Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2008., 00:03   #61
Quote:
zviko kaže: Pogledaj post
a ja ću je imat za koju godinu ali ću imat i deblji džep
vjerovatno nećeš ni onda..
ziggysb is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 00:51   #62
Quote:
ziggysb kaže: Pogledaj post
Ja sam kupio Vistu 64 i nemam pojma o kakvom šrotu pričate...sjećam se kada sam se opirao xp-u jer 98 je najbolji OS ikada,pa onda.. nikad neću preći na Vistu jer nije dorađena,mislim uvijek je bilo isto. Kada se riješe sve zakrpe na Visti(kao što ima je trebalo 3 godine da uštelaju XP) opet će se pljuvati po nekom novom OS....
Stara priča, već prožvakano 100 puta.
evo jedina vista koja se isplati instalirati i to je jedina verzija koja ispunjava to što pišeš.svakakvih vista se nainstaliro i na ovoj osto.naravno,za one kojima ovo povađeno treba..ta vista nije.

Windows Vista Ultimate Speedy

The following has been removed :
Accessibility
Mobility Center
Snipping Tool
Speech Support
System Information
Welcome Center
Windows Sidebar and Gadgets
Wordpad
Display adapters
Diva Server
Modems
Printers-Apollo
Printers-Brother
Printers-Canon
Printers-Citizen
Printers-Dell
Printers-Diconix
Printers-Epson
Printers-Fuji Xerox
Printers-Fujitsu
Printers-Generic printer
Printers-Gestetner
Printers-HP
Printers-IBM
Printers-Infotec
Printers-Konica
Printers-Konica Minolta
Printers-Kyocera Mita
Printers-Lanier
Printers-Lexmark
Printers-Minolta
Printers-Minolta-QMS
Printers-NEC
Printers-NRG
Printers-Oce
Printers-Oki
Printers-Okidata
Printers-Olivetti
Printers-Panasonic
Printers-QMS
Printers-Ricoh
Printers-Samsung
Printers-Savin
Printers-Seikosha
Printers-Sharp
Printers-Sony
Printers-Star
Printers-Tally
Printers-Tektronix
Printers-Wipro ePeripherals
Printers-Xerox
QLogic Fibre Channel Adapter
Scanners
Sound controllers
Game Explorer
Inbox Games
Premium Inbox Games
Dynamic Volume Manager
Fax Support
Internet Small Computer System Interface (iSCSI)
Smartcards
Windows Mobile Device Center
Windows Portable Devices
Japanese
Korean
Simplified Chinese
Table Driven Text Input Processor
Traditional Chinese
Media Center
Movie and DVD Maker
Music and Video samples
Sample Pictures
Screensavers
SideShow
Sound Recorder
Wallpapers
Windows Calendar
Connect to a Network Projector
Remote Desktop and Assistance
Remote Desktop Client
Windows Collaboration
Windows Mail
Application Experience
Computer Browser
Diagnostics
Distributed Link Tracking Client
Error Reporting
Microsoft DFS Replication
Offline Files
ReadyBoost
Remote Registry
Volume Shadow Copy
Windows Remote Management
Windows Search
BitLocker Drive Encryption
Disk Defragmenter
Disk Quota
Help
IMAPIv2 Burning Support
Malicious Software Removal Tool
Manual Install (Setup.exe)
Microsoft Agent
Natural Language
Parental Controls
Performance Counters
Reliability and Performance Monitor
Remote Differential Compression
Run a legacy CPL elevated
Security Center
Sync Center
System Restore
Tablet PC
User Account Control (UAC)
Windows Backup
Windows Defender
Windows Easy Transfer
Windows SAT (Performance Index)
Zip Folder
mvanb is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 15:26   #63
Ovako.....meni ova Vista izgleda kao Win ME....IMHO.
Koristio sam je jedno vrijeme (cca 3-4 mj) i opet se vratio xp-u koji radi kako treba...tj. koliko je to moguce.
Nista nisam nasao u njoj sto nema xp, a da meni treba...ili bar da je nesto bolje izvedeno nego kod xp-a. Ima nekih korisnih stvari, ali opet ima more toga koje samo vizualno lijepo izgleda (i molim da se ne nade neki pametnjakovic koji ce mi tu pametovat kako ne znam podesiti sami OS i pogasiti nepotrebne gluposti.......kojih uistinu ima malo previse kod Viste).
Na vizualne stvari se ionako ne palim, vec mi je vaznija sama funkcionalost samoga OS-a i nadam se da ce Windowsi u skoroj buducnosti raditi bar priblizno dobro kao OS X.
Za 64-bitnu verziju ne mogu nista reci posto je nemam, a nisam je ni probao.....niti vidim neki poseban razlog da je isprobam. Ona fora oko virusa i sl. gluposti je ionako debilna, jer danas virus moze dobiti jedino moj mladi brat koji koristi net da vidi bar na kompu odredeni dio zenskoga tijela.
Na kompu imam tek toliko AV i to AVG free koji je tu tek toliko.....neka se nade. Vise koristi imam od dobroga firewall-a....a i tu koristim free Comodo. Kada sam bio mladi jedva sam cekao novu verziju NOD32, Kasperskog i svih ostalih razno-raznih AV i ostalih programa i hebao se sa crackovima i glupostima bezveze, dok nisam shvatio da je to uistinu debilana jer i free stvari rade jednako dobro, a ponekad cak i bolje od proizvoda koje neki masno placaju.....ili za njih skidaju crackove sa neta i sl. stvari koje trebaju da program radi kako treba.
Malo sam otisao OT pa da se vratim na temu.....iskreno, nadam se da se novi Win 7 biti pravi proizvod, a ne neki "poluproizvod" sklepan nabrzinu i da ce raditi kako treba od samoga pocetka...i radije cu cekati jos 3 god da izade pravi OS, neko instalirati nesto za sta ce u godinu dana izaci 7 SP-a.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 17:55   #64
Windows 7 pitanja

