Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 00:02   #2481
@pipsa i @Response1, molim da vaše daljnje rasprave rješavate preko poruka ili mailova. Ova tema nije zamišljena kao poligon za beskrajno raspravljanje između predstavnika agencija i stranaka.

Molim da na temi ne komentirate moderatorske odluke, jer time kršite pravila foruma.


Ova se obavijest ne komentira na temi.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 11:21   #2482
index nekretnine imaju pretragu privatnih oglasa i ne na plaćuju oglašavanje za razliku od njuškala
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 13:20   #2483
Quote:
pipsa kaže: Pogledaj post
Jednostavno nisam zadovoljna.
Da uopće stupim kontakt s Vama bilo je potrebno par dana, prebacivanje od jednog agenta do drugog.. gospodična koja radi u uredu kolko sam skužila ne razumije o čemu joj pričam kada razgovaramo o predugovoru.. Agent dolazi nespreman, ne zna osnovne informacije o zgradi itd. Na kraju se dogovorim sa Vama za potpis predugovora (u petak) za ponedjeljak, a u subotu dobijem mail da ste nekretninu prodali.
Nije mi namjera uvrijediti Vas, ali po mojim kriterijima se niste iskazali.
Ne bi od Vas kupila nekretninu a još manje Vam prepustila prodaju svoje.
To je moje mišljenje, tomu služi forum.
Vjerovatno imate klijente koji su zadovljni sa Vama jer inače ne bi poslovali ovako dugo, sto ljudi sto čudi.
A prijetnje sa odvjetnicima u pm su zaista nepotrebne.
Pošto ste odgovorili mislim da bi bilo u redu da i ja vama odgovorim.
Uvažavamo Vaše mišljenje i zahvaljujemo se što se se odlučili dopuniti svoj post koji je bio u najmanju ruku čudan .
Ako sam dobro povezao radi se o nekretnini u Sopotu.

Kako je bilo vrijeme godišnjih odmora ( prva polovica kolovoza) i radili smo smanjenim kapacitetom potrudili smo se što prije organizirati razgled nekretnine.

Odgovorno tvrdim da je agent znao sve relevantne informacije.
Direktora s kojim ste se čuli zamolili ste da svakako budete prvi u redu čekanja za nekretninu i da prvi želite potpisati predugovor.
Naglašeno vam je da postoji još jedan zainteresirani kupac i ako stvarno želite kupiti taj stan da u subotu trebate potpisati predugovor.
[B]Vaš odgovor je bio da ne možete u subotu jer vas se forsira ( a na Vaš zahtjev smo Vas zamolili da dođete u subotu čim prije ) .
Kako Vi niste bili voljni doći u subotu , zbog obveze prema prodavatelju smo pozvali drugu zainteresiranu osobu koja je i kupila stan o čemu ste i obaviješteni.
Kolegica s kojom ste se čuli je voditeljica ureda i dobro je upoznata sa tematikom i dala vam je sve potrebne informacije.


Vi ste svojim postom insinuirali da nešto nije u redu s nekretninama iz naše ponude.
A kako je očito sve je u redu i interes je velik.
Forum služi da se korisnike obavijesti ili da se s njima diskutira o nečemu, a ne dezinformira .


Ovime smatramo našu javnu diskusiju završenom.

Zadnje uređivanje Response1 : 20.09.2017. at 13:47.
Response1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 22:58   #2484
Kad već gubim život na gluposti ovdje, moje pitanje je: koliko jedna agencija za nekretnine zaradi točno od uplaćenih 4 i pol tisuće kuna minus PDV za usluge posredovanja?
Koga, osim odvjetnika, još plaćaju za vanjske usluge?
eichhoernchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 21:19   #2485
Agencije koje operiraju po Splitu triba kolektivno okupit na jedno misto i dozvat meteor!! To je nešto prestrašno!! Profesionalizam, pismenost i kultura ophođenja, omjer dobiveno/plaćeno - NULA!!
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 21:26   #2486
Nije utjeha, ali svugdje je tako...
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 18:15   #2487
Quote:
eichhoernchen kaže: Pogledaj post
Kad već gubim život na gluposti ovdje, moje pitanje je: koliko jedna agencija za nekretnine zaradi točno od uplaćenih 4 i pol tisuće kuna minus PDV za usluge posredovanja?
Koga, osim odvjetnika, još plaćaju za vanjske usluge?
Ovisi što smatraš zaradom, na što ciljaš s pitanjem? Koliko zaradi agent? Koliko zaradi vlasnik agencije?

