Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2017., 20:12   #7521
Quote:
harrylach kaže: Pogledaj post
Da, znam, medjutim ne mogu pritisnuti na tu opciju. Pise page in book, ali je ne mogu oznaciti, dok ostale mogu, pa me zanima kako to omoguciti?
Možda pomogne?
https://www.mobileread.com/forums/sh...=122107&page=2
__________________
Gnothi seauton.
adriatica is offline  
Old 30.08.2017., 10:14   #7522
Quote:
harrylach kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi! I ja se prikljucih kindle pw 3 readeru. Ono sto mene zanima je, kako na skinutu knjigu staviti broj stranica (tj. da se vidi na kojoj sam strani)? Posto su vecinom epub formati koje konvertujem u azw3 format (preko calibrea), da li postoji nacin da se stavi i "page number" koji nije dostupan koliko vidim u opcijama? (pise samo postotak, koliko je vremena ostalo i tako to)
da bi vidio brojeve pseudo stranica uz samu knjigu mora postojati i odgovarajući apnx file.

Calibre ga radi po defaultu kod prebacivanja na Kindle putem USB, "send to kindle" i slično ga neće prebaciti.

Što Calibre radi kada se šalje knjiga na Kindle možeš vidjeti u:

Preferences-Plugins-Device interface plugins-Kindle 2/3/4/Paperwhite.... device plugin i klik na Customize plugin.

Inače ja koristim poseban Plugin zvan "Count Pages" koji mi se čini nešto precizniji od internog Calibreovog no to traži instalaciju, podešavanje custom columns pa ne bih širio o tome.
krbo is offline  
Old 31.08.2017., 15:59   #7523
Hvala puno, to je to!
harrylach is offline  
Old 31.08.2017., 16:15   #7524
Quote:
harrylach kaže: Pogledaj post
Hvala puno, to je to!
super, uživaj!
krbo is offline  
Old 03.09.2017., 19:41   #7525
Bok ljudi,

može mi molim vas netko reći ukupan trošak ako naručujem Kindle preko Amazon.de i Mailboxde-a?
Btw, amazon.uk šalje Kindle kod nas? Jer kad odem na njihovu stranicu, piše da ne shippaju u HR.

Tnx!
pikey is offline  
Old 03.09.2017., 20:09   #7526
izvoliš:

Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
odustala od čekanja da krepa baterija na kindleu, i kupila sad preko amazon.uk pw3. uglavnom ako nekog zanima, cijena sa poštarinom i porezima je 131,19£. to je varijanta bez special offers. ako netko želi kupiti preko amazon.de cijena je oko 158€ sa poštarinom i porezom.
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
ne, taj s oglasima ne šalju u HR, no zato može via mailboxde uz dodatnih 17€
(to bi bilo 137€ ukupno i onda kad pogledaš koliko je funta oslabila uzmeš iz UK)
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 03.09.2017., 22:13   #7527
Hvala!
Bome se isplati uzeti direktno iz UK-a, funta je samo 8,09 kn.
pikey is offline  
Old 15.09.2017., 12:23   #7528
radujte se narodi, popust na Kindle.
upozorenje: funta je opet skoro 8,3, kalkulator u ruke

edit:
na Amazon.de imate mogućnost da prebacite novac na Amazon konto. za 80 eura daruju vam 8. lijepo prebacite 82 eura, 8 vam daju i naručite na mailbox.de (ili prebacite više novca pa odaberete onaj bez special offers i šaljete si ga direktno doma )
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.

Zadnje uređivanje Mad_Hatter : 15.09.2017. at 13:44.
Mad_Hatter is offline  
Old 15.09.2017., 13:44   #7529
Naravno da je kad ja kupim po punoj cijeni
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 15.09.2017., 13:52   #7530
zato sam ja čekala. bila sam spremna čak i do black friday čekati, ali nadala sam se ovom back to school ustvari. a ovaj Amazon konto mi uletio ko budali šamar
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 15.09.2017., 17:50   #7531
Bilo je i povoljnijih tu i tamo sa prime shemama ali i ovo je zakon

