Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2014., 20:23   #201
Ne budite lude i ne pijte antibiotike radi urinarne infekcije. Ako dođe do iste, samo pijte više vode, ponovite kontrolu urina za 2 tjedna i vidjeti ćete da će biti u redu tj. sterilan. 2 puta mi se to dogodilo, jer jednostavno nisam imala potrebu za vodom i zaboravila bih piti. I oba puta sam to riješila na spomenuti način.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 12:46   #202
Nemaju svi za privatnika, razumljivo, ali nisu niti svi socijalni loši, ovisi na kojeg naletiš. Bez obzira, onaj tko može, uvijek bi savjetovala da izdvoji za privatnog gin. Pa to je vaše dijete u pitanju. Na početku sam imala problem jer se nisu čuli otkucaji, ali smo onda čestim kontrolama držali trudnoću pod kontrolom. Evo dogurala sam do pola puta, u kojem sam i vjenčanje odvalila što mi je bio dodatan napor, ali sada odmaram i jedva čekam da opet vidim bebicu na slijedećoj kontoli
Maja the bee 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 14:32   #203
Vlovrec, ja bi na tvom mjestu kako god nasla drugog ginekologa. Promjenila sam socijalaca al mi se nikad nije desilo ni da mi na osnovu preporuke privatnika odbiju napisati uputnicu ili recept, a kamoli na osnovu preporuke iz bolnice. Koliko sam ja skuzila, svi su sada malo utegnuti sto se tice izdavanja recepata i uputnica i svega toga, ali ako imaju papir da se "pokriju" daju bez problema.

Trebam roditi sad u sljedecih mjesec dana, prosli mjesec sam navrsila 39 godina i nisam nikad od ginekologa dobila ikakvu packu zbog svojih godina, mioma i slicno. Ovo mi je treca trudnoca, u sve tri sam bila na dodatnom progesteronu, u prvoj i trecoj sam radila OGTT. Bez beda dobila uputnice za sve sto mi treba za roditi u kadi. Vaze me otkad sam otvorila trudnicku knjizicu, ovisno kad sam dosla kod nje radi se o 8. pa sve do 14.tt (jer se s jednom skombinirao godisnji i privatni pregledi), svaki put mi provjeri mokracu i tlak. Vadila u sve tri trudnoce krvnu grupu, krvnu sliku po dva puta, i znam da sam radila neka jos dodatna vadjenja krvi tipa hepatitis, toksoplazmoza i slicno.

Sto se tice amnio, u prvoj trudnoci s 32.godine imala sam prijeteci pobacaj s 11tt, tad mi je obavila bris na baje i klamidiju i nakon toga smo raspravljale o eventualnom kombiniranom. Tad sam rekla da cu krv vaditi ali da mi je amnio prevelik rizik i nisam ni isla na kombinirani. U drugoj sam obavila kombinirani, bio je okej ali je mogao biti i bolji ali amnio nisam htjela (sa 36 godina), ona je samo napisala da je preporuka radi godina ali da odbijam. U trecoj sam odmah rekla da ja necu vaditi krv ni za kombinirani jer ako su mi nalazi bili tako li-la pred tri godine da sad nece bit nis bolji...zena ima 4d, obavile smo ultrazvucno sve markere, ispalo je da je tako sve okej, amnio nisam ni ovaj put radila...anomaly scan je bio isto okej.

Svjesna sam da postoje stvari koje ce samo amnio otkriti ali cula sam da su joj i pacijentice od 43 godine odbile dalju pretragu.

Mislim da te ginekolog ne smije time ucjenjivati, nego da je njegovo da te informira kako se pretrage rade, cemu sluze i gdje da ih obavis a ako ti odbijes, on je svoje odradio...rizik snosis sama.
kowalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 16:35   #204
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Ne budite lude i ne pijte antibiotike radi urinarne infekcije. Ako dođe do iste, samo pijte više vode, ponovite kontrolu urina za 2 tjedna i vidjeti ćete da će biti u redu tj. sterilan. 2 puta mi se to dogodilo, jer jednostavno nisam imala potrebu za vodom i zaboravila bih piti. I oba puta sam to riješila na spomenuti način.
Ja sam sad na samom kraju (40+3), pa sve mislim valjda ne moze sad nista bepcu da naskodi, a i nasla sam na netu da aminociklin sme da se pije u celoj trudnoci.

