Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2009., 13:51   #81
Za sada se nitko ne buni (al živimo u zgradi od 8 katova a na sakom katu barem 3 djece).Ispričavali smo se susjedima kad je S prohodao al nisu tijeli ni čut jer imaju 3mj mlađeg sina pa su pretpostavljali da će i njihov biti tak.
Glasne radnj pokušavamo svesti na minimumal dogodi se da potrče,zaviču,bace nekaj al nikom niš...malom pokušavam objasniti da ima jedan dečko ispod nas i da spava itd,a kćer se već navikla da nema bučenja,skakanja,vrištanja po stanu i stubištu-za to ima park,al da joj se baš nikada ne dogodi nemrem reć.
Moji idu rano u krevet (oko 20-20:30) pa ni navčr nemrebti neka ekstra buka,al da su glasniji jer su već umorni,jesu...jedino vikendm zna biti problem kad se S zbudi oko 6,e oda mi je neugodno,al nemrem ga svezati,jbg...
Po noći jedino perem veš i tao već 5g ne pada mi na pamet sad prestat
__________________
mama dvoje anđela
ADY & SIMON
dječje stvari
VGžeža is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 13:51   #82
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
fakat nisam to znala..al da, ok, ima smisla...po noći kad sve onak utiša..nema toliko automobila...buke može bit da se čuje.
Znam da je tema koliko susjedima smeta buka od djece, ali offt. ako je mašina zaista toliko bučna, ima onih gumenih amortizera koji se stave pod nogice i koji ublažavaju drmusanje i buku...

Moja mašina je nova i nije bučna, ali ja često perem malo veša (klinka ima šarene stvari, jedva nakupim i pola mašine, tek me u zadnje vrijeme spašavaju oni deterdženti za miješane boje), pa je glupa stvar skakala po cijelom kupatilu. I stvarno se je primirila od tih amortizera...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 13:56   #83
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Može. Stvarno.

Ali kako je netko rekao, to nije buka od koje ne možeš živjeti, nego neki neodređeni bruj koji čuješ tamo negdje u susjednoj prostoriji.

A postoje ljudi kojima sve smeta: ako ne pereš veš i ne usisavaš, onda će pričati okolo kako ti djeca i muž hodaju prljavi, neoprani, kako živiš u svinjcu..., ako usisavaš i radi ti veš-mašina, onda si neodgojena bukačica... Pa ti ugodi...
a eto vjerujem da se čuje.
ok netko čuje..tanki zidovi....slabija izlolacija...al koliko to može smetat ok ja nisam prava da to govorim jer iznad nas nema nikog.od susjeda sa strane i ispod nas ne čujem niš, osim one muzike tinejđera al to mi uopće ne smeta..

zapravo na to do sad nisam nikad ni obraćala pažnju.....buke ima od kud hoću..iz grada..sa prometnica..od vlastitog tv-a, linije......ma di bi bila kad bi na sve gledala i živcirala se....
aj dont ker

a osobno bolje volim umjerenu buku nego mrtvu tišinu.

a o bebama i djeci uopće neću komentirat- ja bi volila da je u svakom stanu neko dijete da mi mala ima društvo iz ulaza i da budu mala ekipa....
ne može mi smetat dječji plač.
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 13:59   #84
jučer pitala susjede iznad jel im smeta moj mali jer je par noći toliko urlao da sam mislila da je cijeli kvart probudio.
Oni rekli da ga nisu čuli nijednom otkad se rodio
Soba im je odmah iznad,sad jel oni stvarno njega nisu čuli ili spavaju ko topovi,možda ga čuju,ali im ne smeta.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 14:04   #85
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
a o bebama i djeci uopće neću komentirat- ja bi volila da je u svakom stanu neko dijete da mi mala ima društvo iz ulaza i da budu mala ekipa....
ne može mi smetat dječji plač.
moj ima poveće društvo,iako smo u maloj zgradi i sve mala djeca. Nemamo penzića,uglavnom mladi ljudi i baš je super jer nitko ne prigovara.
Nije se još desilo da netko kasno lupa ili pušta muziku,par puta sam čula noću malenu od susjede,ali mi nije smetalo.

