Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2016., 16:00   #4421
Quote:
miranma kaže: Pogledaj post
Pozdrav, jel mi može netko preporučiti program za maloprodaju, veleprodaju ( internet trgovina) , čitao sam nekoliko stranica unatrag , vidim najviše se priča o SYNESIS-u

Hvala unaprijed
Možda za internet trgovinu Synesis i nije najbolje rješenje...možda prije e-računi ili neki gdje imaš API koji možeš povezati sa stranicom da ti se dio poslovanja automatizira.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 16:08   #4422
Ma ne treba biti povezan on-line direktno sa stranicom, svakako moram prilikom narudzbe pakirati artikal i poslati , tako da mi nije problem izgubiti dodatni minut za isprintati racun
vidim e-racuni imaju mjesecnu pretplatu
miranma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 15:58   #4423
Quote:
Ljubicica kaže: Pogledaj post
Na "Kartici dobavljača" će cijelu godinu biti sve, neovisno o saldu, jer je to ukupna kartica za nekog dobavljača, ali na "Otvorenim stavkama" ne bi trebalo biti.

Također, primijetila sam da mi ponekad ne zatvori dobro stavke koje su prenesene kroz početno stanje iz prošle godine pa to ručno zatvorim preko "Zatvaranja stavaka". Da nije tu možda zapelo?
Hvala na odgovoru, kasno palim. Em sam se krivo izrazila u prethodnom postu, imam problem u IOS-u, stoje mi salda sa 0,00, iz početnog sam isto brisala neke stavke da to ispravim, ali mislim da se zbrka stvara jer sam ja doo prema naplaćenim naknadama pa kao da i to stvori neku zbrku. Sad mi je to malo kompliciralo i za OPZ obrazac, ali to sam riješila tako što sam u parametre ključić naredila prema IRI, a ne prema financijskom i bilo je ok, ali me živcira što to tako ne bi trebalo biti jer ja imam novi modul financijskog pa se samo nadam da će na kraju godine sve bit ok kad krenem zatvarat sva ta konta
cura na zadatku is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 15:57   #4424
Pozdrav,

Molim preporuku.
Tražim program za firmu, bavljenje veleprodajom( moduli veleprodaja, robno skladišno knjigovodstvo)

Osnovni uvjet mi je podržavanje sljedivosti(znači, mogućnost dodjele lota/šarže artiklu, uz rok trajanja proizvoda pa da mi program sam izbacuje artikle s najmanjim rokom trajanja kao prve pri ispisu fakture) i kasnija mogućnost kreiranja distributivnih dokumenata, npr. izvještaj prodaje po kupcima i po lotu i sl.
Obvezan sam provoditi HACCP sustav i dužan kreirati mjesečne izvještaje prodanih artikala, praćenje po šarži od ulaza do izlaza.

Ima li netko iskustva s takvim programima?
Na internetu sam pronašao svega par programa, također da nije prevelika cijena( ne trebaju mi sustavi kao za proizvodnje koji koštaju par desetaka tisuća kn)
Toroastoro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 20:36   #4425
Quote:
Toroastoro kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Molim preporuku.
Tražim program za firmu, bavljenje veleprodajom( moduli veleprodaja, robno skladišno knjigovodstvo)

Osnovni uvjet mi je podržavanje sljedivosti(znači, mogućnost dodjele lota/šarže artiklu, uz rok trajanja proizvoda pa da mi program sam izbacuje artikle s najmanjim rokom trajanja kao prve pri ispisu fakture) i kasnija mogućnost kreiranja distributivnih dokumenata, npr. izvještaj prodaje po kupcima i po lotu i sl.
Obvezan sam provoditi HACCP sustav i dužan kreirati mjesečne izvještaje prodanih artikala, praćenje po šarži od ulaza do izlaza.