Od provizije koja se naplati, treba računati:
da dio provizije dobiva agent
fiksne mjesečne troškove
dodatne mjesečne troškove
porez na dobit
neplanirane mjesečne troškove

što je agencija "veća" - veći su i troškovi. Na kraju, naravno da se zaradi, isto kako zarade i svi drugi koji nešto i rade umjesto da ubijaju vrijeme na poslu i gledaju na sat kada će 16:00 da pokupe stvari i odu s posla.

Generalno zarada nije niti blizu kao "vani", gdje su nekretnine puno skuplje, dok je provizija istih 2-4%.

Dodatno, kako je u tvom postu spomenut odvjetnik, znaj da neki odvjetnici u Zagrebu samo za pisanje ugovora naplate 1-2% (naravno, agencija ne plaća istoga toliko).
jutarnja kavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 00:07   #2488
kakvih 4.5tkn?

agencija ako "proda" stan zaradi 3%+PDV od prodavatelja i 2-3%+PDV ako je kupac glup.

a 3% od recimo 120.000€ je 3.600€.

od tih 3.600€ mora platiti režije i recimo 2 agenta na minimalcu pa računaj kolika je zarada, odnosno koliko gube kupac i prodavatelj.
__________________
IGNORE LISTA: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, CelMar, miki1988, SusFerox
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 18:40   #2489
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
Agencije koje operiraju po Splitu triba kolektivno okupit na jedno misto i dozvat meteor!! To je nešto prestrašno!! Profesionalizam, pismenost i kultura ophođenja, omjer dobiveno/plaćeno - NULA!!

Ma ni samo Split u pitanju, vec i drugi krajevi su jednaki toj nuli. Da samo vidis dole na Makarskoj rivijeri cirkusa

No najvise krivice nebi prepisao angencijama vec prodavacima koji isti stan ogralse kod 10-20 agencija.

Zadnje uređivanje Ambientt : 30.09.2017. at 19:17.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 18:50   #2490
Quote:
jutarnja kavica kaže: Pogledaj post
Ovisi što smatraš zaradom, na što ciljaš s pitanjem? Koliko zaradi agent? Koliko zaradi vlasnik agencije?

Od provizije koja se naplati, treba računati:
da dio provizije dobiva agent
fiksne mjesečne troškove
dodatne mjesečne troškove
porez na dobit
neplanirane mjesečne troškove

što je agencija "veća" - veći su i troškovi. Na kraju, naravno da se zaradi, isto kako zarade i svi drugi koji nešto i rade umjesto da ubijaju vrijeme na poslu i gledaju na sat kada će 16:00 da pokupe stvari i odu s posla.

Generalno zarada nije niti blizu kao "vani", gdje su nekretnine puno skuplje, dok je provizija istih 2-4%.

Dodatno, kako je u tvom postu spomenut odvjetnik, znaj da neki odvjetnici u Zagrebu samo za pisanje ugovora naplate 1-2% (naravno, agencija ne plaća istoga toliko).

