Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Vaš stav o pobačaju:
Osobno protiv, za kriminalizaciju (osim silovanja npr.) 71 10.55%
Osobno protiv, ali za pravo izbora drugih 108 16.05%
Osobno protiv, podupirem apsolutnu kriminalizaciju 60 8.92%
Osobno za, do određenog stadija trudnoće 260 38.63%
Osobno za, neovisno o stadiju trudnoće 79 11.74%
Ne postoji razlika fetusa i već rođenog djeteta 61 9.06%
Lijek je prevencija i edukacija, posebno mladih 168 24.96%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 673. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 15:53   #5981
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Zbog slobodne volje brezo.
Možeš se i samoubiti pa ti nitko ne uklanja noževe na silu iz kuće.
Po slobodnoj volji činimo i pobačaj i zlostavljanje. Zašto odobravaš pobačaj a zlostavljenje ne?
U čemu je razlika?
Stvarno me zanima kako se može jedno zlo dopuštati zakonom i svim sredstvima se boriti da ga se ima pravo činiti a zgražati se na drugo.

Protiv sam jednog i drugog. Zašto i ti nisi?
brezovka is offline  
Old 17.10.2017., 15:55   #5982
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Nitko,ali da li to znači da trebamo ozakoniti kulturu smrti ubijanja djece (cut)
Koje propagandističko huškanje i izmišljanje "sistematskog umorstava djece" - upiranje prstom da su žene koje to čine zametcima - ubojice djece.

Tvoj Jahve je zapravo bio upravo to, pravi sistematski čedomorac, djecoubojica, od Noina potopa do pogroma egipatskih prvorođenaca po biblijskim mitovima u koje ti vjeruješ da je čista istina i povijest, a apsurdni izmišljeni mitovi.

Zametci otpadaju prirodnim putem (po Božjoj/Isusovoj volji) ionako u 70 % slučajeva. To su po katoličkim popovima "djeca s dušom" koje ubija Bog svojeručno i masovno.
In general, less than 70% of all fertilized eggs will even implant into the mother's womb causing pregnancy to continue [1].
Kad netko radi raznih nesretnih razloga te besvjesne stanice svjesno odstrani, to vi klerikalci/poklonici biskupa vičete po trgovima i s propovjedaonica da je "dječji genocid i holokaust" (čak i kad se radi o silovanju djevojčica).

Kad to obavlja Bog (70 % zametaka završi u kanalizaciji ili smeću), e to je onda "milost Božja", Bog ih smije uništavat jer mu je Pop dao dopuštenje, i Bog ih "zasigurno" potrpa u svoj raj, te spontano izbačene zametke da prosperiraju tamo kad već nisu mogli ovdje....

Koji kraj svake pameti.... i tema za saborske zastupnike u RH ....
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Old 17.10.2017., 16:00   #5983
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Koje propagandističko huškanje i izmišljanje "sistematskog umorstava djece" - upiranje prstom da su žene koje to čine zametcima - ubojice djece.

Tvoj Jahve je zapravo bio upravo to, pravi sistematski čedomorac, djecoubojica, od Noina potopa do pogroma egipatskih prvorođenaca po biblijskim mitovima u koje ti vjeruješ da je čista istina i povijest, a apsurdni izmišljeni mitovi.

Zametci otpadaju prirodnim putem (po Božjoj/Isusovoj volji) ionako u 70 % slučajeva. To su po katoličkim popovima "djeca s dušom" koje ubija Bog svojeručno i masovno.




:
Kako bi ti nazvao pobačaj? Što on tebi predstavlja? Preživljavanje ili uništavanje zdravog ljudskog zametka?
Znam da znaš.
Što se tiče prirodnog odabira-mi ne biramo ni tko će umrijeti u potresu, poplavi isto tako ne određujemo i ne bismo trebali određivati tko će od nas živjeti jer osnovno pravo na život imamo svi.
Makneš li u stranu katoličke svećenike koji drugi razlog za branjenje prava na pobačaj imaš?
brezovka is offline  
Old 17.10.2017., 16:40   #5984
Abortirati i roditi je jedno te isto,u oba smera je nasilje nad slobodnom voljom deteta.
Moralno je jedino nepostojati na zemlji zaustaviti bilo kakav život.

Kad već otvarate pandorinu kutiju.
SvFrancisco is offline  
Old 17.10.2017., 16:51   #5985
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Svećenici i sveci su iznimka.
U tom načinu života, to nije manjkavost, naprotiv. Svećenik svjesno pokušava pobjediti tijelo, nagone.

On je teško manjkav jedino ako ne uspjeva. Tada čini dvostruku grešku: neuspjeh i izdaju. Svećenik koji se ne drži celibata, a prisegnuo je, pada ispod razine, na najniže razine.