Sta cu moram da verujem malo i lekarima.. (mada tome nisam sklona )
__________________
I too once thought I was owed something.
columna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 16:47   #205
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Ne budite lude i ne pijte antibiotike radi urinarne infekcije. Ako dođe do iste, samo pijte više vode, ponovite kontrolu urina za 2 tjedna i vidjeti ćete da će biti u redu tj. sterilan. 2 puta mi se to dogodilo, jer jednostavno nisam imala potrebu za vodom i zaboravila bih piti. I oba puta sam to riješila na spomenuti način.
Nije ovo bas neko ludilo od savjeta.
Nije svaka infekcija ista - neke bakterije su opasnije, neke manje opasne, a i nije svejedno kolika je koncentracija bakterija u urinu.
Ako je ginekolog normalan, valjda nece napamet i bezveze propisivati atb.
Atb na bazi penicilina su sasvim sigurni u trudnoci, a fala bogu, te bakterije se uglavnom i rjesavaju penicilinskim lijekovima.
Evo, ja sam u urinokulturi imala streptokok 10^5 i kaj sam trebala reci dr.? Ne fala, rijesit cu se toga vecim unosom tekucine?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 16:56   #206
Quote:
columna kaže: Pogledaj post
Ja sam sad na samom kraju (40+3), pa sve mislim valjda ne moze sad nista bepcu da naskodi, a i nasla sam na netu da aminociklin sme da se pije u celoj trudnoci.
Sta cu moram da verujem malo i lekarima.. (mada tome nisam sklona )
Neke vrste streptokoka su jako nepoželjne u trudnoći. Mogu ugroziti trudnoću i dijete pri porodu. No ne slažu se svi ginekolozi s tim, pogotovo ovaj moj kreten.
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Nije ovo bas neko ludilo od savjeta.
Nije svaka infekcija ista - neke bakterije su opasnije, neke manje opasne, a i nije svejedno kolika je koncentracija bakterija u urinu.
Ako je ginekolog normalan, valjda nece napamet i bezveze propisivati atb.
Atb na bazi penicilina su sasvim sigurni u trudnoci, a fala bogu, te bakterije se uglavnom i rjesavaju penicilinskim lijekovima.
Evo, ja sam u urinokulturi imala streptokok 10^5 i kaj sam trebala reci dr.? Ne fala, rijesit cu se toga vecim unosom tekucine?
Isti takav nalaz sam i sama imala, streptokok agalactiae. Nakon 2 tjedna nalaz sterilan.
Radije ću to tako riješiti nego pokupiti kandidu (kojoj sam sklona nakon terapije antibioticima, a pogotovo u trudnoći, kada su joj svi skloni).
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 17:04   #207
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Isti takav nalaz sam i sama imala, streptokok agalactiae. Nakon 2 tjedna nalaz sterilan.
Radije ću to tako riješiti nego pokupiti kandidu (kojoj sam sklona nakon terapije antibioticima, a pogotovo u trudnoći, kada su joj svi skloni).
E, a ja sam imala betahemoliticki streptokok b.
Sigurno ne bi nestao bez atb.
A I nisam imala vremena isprobavati jer sam bila u trecem tromjesecju s prijetecim prijevremenim porodom.
Ne znam, ja u ginekologa koji mi vodi trudnocu moram imati povjerenja da zna sto radi, inace ne bi kod njega vodila trudnocu.
I ako mi propise atb, ne preispitujem njegovu odluku nego ga popijem.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 17:13   #208
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
E, a ja sam imala betahemoliticki streptokok b.
Sigurno ne bi nestao bez atb.
A I nisam imala vremena isprobavati jer sam bila u trecem tromjesecju s prijetecim prijevremenim porodom.
Ne znam, ja u ginekologa koji mi vodi trudnocu moram imati povjerenja da zna sto radi, inace ne bi kod njega vodila trudnocu.
I ako mi propise atb, ne preispitujem njegovu odluku nego ga popijem.
Svog ginekologa, koji je kreten nad kretenima, više uopće ne doživljavam. Toliko mi se zgadio tokom trudnoće, da to nije istina.
Njemu je sve normalno, čak i onda kada to nije.
Na nepijenje antibiotika sam se odlučila po preporuci jednog drugog liječnika, čovjek je zaista drag, i dan danas se obrazuje na svim mogućim poljima i vjerujem mu neizmjerno. Nekad čovjek nema druge opcije, osim slušati svog liječnika, ali mislim da nekada i oni posrnu. Ja ću uvijek sve pokušati riješiti prirodnim putem, no to sam samo ja. Za sada mi super ide i dok je tako, ja zadovoljna.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 17:18   #209
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Svog ginekologa, koji je kreten nad kretenima, više uopće ne doživljavam. Toliko mi se zgadio tokom trudnoće, da to nije istina.
Njemu je sve normalno, čak i onda kada to nije.
Na nepijenje antibiotika sam se odlučila po preporuci jednog drugog liječnika, čovjek je zaista drag, i dan danas se obrazuje na svim mogućim poljima i vjerujem mu neizmjerno. Nekad čovjek nema druge opcije, osim slušati svog liječnika, ali mislim da nekada i oni posrnu. Ja ću uvijek sve pokušati riješiti prirodnim putem, no to sam samo ja. Za sada mi super ide i dok je tako, ja zadovoljna.
I ja sam prije za prirodne opcije, ali u trudnoci se ne usudim.
Zato mi je bitno da imam dobrog i pouzdanog gina kojem vjerujem, pa makar pljunula zadnju lovu za preglede.
Ne usudim se riskirati ni u cemu kad je trudnoca u pitanju.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 11:29   #210
Ja isto nisam sklona da verujem bespogovorno nikome, narocito sto mi je babica koja mi vodi trudnocu rekla da to nije neka velika koncentracija bakterija, nista strasno, ali eto da pita ona ginekologe, pa ce mi reci da li nesto preporucuju i onda su mi dali te antibiotike. Nesto mislim da mi ih ne bi dali da nisam na samom kraju (negde kapiram da je sad vaznije da kanal bude sterilan, nego sto sad moze nesto lose da utice na bebu kad je vec velika, ali u sustini nemam pojma, to je samo neka moja logika). S druge strane, od pocetka trudnoce sam potpuno presla na pamucni donji ves, one tipicne granma gacarone, kojih sam nakupovala u L velicini jedno 5 pakovanja u carrefour-u , otkuvavanje na 90 stepeni s peskirima i sl., menjam ih nekad po dva puta dnevno, jer su mi rekli da nikako ne koristim one dnevne uloske zbog plastike, a negde od polovine trudnoce imam pojacan sekret (mada normalne boje i teksture, i nisam imala nikakve smetnje tipa svraba i sl.) Itd. Svi ti divni detalji trudnoce... (vec sam nestrpljiva da vidim svog bebirona i hocu vise da se porodiiiiiiim )

