Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2017., 14:54   #221
U svicarskoj se zene vracaju nakon 3 mj radit ali onda biraju postotak koliko zele radit. Eto a oni fino razvijeno drustvo a pogle nas, ocito smo predugo na maminim sisama
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 14:59   #222
tako svejedno kako se zove, vazno je da je drugih 6mj dijete jednako tesko ostaviti kao i prvih, dapace, teze je jer je dijete svjesno okoline. i doji ga se svakih 2-3-4 sata.
da su meni oduszeli pravo da budem kuci tih 6mj ja bi dala otkaz momentalni i ostala doma.
ponavljam, nije rjesenje oduzimati pravo zenama da budu majke koje skrbe za djecu. nije ravnopravnost da se razllike medju spolovima brisu a oduzimanjem prava na skrb za bebu ti cinis upravo to.

americko rjesenje u kojem se zena vraca nakon par mjeseci na posao nije nikakvo rjesenje i zapravo stimulira zene da daju otkaz i ostanu kuci.
Puno je bolji skandinavski put u kojem se zeni na sve nacine olaksava vracanje na posao UZ brigu za bebu.
otac ima svoje mjesto, dapace, ali maloj bebi je mama mama a ti misli sto god hoces
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 15:03   #223
Quote:
rusterka kaže: Pogledaj post
U svicarskoj se zene vracaju nakon 3 mj radit ali onda biraju postotak koliko zele radit. Eto a oni fino razvijeno drustvo a pogle nas, ocito smo predugo na maminim sisama
Možda su oni fino razvijeno društvo, ali gdje si Švicarsku uzela za primjer oko prava žena, zemlju u kojoj su one dobile pravo glasa sedamdeset i neke. Kad god mi netko spomene Švicarsku, sjetim se toga.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 15:04   #224
Jeste li svjesni da mi i HR imamo među najduljima porodiljni dopust?
Ja se slazem za 6 nj al brate nemojte sad pretjerivat.
Da ti nema tko prehranit dijete vidjeli bi kako bi dala otkaz.. Ha cuj mozda i bi, ima i onih sto stancaju samo radi socijale
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 15:13   #225
Quote:
rusterka kaže: Pogledaj post
Da ti nema tko prehranit dijete vidjeli bi kako bi dala otkaz.. Ha cuj mozda i bi, ima i onih sto stancaju samo radi socijale
Malo si na skliskom terenu...

Ima zena koje su se vratile nakon 6 mjeseci. Znam ih nekoliko. Nekima su uletjeli bake i dede, jer si zaista nisu mogli priustiti jos 6 mjeseci zivota na iznosu rodilljne naknade, nekima je muz uzeo rodiljni. Ali to je bio njihov izbor i dogovor.



Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 15:13   #226
pa, ne bi radajala da ne mogu ostati doma, stvar je prilicno jednostavna.
godinu dana je nekakav minimum.
ja sam npr uzela neplaceno jos godinu i pol
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 15:23   #227
Taj minimum je samo u glavama, u drugim zemljama je to sve razlicito i krace i zacudo drustvo je i razvijenije, dakle nitko nije ostecen jer je kao beba bio manje s mamom...
Cinjenica je da ne odlucujemo mi nego vladajuci, pa sto bude..
A samo jedno kako nase zene raznisljaju, pitaju me do kad mislis radit... Kako do kad JA mislim? Po defaultu je u glavama da ja odlucujem a ne kako se budem osjecala i sto doktor kaze dakle muljanja na veliko, neki dan cura na faceu stavlja statis od danas vise nema ponedjeljka kao jupi je ona je nacuvanju trudnoce, cure u komentarima pisu joj blago tebi, cestitaju... Cekaj ko je tu lud? Sto nije da ides na cuvanje kad imas komplikacije i nesto ti nije dobro, dakle nedaj Boze nikome.. A ovo sve poludilo
Nije ni cudo da nam je tako kako nam je svima...
A sad vise nemrem filozofirati, moram delat
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 15:26   #228
u drugim zemljama zene masovno daju otkaze i ostaju kuci te se time trajno iskljucuju s trzista rada

i nigdje nije skracivanje porodiljnog doprinijelo jednakosti, dapace.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 15:26   #229
Rusterka, a jel ce tvoj muz na rodiljni? Kakav vam je plan?