Generalno nije ni nacin poslovanja i prodaja nekretnina isti vani kao HR. Primjerice Francusku i Dansku nikako ne mozes porediti s Hrvatskom po pitanju prodaje nekretnina i poslovanja agencija. Agencije u Francuskoj iskljucivo imaju strance kao ciljnu grupu. Lokano stanovnistvo ili bolje reci Francuzi uopce ne koriste taj kanal za kupovinu nekretnina vec iste obicno kupuju preko javnog biljeznika (kojih nema na svakom cosku) ili opcine tj. infomaciskog posrednika. U Danskoj prodavac stana je duzan unaprijed platiti agenciji uslugu da objavi oglas, pripremi sve papire itd., dok recimo investitori koji zidaju novu zgradu sami prodaju stanove u prvom krugu pa u slucaju da ostane dva ili nekoliko stanova ne prodanih kada se izgrade onda ih predaju agenciji za nekretnine. U Spaniji je srodno kao u Hrvatskoj ali cijene su znatno nize nego u Hrvatskoj. No druga strana medalje je da Spanija je znatno vise atraktivna Zapadnim kupcima nego Hrvatska. U Hrvatskoj agencije za nekretnine jos posluju bez strukture i smisla. To da prodavac moze objaviti u pet agencija istu ponudu cak nema niti u Spaniji gdje bi teoretski moglo proci.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 15:06   #2491
Quote:
josipa.jopy kaže: Pogledaj post
Družim se s agencijama i dalje..

Unos - naišla sam na jedan negativan komentar iz 2012. i nije se ništa promijenilo: gospođa je bahata, nekulturna, ne poznaje zg kvartove, naglasila da se stan ne može pogledati bez potpisanog papira.

Gospođa iz agencije Continental - ugodno iskustvo prilikom pokazivanja stana i telefonskog razgovora.
Btw ima li tko iskustva s tom agencijom? Moguće je da ćemo se još družiti, pa me zanimaju komentari.

AR nekretnine - ništa posebno. Vlasnici su sve pokazali i rekli, agentica šutjela. Nisam vidjela neku njenu svrhu.

Jasika - dva dana ih zovem i nemaju vremena za razgovor jer su najprije na domjenku, pa na terenu. Odustala sam.
Isto je što se tiče UNOS nekretnina i danas. Danas je baba kod okuliste u Vinogradskoj, samo da znate, prije par dana nije bila pri kompjuteru da vidi papire. Već mi je tu počela smrdjet, i reko idem pogledati na forumu šta pišu o babuskari. Plus kak je nmoguće da jedna agencija ima toliko oglasa kao oni, a vodi je jedna baba, i to ova, glasa Alke Vuice.

??? Babo, ako ovo čitaš, ne gine ti prijava
kikapixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 14:04   #2492
Da sad ne citam sve stranice..zanima me opereta..ima mi najbolju ponudu stanova i dijeluje strucno,barem sto se stranica tice.i basilica nekretnine.ako moze netko tko je imao iskustva sa te dvije agencije reci svoje misljenje!hvala

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
fashfit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 15:13   #2493
ja sam sad prvi put došla u dodir s Agencijama i totalno sam iznenađena. ja sam mislila da agenti totalno grizu i trude se prodati stanove, a ono šipak.

od tri agencije koje sam zvala (za različite stanove) samo sam od jednog dobila povratni poziv i tražene informacije, i ljubaznog i profesionalnog agenta.

druga agencija- pitali za jedan stan u novogradnji da nam jave ima li još slobodnih te kvadrature koju tražimo, agentica NIKAD povratno nazvala. onak???

treća agencija- tražila točniju lokaciju stana (jer je različito naznačeno na njuškalu i na njihovoj stranici, skroz druge ulice), agentica mi rekla javiti povratno kad provjeri- nikad javila. nazvala ja opet, opet mi rekla javiti- nikad javila.

ne razumijem, jel se na takav način radi posao? znaju li ti prodavatelji kome su povjerili stan na prodaju i da s tako neaktivnim agentima nikad to neće prodati?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 02:13   #2494
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
ja sam sad prvi put došla u dodir s Agencijama i totalno sam iznenađena. ja sam mislila da agenti totalno grizu i trude se prodati stanove, a ono šipak.