Osim toga, na pola trudnoce sam pocela da koristim neko antibakterijsko intimno sredstvo za higijenu i vitamin c (posle sam videla da mozda nisam trebala, tako da to bolje konsultovati lekara) i od tad pa sve dok nisam prekinula s vitaminom c mi je urinokultura bila negativna (sto ce reci sterilna, bez bakterija).

A to za lekare, meni su na primer pogresili krvnu grupu, pa zamalo da mi daju onu vakcinu, da nisam insistirala da mi ponove test, mislila bih da sam rh negativna... tako da.. nekad stvarno mi ipak najbolje znamo sta nam odgovara, treba itd. Lekari su tu da nas usmere, ali ipak mi zivimo 24h u sopstvenom telu, pa ga niko ne poznaje bolje od nas..
__________________
I too once thought I was owed something.
columna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 14:55   #211
Dužna sam vam se javiti. Sad samo znači 24 tjedan.

Promijenila sam ginekologa (250kn pregled i ultrazvuk) i na svakom pregledu pišam u čašicu, mjeri mi tlak i na vagu. Razgovor, genitalni pregled (mora jer imam grčeve pa gleda da li se otvaram) i ultrazvuk. To me pita da li hoću, a ja naravno hoću jer veli da je njemu bitno da li se otvaram pa da me samo genitalno pregleda. I to me gleda i s onim vaginalnim jer imam miom pa njega samo s tim vidi.
Svaki put mi mjeri trbuh (saa onim krojačkim metrom) bebu (glavu, kost i ono), sad mi je zadnji put gledao i starost posteljice, cervix gleda svaki put, otvorenost,ma svašta. kad dodem doma onda proučavam sta je sve napisao na nalazu, on samo veli da je ok. Valjda da nije ok bi mi rekao, ali vidim da mi svašta kontrolira za šta druge žene nemaju niti poima da se radi, niti im njihov doktor to gleda.

