Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2017., 13:21   #7261
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Oni su pročitali i uvidjeli, za razliku od tebe, da se ne priča o muslimanima.

Osim ak ti, načitan religijama, misliš da su farizeji u stvari bili muslimani.
Nagledao sam se ja filmova jackil i hyde ......
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 23:48   #7262
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Selam od srca na tebe, jarane moj! Samo sam preskočio brojne teze i naveo osnovnu formulu, u njoj je sadržano puto toga što je očima koji ne vide, nedostupno. Eto, što bi se reklo, tvrdo sam presjekao ali nije u njem sadržan otrov (na ikog ovdje), nego uputa i pravac (dođi i vidi!!).



Pa to i jest ispravno rečeno. No, nabroj mi tko nije u tom kolu? Institucije su jako zeznuti objekti; svako ima svoju shemu no svejedno – po mom mišljenju „puno je vukova sa ovčjim runom“ i ovdje i ondje. Svi se predstavljaju za nešto, samo mali čovjek (onaj iskreni i samozatajni) nikome ne treba. To su ti ta tzv „sveta“ zemaljska pravila koja nalikuju knjizi popločenoj u zlatu, a iznutra listovi bez smisla i značenja, i slova i redova. Religija i vjera, po meni, veoma se razlikuju. To što pojedinac nosi u sebi, religija vjerovatno smatra nedorečenim, jel oni misle da su predodređeni da daju zadnju riječ. I farizeji su u Isusovo vrijeme bili elita, pa si vidio kome se On obratio da ga slijede? Malim, neukim i priprostima, još i zahvaljuje svome Ocu za takve ljude, i što je sakrio mnoge tajne od mudraca ovoga svijeta.

Zbog toga sam ti napisao, aludirajući na tvoju stavku da Isus nije dovršio misiju; On je u biti napravio onoliko koliko ga je Otac ovlastio (u toj mjeri) i zato sam ja ustvrdio da je to bilo svjesno i sa ciljem. Bog Gospod Tvorac, On će po svojoj volji dalje odrediti smjer i pravila. Mi samo možemo da mislimo da je nešto tako, ali to je sve.



I razgovaraćemo sa voljom i željom da se postigne konstrukcija, to je baš i poželjno.
Selam (mir u duši tebi i tvojim dragim)!

Očito je,vidi se,da pokušavaš protežirati dobru volju i mir među ljudima,bar forumašima.
Sigrno da je mir,onaj Božanski mir,najviši stupanja blagodati za čovjeka,
a nemir je đavolji (šejtanski ) posao.

Kolike se danas milijarde i milijarde troši za oružje i ratove u Svijetu,a sve u nedostatku dobre vilje,a Isus je koliko znam,po Evanđelju, širio dobru volju i duševni mir među ljudima.

Po tome je danas Evanđeoski Isus Nazarečanin,sin Merjemin,potreban Svijetu više nego ikad.

Isus je razvio kroz svoju nauku ezoterijsko učennje sa ciljem da
čovjeka dovede do unutarnje duhovne/i metafizičke spoznaje Boga.
Tražio je čistoću i otvorenost čovjekova srca,kod mnogih i uspio.

Međutim,Isus nije dao vanjski Vjerozakon/Šerijat kojim bi čovjeka uputio na
svakodnevno ponašanje prema Svijetu,ljudima i Bogu.

Zato i izgleda da je njegova misija ne završena,naglo prekinuta.

Isus je navješćivao skori dolazak Kraljevstva Božijeg (Božije države), i imperativno je zahtijevao-

pokaj se čovjeće,traži oprost,

zar ne vidiš da Kraljevstvo Božije već dolazi.
Kaže da kada on izgoni đavole iz čovjekova da je to znak da je KB već tu.

Po tome nije ni bio potreban nikakav Vjerozakon ljudima,nema vremena za život,jer KB se već ostvaruje.


Čitajući Evanđelje po Marku,i druga,dobiva se utisak da su njegovi sljedbenici,posebno apostoli koje je sam imenovao,očekivali da on u Jerusalemu,na veliki dan blagdana Pashe,proglasiti,kao jevrejski Mesija, Krajlevstvo božije na Zemljici.

