Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2017., 12:40   #501
Quote:
Litre O'Cola kaže: Pogledaj post
Kad ste planirali putovanje s malim djetetom, jeste li vodili računa o tome da ga možete otkazati bez troškova, za slučaj da se dijete razboli neposredno prije puta?
Apsolutno.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 13:21   #502
Quote:
Litre O'Cola kaže: Pogledaj post
Kad ste planirali putovanje s malim djetetom, jeste li vodili računa o tome da ga možete otkazati bez troškova, za slučaj da se dijete razboli neposredno prije puta?
Naravno, iako mi je prst znao poletit prema non-refundable jeftinijoj cijeni, uvijek bi uzeo skuplju tj. ovisno o cijeni (npr. kod avio karti to nije moguće). Makar se još nije dogodilo da ne odemo, tako da sam ustvari dosad bezveze plaćao višu cijenu. I kao iznajmljivača me nerviraju ti koji plate jeftiniju non-refundable rezervaciju pa zovu dan prije "joj mali nam se razbolio ima visoku fibru da li bi nam mogli vratiti novac, nije do nas". Svaki put kažem da im više neću vraćati novac jer su imali izbor, ali svaki put im vratim. Tj. od ove godine više neću.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 11:56   #503
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Mi smo nedavno isto bili preko Airbnb-a i jedan od glavnih kriterija (hm...rekla bi najglavniji) pri odabiru apartmana je bio bas ovaj otkazni rok...
Par dana prije je isto mali poceo nesto smrkati, crveno grlo... ono, hello Murphy, long time no see...
Ali izvukli smo ga, iako je isao dost smrkav.
Mi smo cak htjeli nositi i svoj usisavac na kraju smo ga zaboravili iako smo nosili Nosija
Drzim fige da se izvuce malac!!
Fala I nama je taj kriterij bio najbitniji, nismo ni gledali druge opcije. Ali naši iznajmljivači rijetko imaju praksu davati neke duge rokove - većina je, onak, ako otkažeš 28 ili 45 dana prije, onda ti je besplatno Kad se sjetim da smo prije za inozemstvo uvijek birali da se može otkazat do 24 sata prije, plus, ak ne dođeš, naplate samo prvu noć.

Bili smo danas kod doktora, da vidimo kakvo je stanje u ušima - nisu još upaljene, ali kaže da se vidi da je zategnuto i da može u bilo kojem trenutku. Možemo jedino luđački čistit nos, ali to ni do sada nije spašavalo stvar. Muž ostaje pri tome da ne otkazujemo. Ja se tješim da nećemo bit gladni ak ispušimo te novce.

Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
I kao iznajmljivača me nerviraju ti koji plate jeftiniju non-refundable rezervaciju pa zovu dan prije "joj mali nam se razbolio ima visoku fibru da li bi nam mogli vratiti novac, nije do nas". Svaki put kažem da im više neću vraćati novac jer su imali izbor, ali svaki put im vratim.
Pa to je lijepo od tebe Ne bih to nikad očekivala od izajmljivača, ako sam uzela non-refundable. To spada u kategoriju "sama pala, sama se ubila". Al ja sam od onih koji u životu nisu uzeli non-refundable ni prije djeteta jer, gle, može mi past klavir na glavu dan prije puta, and then what!?
Litre O'Cola is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 12:06   #504
Znaci putujete kod nas, na more?

Ja ne bi otkazivala. U slucaju neceg, mozete kod doktora u mjestu gdje odsjedate. Isti tretman ce biti kao da ste doma. Znam da je komotnije biti doma, ali poneses sve kaj ti treba iz kucne ljelarne, po potrebi kupis tam di jesi, par dana se klinac ljeci, a ostatak ipak mozete gustati. Dobro, ja sam to sad pojednostavnila, ali nama se klinac razbolio lani na moru (upala uha i antibotik), pa ipak nije bilo tak grdo kako sam zamisljala.
Da se radi o inozemstvu, tu bi bila sklonija otkazati.

Al cistite nos, saugajte, inhalirajte - sanse su da se izvuce

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 12:41   #505
Ma da, kod nas. Zato muž i misli da je okej da idemo bez obzira. Inače ta upala uha bude gadna doslovno jedan dan, čim počne piti antibiotik, bude okej... A mislili smo bit 10 dana pa će veći dio valjda bit okej, čak i ako nas zakači. Budem ga prek vikenda potopila fiziološkom
Litre O'Cola is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 16:08   #506
Gdje spavate s malim bebama? Po ho(s)telima ili apartmanima? Mi bi negdje preko ljeta, ali je beba još mala i spava u kinderbetu. Ili tražite trokrevetnu sobu?
Gledamo malo Amsterdam/Barcelonu, ali cijene preko airbnb-a su bolesno skupe, oko 1000kn noć Ams recimo je neki prosjek, strašno nešto!
anncy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 23:03   #507
Na putovanjima jos uvijek sa nama u krevetu, ima 5,5 godina

Al ako je za iste ili slicne novce i app za 3 osobe, uzmem taj, pogotov ljeti, pa mali i ja na bracnom a muz na djecjem
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 23:04   #508
i po apartmanima i doma spavamo skupa u krevetu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 23:11   #509
A tako i mi Cak i kad uzmemo apartman s 2 sobe da nam bude komotnije.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 23:17   #510
Evo jedna od rijetkih - biram opcije koje nude dječji krevet (kinderbet jel) uz nadoplatu Ili bismo nosili naš prijenosni krevetić.
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 00:00   #511
Quote:
anncy kaže: Pogledaj post
Gdje spavate s malim bebama? Po ho(s)telima ili apartmanima? Mi bi negdje preko ljeta, ali je beba još mala i spava u kinderbetu. Ili tražite trokrevetnu sobu?
Gledamo malo Amsterdam/Barcelonu, ali cijene preko airbnb-a su bolesno skupe, oko 1000kn noć Ams recimo je neki prosjek, strašno nešto!
kolko beba ima godina/mjeseci?
nasa je s nama spavala na svim putovanjima, pogotovo ispod dve godine kada je i dojila.
sada kad je veca, uzimamo da ima treci krevet, al cesto se zajebemo (pogotovo u HR) jer taj treci krevet ispadne smece na razvlacenje.

