Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2012., 16:04   #41
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Terapeut ne priča "o svojim iskustvima" ni pod cijenu gubitka dijelova tijela.
Super,inače jako mi je stalo do te žene koja preferira sina (u svakom smislu,što mi je priznala). Uostalom ja nisam medicinsko osoblje niti išta slično,samo psiholog koji savjetuje,ja ne liječim.
Ali ako to tebi toliko smeta,oprosti
Civetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 17:28   #42
Quote:
Civeta kaže: Pogledaj post
Nisam nigdje pročitao,već mi je ta žena došla na savjetovanje (pogrešno sam rekao "terapija").

Ah, onda u redu
Mislim, šta? Ako se radilo o savjetovanju a ne o terapiji onda je OK iznositi te priče na forumu? Nemate li vi, psiholozi, nekakav Etički kodeks psihologa kojim je to regulirano?

Quote:
Stowaway-ne znam zašto ti je to čudno.
Što je najgore, nije mi čudno.
Ružno mi je, neprofesionalno i nekorektno.

Quote:
Uostalom,ne znam što bi to tebi smetalo.
Ne smeta me. Samo ti ne bih nikad došla ni na savjetovanje ni na terapiju.
Naime, ne razmišljaš o tome da na forumu ima ljudi koji se mogu prepoznati u onome što netko od takvih vrlih profesionalaca napiše?

Quote:
Civeta kaže: Pogledaj post
Dobro,istina je,ali ja mislim na onu pubertetsku masturbaciju koja završava orgazmom i ejakulacijom,ne na onu dječju.
Hm... a dječja masturbacija (izuzmemo li ejakulaciju koja je ionako spolno vezana) završava - čime?
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 17:59   #43
Quote:
Civeta kaže: Pogledaj post
Dobro,istina je,ali ja mislim na onu pubertetsku masturbaciju koja završava orgazmom i ejakulacijom,ne na onu dječju.
razlika izmedju pubertetske/odrasle masturbacije i djecje/dojenacke je samo u tome sto djecja nema erotsku stimulaciju i znanja, nego je izazvana slucajnim dodirima istrazujuci tijelo, ono, slucajan dodir stvori ugodu, pa nastave sa time...
kad se genitalije pocnu razvijati, hormoni divljati, pokazuju interes za spolnost (svoj ili tudji spol, mastaju, citaju erotski sadrzaj, gledaju filmove....). uz dodir dodaju i mastu
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 18:53   #44
tema je masturbacija i adolescenti, a ne eticki kodeks psihologa.
iako, dobro ga je procitati prije nego se krene raditi psihologiju.
i svakako ga se sjetiti prije odlaska na forum.hr
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 00:34   #45
Quote:
Civeta kaže: Pogledaj post
Dobro,istina je,ali ja mislim na onu pubertetsku masturbaciju koja završava orgazmom i ejakulacijom,ne na onu dječju.
Znaš kako kažu, današnja djeca se sve brže razvijaju. Sad imam skoro pa 19 godina, sjećam se toga kao da je jučer bilo..

I nije bilo baš dječje, sjećam se da sam ga doživio prvi put kao dijete s toliko godina
awesome43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 23:24   #46
Quote:
AgataK kaže: Pogledaj post
Slažem se s većinom. Sasvim normalni dio odrastanja, a i kad se odraste. To nikako ne bi uspoređivala sa abortusom, ali se sjećam da sam na vj učila da je to grijeh iako mi je to suludo, zato pitam vaše mišljenje.

http://www.glas-koncila.hr/portal.ht...D=338&act=show

To smo svi učili na satu vjeronauka.
Što se tiče članka - žena je već u godinama pa je morala birati između dva grijeha: seks prije braka ili masturbacija.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2021., 12:29   #47
Pozdrav,
Obraćam vam se kao otac 10-godišnjakinje. Naime, primjetio sam da je krenula sa tim intimnim situacijama.
Ja i supruga smo pričali o tome, ona se boji jer vjeruje da je možda tome uzrok nesigurnost djeteta/nedovoljna pažnja prema djetetu i sl.
Ja osobno se ni ne sjećam kad sam ja to krenuo, vjerovatno u sličnim godinama...
Kako vi gledate na to, da li je to rano...?
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2021., 12:36   #48
Moj ima 8,5 godina i krenulo je, mislim da ne u pravom smislu te riječi (ne znam ni može li on ejakulirati? ) ali krenulo je
Objasnila sam mu da se to radi kad si sam, pa mi je rekao da sam mu ja mama i da sam mu rekla da predamnom sve može (divno koliko povjerenja ima u mene), pa smo ipak utanačili da ovo ne ni predamnom, i da je to sve normalno tako da sada ide u svoju sobu i tamo si ugađa

Iskreno nije ni meni svejedno ali djeca nam rastu

imaš dosta toga zanimljivog za pročitati, ali uglavnom, ako to nije neka full velika preokupacija, pusti ju

https://www.roditelji.hr/jaslice/raz...a-zabrinutost/

https://www.poliklinika-djeca.hr/pub...azvoj-djeteta/
LingerMaggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2021., 16:42   #49
Quote:
Humana dolina kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Obraćam vam se kao otac 10-godišnjakinje. Naime, primjetio sam da je krenula sa tim intimnim situacijama.
Ja i supruga smo pričali o tome, ona se boji jer vjeruje da je možda tome uzrok nesigurnost djeteta/nedovoljna pažnja prema djetetu i sl.
Ja osobno se ni ne sjećam kad sam ja to krenuo, vjerovatno u sličnim godinama...
Kako vi gledate na to, da li je to rano...?
Djevojčice znaju i mnogo ranije sa 3-4 godine, tako da s 10 godina je već i pomalo zbog ulaska u pubertet pa hormoni kreću...
Nama su rekli da im ne treba braniti niti ih posramljivati zbog toga, već objasniti da je to nešto što je njihova stvar koja se ne radi pred drugima, u javnosti već u svojoj sobi i sl.
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2021., 10:48   #50
Aj bogati...... Imam kcer, za 2 mjeseca ce navrsit 17. Njena mat i ja se razisli pred 14 godina, i kcer zivi malo s mamom. malo samnom......I sad, pred 2 godine, ranije se vratio s posla, u kucu inace ulazim dosta tiho, i sad na stepenicama cujem iz hodnika lagano stenjanje, otvorim pomalo vrata hodnika, a nasred hodnika kcer masturbira tuta forza. Samo sam lagano zatvorio vrata i odmaknuo se. Sve je to normalan proces odrastanja. Kad ce drkat nego u tim pubertetskim godinama? Nek uzivaju djeca.
Kirac25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2021., 14:51   #51
Quote:
Kirac25 kaže: Pogledaj post
Aj bogati...... Imam kcer, za 2 mjeseca ce navrsit 17. Njena mat i ja se razisli pred 14 godina, i kcer zivi malo s mamom. malo samnom......I sad, pred 2 godine, ranije se vratio s posla, u kucu inace ulazim dosta tiho, i sad na stepenicama cujem iz hodnika lagano stenjanje, otvorim pomalo vrata hodnika, a nasred hodnika kcer masturbira tuta forza. Samo sam lagano zatvorio vrata i odmaknuo se. Sve je to normalan proces odrastanja. Kad ce drkat nego u tim pubertetskim godinama? Nek uzivaju djeca.
Ništa, drugi puta malo bučniji ulazak

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:07.