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 15:44   #230
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Rusterka, a jel ce tvoj muz na rodiljni? Kakav vam je plan?

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Je takav je plan i valjda bi trebali dobit jos 2 mj pa onda opet ja...
Ako pođe pi planu daj Bože, no itom potom, a ja sam sigurno prvih 6mj, plan mi se izdajat i/ili koristit tu pauzu od 2 sata, a to sve ovisi o vise faktora...
Zivi bili pa vidjeli
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 15:48   #231
I spremna sam im predlozit da npr ta 2 mj nakon god dana radim od doma...
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 16:07   #232
Quote:
rusterka kaže: Pogledaj post
Je takav je plan i valjda bi trebali dobit jos 2 mj pa onda opet ja...
Ako pođe pi planu daj Bože, no itom potom, a ja sam sigurno prvih 6mj, plan mi se izdajat i/ili koristit tu pauzu od 2 sata, a to sve ovisi o vise faktora...
Zivi bili pa vidjeli
Quote:
rusterka kaže: Pogledaj post
I spremna sam im predlozit da npr ta 2 mj nakon god dana radim od doma...
samo cu ti reci: sretno ti bilo!
meni je i jedno i drugo bio totalni SF, ali toootalni.
pauza za dojenje je smijesna stvar. kao, dijete jednom dnevno i to tocno u 12 treba sisu.
urnebesno.

a i rad od doma s dojencetom...hm.. ne znam bas koliko je zena u takvoj situaciji efikasna. nenaspavana, hodajuca mljekara, s djetetom koje trazi cjelodnevni (i vrlo cesto cjelonocni) angazman..
svaka cast onome tko to zeli i moze.
ja nisam ni htjela ni mogla.
i dvaput sam ostala na neplacenom jer mi godinu dana nije bilo dosta ni po kojem kriteriju.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 16:15   #233
To je sve individualno, kako se zene razlikuju tako se razlikuju i djeca.
I uoce nema smisla o tome raspravljati, a pogotovo nekom govoriti vidjet ces ti ili posprdno sretno ti bilo...
Ja sam svjesna da nista ne mora biti onako kako sam si zamislila, to ne znam ja, jos manje netko treci.. Em su trudnoce razlicite, porodi, djeca, neka su mirnaneka divlja neka spavaju, nekane spavaju, neka lako jedu neka jedu tesko.. Mislim stvarno milijun faktora i neke posebno raspavljat o tome nema smisla
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 16:27   #234
Quote:
rusterka kaže: Pogledaj post
To je sve individualno, kako se zene razlikuju tako se razlikuju i djeca.
I uoce nema smisla o tome raspravljati, a pogotovo nekom govoriti vidjet ces ti ili posprdno sretno ti bilo...
Ja sam svjesna da nista ne mora biti onako kako sam si zamislila, to ne znam ja, jos manje netko treci.. Em su trudnoce razlicite, porodi, djeca, neka su mirnaneka divlja neka spavaju, nekane spavaju, neka lako jedu neka jedu tesko.. Mislim stvarno milijun faktora i neke posebno raspavljat o tome nema smisla
pa sama si zapocela raspravu

naravno da je individualno i ne kazem ti "vidjet ces ti", ali definitivno ti zelim srecu, dobru volju i zivce. bez obzira na to bilo ti dijete vise ili manje zahtjevno, bilo kakav rad od kuce s dvomjesecnim djetetom nije bas piece of cake. odlazak na posao vec nakon par mjeseci takodjer.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 16:59   #235
rusterka, hoćeš li nam se javiti na ovu temu kad ti beba navrši 6 mjeseci?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 17:06   #236
Ja vjerujem da ce ona sve napraviti kako je sada zamislila jer joj je to bitno, bez obzira kako ce se osjecati na kraju. Ili kakve ce potrebe dijete imati.
Dosta cura s mog posla je s povratkom na posao prestala i dojiti. Meni je to bilo nepotrebno i nisam ni pokusavala to samo odrezati. Jednostavno se dojenje spontano smanjuje.
Ni jedno dijete mi nije koristilo ni dude ni bocice i to mi je recimo bilo bitnije nego da prestanem dojiti, tako da svatko ima svoje prioritete ali je bitno da se prati i sto je dijetetu vazno.
Niti ne bih preko dijeteta htjela biti ravnopravna s muskima. To je potpuno neprirodno.

