Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2010., 13:57   #3661
izgubljena

Cure šta da radim... 22 dan ciklusa radila sam test, ne jedan 2 različita i oba su bila pozitvna...danas 26 dan ciklusa napravila dva testa, na jednom od chronolaba jedva vidljiva crtica, a na intim plusu ništa, tj. test je negativan?

Šta to znači da nisam trudna
NinaMM is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 14:05   #3662
Quote:
arijan48 kaže: Pogledaj post
Dali nužno moraju roditelji saznat?
Za što trebaju saznati? Za to da ćete raditi test na trudnoću ili
Prvo tvoja cura, a i ti, trebate znati jeli se taj rizičan odnos zbio u njene plodne/neplodne dane. Ako je van plodnih dana onda ste mirni (manje-više), a ako ne, onda uzmite test u ljekarni (nemojte one skupe) i neka ga cura napravi ujutro (prva mokraća) i to neka napravi na dan kad joj treba doći iduća menstruacija, tj. najmanje mora proći 14 dana od tog vašeg odnosa. To ti je svega par minuta i stvar gotova. Druga opcija je da počeka neko vrijeme i onda ode u ginekologa koji će joj reći kako stvari stoje - jeli trudna ili ne. Ali ne odmah jer neće moći ništa vidjeti.

Kako si uopće siguran da je trudna?
Quote:
NinaMM kaže: Pogledaj post
Cure šta da radim... 22 dan ciklusa radila sam test ...
Šta to znači da nisam trudna
Test se ne radi na 22. dan ciklusa nego na dan očekivanja iduže menstruacije ili minimalno 14-15 dana od rizičnog odnosa.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 14:22   #3663
nisam sigurna da je to trenutno moguće...


i još nešto, jutros sam primjetila obilniji žućkasti iscjedak....a ginekolog mi radi tek sljedeći ponedjeljak....pomozite mi molim vas i recite da nisam trudna!!!
__________________
92% of teens have moved on to turbo folk. If you are part of the 8% who still listen to real music, copy and paste this into your signature.
pogoditko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 14:43   #3664
Ma znam , ali kako sam taj dan trebala počet uzimat antibiotike, a znala sam da postoji mogućnost napravila sam test. I sad mi ništa nije jasno kako je tada mogao bit pozitivan , a sada negativan?
NinaMM is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 15:05   #3665
kakav je iscjedak prije menge, poslje, u ranoj trudnoći?

kasni mi 5 dana....imala sam nezaštićeni odnos ali nije svršio, i to sve je trajalo minutu-dvije..... jutros sam primjetila obilniji žućkasti iscjedak, a ovih dana nije bio obilan i bio je vodenast.....

kakav iscjedak upućuje na mengu, odnosno trudnoću?
__________________
92% of teens have moved on to turbo folk. If you are part of the 8% who still listen to real music, copy and paste this into your signature.
pogoditko is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 02.11.2010., 16:02   #3666
Pozdrav!

Ja sam se već javljala u vezi neredovitih ciklusa. Kako sam prije 7 mjeseci prestala piti Yasmin, ciklusi su mi svaki mjesec sve duži i duži. Svaki mjesec ciklus mi bude odgođen za tjedan dana. Ugl, prošli ciklus je bio 43 dana, a ovaj mjesec sad već traje 46 i M još uvijek nema... Inače, dok nisam bila na pilulama, ciklusi su mi bili užasno neredoviti - ponekad sam dobivala M svaki mjesec, a nekad bi prošla i 2,3 mjeseca bez nje.
Prekinuti snošaj sam imala 7.10. Kod ginekologa sam bila 16.10. i zaboravila sam ga pitati u kojoj sam fazi cilusa. Tada sam imala kandidijazu i liječila sam ju vaginaletama. Prema bolovima u jajnicima, mislim da sam ovulaciju imala 18.10. Međutim, zadnjih nekoliko dana imam potmulu bol u donjem dijelu trbuha i sve mislim da će M doć... Također, još sam sad 6 dana bila na antibioticima, pa ne znam je li moguće da su i oni utjecali na odgodu M.
Sutra ću napraviti test, iako mislim da nisam trudna, jer apsolutno nikakvih simptoma nemam.
Što vi mislite?
behindblueeyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 19:52   #3667
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Za što trebaju saznati? Za to da ćete raditi test na trudnoću ili
Prvo tvoja cura, a i ti, trebate znati jeli se taj rizičan odnos zbio u njene plodne/neplodne dane. Ako je van plodnih dana onda ste mirni (manje-više), a ako ne, onda uzmite test u ljekarni (nemojte one skupe) i neka ga cura napravi ujutro (prva mokraća) i to neka napravi na dan kad joj treba doći iduća menstruacija, tj. najmanje mora proći 14 dana od tog vašeg odnosa. To ti je svega par minuta i stvar gotova. Druga opcija je da počeka neko vrijeme i onda ode u ginekologa koji će joj reći kako stvari stoje - jeli trudna ili ne. Ali ne odmah jer neće moći ništa vidjeti.