Inače čim sam prešla k njemu isprintao mi hrpu uputnica i čudio se kako nisam ništa napravila do sadaa. A meni je stari ginekolog rekao da prije 20 tjedna ništa ne treba. Hodala sam cijelo jutro po bolnici dok sam sve obavila.

Na ogtt sam išla sa 13 tjedana, ovaj stari uopće ne šalje žene na to, onda su u bolnici ljuti zašto nemaju te nalaze kad dođu na porod. Inače imam gestacijski dijabetes i valjda do ne bi znala do nekih komplikacija jer me ne bi poslao na tu pretragu.

Inače sam 0- krvna grupa, sa suprug +, šta da mi se nešto desilo, a ja do 20 tjedna ne bi znala da sam negativna i ne bi dobila onu injekciju.

Sve mi uputnice, recepte i doznake mi on daje i nema uopće problema s tim. Jedino velim plaćam 250kn ultrazvuk (kod onog kod kojeg sam upisana sam bez obzira morala plaćati ultrazvuk 150kn) tako da mi je to samo 100kn više. Jedino sam na početku platila još i papu 200 ili 250kn ne sjećam se točno. A ovo ostalo sve preko uputnica sređujem tako da starog ne moram niti gledati.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 16:06   #212
Bok svima, imam pitanje pa molim upucene da odgovore.
Sad sam 11tt, neki dan sam bila na drugom pregledu, napravio je sve sto i na prvom (tlak, kilaza, vaginalni, razgovor), ali uzv nije.
Na prvom je napravio uzv, ali sad nista, samo je kod pregleda rekao odlicno i to je to. Sta on moze vidjeti (osjetiti) tim pregledom koji traje pet sekundi? Onda mi je dao uputnicu da uzv napravim u bolnici jer je taj neki detaljniji, bla,bla i to su me narucili 29.9.
E sad, ja sam kriva sta nisam pitala zasto mi ne radi uzv, ali sve se dogadalo brzo i proslo mi je glavom da mozda zato sto me salje u bolnicu pa da me ne zraci dvaput u kratkom vremenu.
Ovo mi je prva trudnoca i nemam pojma sta i kako. Kako on sad zna da je sve u redu s bebom? U cetiri tjedna od proslog pregleda se puno toga promijenilo. Sad nisam pametna dal da cekam ovo u bolnici ili da odem privatno i gotovo. A opet nezz jel pametno tako cesto radit uzv u ranoj trudnoci... ma joj, sva sam zbunjena... ako netko nesto zna, molim odgovor
black-code is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 17:43   #213
Quote:
black-code kaže: Pogledaj post
Bok svima, imam pitanje pa molim upucene da odgovore.
Sad sam 11tt, neki dan sam bila na drugom pregledu, napravio je sve sto i na prvom (tlak, kilaza, vaginalni, razgovor), ali uzv nije.
Na prvom je napravio uzv, ali sad nista, samo je kod pregleda rekao odlicno i to je to. Sta on moze vidjeti (osjetiti) tim pregledom koji traje pet sekundi? Onda mi je dao uputnicu da uzv napravim u bolnici jer je taj neki detaljniji, bla,bla i to su me narucili 29.9.
E sad, ja sam kriva sta nisam pitala zasto mi ne radi uzv, ali sve se dogadalo brzo i proslo mi je glavom da mozda zato sto me salje u bolnicu pa da me ne zraci dvaput u kratkom vremenu.
Ovo mi je prva trudnoca i nemam pojma sta i kako. Kako on sad zna da je sve u redu s bebom? U cetiri tjedna od proslog pregleda se puno toga promijenilo. Sad nisam pametna dal da cekam ovo u bolnici ili da odem privatno i gotovo. A opet nezz jel pametno tako cesto radit uzv u ranoj trudnoci... ma joj, sva sam zbunjena... ako netko nesto zna, molim odgovor
Dosta dr. ne radi svaki put uzv. Sada ti je trebala raditi zbog nuhalnog nabora, ali dobro, vjerojatno će ti u bolnici raditi kad si dobila uputnicu za tamo. Ja imam drugi tjedan pa vjerujem da će mi napraviti sve, vidjet ćemo...
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 19:20   #214
meni moj ginkolog svaki put veli da njemu nije potreban ultrazvuk bas na svakom pregledu.
pisam na trakicu, tlak, tezina, vaginalni pregled i meri mi trbuh sa krojackim centimetrom.
ali ja svaki put zacvilim i niti jednom me nije odbio. i ja sam ga pitala da li je mozda stetno ali mi je rekao da nije niti malo. ja sam do sad bila mozda na 30 ultrazvuka, na pocetku nekad i 2 puta dnevno.