Bok ljudi.
Evo ovako, instalirat ću Win 7 preposljednji build (onaj na kojem se moze pomoću patcha uključiti novi taskbar, superbar). Konf je Core 2 Duo T2400, koji ide na 1.83 GHz (radi se o laptopu), integrirana grafička, 2 GB 667 MHz-a RAM-a.
Laptop je HP 530.

Da li će na ovoj konfi Win 7 dobro raditi budući da nema "prave" grafičke? Čujem da sve aplikacije normalno rade... i da su jako dobri Windowsi.

I da, da li ću moći nekako upgredajtati kada budu dostupni slijedeći buildovi?
__________________
Read2Me.online (moj online servis koji konvertira tekst u glas)
Ninojoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 20:28   #65
mislim da ces moci sve normalno uploadati....naravno ako im nije iskljućena opcija za update.....
Bozzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 21:07   #66
Quote:
BozzoDJ kaže: Pogledaj post
mislim da ces moci sve normalno uploadati....naravno ako im nije iskljućena opcija za update.....
ne kužim
__________________
Read2Me.online (moj online servis koji konvertira tekst u glas)
Ninojoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 21:14   #67
Quote:
Ninojoj kaže: Pogledaj post

I da, da li ću moći nekako upgredajtati kada budu dostupni slijedeći buildovi?
odg na ovo
Bozzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 22:09   #68
https://www.forum.hr/showthread.php?t=385473
__________________
99.9% članova na Forumu je glupo. Ako pročitaš ovo i ti si!
Moby Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 21:56   #69
problem s photoshopom

dakle, prekjučer sam instalirao windows 7 i danas su počeli problemi. stavio sam photoshop cs2 i nešto počeo raditi (vrlo jednostavno i nezahtjevno). u 10 minuta mi se 4 puta srušio - dvaput je rekao nešto u stilu "nema dovoljno ram-a da obavi naredbu" (prvi puta u životu sam to vidio), a dvaput mi je izbacio sljedeće i odmah se zatvorio.
u čemu bi mogao biti problem? imam 2gb ram-a, c (windows 7) i d (my docs) drive...
ili je to jednostavno zato što je beta, pa treba čekat? jel ima možda neki patch za to?
KVFinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 16:51   #70
ma baš sam danas saznao da to zapravo nije windows 7 beta nego nekakva hakirana verzija xp-a. piše windows 7 xp vienna concept +sp3 i386. šta god to značilo...
vratit ću se ja na xp i sačekat da izađe ta 7-ica, pa ćemo vidjet... mislim da mi je to najsigurnije - i najjednostavnije. tri dana sam stavljao sve programe i namještao i sad sve ispočetka.
jel taj win 7 beta podržava adobe cs3? meni je važno da mi ti programi rade jer njih najčešće koristim. sve ostalo mi na ovom mom win 7 hibridu zapravo i radi. čak i corel 13 radi bez beda, ali kad mi treba cs3...
i kako onda ide to s apdejtanjem poslije, dok ne izađe službena verzija?

Zadnje uređivanje KVFinn : 16.12.2008. at 16:58.
KVFinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 18:40   #71
Quote:
KVFinn kaže: Pogledaj post
ma baš sam danas saznao da to zapravo nije windows 7 beta nego nekakva hakirana verzija xp-a. piše windows 7 xp vienna concept +sp3 i386. šta god to značilo...
vratit ću se ja na xp i sačekat da izađe ta 7-ica, pa ćemo vidjet... mislim da mi je to najsigurnije - i najjednostavnije. tri dana sam stavljao sve programe i namještao i sad sve ispočetka.
jel taj win 7 beta podržava adobe cs3? meni je važno da mi ti programi rade jer njih najčešće koristim. sve ostalo mi na ovom mom win 7 hibridu zapravo i radi. čak i corel 13 radi bez beda, ali kad mi treba cs3...
i kako onda ide to s apdejtanjem poslije, dok ne izađe službena verzija?