Nije se to desilo,nego katastrofa,bolna smrt na vješalima,na krstu.

Šta se je stvarno dešavalo,nije poznato do danas!

Kasnije kršćanski filozofi i učiteljstvo nisu kroz stoljeća razradili i uobličili naukovanje Isusovo u jedan konzistentan sistem,nego su otišli,pod uticajem Jevreja Pavla,u dogmatske doktrine,i dozvolili da se helenistička filozofija, Platonizam i Aristotelizam,uvuku u Isusovu nauku (Logos,Trinitat) i zakompliciraju.

Ipak u sinoptičkim Evanđeljima,izbija tračak Božanske Svjetlosti/Milosti.

Ljudi čista srca i duše mogu to nazrijeti.
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 01:12   #7263
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post

Kasnije kršćanski filozofi i učiteljstvo nisu kroz stoljeća razradili i uobličili naukovanje Isusovo u jedan konzistentan sistem,nego su otišli,pod uticajem Jevreja Pavla,u dogmatske doktrine,i dozvolili da se helenistička filozofija, Platonizam i Aristotelizam,uvuku u Isusovu nauku (Logos,Trinitat) i zakompliciraju
Upravo si naveo da nekršćanski zakompliciraju.

Jel ti poznata definicija filozofije? Riječ filozofija dolazi od grčkog korijena (grčki znaš, ne) koji znači "ljubav prema mudrosti" koja u potrazi za istinom primjenjuje uglavnom spekulativna (sklona umovanju) sredstva radije nego zapažanje.

Zato ne zapaziš dokaze o Isusu.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 23:34   #7264
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post


.........................
Kasnije kršćanski filozofi i učiteljstvo nisu kroz stoljeća razradili i uobličili naukovanje Isusovo u jedan konzistentan sistem,nego su otišli,pod uticajem Jevreja Pavla,u dogmatske doktrine,i dozvolili da se helenistička filozofija, Platonizam i Aristotelizam,uvuku u Isusovu nauku (Logos,Trinitat) i zakompliciraju.

Ipak u sinoptičkim Evanđeljima,izbija tračak Božanske Svjetlosti/Milosti.

Ljudi čista srca i duše mogu to nazrijeti.
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Upravo si naveo da nekršćanski zakompliciraju.

Jel ti poznata definicija filozofije? Riječ filozofija dolazi od grčkog korijena (grčki znaš, ne) koji znači "ljubav prema mudrosti" koja u potrazi za istinom primjenjuje uglavnom spekulativna (sklona umovanju) sredstva radije nego zapažanje.

Zato ne zapaziš dokaze o Isusu.
Što je pisac htio da kaže!?
Možeš li.PŽ.na bosanskom,da shvatim!?
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 19:14   #7265
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Međutim, Isus nije dao vanjski Vjerozakon/Šerijat kojim bi čovjeka uputio na svakodnevno ponašanje prema Svijetu, ljudima i Bogu. Zato i izgleda da je njegova misija ne završena, naglo prekinuta.
Npr, Isus kaže apostolima svojim da učine sve ljude učenicima njegovim!. Ako tu formu pogledaš, evidentno je da se teži ka jedinstvu svih ljudi i naroda u jednu cjelinu [ljevak duša]. Zatim šta se događa? Muhamed želi da nametne Islam kao popravku krivih metoda kršćanstva [ili drugih]?! Primjeti to: Nešto poput: oni su u zabludi!!...Ali pisano je i ovo: „čuvajte se onih koji će nakon Mene doći“...dakle, samo sam otvorenog uma i govorim jednostavno. Koga to Isus obilježava da će doći nakon njega? Zbog čega onda imamo taj sukob u mišljenju kršćana i muslimana i židova? Dali to radi ljudska ruka ili neka druga sila?

Opet ću ti reći, nitko ne zna razlog [sem Stvoritelja] zbog čega je trajalo kratko vremena Isusovo propovjedanje, pa onda ne bih se složio sa tvrdnjom „naglo prekinuto“ jel mi se čini ispravnije reći ovo: „ono što je trebalo uraditi, izvršeno je; što je Otac naložio, Ja sam dovršio; stvari će teći toliko dugo dok ne dođe vrijeme da se moja misija ispuni“ eto u tom kontekstu ja to tako vidim.

Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Isus je navješćivao skori dolazak Kraljevstva Božijeg (Božije države), i imperativno je zahtijevao-
Radujte se, jel Božje kraljevstvo se je približilo [ono je u vama?]. Ljudi dobivaju informaciju tko su oni zapravo. Dolazi Onaj koji im otvara oči i ukazuje na uska vrata, odakle su došli tuda će i natrag.

Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Kasnije kršćanski filozofi i učiteljstvo nisu kroz stoljeća razradili i uobličili naukovanje Isusovo u jedan konzistentan sistem,nego su otišli,pod uticajem Jevreja Pavla
Ima tu zanimljivih tonaliteta za razgovor. Pazi nešto, Muslimani se drže nekih elemenata koji njima odgovaraju, s aspekta njihove fundamentalne doktrine vjere, zato su indžil po Barabi, ili neki dijelovi Evanđelja – njima bliski, odgovaraju im. No, poanta svega je dolazak do istine u samom čovjeku, iz nutra, a ne na vanjskoj shemi [knjiga, religija]. Ja vidim tj jasno mi je nešto, Isus je tražio od svake individue da pogleda u samog sebe pa da pronađe odgovor. Nešto poput priče o kamenovanju bludnice, dok Ješua piše po pjesku i onda daje kamen prvome tko bi [nema grijeha u sebi] da kamenuju bludnicu. Filozofija je prisutna ne samo od Platona, Aristotela, ili drugih, već i puno ranije, a kasnije je oblikovana prema načinu života naroda u tim zemljama. Ja ne vidim problem filosofija kao ti. Um ljudski je jedna filosofija, sve je nekako vezano uz to, pa i naše misli koje oblikujemo po osnovi obrasca „napretka u intelegenciji ili čak i u vjeri“. Što misliš jarane moj, Bosniac, nisu li i umovi Islama bili obuhvaćeni u tim tzv helenističkim filosofijama, persijskim naučenjacima i mudracima itd? Eto samo da se malo zamisliš, da ne misliš da je i u Islamu sve teklo kao med i mlijeko. Pa pogledaj samo hadise, ne izgledaju li ti oni kao pokušaj uljepšanja teksta, na razinu koja će biti jasnija vjerniku?

LP
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 00:12   #7266
1) Papa Klement I (umro 97 n.e.?), prvi-do-četvrti “nasljednik” Pape Petra, ništa nije znao o velikom "Evanđelju po Marku" svoga prethodnika, jer Katolička enciklopedija kaže: “On nikada ne citira Novi Zavjet. Isusove izreke se spominju tu i tamo, ali ne riječima iz evanđelja. Stoga se ne može dokazati, da je on koristio bilo koje od sinoptičkih evanđelja.” (CE. iv, 14.) Naravno da nije mogao, jer još nisu niti bila napisana.

2) Niti jedan papa, biskup ili crkveni otac (osim Papije, kaže Euzebije, koji svjedoči da su oživjeli mrtvaci svjedočili o Isusu i do Ireneja koji tvrdi da mu je Polikarp rekao da je Isus imao 50 godina kad je raspet.), skoro stoljeće nakon “Pape Klementa,” nikada ne spominje ili citira Evanđelja, ili imenuje Mateja i ostale.

3) Didache s početka II stoljeća ne spominje evanđelja.

4) Ignacije Bogonosac, nadglednik Crkve u Siriji, ni u jednoj od sedam poslanica ne spominje niti jedno evanđelje.

5) Hermin Pastir, nastao oko 140.-150. godine u Rimu, od strane brata rimskog biskupa Pija, iako obiman spis, ne spominje niti jedno evanđelje.

