Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2017., 00:45   #5321
Quote:
bikeRR kaže: Pogledaj post
nadodao bih da je Medicare dostupan samo onima sa rezident statusom... znaci permanent i citizen status... za sve ostale private health insurance je obvezno....osim turista koji imaju putno...
Mrdicare nije posve besplaran da ne bude zabune... specijalusticki se pregledi prvo placaju pa Medicare vraca dio nazad, cca 35 % Zubari se placaju....
Istina, pardon - nisam do sad koristio specijalisticeke usluge pa sam na to zaboravio... Isao sam jedino kod vulgaris doktora tak da nisam do sad nista dodatno placao... Isto i za zubara - privatno osiguranje nam pokriva bazne preglede a kak nismo imali nista specijalno po tom pitanju nismo nikad nista ni ekstra placali.. Uglavnom da, ima dodatnih troskova, ovisi o scenariju..
piko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 01:55   #5322
Quote:
piko kaže: Pogledaj post
Istina, pardon - nisam do sad koristio specijalisticeke usluge pa sam na to zaboravio... Isao sam jedino kod vulgaris doktora tak da nisam do sad nista dodatno placao... Isto i za zubara - privatno osiguranje nam pokriva bazne preglede a kak nismo imali nista specijalno po tom pitanju nismo nikad nista ni ekstra placali.. Uglavnom da, ima dodatnih troskova, ovisi o scenariju..
Sve je lako kad si mlad... svako odijelo dobro ti stoji, svaka rana manje boli....😁

Tek za info
nekidan moj stariji koji je trenutno na 457 vizi morao operacijom vaditi umnjak... $2200 sve skupa, tri pregleda i operacija...
Nadam se da je sad pametniji pa ce uplatiti extra dental u privatnom osiguranju...
bikeRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 11:05   #5323
Pozdrav!

Da, imam rodbinu dole, vec sam to navela i puno odgovora i opcenito informacija dobijem od njih ali puno mi znaci i ovako cuti iskustva od vas..

Cula sam da su vrtici dosta skupi i da majka obicno ostaje doma s njima ili radi na pola radnog vremena, tako da mislim da bi mi za neko vrijeme bilo pametnije tako.. ( super sta je informacija dosla sa podrucja zapadnog syd jer tamo i mi namjeravamo ici --hvala!! )

Pitanje oko selidbe - namjeravam sve prodati i polkoniti ali opet ima nekih stvari koje bih ponijela sa sobom a koje necemo moci ponijeti. Postoji li neka bolja opcija od obicne poste s obzirom da je to preskupo? Ili da se oprostim bas od svega ?

Uguglit cu i tetu Lilianu .. thx!
__________________
ALBUM
klomppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 11:34   #5324
Quote:
klomppa kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Da, imam rodbinu dole, vec sam to navela i puno odgovora i opcenito informacija dobijem od njih ali puno mi znaci i ovako cuti iskustva od vas..

Cula sam da su vrtici dosta skupi i da majka obicno ostaje doma s njima ili radi na pola radnog vremena, tako da mislim da bi mi za neko vrijeme bilo pametnije tako.. ( super sta je informacija dosla sa podrucja zapadnog syd jer tamo i mi namjeravamo ici --hvala!! )

Pitanje oko selidbe - namjeravam sve prodati i polkoniti ali opet ima nekih stvari koje bih ponijela sa sobom a koje necemo moci ponijeti. Postoji li neka bolja opcija od obicne poste s obzirom da je to preskupo? Ili da se oprostim bas od svega ?

Uguglit cu i tetu Lilianu .. thx!
Prvo rijesi da je viza u dzepu pa onda razmisljalj kako ces i da li ces i sta ces prodati...
Ja sam dovukao svoj alat iz hr i nije mi bilo ni malo jeftino, no alat je vrlo specificna stvar i vrlo teska... no sve sto trebas za kucu ili stan moze naci vrlo povoljno ili dzabe ako si snalazljiv i ne previse prohtjevan za pvo vrijeme... poslije se moze polako podizati standard...
Zapadni Sydney je i moje podrucje...
A kad uguglas Ljiljanu onda ju i kontaktiraj, nece ti biti zao potrosenih novaca, sigurno...
bikeRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 22:31   #5325
Quote:
bikeRR kaže: Pogledaj post
Sve je lako kad si mlad... svako odijelo dobro ti stoji, svaka rana manje boli....😁

Tek za info
nekidan moj stariji koji je trenutno na 457 vizi morao operacijom vaditi umnjak... $2200 sve skupa, tri pregleda i operacija...
Nadam se da je sad pametniji pa ce uplatiti extra dental u privatnom osiguranju...
Ne shvacam zasto ti je sin jos uvijek na 457 vozi ako ti imas drzavljanstvo.
Sto se tice osiguranja, kolko kosta dodatni dental i kolko ti moras platit pa da bi osiguranje uskocilo. Vrlo vjerojatno ce ispasti da ako nemas ovakve velike zahvate, popravke zuba ces si sam placat.