Gle, ako radiš sa "adobeom cs3", on ti "ždere" mnogo memorije tako da se OS "osjeća klaustrofobično".
Stoga, ne štedi na memoriji ni u smislu kvalitete. Imam osjećaj da te zeza memorija jer, OS+adobe cs3, kompletno zauzmu 2 GB.
Ovisno kako stoje moduli, mem. adresa/e, koja/e je/su u kvaru, izgleda negdje je/su pri kraju. (1,9...2,0 GB)
Pusti memtest ili sl. (iz DOS-a), preko cijele noći, pa ćeš ujutro znati sigurno.
Update ide super, uglavnom, za sada, spuštaju nove definicije "Defendera" ali fino rade i upgrade-i svih vrsta drivera testiranih i s potpisom Microsoft-a .
Probaj ovo, jer nema razloga da ti adobe cs3 ne radi ako je PC ok.
Imaš ovaj zadnji W7 - build 6956 na "Mininovi", za "torrent-download-anje".

Zadnje uređivanje kondor_ : 16.12.2008. at 18:53.
kondor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 18:56   #72
ok, hvala na savjetima i informacijama. potrudit ću se onda malo oko toga još, pa se javim ako budem trebao pomoć.
pozdrav.
KVFinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 21:50   #73
vidi izdržap je puni sat..... heheh.... mene obićno banaju nakon 20-30min....lol
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 15:49   #74
Jos nek jedan pametnjakovic posta neki serial ili torrent link, tema ce biti lockana.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 17:43   #75
koja konfiguracija je preporucena za ovaj windows ?
__________________
***hoće li mi obrisati ovaj post ili dati perma ban?***
dr_off_topic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 21:49   #76
manje zahtjeve ima od viste, tak da nadji koje zahtjeve ima vista pa ces znati.
__________________
O daaaa
M.C.Zag is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 22:50   #77
Quote:
zviko kaže: Pogledaj post
možeš ti imat 8gb ali rijetko koja današnja igra će ih uspjeti iskoristiti.
u igrama se ne vidi pomak kad pređeš sa 2 na 4, a zašto bi onda na 8?

Ocito nisi igrao gta 4...
__________________
How much wood could a woodchuck chuck if a woodchuck would chuck wood?
niđo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 17:32   #78
Question

Ajde malo umjesto svađe Xp - Vista - 7 napišite nešto vi koji ste intslirali 7.


Evo ja isprobao Beta Build 7000.

Imao XP s dvije particije, napravio ja treću i na nju instalirao Betu 7. Sve je išlo glatko u 20 minuta. Svi driveri su se instalirali (zvuk, grafika, LAN, WLAN) osim Skystar 2 kartice.

Inače računalo je iz 2002. godine (XP 1700+, 1 GB RAMA, Ati 9800XT, 250 GB HDD). I sve je super radilo, animacije, aero, internet, preglednici itd.

Onda sam počeo s instalacijom programa da vidim kako šljaka. Stavio ja Office 2007 i NOD32 antivirus, verziju 2.70.39.

Nakon restarta - problem, pokrene se scandisk prije pokretanja Windowsa 7. Nađe neke greške, izbriše neke tmp fajlove i podigne se Sedmica, ali odmah upozorenje da na particiji na kojoj su Windowsi 7 ima "Corrrupted files". Idem nešto instalirat ili snimat na tu particiju - i ne da mi ništa, idem deinstalirat office i NOD, ali ne može - ništa neće da mijenja nego me moli da pokrenem scandisk radi corrupted fajlova. Neće ni scandisk da se pokreće is windowsa nego opet moram restartat i opet se pokrene scandisk i opet briše i popravlja nešto. I tako par puta i pokušam ja na system restore i - neće, ništa ne dozvoljava.
Odoh ja u XP, i oni odmah jave da particija E na kojoj je Sedmica ne valja. I onda sam formatirao particiju, skenirao sve particije, popravio boot sektor da se dižu XP - i prošla avantura s novom "Sedmicom", trajala puna dva dana!

Eto toliko, ako tko ima sličnih iskustava, slobodno postajte...
Lignjun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 20:17   #79
instalirao sam prvo vistu home premium ali mi je trokirala nakon toga sam instalirao windows 7 i sve radi super, mozila firefox, nod32, bit torrent, nero9, bs player, tune up itd itd.. sve radi sve sljaka ono sto mi se najvise dopalo je da se tjekom instalacije nudi online update za drivere i bio sam malo skeptican ali evo sve je skinuo sve instalirao i super radi.
creat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 22:05   #80
Imam pitanje: dali windows 7 build 7000 ima samo ultimate verziju ili ima i homepremium.business itd.. kao vista?
Tino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:46.