Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2013., 01:55   #161
kladi - na vrbane III sam mislila

nisam znala da ima bohnec na jarunskom placu, a stalno sam tamo, jer živim na jarunu i bliže mi je od grga čvarka...dobro za znati...

nedavno sam kupila svježe natura mlijeko križevačkih mljekara na dolcu - jednako fino kao bohnec i veronika, a i jeftinije --> 5 kn/l

ima li možda toga na jarunskoj da mi je promaknulo...čini mi se da oni imaju najjeftinije mliječne proizvode....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 20:52   #162
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
kladi - na vrbane III sam mislila

nisam znala da ima bohnec na jarunskom placu, a stalno sam tamo, jer živim na jarunu i bliže mi je od grga čvarka...dobro za znati...

nedavno sam kupila svježe natura mlijeko križevačkih mljekara na dolcu - jednako fino kao bohnec i veronika, a i jeftinije --> 5 kn/l

ima li možda toga na jarunskoj da mi je promaknulo...čini mi se da oni imaju najjeftinije mliječne proizvode....
našla sam nakon turističkog razgledanja cijelih vrbana


bohnecov dućan ti je izvana, u onim žutim kućicama, na zapadnoj strani placa, nedavno su otvorili

nema križevačkih mljekara na jarunu
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 22:49   #163
hvala, naći ću sutra...tamanim bohnecov dimko sa zelenim paprom...nadam se da je jeftiniji nego u grga čvarku...

šteta da nema križevačke mljekare na jarunu...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 20:45   #164
Danas prvi put bila po Bohnecov maslac na jarunskom placu - prefini

Meni puno puno bolji od Veronikinog, a jeftiniji.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 21:38   #165
vidis ja uvijek pred tim Bohnecom stanem i bi, ne bi...
bas ga moram probati...

inace, jucer sam u Getrou kupila Dukatov maslac za 13 i nesto kuna... i kraj njega stoji isto neki nas, mozda Vindija i kosta bome 20 kn, ostala sam
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 22:40   #166
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Danas prvi put bila po Bohnecov maslac na jarunskom placu - prefini

Meni puno puno bolji od Veronikinog, a jeftiniji.
meni , a osobito mojima ipak je veronikin puno bolji, nekak mi je "domaćiji".

kupim i bohnecov kad mi treba za kolač, za kruh putar i pekmez mora biti veronikin
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 23:06   #167
Do srijede je u Konzumu na akciji Megle maslac, po 10,90 pa ako kome treba za kolače...
ifigenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 00:14   #168
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
meni , a osobito mojima ipak je veronikin puno bolji, nekak mi je "domaćiji".

kupim i bohnecov kad mi treba za kolač, za kruh putar i pekmez mora biti veronikin
Eh, to su oni ukusi o kojima ne vrijedi raspravljati

Meni Veronikin bio prije dobar, al su se pokvarili
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 00:37   #169
Quote:
ifigenija kaže: Pogledaj post
Do srijede je u Konzumu na akciji Megle maslac, po 10,90 pa ako kome treba za kolače...
Bs sam dosla napisat
A za kolace je skroz dobar
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 08:01   #170
Radi li netko ghee od kupovnog maslaca? Ja radila maslac od domaćeg vrhnja pa ghee, nije mi baš nešto sve skupa ispalo, kako koji put, a i financijski je puno skuplje od 50kn za kilu Veronikinog maslaca. Od njihovog sam inače radila i ghee je ispadao super, ali jednom nije uspio gotovo sam sigurna zbog lošije kvalitete njihovog maslaca taj put. Kad sam pročitala o (ne)higijeni tamo odlučila sam raditi sve sama, ali ne ide pa došla po savjet ako još netko radi ghee.

Spominjete Bohnecov, nisam u Zg, ima li i on od kile i za koju cijenu inače?

Sve mi se čino da ću po ovaj Meggle na akciji. Jel vam to dobar maslac?

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 16:46   #171
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Radi li netko ghee od kupovnog maslaca? Ja radila maslac od domaćeg vrhnja pa ghee, nije mi baš nešto sve skupa ispalo, kako koji put, a i financijski je puno skuplje od 50kn za kilu Veronikinog maslaca. Od njihovog sam inače radila i ghee je ispadao super, ali jednom nije uspio gotovo sam sigurna zbog lošije kvalitete njihovog maslaca taj put. Kad sam pročitala o (ne)higijeni tamo odlučila sam raditi sve sama, ali ne ide pa došla po savjet ako još netko radi ghee.

Spominjete Bohnecov, nisam u Zg, ima li i on od kile i za koju cijenu inače?

Sve mi se čino da ću po ovaj Meggle na akciji. Jel vam to dobar maslac?

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk
ako budes htjela probat ghee ima i bohnec. mislim da je staklenka 38kn al ne znam koliko grama/mililitara.
ja sam gledala al sam imala u planu sto drugih stvarcica
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 19:37   #172
Quote:
sowuljaga kaže: Pogledaj post
ako budes htjela probat ghee ima i bohnec. mislim da je staklenka 38kn al ne znam koliko grama/mililitara.
ja sam gledala al sam imala u planu sto drugih stvarcica
Hvala ti, ali od 1kg Veronika maslaca za 50kn dobim oko 750g Gheeja, a tolko inače košta 100g Gheeja u trgovinama tako da ne, sama ću si ga raditi samo ovisi od kojeg/čijeg maslaca.