Sad ce ti sin vjerojatno uplatit dental i nece vise nikakvih problema imat
kinimod123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 02:21   #5326
Quote:
kinimod123 kaže: Pogledaj post
Ne shvacam zasto ti je sin jos uvijek na 457 vozi ako ti imas drzavljanstvo.
Sto se tice osiguranja, kolko kosta dodatni dental i kolko ti moras platit pa da bi osiguranje uskocilo. Vrlo vjerojatno ce ispasti da ako nemas ovakve velike zahvate, popravke zuba ces si sam placat.

Sad ce ti sin vjerojatno uplatit dental i nece vise nikakvih problema imat
Uopce ne razumijem kakve veze on i ja imamo ????? Mislim po pitanju njegove vize... isto ko ti i ja recimo, za imigraciju smo mi dva slucaja...On je vise od 18 godina i sve mora sam proci... ovaj mladji je stekao citizenship zajedno sa mnom, a da je nekim slucajem presao 16 u trenutku mog polaganja citizenship ispita i on bi morao proci kroz cijeli proces polaganja testa za drzavljanstvo.. Osim ako ti nisi mislio da je mladji iskesirao lovu...

Sto se tice privatnog osiguranja, stariji sin i zena mu, su kao i 99,9999% onih koji ulaze na 457 vizu, uzeli paket kreiran bas za tu vizu, bez doplata, uz nadu da im kao mladima i zdravima nece nista trebati... i nije do sada al ga umnjak pokarao... ��

Zadnje uređivanje bikeRR : 17.10.2017. at 02:40.
bikeRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 03:10   #5327
Quote:
bikeRR kaže: Pogledaj post
Uopce ne razumijem kakve veze on i ja imamo ????? Mislim po pitanju njegove vize... isto ko ti i ja recimo, za imigraciju smo mi dva slucaja...On je vise od 18 godina i sve mora sam proci... ovaj mladji je stekao citizenship zajedno sa mnom, a da je nekim slucajem presao 16 u trenutku mog polaganja citizenship ispita i on bi morao proci kroz cijeli proces polaganja testa za drzavljanstvo.. Osim ako ti nisi mislio da je mladji iskesirao lovu...
Ako si ti drzavljanin Australije onda tvoja djeca isto mogu uzeti drzavljanstvo bez obzira na njihove godine, imas ovdje jednog clana foruma koji je isto to napravio. Stariji je od 18.
kinimod123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 07:46   #5328
Quote:
kinimod123 kaže: Pogledaj post
Ako si ti drzavljanin Australije onda tvoja djeca isto mogu uzeti drzavljanstvo bez obzira na njihove godine, imas ovdje jednog clana foruma koji je isto to napravio. Stariji je od 18.
To bi po tvome znacilo da sam ja, ili bilo tko drugi tko ima djecu stariju od 18, mogao cekati da steknem drzavljanstvo i djeca bi automatski mogla uzeti au drzavljanstvo... po tome bi onda bili i podobni da dodju u au kao australski drzavljani.... jesam li dobro shvatio sto si htio reci?
Znamo da to nije tako....


Slicni scenario koji si opisao je moguc samo ako je jedan roditelj u trenutku rodjenja djeteta australski drzavljanin bez obzira u kojoj je zemlji djete rodjeno.... to je cak i jedno od mogucih pitanja na testu za drzavljanstvo...
Nadalje, novorodjeno dijete roditelja koji nisu au drzavljani a imaju pravo boravka u Australiji, svojim rodjenjem automatski stjece au drzavljanstvo...
bikeRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:00   #5329
Samo da ne bude zabune, zaboravih napomenuti da dijete mora biti rodjeno u Australiji...bas nedavno svedocio takovom scenariju...
bikeRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:06   #5330
Quote:
bikeRR kaže: Pogledaj post
To bi po tvome znacilo da sam ja, ili bilo tko drugi tko ima djecu stariju od 18, mogao cekati da steknem drzavljanstvo i djeca bi automatski mogla uzeti au drzavljanstvo... po tome bi onda bili i podobni da dodju u au kao australski drzavljani.... jesam li dobro shvatio sto si htio reci?
Znamo da to nije tako....


