno je sve na "default" tvornickim postavkama sto se tih parametara regulacijske staze tice. Ostalo sam podesio (programirao paljenje/gasenje, nocna "Eco" temperatura, datum/sat...) kako mi pase.
arminio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 22:34   #88
vaillant calorMATIC 230 problem

pozdrav, ovak imam problem sa ovim regulatorom... nikako ne mogu natjerat regulator da mi prikazuje točno vrijeme... znači namjestim u početnoj postavci recimo 20:00 i sve je u redu al regulator to vrijeme ne mijenja nego u u recimo 24:00 sata on isto pokazuje da je 20:00... ali nakon sto ručno okrenem regulator tj. napravim nekakvu rekciju na njemu on prebacuje vrijeme u točno vrrijeme tj. recimu u 24:00... znači ovako u 20:00 namjestio sam vrijeme na 20:00 i otisao van. vraćam se doma u 24:00 na regulatoru još uvijek stoji 20:00(zadnje podešeno vrijeme)... nije mi jasno što ne radi te pomaknem onaj kotačič kod regulatora a on prebaci vrijeme u 24:00... znači on vrijeme memorira al ga ne prikazuje... U čem je problem i kako ga riješiti jer uopće ne grije ni ništa kad je vrijeme krivo?
torrent is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 08:17   #89
Quote:
torrent kaže: Pogledaj post
pozdrav, ovak imam problem sa ovim regulatorom... nikako ne mogu natjerat regulator da mi prikazuje točno vrijeme... znači namjestim u početnoj postavci recimo 20:00 i sve je u redu al regulator to vrijeme ne mijenja nego u u recimo 24:00 sata on isto pokazuje da je 20:00... ali nakon sto ručno okrenem regulator tj. napravim nekakvu rekciju na njemu on prebacuje vrijeme u točno vrrijeme tj. recimu u 24:00... znači ovako u 20:00 namjestio sam vrijeme na 20:00 i otisao van. vraćam se doma u 24:00 na regulatoru još uvijek stoji 20:00(zadnje podešeno vrijeme)... nije mi jasno što ne radi te pomaknem onaj kotačič kod regulatora a on prebaci vrijeme u 24:00... znači on vrijeme memorira al ga ne prikazuje... U čem je problem i kako ga riješiti jer uopće ne grije ni ništa kad je vrijeme krivo?
mozda su ti baterije krepale? u biti mislim da ti servis ne gine
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 15:00   #90
Quote:
torrent kaže: Pogledaj post
pozdrav, ovak imam problem sa ovim regulatorom... nikako ne mogu natjerat regulator da mi prikazuje točno vrijeme... znači namjestim u početnoj postavci recimo 20:00 i sve je u redu al regulator to vrijeme ne mijenja nego u u recimo 24:00 sata on isto pokazuje da je 20:00... ali nakon sto ručno okrenem regulator tj. napravim nekakvu rekciju na njemu on prebacuje vrijeme u točno vrrijeme tj. recimu u 24:00... znači ovako u 20:00 namjestio sam vrijeme na 20:00 i otisao van. vraćam se doma u 24:00 na regulatoru još uvijek stoji 20:00(zadnje podešeno vrijeme)... nije mi jasno što ne radi te pomaknem onaj kotačič kod regulatora a on prebaci vrijeme u 24:00... znači on vrijeme memorira al ga ne prikazuje... U čem je problem i kako ga riješiti jer uopće ne grije ni ništa kad je vrijeme krivo?
Odgovor ćete dobiti danas na večer, jer na žalost sada imam dosta posla još za obaviti.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 15:14   #91
Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
Odgovor ćete dobiti danas na večer, jer na žalost sada imam dosta posla još za obaviti.
fala puno
torrent is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:25   #92
Quote:
torrent kaže: Pogledaj post
pozdrav, ovak imam problem sa ovim regulatorom... nikako ne mogu natjerat regulator da mi prikazuje točno vrijeme... znači namjestim u početnoj postavci recimo 20:00 i sve je u redu al regulator to vrijeme ne mijenja nego u u recimo 24:00 sata on isto pokazuje da je 20:00... ali nakon sto ručno okrenem regulator tj. napravim nekakvu rekciju na njemu on prebacuje vrijeme u točno vrrijeme tj. recimu u 24:00... znači ovako u 20:00 namjestio sam vrijeme na 20:00 i otisao van. vraćam se doma u 24:00 na regulatoru još uvijek stoji 20:00(zadnje podešeno vrijeme)... nije mi jasno što ne radi te pomaknem onaj kotačič kod regulatora a on prebaci vrijeme u 24:00... znači on vrijeme memorira al ga ne prikazuje... U čem je problem i kako ga riješiti jer uopće ne grije ni ništa kad je vrijeme krivo?
Po defaultu termostat uvjek bi trebao pokazivati točno trenutno vrijeme. Pošto on kod vas pokazuje non stop isto vrijeme a tek kad pokrenete neku funkciju termostat pokazuje trenutno vrijeme, bilo bi dobro prvo da ga resetirate. Najjednostavnije bi vam bilo da mu "skinete" napon. Inače termostat dobiva napajanje preko bojlera,što znači da isključivanjem osigurača bojlera ujedno isključujete (resetirate) napon sa termostata.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 14:16   #93
Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
Po defaultu termostat uvjek bi trebao pokazivati točno trenutno vrijeme. Pošto on kod vas pokazuje non stop isto vrijeme a tek kad pokrenete neku funkciju termostat pokazuje trenutno vrijeme, bilo bi dobro prvo da ga resetirate. Najjednostavnije bi vam bilo da mu "skinete" napon. Inače termostat dobiva napajanje preko bojlera,što znači da isključivanjem osigurača bojlera ujedno isključujete (resetirate) napon sa termostata.
probat cu tako... fala
torrent is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 01:33   #94
Calormatic 430 - dodati termostat ili ne?

