Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2008., 13:10   #21
Pa da znaš da baš i ima slatkih i lijepih stvari, mogla bi ponovno prerovati.Ja sam nekako prestala nositi nakit (osim vjenčanog, bakinog dukat prstena i srebrnog na palcu) i baš bi se opet morala navući.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 13:21   #22
Pa putnice ovo za Njega gore je više šala, ali sve te infekcije se mogu tumačiti da tome tamo nije mjesto ne?...doduše ima puno naroda po planeti koji ne dijele moje mišljenje i buše sve i svašta...naušnica ima i na klip-klop, a kasnije ako se želi kinđuriti nek joj bude...prvenstveno se ovdje radi o bebama i tome da takvi zahvati nisu za tu dob.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 13:27   #23
naravno, moze biti sala, ali to je ujedno i zgodna dvojba
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 14:24   #24
Ja sam isto s istoka lijepe naše, a uši sam probušila sa 20-tak godina .
Moji nikad nisu patili za zlatninom, pa je tako i ostalo. Moj sin je za dobio samo križić i lančić za krštenje od kumova i to je sve od zlatnine .
Kad budem imala kćer neću joj bušit jer je meni to bezveze...Kad bude htjela dogovorit ćemo se (nadam se). A drugi nek misle što hoće.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 14:26   #25
Evo ja čekam curku u 1. mjesecu i ne pada mi na pamet bušiti joj uši, osim ak sama zatraži to u dobi kad bude npr. išla u školu.
Meni su budale (staroj par mj.) otpeljale nekakvoj babi koja je u kvartu bušila uši djeci, još je stara stalno znala komentirati kak je ova rekla da mi je jedva probušila uši kak imam debele i kak je njoj bilo teško par dana poslije samnom jer sam se jako plakala i bila (a kakva bi drugo bila) valjda u temperaturi od muke Na moje bjesne upite zbog čega su mi to dali uopće napraviti: krsni kumovi su ti kupili naušnice, a to su tak svi onda radili... Pa b. me k. ak se svi bacaju sa 6. kata dolje, ja nemoram, a još manje moje dijete Poslije nikad nisam nosila naušnice, te odurne krsne su kasnije i izgubljene, danas imam jedne lijepe zlatne koje mi je muž kupio ali stoje u kutiji, ne volim ništa takvog nositi.
Prije 9 god. sam bila krsna kuma curici od frendice i kupila sam joj dosta zlata, među time i naušnice. Curica je sad 3. razred i kad je krenula u 1. je molila mamu da je odvede na bušenje jer bi ona to voljela imati. Sad vidim da mala čist uživa u nakitu, stalno mijenja rinčice Ali to je takvo dijete, ona se voli ušminkati...
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 14:34   #26
da nema Mandy izgleda da bi jedino ja drugačije mislila. Meni su probušili uši kao maloj bebi( ispod godine dana) naušnice stalno nosim, obožavam nakit i stalno ga mijenjam.
Svojoj curki sam već htjela probušiti uši ali se mm protivi.čim pristane to ću napraviti.
znam par primjera kojima nisu probušili uši kao malima, poslije su se bojali i to samo odgađali,a silno su željeli naušnice....
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 14:45   #27
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
može mama nosit ako dobije lančić ili nešto slično, al mi smo dobili malu, minijaturnu narukvicu, baš za bebu
to joj je kupila žena koja stvarno ima ukusa i narukvica je predivna, ali ne vidim joj smisao
kao beba neće sigurno nosit narukvicu od bijelog zlata, a budući da je minijaturna kasnije ju neće moći nositi
ja nosim ponekad lančić koji je mali dobio za krštenje, ali narukvica mi je premala nažalost a baš je preslatka ima bubamaricu na sebi.
e da i ja imam svoju narukvicu od krštenja - naravno nikad nošena.
eh ti običaji

bušenje ušiju bebama mi je tako,nije baš ni tako bezbolno, a uostalom zašto ih i mučiti - da bi nama bili "slatki" ili ne vidim drugog razloga, . Kad budu veći i sami tražili to je drugo.
Ja ću mom malom fakinu stavit jednu malu alkicu ako bude htio kad bude veći.
__________________
... majke drže ruke svoje djece na trenutak, a njihova srca zauvijek....
sdbelanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 15:30   #28
Quote:
sdbelanc kaže: Pogledaj post
Ja ću mom malom fakinu stavit jednu malu alkicu ako bude htio kad bude veći.
i ja se spremam.

on se jos uvijek svako ljeto odlucuje izmedju privremene tetovaze i nausnice i odabere tetovazu.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 15:57   #29
Moja je prijateljica svojoj curici probušila uši sa negdje 8 mj ,iskreno meni je to jakooooo ružno i neukusno vidjeti na maloj bebi
__________________
..Kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju,nastala bi tisina
despina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 16:39   #30
Quote:
despina kaže: Pogledaj post
Moja je prijateljica svojoj curici probušila uši sa negdje 8 mj ,iskreno meni je to jakooooo ružno i neukusno vidjeti na maloj bebi
potpisujem...