Slicni scenario koji si opisao je moguc samo ako je jedan roditelj u trenutku rodjenja djeteta australski drzavljanin bez obzira u kojoj je zemlji djete rodjeno.... to je cak i jedno od mogucih pitanja na testu za drzavljanstvo...
Nadalje, novorodjeno dijete roditelja koji nisu au drzavljani a imaju pravo boravka u Australiji, svojim rodjenjem automatski stjece au drzavljanstvo...
Nisam znao za to retardirano pravilo, ali pogledavsi ponovno izgleda da si u pravu, sto me ne cudi za drzavu koja zakone primjenjuje retroaktivno i prije izglasavanja u saboru, kao sto su rekli da ce biti za novi immigration zakon.
kinimod123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:09   #5331
Quote:
bikeRR kaže: Pogledaj post
Samo da ne bude zabune, zaboravih napomenuti da dijete mora biti rodjeno u Australiji...bas nedavno svedocio takovom scenariju...
To je normalna praksa za vecinu drzava, ja imam frenda kojem djete ima americko drzavljanstvo, a on nema niti zelenu kartu, tamo je na nekoj od radnih viza.
kinimod123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 00:11   #5332
Quote:
kinimod123 kaže: Pogledaj post
Nisam znao za to retardirano pravilo, ali pogledavsi ponovno izgleda da si u pravu, sto me ne cudi za drzavu koja zakone primjenjuje retroaktivno i prije izglasavanja u saboru, kao sto su rekli da ce biti za novi immigration zakon.
Meni je to pravilo apsolutno logicno... pa zamisli koliko je migranata steklo drzavljanstvo i da sad sva njihova djeca bez obzira na starost a koju su ostavili u maticnim zemljama ili koji su tu stigli nekako, postanu australci????

I ti i ja smo migranti, ali ja se slazem da zakon treba drasticno poostriti i provesti kontrolu, pogotovo sponzoriranja jer ovo je smijurija u nekim slucajevima koje sam cuo ovdje... ti se slucajevio odnose na azijate koji puuuuno lakse dolaze od europljana....ja sam mozda malo i ljut jer sam sve morao po pravilima i to skupim i dugim, no da ima smijesnih propusta, ima...para vrta gdje burgija ne moze...
bikeRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 18:10   #5333
Quote:
bikeRR kaže: Pogledaj post

I ti i ja smo migranti, ali ja se slazem da zakon treba drasticno poostriti i provesti kontrolu, pogotovo sponzoriranja jer ovo je smijurija u nekim slucajevima koje sam cuo ovdje... ti se slucajevio odnose na azijate koji puuuuno lakse dolaze od europljana....ja sam mozda malo i ljut jer sam sve morao po pravilima i to skupim i dugim, no da ima smijesnih propusta, ima...para vrta gdje burgija ne moze...
Ti, Nesvrtsani, trebao si onda ici u Egipt, u Tadzikistan, S Koreju, ili barem u sestrinsku Irsku, ili u bratsku Ukrajinu, a ne u Commonwealth Australiju. A jos ti tvoj Stari Kraj nikada ni nije napravio neki deal s AUS, kao sto je npr Kina u bilijunskim vrijednostima za slijedecih 25 godina u prirodnom plinu. Hajde, ne budali, a jos ti niti zivot nikada nije bio ugrozen. Po kojoj osnovi onda da ti dodje familija ako ne preko $$$
tasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 22:13   #5334
Quote:
tasia kaže: Pogledaj post
Ti, Nesvrtsani, trebao si onda ici u Egipt, u Tadzikistan, S Koreju, ili barem u sestrinsku Irsku, ili u bratsku Ukrajinu, a ne u Commonwealth Australiju. A jos ti tvoj Stari Kraj nikada ni nije napravio neki deal s AUS, kao sto je npr Kina u bilijunskim vrijednostima za slijedecih 25 godina u prirodnom plinu. Hajde, ne budali, a jos ti niti zivot nikada nije bio ugrozen. Po kojoj osnovi onda da ti dodje familija ako ne preko $$$
Drugarice Tasia..
Lupetes ko otvoreni prozor.... ������ sudis me a me znas me.. vidim 3 posta . "ne budali " ponajprije nije pristojno.. ziva ti meni bila...
bikeRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 01:11   #5335
Idem u Melbourne, tamo sam od petka nadalje neko vrijeme. Ima netko preporuku za dobar restoran sa klopom iz Hrvatske ili okolnih zemalja?
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 05:35   #5336
http://www.dalmatino.com.au/
http://www.vlados.com.au/
Justin Thyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 09:18   #5337
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Idem u Melbourne, tamo sam od petka nadalje neko vrijeme. Ima netko preporuku za dobar restoran sa klopom iz Hrvatske ili okolnih zemalja?
Bio sam u nekom “nasem”restoranu u Lygon Street, ne mogu se sjetiti sad imena ali ce ti google pomoci. Uglavnom, narucio mesni platter za dvoje, nema sanse pojesti a ja stvarno mogu utrpat u sebe... i ukusno
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 14:49   #5338
Hvala vam. Ići ću u Dalmatino. Ovo u Lygon Street nisam našao na googlu.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 14:53   #5339
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Hvala vam. Ići ću u Dalmatino. Ovo u Lygon Street nisam našao na googlu.
Etogac http://www.lygonsteakhouse.com.au
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 15:13   #5340
Hvala Wogy, ulazi u izbor.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:32.