Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2012., 15:44   #1
"Žicanje" ocjena od strane roditelja na kraju školske godine

Zanima me da li ste ikada to radili?
Igrom okolnosti svjedok sam tog besramnog žicarenja roditelja i jeza me hvata od toga.
Čest je slučaj da roditelji koji nisu doslovno prismrdili školi cijelu godinu dolaze zadnji tjedan škole (pa čak i sada kada je za djecu nastava godina gotova i besramno žicare - jer još nije bila podjela svjedodžbi)
Nisam do sada nikada jer nemam potrebu ali moje mišljenje je da je to stvarno krajnje bezobrazno - u najmanju ruku.
Jeste li ikada došli u napast i kakva su vam iskustva i mišljenja o tome.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 15:48   #2
nikad !
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 15:52   #3
Moj stari je imao tu naviku
Ajde da smo ja i sestra imale lose ocjene ili smo bile na granici, ali nama prosjek nikad nije pao ispod 4,7 (u osnovoj je bio 5.0.) pa mi nije bilo jasno zasto on ide "pretvarati" moju ocjenu iz npr povijesti iz 4 u 5. Jako neugodne situacije koje su bile u potpunosti nepotrebne. Ali on je opcenito bio izrazito ukljucen roditelj koji je hodocastio okolo po vanskolskih aktivnostima, vozao okolo na treninge i glazbene skole i sve. Samo jednom je opravdano otisao traziti promjenu ocjene koja je bila nepravedna...izostala sam jako dugo zbog teze bolesti i profesorica me digla odmah prvi dan kad sam dosla iz bolnice i dala mi 1. Otisao je do nje i zahtjevao da me ponovno ispita, prvo nije htjela, ali je sve doslo do ravnatelja jer je ona bila poznata po izivljavanju nad ucenicima pa je popustila.

Na faksu se nije petljao, makar sam cula i za takve roditelje
msimba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 21:46   #4
nisam žicala niti namjeram ali sam također svjedokom
jako dobra poznanica je žicala istovremeno za svojih dvoje klinaca,zaključene ocjene....
jako dražesna mater koja je inače hodočastila svaka dva tjedna u školu pa je itakako bila upoznata sa stanjem u imeniku
marre30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 22:23   #5
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Zanima me da li ste ikada to radili?
Igrom okolnosti svjedok sam tog besramnog žicarenja roditelja i jeza me hvata od toga.
Čest je slučaj da roditelji koji nisu doslovno prismrdili školi cijelu godinu dolaze zadnji tjedan škole (pa čak i sada kada je za djecu nastava godina gotova i besramno žicare - jer još nije bila podjela svjedodžbi)
Nisam do sada nikada jer nemam potrebu ali moje mišljenje je da je to stvarno krajnje bezobrazno - u najmanju ruku.
Jeste li ikada došli u napast i kakva su vam iskustva i mišljenja o tome.
Nisam nikad žicala ocjenu za svoje dijete i naučila sam je da ni sama ne žica jer bi time rekla da je nesposobna pošteno i radom zaslužiti ocjenu. Smatrala sam da je samopoštovanje važnije od ocjene.

Ovih posljednih tjedana u školi je na hodnicima više roditelja nego što ih vidimo i cijeli mjesec na informacijama. No ne bih rekla da svi žicaju. Neki se zauzimaju za svoje dijete jer smatraju da su djeca zakinuta za ocjenu.

Prosjačenje je neugodno, i za prosjaka, jer to čini iz nužde, i za onoga tko udjeljuje milostinju. Ipak katkad procijenimo da moramo udovoljiti molbi.

Ako osoba ne prosjači, nego se bori za pravo svoga djeteta na pravednu ocjenu, i to ima smisla, što ne znači da mu se treba uvijek dati za pravo.

Sve je to stresno za sve. Kad znam da dijete stvarno nije ni blizu ocjene koju roditelj očekuje, teško mi je kad vidim kako se roditelj ponižava moleći... Radije bih da me napadne i prijeti mi jer tada se ne angažiram emocionalno.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 10:30   #6
Još je dobro dok je sve na razini žicanja.
Problem je kad prijeđe u prijetnje, nasilje, telefonsko buđenje.
Količina stresa u zbornici zadnjih mjesec dana školske godine je nevjerovatna.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 15:44   #7
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Još je dobro dok je sve na razini žicanja.
Problem je kad prijeđe u prijetnje, nasilje, telefonsko buđenje.
Količina stresa u zbornici zadnjih mjesec dana školske godine je nevjerovatna.
Potpuno razumijem. Užasno je to sve postalo. Napetost se može nožem rezati. Piše se pedagoška dokumentacija, svjedodžbe a roditelji kao aveti hodaju po školi i zbunjeno gledaju: pa kako je moje dijete palo razred? Pa nikada nije ništa tako rekao..
To što cijelu godinu roditelj nije bio u školi nadoknađuje sada maltetirajući profesore i manipulirajući raznim gluparijama a jadni nisu do sada nikada vidjeli ni ocjene tijekom godine, niti zabilješke o ponašanju..
Mene to svake godine izluđuje. Uistinu - valjda je problem u meni jer nemam obraz kao đon i ne bih to nikada napravila.
Ono što sam primjetila da su djeca i na popravcima totalno ležerna. Hihoću se, bez knjiga dođu, pribora..sve ide lako ćemo..
A kada ne ide lako jer ne znaju ni osnove onda krene ono što gore navedeno..prijetnje svakakve vrste..
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 17:11   #8
Nikad mi nije palo na pamet ić žicat nešto šta moja djeca nisu zaslužila, nije profesor kriv kad moje djete na nauči, niti kad radi gluposti i on ka kazi neznam kakve ja veze imam s djetetovim profesorima?

moj srednji sin je iz povjesti sustavno dobijao jedinice, nakon 3 sam otišla kod profesora i zajedno smo s djetetom riješili problem bio je 10 mjesec nije mi padalo napamet čekat 6 i popravne.
piliceva mamica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:48.