Kako si uopće siguran da je trudna?

Nisam siguran nego me strah da je. Obavijestit ću vas kak je prošlo.
arijan48 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 00:57   #3668
Ja mislim da si ti već trebala vaditi hormone, osim ako već nisi (ne sjećam se priče s početka ). Ginekolog te trebao poslati na to.

Iz svega ovoga je jako vidljivo da vrijednosti nekog/ili više hormona kao i njihovih međusobnih odnosa ne štima, pa tako remeti uredan i pravilan rad jajnika.
Nekad bez ovulacije, nekad sa i to sa zakašnjelom. Ako misliš da si imala ovulaciju 18. listopada onda broji 14 dana od nje i trebala bi dobiti M, znači to je već trebalo biti ili će svaki čas nastupiti.Ali ni to nije garancija za točno računanje s obzirom da je razdoblje prije ovulacije dosta duže.

Nešto je u tom cijelom procesu "zaštekalo", tako da se nemoj živcirati oko toga jesi li trudna ili ne.

Antibiotici sami po sebi neće utjecati na ciklus. Trudna nisi.

Jesi li pila Yaz upravo zbog neurednih ciklusa, tj. ginekolog ti je savjetovao zbog toga ili je to bilo prvenstveno zbog kontracepcije?
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 11:21   #3669
Moja menstruacija je stigla
Ja sam bila uvjerena da sam trudna nevjerovatno je sta psiha napravi covjeku
Brinettaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 18:25   #3670
Silvery, hvala na odgovoru!
Yaz pijem kao kontracepciju i jučer sam tek počela. M je došla jučer, otkrila sam ju dok sam piškila na test. Znam da su mi hormoni u neredu, ali tako mi je od 12.godine, otkad sam počela dobivati M.
Anyway, zahvaljujem još jednom i odsad više definitivno nema igranja sa živcima.
behindblueeyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 22:08   #3671
Help

Ljudi,trebam pomoc.
Imam 18 i kasni mi menga 13 dana. Fakat se bojim.
Dečko i ja smo imali spolne odnose bez zastite al sigurni smo 100% da nije ejakulirao u meni. I prije smo znali imati spolne odnose bez zastite i nikad nisam imala problema sa ciklusom. Uvijek traje 32 dana, a sad je vec 41. i nisam jos dobila. Bojim se da sam trudna, jer trudnoca mi u ovom trenutku nikako nebi odgovarala.
Opet, decko mi kaze da to moze biti zbog faxa,jer sam ovu godinu krenula na fax i odselila u drugi grad gdje studiram i smatra da sam pod stresom i zbog odvojenosti od obitelji.
Ne znam vise sta da radim. Mislim da nisam izlozena tolikom stresu da bi mi menga kasnila.
Ginekologu ne mogu zbog konzervativnih roditelja, a test za trudnocu... ne znam,strah me da ce potvrditi moje sumnje.
Pomozite!
girl123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 22:47   #3672
Quote:
girl123 kaže: Pogledaj post
Ljudi,trebam pomoc.
Imam 18 i kasni mi menga 13 dana. Fakat se bojim.
Dečko i ja smo imali spolne odnose bez zastite al sigurni smo 100% da nije ejakulirao u meni. I prije smo znali imati spolne odnose bez zastite i nikad nisam imala problema sa ciklusom. Uvijek traje 32 dana, a sad je vec 41. i nisam jos dobila. Bojim se da sam trudna, jer trudnoca mi u ovom trenutku nikako nebi odgovarala.
Opet, decko mi kaze da to moze biti zbog faxa,jer sam ovu godinu krenula na fax i odselila u drugi grad gdje studiram i smatra da sam pod stresom i zbog odvojenosti od obitelji.
Ne znam vise sta da radim. Mislim da nisam izlozena tolikom stresu da bi mi menga kasnila.
Ginekologu ne mogu zbog konzervativnih roditelja, a test za trudnocu... ne znam,strah me da ce potvrditi moje sumnje.
Pomozite!

jedina dva načina na koja možeš saznat da li si trudna ili ne, ti ne želiš napraviti? što misliš da netko od nas na forumu zna da li si trudna?

kupi test, napravi ga i riješi se muke.
a ovo o konzervativnim roditeljima ....mislim stvarno...
rekla si da si preselila u drugi grad radi studiranja, pa kako bi točno roditelji trebali znati da si ti bila kod ginekologa u tom gradu?
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 23:09   #3673
Quote:
sanelich1 kaže: Pogledaj post
jedina dva načina na koja možeš saznat da li si trudna ili ne, ti ne želiš napraviti? što misliš da netko od nas na forumu zna da li si trudna?

kupi test, napravi ga i riješi se muke.
a ovo o konzervativnim roditeljima ....mislim stvarno...
rekla si da si preselila u drugi grad radi studiranja, pa kako bi točno roditelji trebali znati da si ti bila kod ginekologa u tom gradu?
Znam da nitko ne zna na forumu jesam trudna ili ne, samo me jednostavno strah svega tog. Pitam kolike su mogucnosti da sam trudna i ima li kakvih simtpoma da se moze porepoznati trudnoca vec u prvim danima?
girl123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 01:35   #3674
Ja ne razumijem šta je ovdje problem. Kupiš test u ljekarni i popišaš ga. Za to ne moraš ići kod gina, a testove za trudnoću imaš u svim ljekarnama.

