Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2004., 12:58   #1
Question Peanut butter & Jelly

Citam neku knjigu cija se radnja zbiva u NYC-u i na jednom dijelu spominje se peanut butter & quince jelly sendvic. Ja to nikad u zivotu nisam prije probla (prepustila uvijek Amerikancima da uzivaju dok jos ima ). Uto skuzim da uvijek doma imam jelly od dunje pa sam lijepo kupila peanut butter i probala konacno to cudo od hrane.

Ostala sam zaprepastena jer mi se zapravo to jaaaaaaaako svidjelo

Jeste probali to i kako vam se svidja?!
(Tip: preporucijuem peanut butter koji ima jos komadice kikirikija, as opposed to creamy one)
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 13:42   #2
Meni je ok, ali vishe volim kikiriki maslac s cokoladnim mrvicama.

No, klonem se tih kombinacija, jer uzasno deblja. To si samo djeca mogu priushtiti na dnevnoj bazi.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 13:45   #3
Provala ali nije po mom ukusu.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 20:24   #4
Ja obozavam peanut butter, al ne s jelly. To mi je
Inace moja kombinacija je peanut butter (isto crunchy, a ne smooth), banana i nutella. Mljac.
Pravi recept za fast track coronary disease!!!
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 21:56   #5
probala ja u americi dok sam živila tamo... nije mi dobro... ali mi je super celer sa peanut butterom.
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 21:57   #6
Quote:
Kiki kaže:
Inace moja kombinacija je peanut butter (isto crunchy, a ne smooth), banana i nutella. Mljac.
joj, da, tak i ja radim, jedino sa smooth, taj mi je bolji..

ali nisam se jos usudila probat elvisov peanut butter & banana fried sandwich..
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 00:23   #7
Meni se to lijepi za zube i nepce
Ali se sjecam da je nekada davno bilo za kupiti stapice ( kao slane ali ne slane ) punjene sa peanut butterom. E, to mi je bilo mmmmmmm
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 05:43   #8
Eh, to ima ovdje za kupit. U Waitrose ducanu. Ja to tamanim ko da mi zivot ovisi o tome. Zivija Peanut Butter!!!! Zivili stapici s PEANUT butter punjenjem!!
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 08:50   #9
NOrmalno da ti se zaljepi za nepce kad stavis tonu toga na kruh moras stavit malo.

Ja obozavam kombinaciju banana i cokolada, al bez peanut buttera.

Ima ovdje jedan tea room sta rade svjoe domace pekmeze i rade jedan orgazmican od banana i cokolada
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 10:00   #10
Mmm ja to jela prekjucer, nesmjen da kupujen previse jer bi samo to jela za rucak, dorucak i veceru i jos bi ponekad pojela koju zlicu onako cisti peanut butter
__________________
I hate quotations. Tell me what you know.
zucchera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 10:06   #11
Jd vi meni pomozite.

Moj Junior zheli slani i sa sitnim mrvama, znachi ne onaj chisto kremasti.

Znate li neko 'ime' koje da trazhimo?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 10:40   #12
Ja mislim da su svi relativno okej. Ja nemam pojma o "markama" peanut buttera, al ovdje kupujem neki Americki ( ) i sasvim je fini.
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 10:46   #13
Ja sam u Hr i nije svejedno koji kupim...naletjela sam na svashta. Shto je najgore, ja ga ne jedem, nego je za Juniora, a on je teshki 'bonkulovic'
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 11:35   #14
Magic, ovaj na slici koristim ja. Imaju i taj s mrvicama, malo slanji.

Ovo je Nl. marka, ali znam da se u nekim supermarketima dolje mogu nac i Nl. kikiriki i ostale grickalice.


iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 12:21   #15
Hvala ti puno!

Bash cu popodne prosurfat po delikatesnim ducanima
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 12:25   #16
pindakaas!!! obozavam peanut butter, sa sirom!
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 14:32   #17
Re: Peanut butter & Jelly

Quote:
Indi kaže:
Citam neku knjigu cija se radnja zbiva u NYC-u i na jednom dijelu spominje se peanut butter & quince jelly sendvic. Ja to nikad u zivotu nisam prije probla (prepustila uvijek Amerikancima da uzivaju dok jos ima ). Uto skuzim da uvijek doma imam jelly od dunje pa sam lijepo kupila peanut butter i probala konacno to cudo od hrane.

Ostala sam zaprepastena jer mi se zapravo to jaaaaaaaako svidjelo

Jeste probali to i kako vam se svidja?!
(Tip: preporucijuem peanut butter koji ima jos komadice kikirikija, as opposed to creamy one)
Eto to sam već negdje napisao, sve sam probao, u Kini čak i najgroznije specijalitete, ali to da jedem kikiriki maslac sa marmeladom, to nikad nism htio.

Putar od kikirkija jedem, normalno, sa kulenom i ljutom klobasom, ili sa povrćem u vegetarijanskom sandwichu, ili kao premay za - pizzu!

A sa džemom, nikad.
Iako, kao i med, i njega volim rabiti u erotične svrhe...
__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 16:46   #18
Quote:
Indi kaže:
NOrmalno da ti se zaljepi za nepce kad stavis tonu toga na kruh moras stavit malo.

Sad si mi totalno pokvarila dozivljaj - vise necu moci ni pogledati PB bez da vidim tvoj

Osim toga moras ga staviti puno jer em se ne razmazuje kao normalni maslac, pogotovo ako je chunky ( monky) em ako ga stavljas na onaj bijeli, mekani, toast-kruh kako pravila americkog zivljenja nalazu kruh ti se razleti dok se upires sa tankim namazom.
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 18:44   #19
Quote:
zucchera kaže:
Mmm ja to jela prekjucer, nesmjen da kupujen previse jer bi samo to jela za rucak, dorucak i veceru i jos bi ponekad pojela koju zlicu onako cisti peanut butter
To, Miki!!! Tako i ja. Prodjem kraj ormarica di stoji peanut butter i onda mi odmah sline pocnu curit kad se sjetim sta je unutra, pa jamim zlicu iz ladice i zagrabimonak na cistac zlicom!
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 19:55   #20
Ma najbolje ga je jesti samoga, onako žlicom
Magic, ima u hr, neki prima vitin. mislim da ga oni samo uvoze, a ne proizvode, crispy i creamy varijanta, meni se sviđa.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:30.