Ima li netko iskustva s takvim programima?
Na internetu sam pronašao svega par programa, također da nije prevelika cijena( ne trebaju mi sustavi kao za proizvodnje koji koštaju par desetaka tisuća kn)
Pantheon ima navedeno, u ident se stavi parametar da se vodi po šarži i dalje ga možeš pratiti u robnom, na računima i izvještajima po istome

no 1 licenca je 919 EUR, može se dobit popust, no za više radnih mjesta s edukacijom bi moglo lako biti preko 10.000 kn.....
neve_ergosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 20:47   #4426
Quote:
neve_ergosum kaže: Pogledaj post
Pantheon ima navedeno, u ident se stavi parametar da se vodi po šarži i dalje ga možeš pratiti u robnom, na računima i izvještajima po istome

no 1 licenca je 919 EUR, može se dobit popust, no za više radnih mjesta s edukacijom bi moglo lako biti preko 10.000 kn.....
Pa tu negdje, do 10 tisuća mi je i limit.
Hvala na odgovoru
Toroastoro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 13:12   #4427
synesis

knjižim ure i nakon ne znam kojeg računa Hrvatske pošte koji ima dvadeseteroznamenkasti broj računa, a knjižim ga 2200 P, 4 D, 2200 D, 2631 P, dakle 4 retka, sjetih se MDamira koji mi je rekao da se prethodni podatak kopira na način da istovremeno stisneš Ctrl-Alt-razmaknica (God bless his soul). pa, eto, tko nije znao, sada zna
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 14:02   #4428
Zna li netko možda da li postoji knjigovodstveni program koji umjesto servisa radi i obračun plaća. Također, molim preporuku za program koji ima export podataka za banku tj, virmana. (znam da ima 4d wand) neki drugi? treba nam samo modul obračuna plaće.
jasna65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 20:35   #4429
Quote:
jasna65 kaže: Pogledaj post
Zna li netko možda da li postoji knjigovodstveni program koji umjesto servisa radi i obračun plaća. Također, molim preporuku za program koji ima export podataka za banku tj, virmana. (znam da ima 4d wand) neki drugi? treba nam samo modul obračuna plaće.
Pa ima Synesis...modul plaće i modul platni promet, prvi radi obračun plaća, joppd, potpisne liste itd, a drugi radi xml datoteke za učitavanje u net banking...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 10:05   #4430
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Pa ima Synesis...modul plaće i modul platni promet, prvi radi obračun plaća, joppd, potpisne liste itd, a drugi radi xml datoteke za učitavanje u net banking...
A da li netko možda zna da li netko od tih tvrtki koje nude softvere nudi i knjigovodstvene usluge kao primjerice knjigovodstveni servis?

Da li je synesis uredu za obračun plaća 100-tinjak djelatnika?

Koji bi još program preporučili?
jasna65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 14:11   #4431
Quote:
jasna65 kaže: Pogledaj post
A da li netko možda zna da li netko od tih tvrtki koje nude softvere nudi i knjigovodstvene usluge kao primjerice knjigovodstveni servis?

Da li je synesis uredu za obračun plaća 100-tinjak djelatnika?

Koji bi još program preporučili?

Radim u Synesisu obračun plaća i ne bih ga preporučila za tako velik broj djelatnika. Program ima puno nepotrebnih koraka, mogao je biti jednostavniji. Puno bi Vam oduzelo vremena, a čim se nešto ide ispravljati, zna poludit i ne povuče promjene. Nakon obračuna plaća, uvijek pregledavam joppd obrazac za svaki slučaj. Za Pantheon sam čula da je dobar, ali nisam imala prilike raditi u njemu.

Sretno s potragom
:Rain! is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 15:52   #4432
Ne znam jel ok ovdje postaviti pitanje, neka admin ne zamjeri

Da li tko koristi synesisov modul kamate? Koja je razlika komformnog načina obračuna kamata i onog jednostavnog? Kamate obračunavam najčešće za zajmove zaposlenicima preko ugovora o zajmu i kada trebam obračunati kamatu nikad ne budem sigurna dal mi je postavka dobra jer ne kužim razliku, ako je uopće ima?
BILANCEDIN is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 16:16   #4433
@Jasna65
Kod:
http://www.dominogrupa.hr/Support.aspx?Language=hr-HR
MisterNoX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 00:43   #4434
Lijep pozdrav.......da sad ne skrolam i ne čitam sto stranica,kratko pitanjce.....imam u planu ići na jedan tečaj pa me zanima koji je bolji,da li da učim o synesisu ili pantheonu? Koji je više zastupljen u poduzećima općenito? Hvala
model500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 09:09   #4435
Quote:
model500 kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav.......da sad ne skrolam i ne čitam sto stranica,kratko pitanjce.....imam u planu ići na jedan tečaj pa me zanima koji je bolji,da li da učim o synesisu ili pantheonu? Koji je više zastupljen u poduzećima općenito? Hvala
Moje mišljenje je da je u malim poduzećima zastupljeniji Synesis.
__________________
I'm an accountant... What's your super power? :D
mala-vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 16:08   #4436
Quote:
BILANCEDIN kaže: Pogledaj post
Ne znam jel ok ovdje postaviti pitanje, neka admin ne zamjeri