inace idem svaka 2-3 tjedna na pregled, kak imaju termin, nikada, nikada 4, pa tko ce tako dugo izdrzati???
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 19:37   #215
Quote:
black-code kaže: Pogledaj post
Bok svima, imam pitanje pa molim upucene da odgovore.
Sad sam 11tt, neki dan sam bila na drugom pregledu, napravio je sve sto i na prvom (tlak, kilaza, vaginalni, razgovor), ali uzv nije.
Na prvom je napravio uzv, ali sad nista, samo je kod pregleda rekao odlicno i to je to. Sta on moze vidjeti (osjetiti) tim pregledom koji traje pet sekundi? Onda mi je dao uputnicu da uzv napravim u bolnici jer je taj neki detaljniji, bla,bla i to su me narucili 29.9.
E sad, ja sam kriva sta nisam pitala zasto mi ne radi uzv, ali sve se dogadalo brzo i proslo mi je glavom da mozda zato sto me salje u bolnicu pa da me ne zraci dvaput u kratkom vremenu.
Ovo mi je prva trudnoca i nemam pojma sta i kako. Kako on sad zna da je sve u redu s bebom? U cetiri tjedna od proslog pregleda se puno toga promijenilo. Sad nisam pametna dal da cekam ovo u bolnici ili da odem privatno i gotovo. A opet nezz jel pametno tako cesto radit uzv u ranoj trudnoci... ma joj, sva sam zbunjena... ako netko nesto zna, molim odgovor

Ako si narucena 29.to je ok. Mjerit ce nuhalni nabor tad. Bolje je da ne ides 2 puta u tako kratkom vremenu.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 23:21   #216
ja sam prvi put bila na ultrazvuku u 6tt kad mi je test bio pozitivan, ali tada se još nije čulo bebino srce, došla sam prerano onda sam došla za tjedan dana ponovno i srce je kucalo, sve je bilo ok i sljedeći pregled mi je bio zakazan za 4 tjedna. od tada do 30tt sam imala preglede svaka 4 tjedna (što je ispalo jednom svaki mjesec). dr mi je svaki put radila ultrazvuk, kontrolu urina s trakicom, tlak, težina.
sad sam u 33tt i bila sam već na pregledu jer su pred kraj pregledi sve češći, a sad mi osim sveg ostalog još radi i ctg. naručila me opet za 3 tjedna znači bit ću u 36tt.

black-code 29.09. nije tako daleko, ali ako si baš jako nestrpljiva odi privatno radi svog mira. ja znam što znači kad te preuzme strah, to te samo stresira još više. osobno mislim da uzv nije štetan i da nema veze koliko puta ti ga rade tijekom trudnoće. privatik će ti sigurno dati i slikice, a za bolnicu nisam sigurna da li daje, možda i da, ne znam
sretno!
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 00:27   #217
hvala vam puno na odgovorima, znaci normalno je da ne radi svaki put uzv.
pricekat cu onda jos 10 dana i vidjet sta kazu u bolnici. na uputnici pise uzv+cd tak da cu valjda to dobit
black-code is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 07:12   #218
Ma super, sve ces dobiti meni recimo privatna gin.kad sam dosla pitati da li mogu na more (mog gin.nije bilo tad), nije htjela napravit uzv jer jer rekla da je premalo vremena proslo od proslog uzv.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 08:20   #219
meni svaki put daju slikice, imam ih vec puni fascikl. i u bolnici na ultrazvuku su mi ih dali.i na hitnoj isto
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 08:33   #220
Ja nemam skoro uopce, imam onih s pocetka Ali ne bih nista dodatno placala za to, ok mi je ako dobijem, ali nije nuzno.. Sad sam zapravo dobila na uzv s 23 tj, ali nis se ionako ne kuzi na tome
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.