Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2006., 23:54   #1
Homeopati

Please, preporučite mi nekog dobrog homeopata ili homeopaticu, naravno iz osobnog provjerenog iskustva!!!
Može i na pp! Ako već ima takva tema ubacite mi link!
Poprilično mi je hitno!
__________________
great pretender
latitia26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 01:02   #2
nemoj se truditi s tim gluparijama. homeopatija je šarlatanstvo. ostavi se toga i ako imaš problema, odi kod pravog liječnika.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 15:09   #3
Thumbs down probaj pa kakaj ne bi li to bilo bolje

Quote:
Endimion17 kaže:
nemoj se truditi s tim gluparijama. homeopatija je šarlatanstvo. ostavi se toga i ako imaš problema, odi kod pravog liječnika.
a na temelju cega si ti to zakljucio da je homeopatija sarlatnstvo
znas li ti ista o homeopatiji??

pravi ljecnik joj moze pomoci ???
i sto je to «pravi ljecnik» mislis na tzv. zapadnu medicinu?
kako joj moze pomoci? dati neku sintetiku od lijeka , lijeciti posljedicu da uopce nije ustanovio koji je uzrok, zasto je doslo do neke bolesti..., ili odrezati organ i misliti da je to ok (sa fizicke i psihicke strane)

si ti bio ikad u klinici za tumure?? imam neki osjecaj da nisi, ja jesam, pa bas ne znam da jako puno pomazu (trude se ali rezultata bas i nema, barem ne dugorocno..)
kad bi «pravi» ljecnici, kako ih ti zoves, bili tak super, onda ne bi svaka 4 osoba umrla od ove ili one vrste karcinoma (izvor: smrtovnice RH),o dr. bolestinama da i ne pricam
pr.br.2.
vinogradska bolnica – zeni se konstantno pojavljuje neki osip, drze ju mjesecima na dijeti, mazu istom kremom, daju iste tablete, a uspjeh/izlijecene od nikuda
pravi ljecnici?? uopce se nisu trudili otkriti koji bi mogao biti uzrok
itd.
pr. br.3.
znas li ti da neki ljudi piju po 20 razlicitih tableta – jer ih je propisao po tebi «pravi» ljecnik
kaj je to normalno??

dalje, farmaceutska ind. koju ti zagovaras - uopce nije tak super
vise truje skvadru sa svojim lijekovima nego kaj ju lijece, jer sve se to ipak svodi na LOVU (kuzis veliki biznis)
nije li to sarlatanstvo?

homeopatija se barem trudi otkriti uzrok bolestine (kako bi mogla lijeciti posljedice)
primj. homeop. lijeka ti je cesnjak = odlican za krv, btw. tako nesto dobro NE postoji u farmac. ind.

ljekovi u ljekarnama koje ti propisuje «pravi ljecnik» u usporedbi sa prirodnim «ljekovima» su kao da usporedujem:
* maminu domacu juhicu sa juhom iz vrecice
* domaci paradajz sa kupovnim
* pravi caj sa cajem iz vrecice bljak!
* itd.
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 15:31   #4
Quote:
latitia26 kaže:
Please, preporučite mi nekog dobrog homeopata ili homeopaticu, naravno iz osobnog provjerenog iskustva!!!
Ne znam za ZG, ali znam u Rijeci. Ako te zanima mogu potražiti adresu i telefon, pa ti ovdje javiti. Tip je inače liječnik i dodatno je educiran za homeopatiju.
__________________
"The future belongs to those who give the next generation reason for hope."
Pierre Teilhard de Chardin
dave.2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 18:59   #5
Quote:
Endimion17 kaže:
nemoj se truditi s tim gluparijama. homeopatija je šarlatanstvo. ostavi se toga i ako imaš problema, odi kod pravog liječnika.
slažem se s tobom, ali Homeopatija je ALTERNATIVNA medicina i kao što i sama riječ kaže, ona je ALTERNATIVNA, tj. ukoliko poznata medicina nemože ništa pomoči onda se trebas obratiti alternativnoj al opet naglašavam, i kao i to
PRVO pravac bolnica i ak oti doktori enmogu pomoči onda koh homeopate, a nikako obratno, jer znam par ljudi kojim su homeopati sjebali zdravlje totalno jer su im ljudi više vjerovali nego Školovanim liječnicima