Priznajem da sam jednom poslije poroda išla kucat na vrata susjedima iznad jer su imali nekakav tulum,a ja neispavana,hormoni pucaju,bla,bla.
Nikad više ih poslije toga nisam čula,svaka ima čast

Nema kod nas da će netko usisavati od 14-17,svi se nekako drže kućnog reda
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 14:15   #86
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
moj ima poveće društvo,iako smo u maloj zgradi i sve mala djeca. Nemamo penzića,uglavnom mladi ljudi i baš je super jer nitko ne prigovara.
Nije se još desilo da netko kasno lupa ili pušta muziku,par puta sam čula noću malenu od susjede,ali mi nije smetalo.

Priznajem da sam jednom poslije poroda išla kucat na vrata susjedima iznad jer su imali nekakav tulum,a ja neispavana,hormoni pucaju,bla,bla.
Nikad više ih poslije toga nisam čula,svaka ima čast

Nema kod nas da će netko usisavati od 14-17,svi se nekako drže kućnog reda
super za ovo boldano......nama je sad došla jedna curica u zgradu i super...idemo skupa ujutro u vrtić i tak..već je ljepše kad netko još ima dijete u ulazu.....

kod nas ima u 6 stanova i penzića i ta mlada obitelj..i profinjen odvjetnik i sutkinja....i penzićka sa kćeri narkomankom i jedna žena koje nikad nema....ma uglavnom svi nekak izbivaju dosta vremena iz stanova..

kućni red to imate izvješeno u zgradi ili ? mislim kaj spada sve u to....mi ga nemamo.ili ja ne znam za to koja sramota, ne znam živit u stanu...
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 14:31   #87
nemamo izvješeno,zapravo za to znam otkad znam za sebe.Točno se sjećam kako je u 14 sati bio fajrunt za igru i toga smo se svi pridržavali,ljeti je od 15-18 sati kućni red.
Isto tako postoji kućni red i navečer,poslije 21 sat nema lupanja i ne znam čega i tako do slijedećeg jutra u 9 sati
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 14:35   #88
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
nemamo izvješeno,zapravo za to znam otkad znam za sebe.Točno se sjećam kako je u 14 sati bio fajrunt za igru i toga smo se svi pridržavali,ljeti je od 15-18 sati kućni red.
Isto tako postoji kućni red i navečer,poslije 21 sat nema lupanja i ne znam čega i tako do slijedećeg jutra u 9 sati
a haaaaaa.....hm...a kaj se radi od 2 do 5 popodne npr. to je vrijeme odmaranja ne.

offt-danas mi dođe čovjek očitat plin.
dobar dan, za plin!
ja odem ,očitam.
kod vas disko. ja ono kaj ( ja i mala slušale muziku glasno)
ja počela rešetat, jel se jako čuje? do kud se čuje? jel se čuje do dolje skroz? kaj milsite jel prejako? pa valjda nikome ne smeta?
ti bokca i forum........
sad preispitujem svaku sitnicu buke u stanu. uh
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 14:48   #89
kod nas u kuci je 3 stANA....nema penzice (hvala bogu)...
iznad nas je 3 muske djece ispod nas je 3 muske djece....postuje se kucni red od 14-17...zaista super funkcioniramo....iako je meni u pcocetku malo bilo krivo jer moj harambasa sve baca po podu i onda sam se ovima ispod mene ispricala i ljudi su rekli da sta pricam gluposti da je sve ok..da je to malo djete itd....

takoder perem ves i sude pod jeftinom strujom...znaci iza 21 i nitko se zaista nije bunio...al provjereno znam da tako radi i zena iznad nas pa je nista ne cujem...
__________________
moje torte
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 14:50   #90
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Isto tako postoji kućni red i navečer,poslije 21 sat nema lupanja i ne znam čega i tako do slijedećeg jutra u 9 sati
kod nas je od 22 do 6 ujutro, tak da u pol 7 kad se princeza budi ako se smije piliti drva smije se valjda i smijati i plakati i vikati
a popodnevni nikad nitko ne poštuje. taj je od 13 do 15 ili tako nekako, kad ionako nikog nema doma
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 16:06   #91
kod nas je zabranjeno palit suđericu, veš mašinu i sl. iza 10 sati navečer. al nekad se progleda kroz prste i to mi je ok. kod moje frendice u gradiću pored je npr. zabranjeno kosit travu nedjeljom.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 12:40   #92
u našoj zgradi (de) niš nije zabranjeno, odnosno pardon u našem ulazu. ekipa samo takva, od staraca od malih i klinaca svi super, kulturni, uviđajni, tolerantni.
imamo dvoje malih klinaca u ulazu, sad će uskoro i treći
čuju se ponekad i tuševi i mašine na večer, mi doduše manje jer smo zadnji, iznad nemamo nikoga, ali čujemo od susjeda, odnosno prijatelja u međuvremenu kad komentiramo nešto o zgradi.
dječja vrsika, plač, ispadanje igračaka po hodniku, ali nitko se ne buni, ali nitko niti ne radi dar mar namjerno, pa sve štima.