Roditelji su ugradili podno grijanje u kombinaciji s Vaillant bojlerom i calormatic 430 regulatorom na bojleru.

S obzirom da se bojler nalazi u "kotlovnici" u kojoj je unutarnja temperatura manje-više konstantna, zanima me koliko to utječe na kvalitetu grijanja i da li je moguće odvojiti taj regulator od bojlera i staviti u dnevnu sobu (ako on uopće mjeri unutarnju temperaturu) ili dodati sobni termostat koji će poslati ispravnu unutarnju temperaturu regulatoru?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru(ima)
lastsargazer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 20:32   #95
Quote:
lastsargazer kaže: Pogledaj post
Roditelji su ugradili podno grijanje u kombinaciji s Vaillant bojlerom i calormatic 430 regulatorom na bojleru.

S obzirom da se bojler nalazi u "kotlovnici" u kojoj je unutarnja temperatura manje-više konstantna, zanima me koliko to utječe na kvalitetu grijanja i da li je moguće odvojiti taj regulator od bojlera i staviti u dnevnu sobu (ako on uopće mjeri unutarnju temperaturu) ili dodati sobni termostat koji će poslati ispravnu unutarnju temperaturu regulatoru?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru(ima)
calorMATIC 430 digitalni termostat stručno još se zove i atmosferski, jer se sa njime pomoću senzora vanjske temp. regulira temp. polaza vode centralnog (podnog) grijanja. Kolika će mu biti temp. polaza ovisit će o vanjskoj temp. i regulacionoj stazi koja je na njemu podešena. U pravilu kod podnog grijanja temp. polaza ne smije biti viša od 38-40°C. Ne znam kako je to monter podnog grijanja zamislio regulaciju ali po mome nikako nije smio staviti termostat u kotlovnicu jer tamo bojler svojim radom ujedno zagrijava okolni zrak ,što će imati za posljedicu nepravilnu regulaciju.
Bilo bi dobro prije nego što se odlučite za premještanje da provjerite dali imate vanjski senzor temp. On vam se po pravilima struke treba nalaziti na sjevernoj ili sjevero-zapadnoj strani zgrade. Provjerite to pa javite.
Moguće da vam je majstor napravio regulaciju temp. polaza samo preko vanjske temp., pa je zato smjestio regulator u kotlovnicu. U tom slučaju temp. koji očitava termostat u kotlovnici je samo informativna i ne igra nikakvu ulogu u regulaciji. Kod takve regulacije ako vam je hladno u kuči, zagrijati na višu temp. možete samo promjenom regulacione staze.
najpreciznija regulacija bi bila kada bi imali termostat u sobi gdje najviše boravite (dn. boravak) i kada bi on vršio regulaciju sobne temp. dok bi vanjski senzor preko regulacione staze regulirao temp. polazne vode u podnom grijanju.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 00:55   #96
Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
Bilo bi dobro prije nego što se odlučite za premještanje da provjerite dali imate vanjski senzor temp. On vam se po pravilima struke treba nalaziti na sjevernoj ili sjevero-zapadnoj strani zgrade. Provjerite to pa javite.
Imamo vanjski senzor postavljen s vanjske strane kuće, čini mi se da radi dobro (pokazuje ispravnu vanjsku temperaturu).

Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
Moguće da vam je majstor napravio regulaciju temp. polaza samo preko vanjske temp., pa je zato smjestio regulator u kotlovnicu. U tom slučaju temp. koji očitava termostat u kotlovnici je samo informativna i ne igra nikakvu ulogu u regulaciji. Kod takve regulacije ako vam je hladno u kuči, zagrijati na višu temp. možete samo promjenom regulacione staze.
Kako mogu znati da regulacija "zanemaruje" unutarnju temperaturu?

Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
najpreciznija regulacija bi bila kada bi imali termostat u sobi gdje najviše boravite (dn. boravak) i kada bi on vršio regulaciju sobne temp. dok bi vanjski senzor preko regulacione staze regulirao temp. polazne vode u podnom grijanju.
Tako se i meni činilo, ali nisam bio siguran je li to moguće izvesti. I, ako se odlučimo na tu opciju, da li je izvedivo da stavimo 430 u dnevnu sobu (pomoću nekog "produžnog kabla" ili slično) ili se mora spojiti poseban termostat (nekakav posebni ili bilo koji standardni digitalni).

Usput zahvaljujem na iscrpnom i brzom odgovoru!
__________________
nick je trebao biti laststargazer, ali sam bio umoran pri registraciji... :)
lastsargazer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 09:09   #97
lastsargazer, ja imam čini se točno istu kombinaciju kao i tvoji roditelji, jedino mi je regulacija (430) postavljena u dnevnom boravku. Koliko (malo) znam o tome, ta regulacija može biti ugrađena i u bojler i može se odabrati da li služi ujedno i kao termostat ili ne. Vjerojatno kod tvojih, ta regulacija nema ulogu sobnog termostata.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 18:24   #98
Quote:
lastsargazer kaže: Pogledaj post
Imamo vanjski senzor postavljen s vanjske strane kuće, čini mi se da radi dobro (pokazuje ispravnu vanjsku temperaturu).


Kako mogu znati da regulacija "zanemaruje" unutarnju temperaturu?


Tako se i meni činilo, ali nisam bio siguran je li to moguće izvesti. I, ako se odlučimo na tu opciju, da li je izvedivo da stavimo 430 u dnevnu sobu (pomoću nekog "produžnog kabla" ili slično) ili se mora spojiti poseban termostat (nekakav posebni ili bilo koji standardni digitalni).

Usput zahvaljujem na iscrpnom i brzom odgovoru!
Kako možete znati da regulacija zenemarujeunutrašnju temp., tj da je ona samo informativna?
Vrlo jednostavno. Očitajte trenutnu temp. koju pokazuje termostat i podesite željenu na par stupnjeva niže od trenutne. U tom slučaju bojler bi trebao prestati sa grijanjem vode,međutim to se neće desiti. Vaš termostat služi kao vremenski regulator uključenja/isključenja grijana i regulator temp. polaska vode kroz podno grijanje ,a koja je ovisna o vanjskoj temp. i podešena prema regulacionoj stazi. Čini mi se da bi to mogla biti staza 0.6 (provjerite u postavkama regulatora).Na bojleru serviser je sigurno podesio maximalnu dozvoljenu temp polaska bez obzira na vanjsku temp. (pogledati podešenja na bojleru).
Što se tiće premještanja termostata u dn. boravak, moguće je ali estetski neće biti lijepo jer ćete kablove morati nadžbukno voditi pomoću kanalica. Jedino ako nemate namjeru ponovo štemati zidove.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 15:35   #99
Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
Tako na primjer koji si naveo: ako si podesio željenu vrijednost na recimo 22°C
Kako da to napravim. Ja isprogramiram regulator, problem se pojavljuje upravo kod temperature. Navečer kad dodjem doma temperatura je 20...
_zuti_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 15:52   #100
Promjenom, tj povećanjem krivulje grijanja (tj. regulacijske staze kako kaže mfcc). time će se povećati temp polaznog voda a samim time i sobna temp, kad ista već nije regulirana pomoću sobnog termostata.


E sad ak je u pitanju podno grijanje, valja paziti da temp polaznog voda ne ode preko 40 C.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.