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Pablo is offline  
Old 15.09.2017., 18:06   #7532
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
radujte se narodi, popust na Kindle.
upozorenje: funta je opet skoro 8,3, kalkulator u ruke

edit:
na Amazon.de imate mogućnost da prebacite novac na Amazon konto. za 80 eura daruju vam 8. lijepo prebacite 82 eura, 8 vam daju i naručite na mailbox.de (ili prebacite više novca pa odaberete onaj bez special offers i šaljete si ga direktno doma )
Kako se prebacuje na Amazon konto? Uvijek sam plaćao sa mastercarda ili deviznog

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
QuarkTheFerengi is offline  
Old 15.09.2017., 18:08   #7533
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
radujte se narodi, popust na Kindle.
upozorenje: funta je opet skoro 8,3, kalkulator u ruke

edit:
na Amazon.de imate mogućnost da prebacite novac na Amazon konto. za 80 eura daruju vam 8. lijepo prebacite 82 eura, 8 vam daju i naručite na mailbox.de (ili prebacite više novca pa odaberete onaj bez special offers i šaljete si ga direktno doma )
Kako se prebacuje na Amazon konto? Uvijek sam plaćao direktno sa mastercarda ili deviznog

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
QuarkTheFerengi is offline  
Old 17.09.2017., 13:08   #7534
Pozdrav!
razmišljam kupiti Kindle Paperwhite E reader
Zanima me slijedeće:
Mogu li na njega staviti sama neku knjigu u pdf formatu ili baš moram uzimati knjige s Kindle store?
Što točno znači opcije Free 3G? Buni me ovo Free? Ide li neka SIM kartica unutra? Pretplata?
Može li se na Paperwhite svjetlo ugasiti ili je uvijek upaljeno ako si u mraku i nemaš kontrolu tog svjetla?

Za početak toliko
sandra555 is offline  
Old 17.09.2017., 14:12   #7535
Mislim da se ne moze skroz ugasiti, samo smanjiti do kraja. Tako je bar na mom PW-u (PW1).
Ne moras kupovati knjige ako ih imas iz drugih izvora. Pri tome ne preporučujem .pdf format.
Taj free 3G je nekad i bio polukoristan, a mislim da sad s njim možeš samo neke ograničene stvari otvarat. I ne znam uopće kome bi se dalo bilo kakvo surfanje preko e-inka, pogotovo sada kad je po EU besplatno.
digiridan is offline  
Old 17.09.2017., 15:31   #7536
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
ne tako davno smo baš ovdje spominjali geoblocking pa evo novosti ukratko:
Tnx!

Ima na mall.hr za 1141kn - taj je s reklamama. Mogu li se one nekako maknuti, neki unsuscribe?
https://www.mall.hr/citaci-e-knjiga/...erwhite-6-2015

na Amazon.co.uk je 100£ - bez oglasa jer samo takav šalju u HR.
https://www.amazon.co.uk/dp/B017DOUY...c_eink_mu?th=1
Netko je napisao da ukupno bi to za hrvatsku s carinom/porezom čim god bilo oko 131,19£ što kad preračunam u kune po današnjem tečaju je 1064,03 pa ispada da je ovaj na mall.hr samo malo skuplji.
Radi li se o istom uređaju? Isplati li se onda za 100 kuna razlike naručivati s Amazona?
sandra555 is offline  
Old 17.09.2017., 15:55   #7537
Nema carine /poreza sa amazona.uk. pa u eu smo

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 17.09.2017., 16:00   #7538
Znači li to da je 100 funti konačna cijena? Hoće li mi pošta nešto naplatiti?
sandra555 is offline  
Old 17.09.2017., 16:01   #7539
gle, ja sam uzela s amazon.de preko mailboxde.com, koristila amazon konto i platila sam uređaj 82 eura. vidjet ćemo koliko će me preusmjeravanje izaći (prijateljica je prošle godine platila 12 eura, netko je tu spominjao 17...), ali svejedno dosta jeftinije od spominjanih 1141 kn

edit:
ne, tih 100 funti nije konačna cijena. na to ti još ide porez, i na to još idu troškovi dostave. računaj 20 funti manje od one rečene cijene od 131 funte, jer toliko ti je jeftiniji sam uređaj.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 17.09.2017., 17:02   #7540
Ja sam isto uzela special offers sa Amazon. De preko mailboxa

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:50.