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 13:30   #173
U subotu je u Plodinama na akciji neki Heritage maslac. Jel probao netko, valja li?
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 11:56   #174
ukoliko je netko poput mene nabasao na pljesnivi bohnecov maslac, evo odgovora/isprike:

Quote:
Ispričavamo se svim poštovanim kupcima, potrošačima našeg maslaca kojeg ste kupovinom u zadnjih mjesec dana došli u posjed po Vama eventualno sumnjive kvalitete . Zahvaljujući svakodnevnoj komunikaciji sa Vama došli smo do saznanja da se na tržištu pojavio u pojedinim slučajevima maslac koji na vanjskoj površini a ispod zaštitne folije ima šareno sivkastu boju koja Vas upućuje na početak razvoja plijesni iako je maslac u roku trajanja. Mi tu pojavu nismo otkrili u toku redovitih ispitivanja kontrolnih uzoraka svake šarže u laboratoriju kvalitete .
U svojoj osamdeset godina dugoj tradiciji proizvodnje maslaca ne koristimo zaštitna sredstva radi očuvanja trajnosti već primjenjujemo temperaturne režime (visoka temperatura pasterizacije vrhnja s ciljem uništavanja svih patogenih mikroorganizama i po proizvodnji i pakiranju maslaca niskim temperaturama želimo održati kvalitetu koja je zasnovana na dobroj proizvođačkoj praksi s primjenom svih načela HACCP-a što znači da je svaki korak u proizvodnji pod kontrolom kako internog laboratorija tako i vanjskih akreditiranih).
Kako se ta pojava uočila unazad nekih mjesec dana i to pojedinačno a ne kod cijele šarže ili transportnog pakiranja i to na tržištu smatramo da su uzrok visoke klimatske temperature koje su bile protekli period koje su unatoč distribucije maslaca u hladnim kontroliranim uvjetima prilikom manipulacije (predaje i preuzimanja te njegovog daljnjeg skladištenja) uvjetovale površinsku kondenzaciju s time i veću količinu površinske vlage koja je ujedno i osnova za razvoj plijesni.
Cijenjeni potrošači još jednom Vam se ispričavamo i pozivamo Vas da ako posjedujete maslac sumnjive kvalitete da ga kod svog prodavača zamijenite i da dalje nastavimo još bolju komunikaciju jer zahvaljujući Vama naši proizvodi su svakim danom sve kvalitetniji uz napomenu da poduzimamo nove korake u opremanju maslaca s ciljem njegove bolje zaštite i očuvanju kvalitete do Vas potrošača.
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 15:43   #175
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
ukoliko je netko poput mene nabasao na pljesnivi bohnecov maslac, evo odgovora/isprike:
I ja sam, mi smo povadili te komadice, jbg, nije nam se dalo..nista nam nije se desilo, ali u svakom slucaju dobro da ste prijavili, i lijepo da su bar odgovorili i ponudili zamjenu.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 16:16   #176
i moj kupljen u Sparu je bio siv pa sam ga zamijenila, al onda je za dva dana i taj novi posivio, bacila ga, nije mi se išlo više mijenjat pa opet isto. nije se moglo izvadit sive dijelove, bio je siv skroz na skroz.

kupila sam novu kilu kod njih u Bohnecu i uvalila sve u škrinju pa odmrzavam manje količine i sve ok sad.

a ova isprika kaže nešto drugo od info koju sam dobila - navodno su ga stavili na prenisku temperaturu pa se smrzao i poslije se kondenzat upljesnivio - ne kužim se u tehnologiju pa ne znam jel to drži vodu.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 22:04   #177
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
i moj kupljen u Sparu je bio siv pa sam ga zamijenila, al onda je za dva dana i taj novi posivio, bacila ga, nije mi se išlo više mijenjat pa opet isto. nije se moglo izvadit sive dijelove, bio je siv skroz na skroz.

kupila sam novu kilu kod njih u Bohnecu i uvalila sve u škrinju pa odmrzavam manje količine i sve ok sad.

a ova isprika kaže nešto drugo od info koju sam dobila - navodno su ga stavili na prenisku temperaturu pa se smrzao i poslije se kondenzat upljesnivio - ne kužim se u tehnologiju pa ne znam jel to drži vodu.
Ocito je spar kriv, jer sam i ja kupila u sparu.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 22:27   #178
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Ocito je spar kriv, jer sam i ja kupila u sparu.
Ne, nije Spar kriv - Spar ga je dobio takvog od Bohneca. Isti takav je bio i u Bohnecovim dućanima.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 07:53   #179
ovo je relativno ok odgovor, iako bi mi drazi bio posaljite nam svoju adresu,... i poklon paket,..

i mali off, kupila top za vjezbanje u Lilu, rozi, obojao mi gornju bijelu majicu potpuno (za vrijeme vjezbanja), napisala im reklamaciju, i ko donesite racun, bez racuna ne mozemo nista, a jos je njihova robna marka , mogla bi imat sobu samo za racune tako cuvat

tako da se nadam da ce vam to maslo zamijenit bez racuna il da cuvate negdi racune
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 12:50   #180
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Ne, nije Spar kriv - Spar ga je dobio takvog od Bohneca. Isti takav je bio i u Bohnecovim dućanima.
A znaci tako. A to je tako, hoces mslac bez konzervansa, mora se i ovako nesto desiti. Ja sam ga sada ipak bacila, ja nemam foliju jer maslac odmah izvadim i tavim u posudicu za maslac i u frizider. Tako da nemogu vratiti, a i opet kako cu znati koji je ok, nemogu ih otvarati u ducanu. Na zalost, vise necu kupovati ovaj maslac, prekomplicirano.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:17.