ne znam di ti gledas, al nasla sam hrpu amsterdama, i to u ljeti kada je sezona u airbnbovima, po 80-100 dolara, cak i oko vondelparka.

kakvih 1000kn (osim ak neki ekstra luksuz ne trazis)
obicno imas i popust ako duze ostajes.

trebas jedino gledat dal pisu da ne zele djecu.
i ili ih pitat ak ne pise nis.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:36   #512
Anncy, pa do ljeta neće vise biti vise bas tako mala. I da sada ima 1mj, do ljeta je 4 mj+.
Mi u vikendici imamo putni krevetić, ali u njemu su spavali samo kada su bili skroz mali (do 3 mj starosti recimo), a onda s nama.
Sada recimo stariji od 6 godina spava u tom krevetiću jer mu je fora. :-) A ima dovoljno mjesta.
Kod mojih ja spavam s njima na velikom krevetu od početka, a muz na drugom krevetu.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:13   #513
Kod mene obrnuto, dok je bio mali, do 3god, sam ga uvijek stavljala spavati u krevetic, nije spavao s nama
Sad s 4god bismo spavali skupa

Ako inace beba spava s roditeljima onda nije problem i drugdje. Nas ni dan danas ne spava niti je ikad spavao s nama,pa je nama to utjecalo na odluku
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 01:52   #514
Mi smo furali svoj putni krevetić di smo mogli ili tražili smještaj s kinderbetom.

Kak je porasto, rezerviramo ili apartman s 2 sobe pa spava sam ili 3krevetnu sobu u hotelu, pa je on na svom krevetu, a mi veliki na bračnom. Često za djecu do 12god bude puno jeftiniji dodatni krevet.
Samo jednom je spavao s nama na viksi kod frendova jer nas je bilo puno, pa nije dobio svoj krevet.



Barcelona je užasno skupa u sezoni, pogledaj smještaj u obližnjim gradićima. Ako možete, odite malo van sezone, neće biti toliko pakleno, a i cijene su niže.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2019., 23:37   #515
Cure kako putovati sa bebom od 8mj vlakom?
U cemu je ona?
Jel meni na rukama mislim zbunjena sam totalno
Puno puta sam putovala vlakom uopce se beba ne sjecam
andyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2019., 00:25   #516
Quote:
andyca kaže: Pogledaj post
Cure kako putovati sa bebom od 8mj vlakom?
U cemu je ona?
Jel meni na rukama mislim zbunjena sam totalno
Puno puta sam putovala vlakom uopce se beba ne sjecam
Ili u rukama ili sjedi sama. Ili u kolicima. Nema nekih pravila. Barem
U HŽ-u. Osim da je besplatno do 6 godina.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2019., 09:37   #517
Sama sa 8mj tesko jel
U kolicima da ce bit 4h jos teze
A nis na rukama dakle
andyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2019., 10:37   #518
Quote:
andyca kaže: Pogledaj post
Cure kako putovati sa bebom od 8mj vlakom?
U cemu je ona?
Jel meni na rukama mislim zbunjena sam totalno
Puno puta sam putovala vlakom uopce se beba ne sjecam
Fino, poneseš autosjedalicu ako imaš mogućnost. Ionako ti treba ako ćeš se na destinaciji voziti.

Kolica velika teško da će ti stati tamo, imaš još izbor nosiljku ili na rukama. Ako dijete sjedi, nikakav problem nemaš, staviš je kraj sebe.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2019., 23:05   #519
Ma ne pa kolica svakako nosim pa kako cu bez njih sa malom nemrem ju 7 dana po rukama nosat.
Kaj je to takav problem u vlaku?Mogu se sklopit a kosaru stavim gdje i kofere.
A sa 8mj da ce sjedit sama sumnjam
andyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2019., 11:21   #520
Quote:
andyca kaže: Pogledaj post
Ma ne pa kolica svakako nosim pa kako cu bez njih sa malom nemrem ju 7 dana po rukama nosat.
Kaj je to takav problem u vlaku?Mogu se sklopit a kosaru stavim gdje i kofere.
A sa 8mj da ce sjedit sama sumnjam
Putovala sam vlakom 12 sati s desetomjesečnjakom i nosila sam ta kolica golema, iako nije bilo košare. Sklopili ih i jedva su stala, a da ti pravo kažem, uopće mi nisu trebala osim kao nosač tereta do kampa.

Ostatak je proveo u nosiljci. Moj stariji je s 8 propuzao i prosjedio, mlađi sa 6, tako da nema pravila, može biti da će sjediti.

Olakotna okolnost bila je noć pa se dosta spavalo. Poslije smo išli na višesatna putovanja vlakom, ali tad su sjedili već. Išli smo i s njim od 5 i nešto i malenim od 6 mjeseci vlakom, busom, uvijek bih kupila još pola karte za bus i unijela jaje, kolica bih ili poslala prije ili nenosila jednostavno jer su me ograničavala u kretanju. U vlaku ti je super što se može ustati, prošetati, zanimljivo je.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.