Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 17:56   #1941
Hvala na odgovoru. Nisam dobio navojne šipke. Znate li gdje bi to mogao kupiti?
__________________
"Not all those who wander are lost"
curse is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 18:23   #1942
traži kod istog prodavača. U cijeni 7 m su i šipke - "zaboravili su"
pročitaj thread 1265https://www.forum.hr/showthread.php?p=52158527

Zadnje uređivanje kanjar : 09.10.2017. at 18:34.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 22:18   #1943
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
uobičajeno je fiksiranje dimnjaka na tri visinske točke . Predlažem koristiti gromobransku traku i utiplati je na obje strane u tlocrtnom obliku slova U na slojeve armiranog betona. Vjerojatno si i dobio navojne sidrene šipke ( ili šipke sa navojima) i to treba ugraditi po ćoškovima
Uz napomenu da taj "U" mora biti savijen "knap", ne smije biti par milimetara lufta, inače se gubi smisao.
Dimnjak mora imati normalan solidan temelj. Znači do dubine smrzavanja (80cm u unutrašnjosti).
Ja bi napravio ploču 120x120cm, debljine 15cm, po obodu ide zid debljine 20cm na dubinu 80. Sve armirano tanjom mrežom.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 22:43   #1944
To ovako izgleda pitanje da li se može i izvesti takvo koljeno...https://s1.postimg.org/4xgr0szugv/IMG_20171009_223615.jpg

Zadnje uređivanje Majstor : 10.10.2017. at 08:29. Reason: Prevelika slika
leli35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 23:07   #1945
koljeno se može izvesti, tu problema nema, ali je problem sa dimom, dim ne voli nikako ići dolje, tako da, ja na tvom mjestu se ne bi tak 'igral'.
Zašto? jer to bude non-stop dima ko u priči, sve bude smrdilo, još nek počne kondenzirati, ma joj, zaboravi na to!

Radije nađi nekog 'nježnog' majstora koji zna kak se buši nova rupa na dimnjaku i spoj to pod 45°, onako, kak se spada i vjeruj mi vrlo brzo budeš zaboravio na 'nered' koji budeš napravio dok se to bude radilo. Ovu 'postojeću' rupu možeš dalje korisiti za čišćenje dimnjaka
mranderson is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 23:11   #1946
Hvala. Jel treba kakva izolacija na dimnjak izvana, ili može samo žbuka i ukrasna cigla na to?
__________________
"Not all those who wander are lost"
curse is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 23:33   #1947
nije potrebna dodatna izolacija, a obrada izgleda ti je u skladu sa arhitekturom kuće. Kamen, drvo, grube pločice, fasada, penjačice na metalnom rasteru, fundermax obloge, gabion, sve zavisi...
Kad smo o estetici, nemoj zaboraviti i mogućnost izrade platforme za čišćenje dimnjaka s krova, i dimnjačku kapu zbog bure ili juga koji deru u tvojem kraju
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 06:37   #1948
Kanjar, pretpostavljam da je višak što pitam, jer oigledno je itajući forum da se kužiš u više manje sve Ali na dosta mjesta sam citao da su vanjski dimnjaci jedno veliko NE. Ali onda se to ne odnosi na ove sa unutarnjom izolacijom?

Pitam, zato što moji imaju taj shiedl dimnjak spojen na cenralnu peć na drva, i pri određenim atmosferskim uvijetima, te ako drva nisu baš dobra, stvara se kondenzacija, mulj. Netko mi je rekao da bi se to moglo izbjeći, vanjskim uvijetima i drvima unatoc, da se dimnjak dodatno izolira, kako se na stjenakama ne bi kondenziralo.