Znači, to je za odabrane. Za ostatak ljudi je ljubav, i to spolna, muško-žensko.
Bog ti je stvorio uši da slušaš, oči da vidiš, nos da mirišeš, noge da hodaš, rukama da radiš, ustima da uživaš u hrani i okusu (umjereno) i kurac/pičku da uživaš u seksu (i da imaš djecu ako si psihofizički i materijalno sposoban odgojiti ih i othraniti). Bilo što od toga ne koristiš, a imaš to u ispravnom stanju, vrijeđaš svog Stvoritelja i manjkava si osoba. A još više vrijeđaš Boga kada takav namjerno manjkav svojom krivnjom govoriš što s genitalijama drugi moraju raditi. To da nisi potpuna i ostvarena osoba će ti reći i današnja psihologija.
Evo ti primjera Košića. Da taj nešto jebe (ne mislim pritom na djecu katolika i katolkinja), imao bi normalnije propovijedi i facebook postove.
Ili im bog ne bi bio trbuh, pa utjehu ne bi tražili u hrani jer im njihova perverzna religija brani čisti Božji dar.
konjokradica is offline  
Old 17.10.2017., 17:07   #5986
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Bog ti je stvorio uši da slušaš, oči da vidiš, nos da mirišeš, noge da hodaš, rukama da radiš, ustima da uživaš u hrani i okusu (umjereno) i kurac/pičku da uživaš u seksu (i da imaš djecu ako si psihofizički i materijalno sposoban odgojiti ih i othraniti). Bilo što od toga ne koristiš, a imaš to u ispravnom stanju, vrijeđaš svog Stvoritelja i manjkava si osoba. A još više vrijeđaš Boga kada takav namjerno manjkav svojom krivnjom govoriš što s genitalijama drugi moraju raditi. To da nisi potpuna i ostvarena osoba će ti reći i današnja psihologija.
Evo ti primjera Košića. Da taj nešto jebe (ne mislim pritom na djecu katolika i katolkinja), imao bi normalnije propovijedi i facebook postove.
Ili im bog ne bi bio trbuh, pa utjehu ne bi tražili u hrani jer im njihova perverzna religija brani čisti Božji dar.
A koja je to po tebi ispravna religija?
USAisfreedom is offline  
Old 17.10.2017., 17:19   #5987
Nitko ništa za očekivati,svi redom nepošteni vole moralizirati a moral ne vredi dva evra kako god okreneš jer ovo je svet kompromisa gde moraliziranje je samo odlika licemera i oholosti.
SvFrancisco is offline  
Old 17.10.2017., 17:21   #5988
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Kako bi ti nazvao pobačaj?
Nekima nužno zlo. Svima zlo, kako god uzmeš, samo ne živimo u LA LA LA zemlji, kao što je zemlja katoličkih teologa, nego u realnom svijetu, gdje se čini manje zlo da se izbjegne veće.

Quote:
Što on tebi predstavlja? Preživljavanje ili uništavanje zdravog ljudskog zametka?
Svakako nije to dijete. Niti je žena ubojica s predoumišljajem, kako to nameću klerikalci i katolička hijerarhija. Čak i ne-katolicima.

Quote:
Što se tiče prirodnog odabira-mi ne biramo ni tko će umrijeti u potresu, poplavi isto tako ne određujemo i ne bismo trebali određivati tko će od nas živjeti jer osnovno pravo na život imamo svi.
Križari nisu birali koga će staviti pod svoj mač? Spontani pobačaj je tebi "prirodna katastrofa"? Nije mi poznato da je Vatikanska crkva ulagala u istraživanja da se spasu spontano izbačene milijarde zametaka.

Quote:
Makneš li u stranu katoličke svećenike koji drugi razlog za branjenje prava na pobačaj imaš?
Većinu zakona u svijetu? Moj osjećaj za humanost i suosjećanje? Kojemu je zadrta odvratnost izjednačavati pravo na opstojnost nekakvom zametku koji ionako u većinu slučajeva otpadne i pravu na kvalitetu života te žene i onih kojima ta žena nešto znači u životu.