od tri agencije koje sam zvala (za različite stanove) samo sam od jednog dobila povratni poziv i tražene informacije, i ljubaznog i profesionalnog agenta.



druga agencija- pitali za jedan stan u novogradnji da nam jave ima li još slobodnih te kvadrature koju tražimo, agentica NIKAD povratno nazvala. onak???



treća agencija- tražila točniju lokaciju stana (jer je različito naznačeno na njuškalu i na njihovoj stranici, skroz druge ulice), agentica mi rekla javiti povratno kad provjeri- nikad javila. nazvala ja opet, opet mi rekla javiti- nikad javila.



ne razumijem, jel se na takav način radi posao? znaju li ti prodavatelji kome su povjerili stan na prodaju i da s tako neaktivnim agentima nikad to neće prodati?


Ovo je i meni bio šok, mislila sam da ce se trgati da mi uzmu lovu, kad ono upravo suprotno!
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 14:14   #2495
Quote:
drzimfige kaže: Pogledaj post
Ovo je i meni bio šok, mislila sam da ce se trgati da mi uzmu lovu, kad ono upravo suprotno!
da, i ja imam ovakvo iskustvo. totalno ih boli dupe.

i btw ako znam za činjenicu da u agenciji često agenti sami sastavljaju ugovore, uopće nemaju odvjetnike da to pogledaju, i sl. dakle oprez.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 21:40   #2496
Ima li netko iskustva s agencijom Atlanta international nekretnine?
Piše uz oglas da uzimaju proviziju od kupca 2% pri prodaji (bez obzira je li ih kupac u početku angažirao ili ne), ali niti im radi stranica i sve je očito nekako čudno pa me zanima...
cabotin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:36   #2497
Možda netko zna ima li kod nas agencija koja bi se sama bavila iznajmljivanjem uz fiksnu mjesečnu naknadu vlasniku? To je vani popularno ukoliko su vlasnici stranci, ne žive u tom gradu ili im se jednostavno ne da natezati sa podstanarima i nastalim kvarovima?
Voron is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 00:57   #2498
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
Agencije koje operiraju po Splitu triba kolektivno okupit na jedno misto i dozvat meteor!! To je nešto prestrašno!! Profesionalizam, pismenost i kultura ophođenja, omjer dobiveno/plaćeno - NULA!!
Možeš navesti s kojima imaš negativno iskustvo? Tražim stan u St, a svaki koji sam našla da mi odgovara je pod nekom agencijom
Lorren is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 17:11   #2499
Cro invest svježe iskustvo- zovem za stan koji me zanima, dogovorimo razgled radnim danom, naglasim da sam na putu i da ću se vratiti zbog toga, što i napravim, da bi mi žena otkazala sat -dva ranije jer da ona ipak ne može( ja sam mogla prijeći 300 km zbog toga...). Dogovorimo se za drugi dan, opet sve organiziram i prilagodim tome, zovem 2 sata ranije da potvrdim- ipak ne može odgodila bi za vikend. Ne znam samo kad je mislila javiti.
Ruddy is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 23:00   #2500
Quote:
Ruddy kaže: Pogledaj post
Cro invest svježe iskustvo- zovem za stan koji me zanima, dogovorimo razgled radnim danom, naglasim da sam na putu i da ću se vratiti zbog toga, što i napravim, da bi mi žena otkazala sat -dva ranije jer da ona ipak ne može( ja sam mogla prijeći 300 km zbog toga...). Dogovorimo se za drugi dan, opet sve organiziram i prilagodim tome, zovem 2 sata ranije da potvrdim- ipak ne može odgodila bi za vikend. Ne znam samo kad je mislila javiti.
to je i moje iskustvo. i onda nas je nazvala jedno za dva mjeseca (već kupili stan i preselili se) i zove za baba, bahato, i kao, ajd dobro, recite vi kakav bi vi stan u stvari? te agencije su polusvijet.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:40.