latitia26, želim ti sve najbolje i brz oporavak toj osobi kojoj treba pomoč ali budi pažljiva šta radiš jer se sa zdravljem nije zajebavati
__________________
On meni nema BOSNE !!!
Nisam zgodan al sam neophodan
AmADin_gospo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 19:14   #6
homeopatija je new age bullshit, koji puse ocajne kucanice koje nemaju pametnijeg posla...

srecom zivimo u vremenu kada je medicina nevjerovatno napredna, i sve je moguce, glupo je ne koristiti prilike koje nam moderna medicina pruza.

nemojte se vracat u srednji vijek, ljudi
__________________
Throughout human history, we have been dependent on machines to survive. Fate, it seems, is not without a sense of irony.
riot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 22:15   #7
pusti naše, imaš u Ljubuškom homeopata gdje ja idem i najbolji je i najjeftiniji u okolici. homeopati u hr. su skupi
 
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 22:17   #8
Quote:
riot kaže:
homeopatija je new age bullshit, koji puse ocajne kucanice koje nemaju pametnijeg posla...

srecom zivimo u vremenu kada je medicina nevjerovatno napredna, i sve je moguce, glupo je ne koristiti prilike koje nam moderna medicina pruza.

nemojte se vracat u srednji vijek, ljudi
varaš se debelo...suvremena medicina nadomješta imunitet, dok homeopatija tjera organizam da se "aktivira" kako bi se ubuduće sam mogao braniti...i nije to vračanje u srednji vijek, nego je suvremena medicina bullshit koji samo truje organizam, da bi spacio jetru uništiš želudac
 
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 22:18   #9
homeopatijom možeš riješit mucanje, veliku dioptriju (brat mi je primjer, sa 3 mu je smanjilo na 1), migrenu, išijas, od čega suvremena medicina samo digne ruke
 
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 00:05   #10
nemas pojma...lol

Quote:
riot kaže:
homeopatija je new age bullshit
..
nemojte se vracat u srednji vijek, ljudi

homeopatija je malo starija nego sto je starija danasnja tzv. zapadna medicina
i malo starija od srednjeg vijeka
(jedino kaj su ju skvadra nije tako nazivala )

jesi li probao?
na temelju cega imas takav stav??
da nije mozda temeljem jako dobro osmisljenog marketinga farmaceutskih kuca
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 04:41   #11
homeopatija spada u najgluplje stvari za koje sam čuo.

vi koji podržavate homeopatiju, recite nam - koji je njen temelj, što je to?
pa da se malo smijemo, mi koji imamo neurona.

kad čujem "to ti je dobro za krv" onda se uhvatim smijati. koje babske fraze.
a to što zapadna medicina izrasla na grčkoj logici i spašena zbog Arapa u praksi ne djeluje previše zahvali državi, koja se ne brine ulagati u medicinu.

kad su mi roditelji kupili neko homeopatsko sranje (za koji su im rekli da se ne smije dirati prstima jer će, kao pokvariti lijek), rekao sam im da odu kod doktora. sranje su bacili.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 02:04   #12
Talking lol

Quote:
Endimion17 kaže:
homeopatija spada u najgluplje stvari za koje sam čuo.

vi koji podržavate homeopatiju, recite nam - koji je njen temelj, što je to?
pa da se malo smijemo, mi koji imamo neurona.