ali ulaz do nas i onaj do njega, tamo vladaju neka druga pravila. već se dvoje parova sa djecom moralo odseliti jer su ih maltretirali zbog stvari tipa dijete potrči stepeništem, malo jače zazove mama, mislim neš ti problema npravit buku na stepeništu koja su i inače akustična i tak...sve zavisi valjda o sastavu ljudi kak se potrefe.
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 21:49   #93
aha
i nama bila policija zbog dečje galame
misim ako neko hoće, a nema šta zameriti,uvek može naći da mu smeta dečja galama i da su deca razmažena, nevaspitana itd
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 21:50   #94
za sada se susjedi ne bune zbog galame ali pčeli su prigovarati zbog kolica u stubištu
neva_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 21:53   #95
bit će imaš neka jako glasna kolica

smiju li kolica usisavati poslije 22 sata?
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 21:58   #96
ma nova kolica, ispod čekića

iza 22 sata moji susujedi se svađaju pa i da se usisava ništa ne bi čuli
neva_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 22:01   #97
reci ti njima da ćeš maknut kolica kad se oni prestanu svadit
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 22:04   #98
moja se danas izvrištala pred kupanje, lovile smo se po stanu i ona je tolko vrištala od smijeha da nisam mogla vjerovat. a prije toga sam usisavala. vidla sam samo da je sused izašo zapaalit pljugu u vrt pa je pogledavao prema našim prozorima. i dobro da je samo to. uh, kako mi je iritantan.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 00:50   #99
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
tema za mene

smeta mi nekulturna, neodgojena djecurlija i njihovi isti takvi roditelji
bila sam i ja mala i tocno se znalo sto se smije a sto ne smije raditi
sad tih granica nema - po stanovima se voze bicikli, role, udara se loptom po cijele dane, skace, trci...
jedini razlog je taj sto su roditelji lijeni odvesti djecu negdje u setnju, park....

naravno da mi ne smeta djecji plac, ali divljanje klinaca od 4+ godina je nesto sto ne toleriram

btw po noci ne slusam glasno muziku/tv, ves masina mi se nikad ne vrti iza 8 navecer, ne natezem usisavac po stanu u 6 ujutro - ne razumijem one bezobzirne kojima su takve bucne stvari u kasnim/ranim satima normalne
U nasoj zgradi kucni red brani buku tek iza 10 sati navecer.Srecom,zbog pranja vesa i usisavanja...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 21:14   #100
Bebe u susjedstvu

... dakle...
... sjedim ja tako kod frendice i kroz hodnik se čuje sa stubišta kako plače mala beba...
... i skoči ta frendica i vikne: fuuuck, nije valjda da imamo bebu u kući???!! tko će sad spavat!!!
... ja ju gledam i onak, čudom se čudim reakciji...
... meni osobno ne smeta dječji plač, štoviše ne doživljavam ga kao nešto ružno...
... valjda zato što sam roditelj pa je ostalo to kao: plače, ok je...
... i kroz to razmišljam, koliko zapravo ima ljudi kojima smetaju tuđa djeca??
... koliko ih mrzi ćut ih?? vidjet??
... koliko su, pogotovo kao bebe zapravo smetnja susjedstvu??
... hoće li ta frendica, kad dođe u godine, postat ona stara baba koja postoji u svakom kvartu, na prozoru, koja viče i tjera djecu da se tu ne igraju?
...
... (znam da će ona čitat ovu temu, pa riječi neće bit bačene u vjetar)
...
ggabriel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.