Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2012., 00:15   #101
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
da nisi ti malo glup?
Hercegovina nikada nije bila dio Bosne sve do 1990-tih, uvijek ali baš uvijek je bila u Hrvatskoj ..


Ama šta to priĆaš, jadna ti majka

Nakon raspada Austo-Ugarske, Bosna i Hercegovina je postala dijelom Jugoslavije, a nakon II. svjetskog rata postala republikom unutar SFRJ.
Hercegovina je, dakle, bila dijelom BiH i do 1990-ih, kada BiH 1991. proglašava svoju neovisnost, a tako je i dan danas.

Doista mi je malo teško ukratko ispričati zamršenu povijest i Bosne i Hercegovine, i Hrvatske, i Crne Gore, i Srbije, jer su se njihove granice više puta mijenjale, ali ovaj podatak koji navodiš, da je Hercegovina postala dijelom BiH ( valjda na BiH misliš kad kažeš Bosna, u protivnom tek tada mi nije jasno o čemu pričaš ) tek od 1990-ih, a da je do tada uvijek, ali baš uvijek bila dijelom Hrvatske, apsolutno je netočan i prilično apsurdan.



Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
A ovi ostali što su pričali da su se Hrvati doseljavali u Hercegovinu su isto malo zatucani izgleda
U 7.st. su Hrvati naselili Hercegovinu i Dalmaciju tako da se odatle moglo samo iseljavati u ostale krajeve, svi smo mi Hercegovci ili Dalmatinci jer se tek kasnije Hrvatsko stanovništvo širi na Slavoniju,Istru,Vojvodinu i Zagorje..
Ovo je također netočno.

Hrvate, koji su do tada živjeli u Bijeloj Hrvatskoj ( današnja Poljska ), zajedno sa Srbima, koji su živjeli u Bijeloj Srbiji ( današnja Češka ), na prostore Balkana je pozvao bizantski car Heraklije kao pomoć u obrani protiv Avara. Na zapadnom Balkanu su u to vrijeme već živjeli brojni slavenski narodi, mnogobrojniji i od Srba i od Hrvata zajedno. Hrvati su naselili područje današnje Hrvatske ( uglavnom), uključujući dobar dio današnje Bosne. Srbi su pak naselili nekadašnju Rašku ( današnja jugozapadna Srbija ), gornji tok Bosne, područje oko Tuzle, a odatle se proširili na Duklje ( današnja Crna Gora ) i Hum ( današnja Hercegovina ).

Sviđalo se to tebi ili ne.
__________________
I love not men the less, but the Nature more...
vitund is offline  
Old 10.09.2017., 21:26   #102
Quote:
Halloween kaže: Pogledaj post
Zanima me koliko nas ima an forumu? Zasto zagorci ne vole hercegovce? Znate li da nas Hrvata u BiH ima pola milijuna?
Zašto lažeš da si hercegovka kad svi znamo da si bosanka?
KillsXO is offline  
Old 11.09.2017., 17:21   #103
ima li od vas ovdje hrvata srba i muslimana iz bosne i hercegovine.....jest, ispravno sam napisao iako nema smisla, daklem ima li i(t)ko od vas informaciju kad je bosna bila svoja a ne pod necijom okupacijom ? daklem, konkretno sta smo mi koji nemamo stokholmski sindrom ? iliri ? vlaji ? nesto nesto ? nidje nemerem nac informaciju da si pita. i ocu pisani dokaz a ne "mi smo presli karpate pa balkan pa ural pa himalaje pa smo se naselili tu dje nije brdovito". i bez ono, mi dosli i spojili se sa domicilnim stanovnistvom. ja sam domicilno stanovnistvo i ja se snikim nisam spajo. i bez vjere, to mi odma vuce na zidove i one sto se sude s nekim, znaci sta su to bosanci a sta hercegovci ?!
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 11.09.2017., 18:46   #104
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
ima li od vas ovdje hrvata srba i muslimana iz bosne i hercegovine.....jest, ispravno sam napisao iako nema smisla, daklem ima li i(t)ko od vas informaciju kad je bosna bila svoja a ne pod necijom okupacijom ? daklem, konkretno sta smo mi koji nemamo stokholmski sindrom ? iliri ? vlaji ? nesto nesto ? nidje nemerem nac informaciju da si pita. i ocu pisani dokaz a ne "mi smo presli karpate pa balkan pa ural pa himalaje pa smo se naselili tu dje nije brdovito". i bez ono, mi dosli i spojili se sa domicilnim stanovnistvom. ja sam domicilno stanovnistvo i ja se snikim nisam spajo. i bez vjere, to mi odma vuce na zidove i one sto se sude s nekim, znaci sta su to bosanci a sta hercegovci ?!
bih, to ti je nešto kao fata morgana (nema veze sa fatom, mujom i hasom ), virtualna republika i alien nation
i naravno, za to postoje dokazi samo mi se neda sada kopati po guglu
DrSigmundFreud is offline  
Old 11.09.2017., 19:17   #105
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
znaci sta su to bosanci a sta hercegovci ?!
Mjesavina Ilira, Vlaha, Slavena i nesto sitno Turaka, Roma, Germana i Židova. Uglavnom svatko tko je prolazio kroz BiH je i ostavio nešto svojih gena pa čak i Mongoli/Tatari (vidi Niko i Robert Kovač)
King8 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:13.