Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2015., 19:07   #441
Što joj je učiniti? Ništa! Nema šanse da kradljivca nađe, ne mislite valjda da će kradljivac priznati??
Piši propalo tj platila je jedno iskustvo..a u buduće, tražit taj ključ, ne ostavljat novac dostupan kolegama taman ga u džep radne kute stavila, općenito ne nosit puno novaca na posao..

I zašto nije maknula te novce kad joj je ukraden prvi dio??
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 19:46   #442
pomoć

Pozdrav svima.
evo, ja sam jedna glupaca od 22 godine, koja se zamislite odluci u Lidlu ukrasti suncane naocale (cijena nekih cca 39kn), naravno to mi je prva krađa, uhvatiše me, zastitar je to tiho obavio, nije nitko ni skuzio, samo je pokazao značku i rekao podite sa mnom. i dobro, znajuci da sam kriva odlazim s njim, on me zapisuje govori kako on ne bi zvao policiju ali gospodin poslovoda inzistira, i tako je došla policija, oni su uzeli moje podatke i zapisali me, ne znam jesu me evidentirali bas u bazu ili samo tamo na papir, rekli su da me jesu zapisali u bazu svoju, pa hajmo reci da jesu. znaci li to da kad god bi me zaustavili, radi rutinske provjere - vidjet ce se da sam pokusala ukrasti?? hoce to zauvijek biti evidentirano kod njih? zbilja ne znam kako to funkcionira i voljela bih da mi to netko napiše. naučila sam lekciju, steta sto mi je ruka brza od pameti,a po sve mi se cini da i nisam previse pametna xd
blankspaceT is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 08:52   #443
Quote:
blankspaceT kaže: Pogledaj post
znaci li to da kad god bi me zaustavili, radi rutinske provjere - vidjet ce se da sam pokusala ukrasti?? hoce to zauvijek biti evidentirano kod njih? zbilja ne znam kako to funkcionira i voljela bih da mi to netko napiše.
Točno.
Zauvjek.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 12:56   #444
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Točno.
Zauvjek.
Točnije - zauvijek.
Mikes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 18:30   #445
Što bi značilo "rutinska provjera"? Gdje je točno uveden taj podatak (o pokušaju krađe)? Može li se, unatoč tome, dobiti potvrda o nekažnjavanju? Tehnički, nikakav postupak nije niti pokrenut niti je izrečena kazna.
__________________
It's better to regret something you did than something you didn't do.
Pasadena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 12:10   #446
Tko je prijavio krađu i kome,tko je utvrdio pokušaj krađe?I o tome ovisi gdje je zapisano.
Ako nema postupka potvrda se može dobit kao "čista" a može se dobit u svakom slučaju i da piše da je pokrenut postupak.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 15:50   #447
Evo ovako...policija je na obavijesni razgovor odvela maloljetnika od 17g pod optuzbom da nije vratio xxx kn koje mu je dao prijatelj u svrhu kupnje skutera...osteceni nije dobio trazeni skuter a ni novac. Za vrijeme ispitivanja je ipak vratio sav novac, te me sad zanima buduca procedura. Policajac je navodno rekao da nece biti postupka, ali je zapisnik potpisan od strane jednog roditelja koji je ispitivanju i prisustvovao

Eventualna kazna je...?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 17:58   #448
Pošto nije vratio lovu do početka razgovora istog su morai započet ali i završit.I u zapisniku stoji da je sve vraćeno pa kako kažu nema potrebe za postupkom.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 05:54   #449
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Pošto nije vratio lovu do početka razgovora istog su morai započet ali i završit.
Ovaj dio nisam bas rszumio

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post

I u zapisniku stoji da je sve vraćeno pa kako kažu nema potrebe za postupkom.
Hvala
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 07:14   #450
Prijavljeno je djelo,pronašli su počinitelja,razgovor započeli pa su ga morali i završit i napisat da je novac vraćen pa je tako i roditelj morao potpisat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 09:03   #451
A sad svacam...hvala
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 11:26   #452
(ukradena) kartica

Pozdrav, nn počinioc je nekako došao do podataka moje kreditne kartice te pokupovao neke stvari preko interneta. Imam informaciju da je kupovao na ioffer-u i nekim nepoznatim kineskim stranicama. Zanima me dali je moguće doći do počinioca, tj. dali će te stranice našoj policiji dat ip adresu i podatke počinioca?
Marko25D is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 09:57   #453
Marko25 - kolega je tako nastradao, policija nikada nije našla počinitelja jer je kupovao na nekoj kineskoj str. koja nije htijela odat podatke. Za iOffer ne znam, sjedište im je u SAD, možda i daju podatke.
slavonac523 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 12:52   #454
Naime danas sam u jednoj trgovini nasla se na licu mjesta kada se dogodila kradja,Ispred radnje 3 policajca sa vlasnikom i djevojka tacnije zena usetala u radnju i posla da izadje.Na vratima je zaustavila radnica koja je trazila torbu i nasli su joj dzemper.Nista prodavacica je uzela dzemper,vlasnik joj rekao da ide ali su policajci rekli da ima kamera i da ce biti snimak na Tv.Ona je plakala i govorila da ne stave ali kakvi oni ne popustaju i govore da ce biti medijska licnost i da ce njena slika visiti u novinama i na radnji.I meni su tada za slucajnost pregledali torbu i kolegici samnom.
E sad posto i ja radim u butiku(drugom)ne znam kakva je situacija da li ce se snimak zaista objaviti na Tv i isprintati slika na radnji jer koliko znam taj postupak nije moguc.
I kod nas redovno dolazi lopova milion tako da lacamo manjak od 100 maraka na svakoj inventuri
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 18:24   #455
Šala mala za pojavljivanje na tv-u.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 18:26   #456
Ma i ja mislim da je to bila sala
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 16:06   #457
Uvatili te, ha?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 17:38   #458
Ja nebih ukrala ni luda. Jesam kesu iz trgovine. i umrla od stida
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 15:41   #459
Trazim pomoc...Znaci jucer ujutro oko 5-6 sati mi je ispred kuce ukraden motor od ruke par maloljetnikaaa...Ja sam brzo saznao koji su to bili i nasao sam komade plastika bacene kako bi uspili upalit motor bez kljucaa..jedan od njih je sam priznao mom frendu da je on to napravio i njih par i ja sam im dao rok dns do kraja dana da to vrate i nadoknade stetu ili sutra idem na policiju i sad mene zanima posto mi se cini da cu morat na policiju kako ce se to dalje rjesit i dali imam sansu za naknadu stete..I jos k tome decki su bili pijanii i neki od njih su vec zapisivani na policijii i kako cu ja to sad na policiji da im sve ispricam da im dam imena tih deckiju ili??svaka pomoc bi dobro dosla i ispricavam se na mom pravopisu i greskama.lpp
lovvre is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2018., 18:12   #460
Pozdrav.
Ne znam puno o pravu, pa imam pitanje.
Ako radnik na moru na sezoni osteti gazdu za 1000 kn ne kucajuci racune, i nakon toga tih 1000 kn mu vrati tako da mu posalje na racun firme (znaci transakcija je vidljiva). Može li gazda sudskim putem radniku nesto napraviti?

Pozz
Hvala
Macrontex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.