Da li sa dobio dobar savjet ili ne?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 08:04   #1949
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
Radije nađi nekog 'nježnog' majstora koji zna kak se buši nova rupa na dimnjaku i spoj to pod 45°, onako, kak se spada i vjeruj mi vrlo brzo budeš zaboravio na 'nered' koji budeš napravio dok se to bude radilo. Ovu 'postojeću' rupu možeš dalje korisiti za čišćenje dimnjaka
Ovaj "začađeni" majstor mora znati da će bušiti šamot i to nježno, vrlo nježno! I buši čim više. Cijev će isto grijati!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 08:10   #1950
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
, te ako drva nisu baš dobra, stvara se kondenzacija, mulj. Netko mi je rekao da bi se to moglo izbjeći, vanjskim uvijetima i drvima unatoc, da se dimnjak dodatno izolira, kako se na stjenakama ne bi kondenziralo..Da li sa dobio dobar savjet ili ne?
Vlažno drvo stvara vodenu paru koja se kondenzira na hladnom dimnjaku.
A dimnjak ne možeš zagrijati da u njemu ne kondenzira. zato ti je bolje da predvidiš kondenzaciju
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 08:56   #1951
Tako je DAVORE.
Zato se ppnekad na vanjskim loše izgrađenim dimnjacima mže vidjeti kako curi kondenzat i smola kroz fuge.
Iz istog razloga dimnjak teba imati odvod kondenzata. I da ta cjevčica vodi ili u kanalizaciju ili u kantu. Jer osim kondenzata može biti i kiše nošene vjetrom.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 08:58   #1952
Jednostavnije bi joj bilo da je kupila nižu peć sa rupom straga
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:19   #1953
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Kanjar, pretpostavljam da je višak što pitam, jer oigledno je itajući forum da se kužiš u više manje sve Ali na dosta mjesta sam citao da su vanjski dimnjaci jedno veliko NE. Ali onda se to ne odnosi na ove sa unutarnjom izolacijom?

Pitam, zato što moji imaju taj shiedl dimnjak spojen na cenralnu peć na drva, i pri određenim atmosferskim uvijetima, te ako drva nisu baš dobra, stvara se kondenzacija, mulj. Netko mi je rekao da bi se to moglo izbjeći, vanjskim uvijetima i drvima unatoc, da se dimnjak dodatno izolira, kako se na stjenakama ne bi kondenziralo.

Da li sa dobio dobar savjet ili ne?
nije točno. Elektrika mi je "tabula rasa", i ne trudim se
Vanjski dimnjak- to je stvar arhitekture i povjesti arhitekture naš forumski prijatelj je iz Rijeke. A da znaš ako te put dovede do Cresa, Krka, Rijeke, dobar broj dimnjaka se nalazi na zabatima, dobar dio krušnih peći se nalazi uz zabate kao niža prigradnja
vidi:http://www.ronabooking.com/grad/grad...glav-otok-cres

Zadnje uređivanje kanjar : 10.10.2017. at 14:31.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 16:53   #1954
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
čak i ako plaštevi idu od deke do deke, tj oslanja ju se na svakom katu na deku, unutarnja šamotna cijev ide od temelja. Tu nema diranja.
ja bih to rušio

gore su okrugle šamotne cijevi, a dolje nekakve četvrtaste i međusobno se ne dodiruju.





čini se da plašt stoji na deki, a okrugle su zalijepljene za plašt i zid tako da bi držale bez donjeg dijela, što mislite?
jumpbyte is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 17:07   #1955
I http://www.min-kulture.hr/userdocsim...na/HTG_web.pdf stranice 15, 22, 30 , 223
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 16:37   #1956
Našo sam staru pec ispravnu sa otvorm nazad za dimnjak(fali samo staklo) tako da nece biti bušenja dimnjaka ove godine a za dog vidicemo...nego
Pec sam ocistio sredio naručio staklo-vatrostalno ali vidim da treba i ona špaga koja je bila kao neki diht-azbestna traka D:
Pitanje gdje kupiti traku/špagu vatrostalnu koja drži staklo na peci..

Zadnje uređivanje leli35 : 15.10.2017. at 16:52.
leli35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 18:46   #1957
Quote:
leli35 kaže: Pogledaj post
Pitanje gdje kupiti traku/špagu vatrostalnu koja drži staklo na peci..
"Smit commerce" ili "pp Maksimir"
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 19:09   #1958
Imam azbestni štrik!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 19:56   #1959
AKo nisi u Zg, ja bi potražio nekog ovlaštenog servisera za Plamen, ili majstora za kaljeve peći. Oni bi to mogli imati (ako nema po željezarijama)
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 19:48   #1960
Bok ekipa, u nedoumici sam sa dimnjakom za drvenu kuču..mislio sam postaviti inox dimnjak fi 150 izvana cca 5 metara..jesam na dobrom tragu ili ima netko tko se več susretao sa istom problematikom koa drvenih kuča?
Živili
Sun Cu Wu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:50.