6) Znameniti bogoslov II stoljeća Justin Mučenik također ne spominje niti jedno evanđelje!
Dakle stoljeće i po, dok knjige nisu iskrsnule u rukama biskupa Svetog Ireneja i nazvane evanđelje po ovom ili onom izmišljenom apostolu, nije postojala niti jedna riječ niti postoji bilo kakav opipljivi dokaz o njima.
7) Sveti Irenej je 185. g. objavio svoju raspravu u kojoj optužuje neke kršćanske grupe (npr. markoniti ili valentijanci) zbog korištenja različitog broja Evanđelja, što on smatra herezom i obrazlaže da samo četiri evanđelja koja on zagovara sadrže istinu.
Nastojanja Ireneja i njegovih sljedbenika su postupno urodila plodom, pa je (ali tek) u 5. st. sadržaj Biblije kanoniziran, prema dogovorima i odlukama crkvenih otaca iz prethodnih sinoda. Nakon toga, na tom kanoniziranom sadržaju nastao je latinski prijevod Biblije poznat kao Vulgata, koji je osnova kasnijih prijevoda i tumačenja Biblije.

inače, ovo je samo kratak prikaz, inače je ova stvar stotinama puta kompliciranija i mnogo bi se o svemu tome pričati danima, nadugo i naširoko. Današnji kršćani, makar 99,999999% njih, zapravo su obični pavlinisti i pojma nemaju o ovim stvarima. njih je crkva ubjedila da se Biblija nije mijenjana, da je Bog rukovodio pisanjem Biblije, itd. i oni su lijeni da potraže literaturu, da nauče nešto, makar malo bilo, o istorijatu vlastitoga pisma.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 01:05   #7267
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Što je pisac htio da kaže!?
Možeš li.PŽ.na bosanskom,da shvatim!?
Po bosanskom ne. Ali po Biblijskom dA.

3.Mojsijeva 19:32



I ne zaboravi, nismo skupa pasli ovce, ti bošnjače.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 01:26   #7268
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post

Današnji kršćani, makar 99,999999% njih, zapravo su obični pavlinisti i pojma nemaju o ovim stvarima. njih je crkva ubjedila da se Biblija nije mijenjana, da je Bog rukovodio pisanjem Biblije, itd. i oni su lijeni da potraže literaturu, da nauče nešto, makar malo bilo, o istorijatu vlastitoga pisma.[/INDENT]
Toliko se trudiš nešto dokazati, a ja te pitam šta to? Onda ćemo nastaviti razgovor. Čekam

LP
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 01:59   #7269
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Današnji kršćani, makar 99,999999% njih, zapravo su obični pavlinisti i pojma nemaju o ovim stvarima. njih je crkva ubjedila da se Biblija nije mijenjana, da je Bog rukovodio pisanjem Biblije, itd. i oni su lijeni da potraže literaturu, da nauče nešto, makar malo bilo, o istorijatu vlastitoga pisma.
Toliko se trudiš nešto dokazati, a ja te pitam šta to?
Onda ćemo nastaviti razgovor. Čekam. LP
moj je post, ako se u cjelini pročita (a ne samo taj nepravilno kvotirani dio), bio više nego jasan. on lako pokazuje da vi nemate Božiju objavu, osim nekih dobrih priča koje svakako vrijede ali koje su znatno mali dio svih 27 knjiga novog Zavjeta. veća polovina NZ (točnije 14 od 27) su knjige ili pisma jednog fariseja koji je bio rimski građanin i koji je želio ustanoviti jednu novu vjeru, tipično neznabožačku u suštini, formiti jednu novu crkvu, crkvu i progurati je jevrejima kao zamjenu za Toru. za tu svrhu on se nije libio čak ni ulaziti u hram, predstavljati im se kao da je pod zakonom, čak prinositi žrtvu... toliko o njemu. manju polovinu ostalih NZ knjiga (njih 13) su uvjetno rečeno pisali svi ostali apostoli (ali postoji jaka intencija da je i u nekima od njih pavle upleo svoje prste). Možda ti interview sa Johnom Etvilom pomogne da uđeš u tu materiju. uglavnom, sve u mojoj nakani se svodi na sljedeće: Isus kao čovjek mudar, plemenit i pozitivan - nemam razloga da negiram njegovo postojanje, a i bilo bi šteta čak iako stvarno nije postojao. ja vjerujem da jest. ali Isus koji je sin od Stvoritelja, koji je postojao prije iskona, pramitsko biće koje je Bog u tijelu, itd. - je obična fikcija jednog fariseja koji je bio "rimski građanin", i koji je od stvarnog Isusa bio daleko kao Istok od Zapada. takav Isus nikada nije postojao, niti postoji.

sa druge strane, Islam svakoj iskrenoj osobi koja želi VJERU, nudi alternativu za izlazak iz besmisla, ali to je izvan ove teme pa neću dalje od tome. LP
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 02:08   #7270
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Možda ti interview sa Johnom
Etvilom
pomogne da uđeš u tu materiju.