Budući da ti kasni 2 tjedna koji god da uzmeš pokazat će ti trudnoću.

I neovisno o tome jesu li ti roditelji konzervativni ili ne trebala bi ići kod gina ako imaš spolne odnose, osobito ako su nezaštićeni. Malo si proguglaj na netu o spolnim bolestima pa ćeš vidjeti da je trudnoća još milina šta se može dogoditi i šta se može pokupiti sa nezaštićenim odnosima.

Ne napadam te ovdje i ne osuđujem, samo ti želim ukazati na to da ako ti se zavuče nekakva upala i ako ne ideš kod gina zbog stida ili zbog roditelja da bi ti se moglo dogoditi da danas sutra ne možeš imati djecu zbog toga.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 10:58   #3675
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ja ne razumijem šta je ovdje problem. Kupiš test u ljekarni i popišaš ga. Za to ne moraš ići kod gina, a testove za trudnoću imaš u svim ljekarnama.

Budući da ti kasni 2 tjedna koji god da uzmeš pokazat će ti trudnoću.

I neovisno o tome jesu li ti roditelji konzervativni ili ne trebala bi ići kod gina ako imaš spolne odnose, osobito ako su nezaštićeni. Malo si proguglaj na netu o spolnim bolestima pa ćeš vidjeti da je trudnoća još milina šta se može dogoditi i šta se može pokupiti sa nezaštićenim odnosima.

Ne napadam te ovdje i ne osuđujem, samo ti želim ukazati na to da ako ti se zavuče nekakva upala i ako ne ideš kod gina zbog stida ili zbog roditelja da bi ti se moglo dogoditi da danas sutra ne možeš imati djecu zbog toga.
A razumijem ja sve to za spolne bolesti, no i dečko i ja smo prije spolnih odnosa obavili testiranje na moguće bolesti.

Ne preostaje mi ništa nego otići po test. No moze pomoc,koji je test mozda jedan od boljih, da ne uzimam neki nekvalitetan.

Hvala.
girl123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 15:46   #3676
Ma lijepo odi odmah po test i napravi ga :-)

Ovdje ti nitko ne može pomoći, a najbolje se riješiš brige pomoću testa. Pitaj tetu u ljekarni sada da ti da neki, nije to skupo.

Postoji šansa da si trudna.Postoji svakome tko ima seksualne odnose, nijedna zaštita nije 100 % sigurna. Mislim da su svi testovi tu negdje. A i možeš kod ginekologa ići, ili vaditi betu. Bolje nemoj čekati, ovako se samo uzrujavaš
Snowblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 18:18   #3677
Quote:
girl123 kaže: Pogledaj post
A razumijem ja sve to za spolne bolesti, no i dečko i ja smo prije spolnih odnosa obavili testiranje na moguće bolesti.

Ne preostaje mi ništa nego otići po test. No moze pomoc,koji je test mozda jedan od boljih, da ne uzimam neki nekvalitetan.

Hvala.
Uzmi neki koji malo više košta, nemoj najjeftiniji jer ovi skuplji su precizniji. Imaš ih u rasponu od 30-tak kuna pa do 100 kn. Nemoraš baš najskuplji al nemoj ni najjeftiniji.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 12:03   #3678
dali postoji ovdi netko, osim mene, tko se nervira kad će doć, iako koristimo kondome?
već znam da ću krajem mjeseca bit u groznom stresu, kad će? hoće li? i nikako si pomoć...
(ne smijem pilule zbog zdravstvenih problema)
vanjasmile54 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 21:28   #3679
Quote:
vanjasmile54 kaže: Pogledaj post
dali postoji ovdi netko, osim mene, tko se nervira kad će doć, iako koristimo kondome?
već znam da ću krajem mjeseca bit u groznom stresu, kad će? hoće li? i nikako si pomoć...
(ne smijem pilule zbog zdravstvenih problema)
To je normalno Tako sam i ja prije bila luda..



Nego, imam pitanje, cure jel zna koja možda.. Da li je ureaplazma problem stvarno za začeće? Mislim, jel znate koju curu frendicu ili ste vi same ostale trudne unatoč ureaplazmi?
Snowblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 13:25   #3680
Ma možeš ti ostati i trudna sa ureoplazmom, al postoji jako veliki rizik od spontanog naročito u prvom tromjesečju.

Od moje legice seka ju je imala u trudnoći (vjerovatno ju je imala i prije trudnoće jer nije nikad radila briseve) pa je u 5. mjesecu trudnoće osjetila da ju bolucka dolje, nije joj bilo dobro pa na kraju ispala ureoplazma. Dobila je sumamed i pila ga i bilo joj je ok. Eno sad ima malog vražička od godinu dana.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.