Da li tko koristi synesisov modul kamate? Koja je razlika komformnog načina obračuna kamata i onog jednostavnog? Kamate obračunavam najčešće za zajmove zaposlenicima preko ugovora o zajmu i kada trebam obračunati kamatu nikad ne budem sigurna dal mi je postavka dobra jer ne kužim razliku, ako je uopće ima?
Razlika ti je slijedeća:
komformni način obračuna je bolji za dužnika (kamate su manje), ali ima jedan vrlo važan uvjet, a to je da rok za koji se kamata obračunava, ne smije biti duži od 12 mjeseci.

Komformni i jednostavni račun daju potpuno jednak iznos kamata zadnji dan u godini.

Preko 12 mjeseci se o b a v e z n o koristi jednostavni kamatni račun, a komformni način ne, jer on nakon isteka 12 mjeseci "podivlja" i obračuna potpuno nerealne, ogromne kamate.

Ja koristim isključivo jednostavnu metodu u svim slučajevima obračuna.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:50   #4437
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Razlika ti je slijedeća:
komformni način obračuna je bolji za dužnika (kamate su manje), ali ima jedan vrlo važan uvjet, a to je da rok za koji se kamata obračunava, ne smije biti duži od 12 mjeseci.

Komformni i jednostavni račun daju potpuno jednak iznos kamata zadnji dan u godini.

Preko 12 mjeseci se o b a v e z n o koristi jednostavni kamatni račun, a komformni način ne, jer on nakon isteka 12 mjeseci "podivlja" i obračuna potpuno nerealne, ogromne kamate.

Ja koristim isključivo jednostavnu metodu u svim slučajevima obračuna.
Ja se stalno susrećem s rokovima vraćanja unutar 12 mjeseci, nisam još nikada dulje, barem zasada, ko zna kak će biti ubuduće. Znači da mi je ok komformni. Hvala na pomoći !!
BILANCEDIN is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 20:18   #4438
Znači normalno proknjižim u synesisu gotovinski račun u dokument URA i zatim u isplatnicu b, te bi mi se trebao zatvoriti ali meni stoji da i dalje nije plaćen, odnosno kad idem u račune dobavljača , ti računi mi stoje otvoreni , a uredno sam ih zatvorila putem isplatnice?? jel itko zna u čemu je problem??
MARY2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 22:41   #4439
Quote:
MARY2001 kaže: Pogledaj post
Znači normalno proknjižim u synesisu gotovinski račun u dokument URA i zatim u isplatnicu b, te bi mi se trebao zatvoriti ali meni stoji da i dalje nije plaćen, odnosno kad idem u račune dobavljača , ti računi mi stoje otvoreni , a uredno sam ih zatvorila putem isplatnice?? jel itko zna u čemu je problem??
Ja ih zatvaram odmah kad ih knjižim, dodatno knjiženje 2200/2310 obveze za nabavu u gotovini, i onda isplatnicom zatvaram 2310.

I dole odmah upišem da je plaćeno taj datum. Jer isplatnicom imaš ok kad povučeš karticu, no isplatnica ti ne upisuje datum plaćanja dole u tablicu, a naknadno to raditi mi je suludo, pa radim kako sam opisala ranije...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 09:01   #4440
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Ja ih zatvaram odmah kad ih knjižim, dodatno knjiženje 2200/2310 obveze za nabavu u gotovini, i onda isplatnicom zatvaram 2310.

I dole odmah upišem da je plaćeno taj datum. Jer isplatnicom imaš ok kad povučeš karticu, no isplatnica ti ne upisuje datum plaćanja dole u tablicu, a naknadno to raditi mi je suludo, pa radim kako sam opisala ranije...
Potpuno isto i ja radim
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.