ja sam uši probušila svojom željom u 18oj godini...
to što će se babe u susjedstvu zgražati jer mala nema naušnice - big deal...
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 16:51   #31
i ja sam ostala pah kad sam došla ovdje i vidla da svaka bebica ima ringline... moje su probušile prošlo ljeto sa 5 i 6 godina. i starija ih ne želi više nositi-za sad. ne znam, nekako mi je to čudno za vidjeti kod malih beba. ja imam tri funkcionirajuće rupe-na uhu , naravno.ali ne nosim trenutno nakit. i isto sam bušila uši od 6 nadalje.
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 16:52   #32
Quote:
Lavica kaže: Pogledaj post
Ni ja ne kuzim darivanje zlatnine malim bebama. Moja mala je dobila brdo zlatnine od rodbine iz dalmacije (malu narukvicu, par nausnica, lancice, privjeske).
Nema sanse da cu ja to staviti na nju.
E da i rodbina je iz dalmacije tako da to nije karakteristika samo Slavonije.
mislim da se zlato bebama ne daruje zato da bi bebe to nosile, nego zato što zlato ima trajnu vrijednost (materijalnu). a ako hoće, jednog dana ga može i nositi.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 16:58   #33
Moja mala ima probusene usi od 7-og mjeseca, ne ponosim se time, u tom trenutku sam razmisljala da ce biti lakse podnosljivo (za nju) dok je manja, no kasnije (kad je vec bilo kasno) mi je palo napamet da ko sam ja da pravim odluke o tome i jos gore da joj nanosim nepotrebnu bol tako malenoj. Moram navesti da sam napravila puno istrazivanje kome je odvesti i kako to rade, probusene su joj usi sa specijalnim pistoljem, obje strane u isto vrijeme, specijalnim nausnicama za bebe, koristili smo soluciju za dezinfekciju mjesec dana i nismo smjeli izvuci orginalne nausnice 6 mjeseci, takodje vakcine su joj trebale biti "up to date". Zakmecala je na trenutak, no sve je tako brzo proslo da je ubrzo zaboravila na to. Problema nismo imali "kuc u drvo", ona sada (2g) vec zna da ima nausnice i voli nakit, ne dira ih ali voli pokazati da ih ima
__________________
13. 05 stigla moja Lana, bas na termin :)
4294g 53cm
lutkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 17:21   #34
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
mislim da se zlato bebama ne daruje zato da bi bebe to nosile, nego zato što zlato ima trajnu vrijednost (materijalnu). a ako hoće, jednog dana ga može i nositi.
na kraju ćemo morati izdvojiti u temu Darivanje zlatnine malim bebama...

ali, da...nekad su se darivali uglavnom dukati, u darivanje nakita je preraslo s konzumerizmom opcenito i ne, nema puno smisla.

isto tako je i samo nosenje nausnica u pocetku imalo prakticnu svrhu, izmedju ostalog cuvanje novca za ukopninu nalazniku tijela pomoraca u slucaju smrti na moru

narukvice su se jos darivale "protiv uroka", osobito koraljne, prema tim starim obicajima da se bebi veze crvena trakica, konac oko ruke.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 17:41   #35
ja planiram svojima probusiti usi poslje 1. ili 2.godine...
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 20:43   #36
Ja mojoj neću. Kad postane punoljetna nek si buši šta hoće!
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 20:54   #37
Ja sam bušila uši u srednjoj školi jer je mojoj mami to bilo grozno. Sad imam 3 rupice i obožavam nositi naušnice. Curama sam bušila sa 5 i 7 godina, al su starijoj zarasle, pa smo ponovno bušili ovo ljeto. A kaj se infekcija tiče, bitno je samo djecu naučiti na higijenu. Moje znaju da se naušnice prebišu alkoholom prije nego se stave u uši, a i samo uho se malo očisti. I to je to.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 22:54   #38
mislim da je u 5. srednje negdje ok vrijeme za probušiti uši curicama ( ako žele). a meni su probušili s negdje 6 godina i to je isto u redu, jer sam obožavala naušnice i bila sam si baš lijepa . ali mi je neukusno vidjeti probušene uši na curici od dvije-tri godine. a pogotovo na dečkiću jedno uho..ili onaj repić iza- hej ljudi to se više ne nosi!
Hermina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 23:00   #39
Danas sam vidila bebicu od jedno 7-8 mjeseci sa "finim crvenim" naušnicama.
Ono beba skoro ćelava, jedva se vidi bijela kosica, cijela buci buci, a na ušima .

Strašno!
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 23:25   #40
Iz Slavonije sam i imam curu od 14mjeseci i dok nisam procitala slucajno ovu temu nisam o tome ni razmisljala
imam osjecaj da ih ima, da bi joj ispale il nedaj boze da ih proguta, problem je sa spangicom na glavi (btw izdrzi cca 5min da ju nedira ) a kako bi bilo sa nausnicama ili bilo kakvim nakitom...
razmisljati cu o tome za jedno 4-5 godina
MaraSlavonska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:49.