Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2012., 15:36   #21
Quote:
Mighty1 kaže: Pogledaj post
Ispričavam se ako je ovo već bilo negdje ali nisam našao.
Moje pitanje je: Namjeravam kupiti spavaću sobu u Ikei u Grazu. Koji je sada postupak oko potvrda za povrata poreza, prevoženja robe do hr granice i izbjegavanja plaćanja carine? Da li trebam u ikei tražiti neki obrazac ili odem sa računom u Center West i tamo u Global Blue to riješe. Znam da u nekim dućanima možeš izbjeći Global Blue i dobiti lovu direktno od njih bez provizija, ali da li to radi i Ikea?
Roba je u vrijednosti 1300 € i bilo bi ljepo ako bi mogao dobiti nekih 200-300€ natrag. Da, napomenem, imam mogućnost da pretovarim robu prije granice u više automobila da podjelim onih 1000 kn po osobi koje odobravaju za uvoz.
Mislim da Ikea radi preko Global Blue, onako od oka mislim da bi trebao dobit nesto preko € 200 povrata.

BTW:

http://www.carina.hr/Carina/OslobodjenjaFizicke.aspx
Quote:
Kako je propisano da se olakšice odnose na predmete koji služe za osobnu uporabu putnika, odnosno uporabu njegove obitelji, moguće je i kumuliranje spomenutog iznosa ukoliko se u prijevoznom sredstvu nalazi nekoliko članova iste obitelji – ali isključivo roditelji, bračni drug i djeca, koji žive u istom domaćinstvu (što se provjerava uvidom u putne isprave), a radi se o raznovrsnim proizvodima očito namijenim njihovim osobnim potrebama, neovisno što je za odnosnu robu ispostavljen samo jedan račun na iznos veći od 1000 kuna.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 23:46   #22
Pitanje idem uskoro u Graz i sigurno cu potrosit kojih 100 €

Znaci ducani koji imaju oznaku Global Blue Tax Free Shopping moram od njih tražiti taj obrazac? ok dobim obrazac i na koje sve nacine mogu dobit povrat novaca (20%), dal mogu odmah tam u ducanu, ili ima neki servis/ili nešto koji samo daje taj novac?

Vidim nešto da se može kod nas u pošti? dal treba kaj na carini prijaviti ? ili samo dođem s tim na poštu?

Di mi je najisplativije tj. da dobim puni iznos?

idem u Seiersberg i u Center West
KCmatija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 23:53   #23
Quote:
KCmatija kaže: Pogledaj post
Pitanje idem uskoro u Graz i sigurno cu potrosit kojih 100 €

Znaci ducani koji imaju oznaku Global Blue Tax Free Shopping moram od njih tražiti taj obrazac? ok dobim obrazac i na koje sve nacine mogu dobit povrat novaca (20%), dal mogu odmah tam u ducanu, ili ima neki servis/ili nešto koji samo daje taj novac?

Vidim nešto da se može kod nas u pošti? dal treba kaj na carini prijaviti ? ili samo dođem s tim na poštu?

Di mi je najisplativije tj. da dobim puni iznos?

idem u Seiersberg i u Center West
Moraš ovjerit taj obrazac na granici, kod nas u pošti možeš dići, uzimaju neku proviziju, ili drugi put kad ćeš ići u Austriju tamo digneš puni iznos (mislim da je rok 6 mjeseci).
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 00:07   #24
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Moraš ovjerit taj obrazac na granici, kod nas u pošti možeš dići, uzimaju neku proviziju, ili drugi put kad ćeš ići u Austriju tamo digneš puni iznos (mislim da je rok 6 mjeseci).
tnx, malo surfam vidim da ima u oba centra taj njihov 'ured'
Jedan od načina :
CASH IT
Go to the Refund counter displaying Global Blue logo.

Present your stamped, completed Tax Free Forms to receive refund in cash* or to a credit card.

Remember: No Customs Stamp = No Refund
Kakvu to markicu moram imati? misli se na poštansku, ili u smislu da mora biti ovjerno od strane trgovca?

Fakat min. 75€ ?
KCmatija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 12:49   #25
Quote:
KCmatija kaže: Pogledaj post
tnx, malo surfam vidim da ima u oba centra taj njihov 'ured'
Jedan od načina :
CASH IT
Go to the Refund counter displaying Global Blue logo.

Present your stamped, completed Tax Free Forms to receive refund in cash* or to a credit card.

Remember: No Customs Stamp = No Refund
Kakvu to markicu moram imati? misli se na poštansku, ili u smislu da mora biti ovjerno od strane trgovca?

Fakat min. 75€ ?
Fakat min. 75.01€
1. Kad placas, trazis da ti ispune obrazac(tvoje ime prezime i adresa) za povrat mervertšojera
2. Na granici prije nego izides iz EU ides kod slovenskih carinika da ti udare pecat na taj obrazac.
3.Nezaboravi da te carina moze kontrolirat dal stvari stvarno i iznosis iz EU. Nezaboravi da stvari opet prijavis na nasoj carini. Lako se moze dogodit da slovenci obavijeste nasu carinu(ovisi o sumi).
4. Sa ovjerenim obrazcem mozes podic novac kod nas u pošti, al valjda umanjen za proviziju. Ak cesce ides u austriju poneses tako potvdeni obrazac pa mozes u ducanu gdje si kupio dobit cijeli povrat, samo se pri kupnji raspitas dal to rade. Ak ne onda samo kod nas.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 20:53   #26
Quote:
KCmatija kaže: Pogledaj post

Remember: No Customs Stamp = No Refund
Kakvu to markicu moram imati? misli se na poštansku, ili u smislu da mora biti ovjerno od strane trgovca?

Fakat min. 75€ ?
Customs stamp = Carinski pečat

Znači ovjereno na carini drugi put kad ideš poneseš i dobiješ lovu nazad
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 18:10   #27
Povrat poreza iz inozemstva

Pozdrav imam 2 pitanja.

naime studiram u inozemstvu (Budimpešta).

zanima me mogu li dobiti povrat poreza za plaćenu godinu studija tamo (skolarina)

mogu li dobiti povrat poreza na plaćenu stanarinu tamo.

unaprijed zahvaljujem na odgovorima (nadam se pozitivnim)

LP
royach is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 19:27   #28
Quote:
royach kaže: Pogledaj post
Pozdrav imam 2 pitanja.

naime studiram u inozemstvu (Budimpešta).

zanima me mogu li dobiti povrat poreza za plaćenu godinu studija tamo (skolarina)

mogu li dobiti povrat poreza na plaćenu stanarinu tamo.

unaprijed zahvaljujem na odgovorima (nadam se pozitivnim)

LP
to moraš pitati u mađarskoj, ne može ti Hr vratiti porez plaćen mađarskoj...
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 11:49   #29
Molim pomoc
Imam tax free iz Austrije preko Tax Free Worldwide. Ne mogu ga podignuti u Branimirovoj, Zna li netko gdje mogu??
Hvala
quatro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.