I ja sam (bila) radoholicarka, ali od kada sam bila 2x na porodiljnom i vjerojatno necu vise, bas mi je zao sto nema vise "odmora" od posla do penzije. Za vrijeme godisnjeg ne uspijem zaboraviti na posao jer uvijek moram biti dostupna.
I radila sam u par navrata s djetetom doma. Koma. Ne mozes se posvetiti djetetu, posao radis 3x duze nego sto bi u uredu... moras obavljati i kucanske poslove.

Zadnje uređivanje Cepin40 : 06.06.2017. at 17:34.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 17:50   #237
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da ce ona sve napraviti kako je sada zamislila jer joj je to bitno, bez obzira kako ce se osjecati na kraju. Ili kakve ce potrebe dijete imati.
Dosta cura s mog posla je s povratkom na posao prestala i dojiti. Meni je to bilo nepotrebno i nisam ni pokusavala to samo odrezati. Jednostavno se dojenje spontano smanjuje.
Ni jedno dijete mi nije koristilo ni dude ni bocice i to mi je recimo bilo bitnije nego da prestanem dojiti, tako da svatko ima svoje prioritete ali je bitno da se prati i sto je dijetetu vazno.
Niti ne bih preko dijeteta htjela biti ravnopravna s muskima. To je potpuno neprirodno.

I ja sam (bila) radoholicarka, ali od kada sam bila 2x na porodiljnom i vjerojatno necu vise, bas mi je zao sto nema vise "odmora" od posla do penzije. Za vrijeme godisnjeg ne uspijem zaboraviti na posao jer uvijek moram biti dostupna.
I radila sam u par navrata s djetetom doma. Koma. Ne mozes se posvetiti djetetu, posao radis 3x duze nego sto bi u uredu... moras obavljati i kucanske poslove.
Mora da je moja frendica nemajka kad mi je rekla da je jedva cekala nakon 6mj vratit na posao
Ja ne znam kakve su to zene oko mene vs forumasica.. mama mi je rekla da je ona sve stizala uz mene, ogradila me jasticima, dala igracke i ja sam se sama zabavljala, jedina stvar je bila da sam je morala uvijek vidjet tipa nije mogla na wc pa ne znam tko je vise kud
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 17:50   #238
je, spremna je na sve osim na emocije

ja.ponovo moram napisati, ravnopravnost nije jednakost. otac ima svoju vaznu ulogu, ali izjednacavayi te dvije ulige u bebinom zivotu je smijesno.
kasnije se stvari niveliraju.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 17:52   #239
Da nisam ni rodila vec sam nemajka ajde dobro, vi ste naj mame ultra super, ako nije onako kako vi radite i mislite, onda su sve oko vas nemajke.. Da znam i takve i znam da me cekaju i takve heh
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 17:56   #240
nitko ti nije rekao da si nemajka. hoćemo reći da se puno toga promjeni, od razmišljanja do osjećaja kada beba stigne i puno stvari pada u vodu. možda ćeš imati takvu bebu da ćeš si moći posložiti posao kak si zamislila. možda ćete boljeti ona stvar za bebine potrebe, pa ćeš pošto poto napraviti kako si zacrtala. a možda će te beba natjerati da odbaciš neke svoje ideale.
moj sa mjesec i pol više nije htio bočicu tak da sam mogla zaboraviti izdajanje. konkretne obroke je počeo jesti sa 10 mjeseci, do tada je sisa bila br. 1.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.