kad čujem "to ti je dobro za krv" onda se uhvatim smijati. koje babske fraze.
a to što zapadna medicina izrasla na grčkoj logici i spašena zbog Arapa u praksi ne djeluje previše zahvali državi, koja se ne brine ulagati u medicinu.

kad su mi roditelji kupili neko homeopatsko sranje (za koji su im rekli da se ne smije dirati prstima jer će, kao pokvariti lijek), rekao sam im da odu kod doktora. sranje su bacili.
ok, homp. je za tebe sranje dobro, svatko ima pravo na svoje misljenje
kaj je za tebe akupunktura??
pretpostavljam isto sranje, jel da?

btw. vecina skvadre koja se bavi homeopatijom su ti zapravo doktori(zapad.medicine)
kuzis ujutro sljaka u ambulanti/bolnici (nebitno), popodne sljaka u svojem uredu baveci se homeop.
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 10:50   #13
Quote:
emanuela kaže:
ok, homp. je za tebe sranje dobro, svatko ima pravo na svoje misljenje
kaj je za tebe akupunktura??
pretpostavljam isto sranje, jel da?

btw. vecina skvadre koja se bavi homeopatijom su ti zapravo doktori(zapad.medicine)
kuzis ujutro sljaka u ambulanti/bolnici (nebitno), popodne sljaka u svojem uredu baveci se homeop.

možda zato jer mu treba novac? nisu svi liječnici bogom dani sveci. i ja bih možda posegnuo za time da moram hitno nabaviti novac.

a vidim da izbjegavaš pitanje. objasni nam što je temelj homeopatije. ili se možda sramiš?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 11:15   #14
hmm...ja ću ti dati adresu na webu, pa možeš kontaktirati autora putem maila:
http://www.homeopatija.org
 
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 13:10   #15
dobro znam tko je taj tip.


dakle, sram je na ovom threadu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 14:02   #16
Talking bas si slatki

Quote:
Endimion17 kaže:
možda zato jer mu treba novac? nisu svi liječnici bogom dani sveci. i ja bih možda posegnuo za time da moram hitno nabaviti novac.

a vidim da izbjegavaš pitanje. objasni nam što je temelj homeopatije. ili se možda sramiš?
sramim se
ti izbjegavas odovor, ja sam te gore nesto pitala , vezano uz AKUPUNKTURU?

tebi se ne isplati obasnjavati jer ti a priori odbijas/negiras sve sto je tebi tak ajde recimo "egzoticno"
nisi probao, nemas nikakvih negativnih iskustva , barem ih ne navodis.. - ne kuzim u cemu je problem , zasto tako negativan stav ??

ja tvoj prvi post dozivljavam kao nesto jako cudno, otprilke kao da ja kakam po sladoledu a nikad ga nisam probala ili barem cula od nekog da je slatkac bljak
kuzis kaj ti hocu reci?

dalje, u prethodnom postu navodis da "drzava ne ulaze dovoljno u medicinu" sto i je i nije tocno ovisi sa koje strane gledas
mislim da dosta ulaze samo ulaze u krive stvari, npr. u bolnicama radi previse medicinskih sestara koje doslovno ne rade nista, poneke rade samo jos vecu zbrku dokorima, jer im se cesto dogada da zamjene nalaze i sl.
tj. da se njihov broj smanji, lova ne bi odlazila na njihove place, vec na nesto drugo, pametnije...blabla

a postji i neka teorija - da farmaceutskoj indu. odgovara sto vise bolestina
velik % bolesnih + puno ljekova = mrak profit

i sad ti meni odgovri ako mozes , zasto, od kuda takav negativan stav?

----------------------
i jos nesto, da ovi gore moji postovi ne bi bili krivo protumaceni, ja se ne bavim homeop., i ne prodajem tu sad svoje usluge i sl. , vec iskljucivo govorim kao korisnik takvih ili mozda slicnih usluga...bllabla
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 01:17   #17
Quote:
Endimion17 kaže:
objasni nam što je temelj homeopatije..
Sam temelj je,mislim, isto se istim liječi.