Joseph Atwill je bezveznjak. Bogataš koji izdaje svoje knjige teorija zavjera, ali povjesničari mu se smiju i ignoriraju ga potpuno.
Kao i onima koji u njemu vide nešto drugo osim piskarala.

https://www.richardcarrier.info/archives/4664

Quote:
uglavnom, sve u mojoj nakani se svodi na sljedeće: Isus kao čovjek mudar, plemenit i pozitivan - nemam razloga da negiram njegovo postojanje, a i bilo bi šteta čak iako stvarno nije postojao. ja vjerujem da jest. ali Isus koji je sin od Stvoritelja, koji je postojao prije iskona, pramitsko biće koje je Bog u tijelu, itd. - je obična fikcija jednog fariseja koji je bio "rimski građanin", i koji je od stvarnog Isusa bio daleko kao Istok od Zapada. takav Isus nikada nije postojao, niti postoji.

LP
Ako su bile stvarno te tvoje Muhamedove mudžize (čudesa), a bit će i uskrsavanje svih mrtvih uskoro na Sudnji dan, što ne bi bio i čudesni Božji Sin, od čijih pisanja sljedbenika je skonstruiran Kur'an 500 godina kasnije?

Prelijepi pozdrav
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 02:15   #7271
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ako su bile stvarno te tvoje Muhamedove mudžize (čudesa), a bit će i uskrsavanje svih mrtvih uskoro na Sudnji dan, što ne bi bio i čudesni Božji Sin, od čijih pisanja sljedbenika je skonstruiran Kur'an 500 godina kasnije?

Prelijepi pozdrav
hvala, i tebi isti takav pozdrav kakvog si poslao meni.
po običaju, krivo se razumijemo. nikakav božiji sin ne postoji. ni kćer.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 02:18   #7272
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
hvala, i tebi isti takav pozdrav kakvog si poslao meni.
po običaju, krivo se razumijemo. nikakav božiji sin ne postoji. ni kćer.
Ja te, nažalost, jako dobro razumijem.

Univerzumu smo svi kćerke i sinovi.
Smiješno je reć da Univerzum šalje Sinove, Vjerovjesnike, anđele, džinove, piše Kurane ili uspavljuje mladiće u pećini 300 godina itd.

DP (Divan pozdrav)
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 02:23   #7273
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ja te, nažalost, jako dobro razumijem
to ti misliš. kreni od tewhida. uljudni pozdrav
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 02:34   #7274
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

Univerzumu smo svi kćerke i sinovi.
Kao u vrijeme Potopa.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 02:24   #7275
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
moj je post, ako se u cjelini pročita (a ne samo taj nepravilno kvotirani dio), bio više nego jasan. on lako pokazuje da vi nemate Božiju objavu, osim nekih dobrih priča koje svakako vrijede ali koje su znatno mali dio svih 27 knjiga novog Zavjeta.
Imati Božiju objavu ili nemati, pitanje je sad! To je kao kad kažeš da si živ u biti nisi nikad postojao. Tako nekako. Ja ću ti reći gdje je problem. Problem je u dogmi tvoje vjere i ona vas je tako naučila da svoju doktrinu sagledavate kao apriori nenadmašni objekt, i s pozicije trona onda vaša doktrina želi progutati ostale sheme. To neće ići kolega. Možeš pisati do mile volje šta ti drago, ali to su nagađanja i sumnje, gledano iz perspektive skrivenog promatrača, a ne sudionika procesa. Percepcija je uvjetovana strahom iz svog stada, ali tuđe janje bi lako od zemlju otresao.