A što ti imaš, osim revnog svjedočenja svoje vjere i borbu za svoju vlastitu ulaznicu u raj? Kako možeš to odvojiti od objektivne prosudbe je li pošteno i humano zabraniti odobrenje pobačaja silovanoj djevojčici koju je silovao očuh?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Old 17.10.2017., 17:51   #5989
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
A koja je to po tebi ispravna religija?
Ona koja poštuje ljudsku prirodu, a ne ide protiv nje. Također onu koja prati dostignuća moderne civilizacije u tehnološkom i znanstvenom smislu (ne stavlja spise starih vremena ispred utvrđenih znanstvenih činjenica).
konjokradica is offline  
Old 17.10.2017., 17:58   #5990
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Ona koja poštuje ljudsku prirodu, a ne ide protiv nje. Također onu koja prati dostignuća moderne civilizacije u tehnološkom i znanstvenom smislu (ne stavlja spise starih vremena ispred utvrđenih znanstvenih činjenica).
Koja bi to bila?
USAisfreedom is offline  
Old 17.10.2017., 18:31   #5991
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Ona koja poštuje ljudsku prirodu, a ne ide protiv nje. Također onu koja prati dostignuća moderne civilizacije u tehnološkom i znanstvenom smislu (ne stavlja spise starih vremena ispred utvrđenih znanstvenih činjenica).
Ja mislim da ti i vernici u isti rog duvate.
SvFrancisco is offline  
Old 17.10.2017., 18:42   #5992
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Koja bi to bila?
Upravo sam ti rekao. Ona koja je odijeljena od države i poštuje modernu demokraciju, ravnopravnost spolova itd. One koje nisu saživjele s vremenom, nestat će obrazovanjem šireg sloja stanovništva, jer razmišljanje svojom glavom uništava vjerske i političke totalitarizme. Religije i politički pokreti krvi i tla su antidemokratski (paganizam, katoličanstvo, pravoslavlje), pa religije koje ne poštuju demokraciju i pluralizam mišljenja na drugi način (npr. islam, konzervativne protestantske sljedbe). Obrazovanjem i razmišljanjem protiv primitivnog plemenskog mentaliteta.
konjokradica is offline  
Old 17.10.2017., 18:44   #5993
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Ja mislim da ti i vernici u isti rog duvate.
Piše i na zidu pizda...
konjokradica is offline  
Old 17.10.2017., 18:45   #5994
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Upravo sam ti rekao. Ona koja je odijeljena od države i poštuje modernu demokraciju, ravnopravnost spolova itd. One koje nisu saživjele s vremenom, nestat će obrazovanjem šireg sloja stanovništva, jer razmišljanje svojom glavom uništava vjerske i političke totalitarizme. Religije i politički pokreti krvi i tla su antidemokratski (paganizam, katoličanstvo, pravoslavlje), pa religije koje ne poštuju demokraciju i pluralizam mišljenja na drugi način (npr. islam, konzervativne protestantske sljedbe). Obrazovanjem i razmišljanjem protiv primitivnog plemenskog mentaliteta.
Još uvijek nisi naveo primjer takve religije...ako postoji takva.
Religija se upravo oslanja na tradiciju, ne na lijevoliberalna trkeljanja.
USAisfreedom is offline  
Old 17.10.2017., 18:58   #5995
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Piše i na zidu pizda...
Nisi pitao za argumentaciju jer nepogrešiva dogma je u pitanju.
SvFrancisco is offline  
Old 17.10.2017., 20:39   #5996
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Još uvijek nisi naveo primjer takve religije...ako postoji takva.
Religija se upravo oslanja na tradiciju, ne na lijevoliberalna trkeljanja.
Nijednoj ne dajem privilegij, a svaku koja koči demokratsko građansko društvo diskriminiram, a tradiciju zlostavljanja žena i djece ostavljam Kaznenom zakonu RH.
konjokradica is offline  
Old 17.10.2017., 20:40   #5997
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Nijednoj ne dajem privilegij, a svaku koja koči demokratsko građansko društvo diskriminiram, a tradiciju zlostavljanja žena i djece ostavljam Kaznenom zakonu RH.
A što s onima koji ne žele to vaše demokratsko građansko društvo?
USAisfreedom is offline  
Old 17.10.2017., 20:43   #5998
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Nisi pitao za argumentaciju jer nepogrešiva dogma je u pitanju.
Za mene su ljudska prava dogma ("čovjek prije svega" kako bi rekao pokojni Ivan Grubišić), a fašističko-plemenski sustavi hereza. Pa ti vidi što je bolje za cijelo društvo i na nacionalnoj i na međunarodnoj razini. S tom razlikom da se ljudska prava mogu preispitivati u svrhu unapređivanja, nikada u smislu vraćanja kotača povijesti natrag.
konjokradica is offline  
Old 17.10.2017., 20:45   #5999
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
A što s onima koji ne žele to vaše demokratsko građansko društvo?
Lijepo odselite u Vatikan ili Saudijsku Arabiju. Tamo takve cijene i vole. :klap:
konjokradica is offline  
Old 17.10.2017., 20:47   #6000
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Za mene su ljudska prava dogma ("čovjek prije svega" kako bi rekao pokojni Ivan Grubišić), a fašističko-plemenski sustavi hereza. Pa ti vidi što je bolje za cijelo društvo i na nacionalnoj i na međunarodnoj razini. S tom razlikom da se ljudska prava mogu preispitivati u svrhu unapređivanja, nikada u smislu vraćanja kotača povijesti natrag.
Je li i ići na misu i biti protiv pobačaja i slušati Thompsona, ili reći da je Oluja super...ljudsko pravo?
USAisfreedom is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:06.