Quote:
Endimion17 kaže:
kad čujem "to ti je dobro za krv" onda se uhvatim smijati. koje babske fraze.
IOsto to ćeš čuti i od iskusnih specijalista.
Postoji niz prirodnih(biljnih) lijekova,kao i proizvoda, tipa kupinovo vino(kupina),brokula,češnjak,valerijane etc. koji dokazano pomažu i "dobri" su za nešto.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 12:22   #18
evo jedan temelj homeopatije:


neće ti dat šaku antibiotika kojima ćeš postupno uništavat svaki organ koji je u tebi, a sve zbog.. banalno rečeno, prehlade
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 12:39   #19
@emanuela:
prvo mi reci što je temelj akupunkture i kako ona radi. (protiv nje nisam kao protiv homeopatije)

a postji i neka teorija - da farmaceutskoj indu. odgovara sto vise bolestina
to je istina.


@danaye:
IOsto to ćeš čuti i od iskusnih specijalista.
Postoji niz prirodnih(biljnih) lijekova,kao i proizvoda, tipa kupinovo vino(kupina),brokula,češnjak,valerijane etc. koji dokazano pomažu i "dobri" su za nešto.

niti jedan ozbiljan liječnik ti neće reći da je nešto "dobro za krv" zato jer je krv toliko kompleksna da fraza nema smisla. prije će s tobom raspraviti o sastojcima krvi, povišenosti/sniženosti količina nekih tvari. krv nije jedinstvena stvar koja može biti "dobra ili loša".
ta fraza je na pragu thompsonovskih izjava.

a u vezi temelja homeopatije, slično ne možeš liječiti sličnim ako je organizam toliko loše da čeka vanjsku pomoć. nismo "Bogom dani" pa da imamo terminatorska tijela.
s koliko se istog isto liječi? tu te čekam.


@gottcha:
neće ti niti jedan normalni moralni doktor dati antibiotik zbog banalne stvari. uvijek ti daju sulfonamide i slično. čak niti to, nego neke još lakše stvari. neuki civili su ti koji troše nepotrošene zalihe antibiotika iz svojih "kolekcija".

stalno govorite o agresivnosti konvencionalnih lijekova. pa eto, sve vidim da ljudi umiru od banalnih bolesti koje 2-3 ljudi na svijetu "izliječi čajem".

dajte malo ozbiljnosti.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 12:52   #20
Quote:
Endimion17 kaže:
@gottcha:
neće ti niti jedan normalni moralni doktor dati antibiotik zbog banalne stvari. uvijek ti daju sulfonamide i slično. čak niti to, nego neke još lakše stvari. neuki civili su ti koji troše nepotrošene zalihe antibiotika iz svojih "kolekcija".

stalno govorite o agresivnosti konvencionalnih lijekova. pa eto, sve vidim da ljudi umiru od banalnih bolesti koje 2-3 ljudi na svijetu "izliječi čajem".

dajte malo ozbiljnosti.
jest, zašto onda kad hitno dođeš radi neke bolesti, klasični doktori okrenu očima i vele, ma to nije niš novo, odmah se to sredi... i pripiše neku drogu koja dakako niš ne napravi, osim što odmogne do tad zdravim dijelovima.. i tako u krug mjesecima i godinama

oprosti ali nemam ja vremena razabirat te civile s diplomom i one "prave" .. osobni primjer: popila sam 3 vrste antibiotika u 3 mjeseca.... no koga briga bitno da se "riješi".. kako se riješilo, pretpostavite sami

ne znaju doktori danas ni postavit dijagnozu, kako će te onda liječit????

homeopatija točno odredi problem, sam pristup je drugačiji.. no to ne znači da i ona može sasvim bez klasične medicine, bar što se onih klasičnih pretraga i nalaza tiče, uvijek dobro dođu.
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.