Nemoj se naći kojim slučajem uvređen i iznenađen, mislim da si sa nepoznavanjem dubljih kreacija o kojima pišeš samo sebi zadao nepotreban teret; neznanje i nepovezanost!. Ja vjerujem da ti želiš dobro u konačnosti, samo brate mili nagazio si po gasu a tvoje kočnice ne rade. Ponavljam opet, s obzirom da tvoja religija tumači Islam, vi ste se ulovili za Pavla, Barabu i neke čimbenike i opravdavaš to sa pozicije kako tvoja vjera naučava. To nije nikakav dokaz nečega na što upućuješ, to je predrasuda iz ampera bez vode (lavor). U suštini, Bog je iznad svega, meni npr ovo ništa ne znači što si napisao za problematiku u Kršćanstva, tko je čega vlasnik uopće?? Ionako će biti po Božijoj a ne po nečijem zamišljanju. Ljudske misli mogu čuda da naprave (nered) a svako neka radi kako želi, ako mu je tako milo.

Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
sa druge strane, Islam svakoj iskrenoj osobi koja želi VJERU, nudi alternativu za izlazak iz besmisla, ali to je izvan ove teme pa neću dalje od tome. LP
Da da, naravno, ok, ako uživaš u tome, samo naprijed. Ja te podržavam da voliš svoje, eto! Samo ne kontam kako ljudi ne vide u svom dvorištu brdo nejasnoća a smatraju da kod komšije padaju trula stabla. Može se o tome na široko, ako baš želiš. Teologija može napraviti duboki poremećaj na mase, kada će te mase da shvate istinu, to je nešto drugo. Riječ je o primarno neisklesanoj formi otuđenja od cjeline, a u svrhu naglašavanja vlastitog autoriteta, kao validnog i konačnog. To je utopija i suprotnost svetosti; podvlađivanje egu nekog spektra koji želi da polaže prava na istinu i njegov realni autoritet. Ali za izlazak iz besmisla, dovoljna je promjena čovjeka na bolje, volja da odbaci negativno i pogrešno, i to bez riječi, slažeš li se? Ili treba kakva dokazna knjiga?

LP
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 04:09   #7276
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Ja ću ti reći gdje je problem. Problem je u dogmi tvoje vjere i ona vas je tako naučila da svoju doktrinu sagledavate kao apriori nenadmašni objekt, i s pozicije trona onda vaša doktrina želi progutati ostale sheme. To neće ići kolega. Možeš pisati do mile volje šta ti drago, ali to su nagađanja i sumnje, gledano iz perspektive skrivenog promatrača, a ne sudionika procesa. Percepcija je uvjetovana strahom iz svog stada, ali tuđe janje bi lako od zemlju otresao.
ne, ovo od 1 do 7 sigurno nisu nagađanja i sumnje, a to je jako mali djelić nagomilanih problema. naravno, problema imaju i muslimani, i ja ih branim tamo gdje je ta tema. tako da moje pisanje o Bibliji nema veze sa mnom vjerom. eto, shvati me kao ateistu recim. opet će tih 7 točaka, i drugih 777, opet postojati. a istini za volju, tih sedam, i ostalih 777, nisu ni pisali muslimani nego su ih otkrili znanstvenici, ljudi. ja mogu otići sa foruma, ili mogu ne pisati o osjetljivim temama i baciti se na neku limunadu od teme, ali ne želim. smatram da je ovo vrijeme, vrijeme hrabrosti i istinoljubivosti; pa koliko ko zahvati. inače nisam u nikakvom stadu niti to ima veze sa njima, ove teme ne zanimaju čak niti 99,99999999% muslimana. nemaš potrebu da si toliko grub.

Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Nemoj se naći kojim slučajem uvređen i iznenađen, mislim da si sa nepoznavanjem dubljih kreacija o kojima pišeš samo sebi zadao nepotreban teret; neznanje i nepovezanost!.
ne shvaćam zašto bih se povodom tih rečenica osjećao uvrijeđenim? pa s druge strane je neko kao ja.

što se tiče mojeg neznanja i nepovezanosti, znam više (o tome o čemu sam pisao), makar od 99,9% kršćana. za takvu samouvjerenost mi daje dokaz i to što me pokušavaš spustiti tim pojmovima (neznanje, nepovezanost), sve uz tvoju molbu da slučajno ne natuknem ka uvrijeđenosti. istražujem ono što me interesira, imam ovaj život i trošim ga tako što saznajem o tome što me zanima. i jako, ali baš jako jako jako, dobro znam razgraničiti pozitivno i negativno u kršćanstvu i njihovoj Objavi, a što na žalost ti ne vidiš, ili barem tako pokazuješ.

Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da ti želiš dobro u konačnosti, samo brate mili nagazio si po gasu a tvoje kočnice ne rade. Ponavljam opet, s obzirom da tvoja religija tumači Islam, vi ste se ulovili za Pavla, Barabu i neke čimbenike i opravdavaš to sa pozicije kako tvoja vjera naučava. To nije nikakav dokaz nečega na što upućuješ, to je predrasuda iz ampera bez vode (lavor).
naravno da želim dobro čovječanstvu kojem i sam pripadam. ja tebi i tvojoj porodici zaista želim isto što i sebi i svojoj porodici.

Kad smo kod dobra... po meni, najveće dobro je okrenuti svoje lice ka Plemenitom Stvoritelju, i reći Mu čiste savjesti i svijesti: "Samo Tebi neka je Hvala tebi, Bože moj. Ti si Jedan, Vječan, i nema božanstava uz Tebe., i uz takvo vjerovanje činiti dobro svakome kome god mogu. to je oduvijek bio moj moto u životu. volio bih da takav i odem. zato, ako vidim čovjeka da se moli slonu ili traktoru, nemam ga pravo ugroziti, ali ga mogu posavjetovati. ma koliko se moj brat ljutio na mene, bezrazložno.

Na gas uopće nisam nagazio, to je tek mali djelić šta bih morao pisati i šta znam, ali moram biti staložen da ne izazovem kontaefekat. ti si mene sam pitao šta želim da kažem gornjim postom. i ja sam ti iskreno napisao šta sam htio da kažem. a sad se zbog toga odjednom ljutiš, iako nemaš razlog. zadrži u svom srcu i svom umu makar djelić mogućnosti da sam to uradio upravo zato što želim dobro.

Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
U suštini, Bog je iznad svega, meni npr ovo ništa ne znači što si napisao za problematiku u Kršćanstva, tko je čega vlasnik uopće? Ionako će biti po Božijoj a ne po nečijem zamišljanju. Ljudske misli mogu čuda da naprave (nered) a svako neka radi kako želi, ako mu je tako milo.
jeste. Bog je iznad svega i istina je da će biti kako On veli. ja ne želim nikakav nered. a najveći je nered stvarati tabue, i tako ućutkivati nekog ko želi biti slobodan. a biblija i časni kur'an nisu ničija privatna prćija, već pripadaju čovječanstvu.

Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Ali za izlazak iz besmisla, dovoljna je promjena čovjeka na bolje, volja da odbaci negativno i pogrešno, i to bez riječi, slažeš li se? Ili treba kakva dokazna knjiga? LP
to jest apsolutna istina no samo polovično se slažem sa njome. evo zašto. promjena čovjeka na bolje, recimo u ponašanju prema drugim ljudima, ili prema samome sebi, ili prema cijeloj prirodi, je samo jedna strana novčića. ti dobro znaš koje su najveće dvije zapovjedi. promjena na bolje je druga. prvu nisi spomenuo. dakle, ono što nisi spomenuo kao nužni priopritet (uz promjenu na bolje) jest - ništa manje bitna za svakoga od nas stvar - čovjekov odnos prema Plemenitom Stvoritelju, Koji nam je dao Razum da bi nam pokazao kakvi smo i kakva nam je sudbina. svako okretanje lica od Njega, Vječitog Boga, pa umjesto njega okretati svoje lice raznoraznim "zlatnim teladima", ma koliko slatkorječiva ta telad bila, jer svako zlatno tele (idol) je propast za čovjeka. a da bi znanje o jednom Bogu bilo gornje, a idoli donji, to je bez muhabbeta (bez razgovora, bez riječi) nemoguće. zato ne možeš reći: "bez riječi". mi ljudi moramo pričati ako želimo da opravdamo svoje postojanje i da dokučimo zašto nas je Bog stvorio sa razumom i učinio nas vladarima na zemlji. to sigurno nije zato da se raspravljamo, ili da bi se Bog igrao. ja sam sve ovo napisao da bi se bolje razumjeli a ne da bismo raspravljali. volio bi da to shvatiš. LP
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 12:56   #7277
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
ja sam sve ovo napisao da bi se bolje razumjeli a ne da bismo raspravljali. volio bi da to shvatiš. LP
Sve sam te tvoje upise preskočio. Nisi ti svjestan ni što pišeš. Zato ti nemam šta ni odgovoriti, bilo bi neadekvatno od mene. Mislim, nije poanta ičega netko osobno ovdje, ali brate mili...jel vidiš koje je ovo stoljeće??. Da ne bi ispalo nešto negativno s moje strane, da me razumiješ šta ti želim reći, mislim da si debelo zabrazdio u svoje korijene i livade, a neprestano gaziš po tuđim paradajzima kao da su predviđeni za preoravanje!. Eto, takva je tvoja dimenzija, stoga pisanje odgovora ne bi ništa značilo apsolutno ništa. Znanje kao takovo, za kog misliš da imaš (?) tvoja stvar, ovdje na djelu je vrlo čudnovato. Na kraju, ja te zaista pokušavam razumjeti, vjerovatno i vidim taj pravac odakle te vjetar nanio, imaš pravo na svoju riječ, dakako, zato služi raspravljanje. Zamisli se malo nad tim.

LP
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 13:01   #7278
Vi niste svjesni koliko su ovde silovana tudja uvjerenja ili pravo na slobodnu volju.

Da ste svjesni ne bi dali na sebe da vam ta prava uskracuje bilo tko.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 15:40   #7279
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Sve sam te tvoje upise preskočio. Nisi ti svjestan ni što pišeš. Zato ti nemam šta ni odgovoriti.
pa ni ne možeš, kad si već presločio.

Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Da ne bi ispalo nešto negativno s moje strane, da me razumiješ šta ti želim reći, mislim da si debelo zabrazdio u svoje korijene i livade, a neprestano gaziš po tuđim paradajzima kao da su predviđeni za preoravanje! Eto, takva je tvoja dimenzija
znači, ti prvo preskačeš ono što ti napišem, a onda tvrdiš ovako nešto... ?!

Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
ja te zaista pokušavam razumjeti, vjerovatno i vidim taj pravac odakle te vjetar nanio, imaš pravo na svoju riječ, dakako, zato služi raspravljanje. Zamisli se malo nad tim. LP
ne znam kako, kad preskačeš? a ja sam to bio napisao tebi baš zato da ne ne bi otužio za ono što ne stoji, a što si i učinio... jer si preskočio. LP

Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Vi niste svjesni koliko su ovde silovana tudja uvjerenja ili pravo na slobodnu volju. Da ste svjesni ne bi dali na sebe da vam ta prava uskracuje bilo tko.
kako se botiri s tuđim strahovima? eventualno, prepustiti stvar Bogu.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 17:10   #7280
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
pa ni ne možeš, kad si već presločio.
znači, ti prvo preskačeš ono što ti napišem, a onda tvrdiš ovako nešto... ?!
ne znam kako, kad preskačeš? a ja sam to bio napisao tebi baš zato da ne ne bi otužio za ono što ne stoji, a što si i učinio... jer si preskočio. LP
Iz teme „Da li je Isus postojao“ došli smo do čega? Do ispravljanja Biblije, o istinitosti Kurana, o greškama Biblije, o čudesima Kurana?? Neznam jel to tebi dovoljno. Sve mi to naliči kao kad slastičar oće da demontira explozivnu spravu. Čitajući tvoje postove, stekne se utisak da želiš tvojom religijom da potučeš suprotnu, ili se varam? Na sreću, ti to ne možeš uopće, Bogu hvala što postoje razum i IQ i duhovno u čovjeku pa se ta sparina brzo oladi.

LP
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.