Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Pogledaj rezultate ankete: Egzodusa na gospodarstvo ima:
Iznimno blagotvorne učinke (na kratki/dugi rok) 15 15.96%
Blagotvorne učinke (kratkoročno i dugoročno) 21 22.34%
Neutralan, nema nekog posebnog utjecaja 8 8.51%
Kratkoročno povoljan, ali dugoročno steti 38 40.43%
Dovesti ce do potpunog sloma države 12 12.77%
Glasovatelji: 94. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2017., 19:53   #7121
Quote:
hulijo đuturum kaže: Pogledaj post
To mi je prilicno nerealno ocekivanje. Kad se Njemacka otvorila,logicno je bilo da ce u prvih par godina otici velika vecina onih kojima je to opcija i da ce nakon 2-3 godine taj broj drasticno pasti. A za zemlju u kojoj se radja duplo manje djece nego 50-ih i nakon odlaska 150 000 ili koliko je vec otislo u zadnje 3 godine odlazak i 10 tisuca ljudi godisnje je velika stvar.
no, imamo par pitanja na to:
1) koliko ima povratnika umirovljenika, a koliko onih koji nisu uspjeli u njemackoj? Umirovljenici su zadrzali hrvatsko drzavljanstvo, a nedavno im je ublazena stopa poreza na prihod od ino mirovina na 15% (flat rate), tako da je to poticaj da se vrate.

2) Drugi su oni koji nisu uspjeli... sada mozemo ici u tancine, pa vidjeti da li oni koji nisu uspjeli su bili vise ili manje placeni, odnosno, koliko onaj koji se nije snasao u njemackoj zapravo moze nama biti na teret ili na korist?

bas me zanima kolike su sanse da se Austrija otvori nagodinu, ili cak i Slovenija...
Taroth is offline  
Old 21.10.2017., 20:06   #7122
Quote:
RealBear kaže: Pogledaj post

Ne vidim kako bi se unaprijed (a ne after the fact) lako dalo zaključiti da će egzodus već nakon 2-3 godine usporiti.
Pa zar nije logicno da ljudi koji su nezadovoljni odu u prvih par godina? zasto bi cekali 5 ili 10 godina? daljni odlosci mogu uglavnom biti nove generacije koje ulaze na trziste rade, a one su dosta malobrojne.


Quote:
RealBear kaže: Pogledaj post
Kao pokazatelj da nema nekog čvrstog razloga zašto bi egzodus usporio nakon 2-3 godine, evo podaci za Rumunje kod kojih je egzodus u Njemačku ubrzavao godinama, da bi tek 2016. usporio (vjerojatno kao posljedica jako velikog rasta plaća dolje kod njih).

U zagradi je y/y rast broja Rumunja u Njemačkoj.

104.980 2009
126.536 2010 (21.556)
159.222 2011 (32.686)
205.026 2012 (45.840)
267.398 2013 (62.372)
355.343 2014 (87.945)
452.718 2015 (97.375)
533.660 2016 (80.942)

I rumunjima je njemacka otvorena tek 1.1. 2014 i upravo nakon tog datuma imaju dvije daleko najjace godine odlaska u njemacku. u trecoj vec pokazuju da su se ispuhali.
hulijo đuturum is offline  
Old 21.10.2017., 20:26   #7123
Penzioneri iz njemacke se djele U 2 skupine:
Vratiti se svakako.
I nema povratka jer du djeca i unucad U njemackoj.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 21.10.2017., 20:58   #7124
Quote:
hulijo đuturum kaže: Pogledaj post
I rumunjima je njemacka otvorena tek 1.1. 2014 i upravo nakon tog datuma imaju dvije daleko najjace godine odlaska u njemacku. u trecoj vec pokazuju da su se ispuhali.
I Hrvati i Rumunji imaju konstantan rast iseljavanja u Njemačku od trenutka ulaska u EU, a ne samo od trenutka kad su se formalno ukinule vize. Nama su se vize ukinule 30.06.2015., a već za 2013. imamo rast broja iseljenih u Njemačku.

Po meni je ipak usporavanje došlo prebrzo u odnosu na sve slične zemlje (Poljska, Litva, Rumunjska, Bugarska).

Nit je nezaposlenost dovoljno nisko pala, niti su plaće dovoljno narasle. Trebalo bi iselit još preko 150.000 ljudi da se osjete pravi pomaci.

Tek onda kreće stvarni plač i lelek po medijima :klap:
__________________
...
RealBear is offline  
Old 21.10.2017., 21:42   #7125
ovi koji ostanu za 20-30g će imati penzije 100eura, ako je uopće budu i imali makar danas imaju plaću 10.000kn , jer ovdje će ostati pustopoljina kao Lika danas gola livada zgarište, pa ako ne odu nahebali su u mirovini.
Loui is offline  
Old 21.10.2017., 22:14   #7126
Quote:
RealBear kaže: Pogledaj post

Po meni je ipak usporavanje došlo prebrzo u odnosu na sve slične zemlje (Poljska, Litva, Rumunjska, Bugarska).
Mozda zato sto u tim zemljama pola zaposlenog stanovnistva ne radi u javnom sektoru kao u hrvatistanu. Nisu bili toliko genijalni da se sjete da egzodus treba ublaziti povecavanjem broja uhljeba.
Nisu imali tako vrhunske strateg majstore i genijalce.

Pada broj ucenika? Zaposli jos profesora i stvori nova radna mjesta.
Cijele obitelji iseljavaju? Povecaj broj ljudi koji rade u drzavnoj administarciji, da imaju ljudi posla pa da ne bjeze.
Investitori bjeze glavom bez obzira? Digni buraz poreze.
Realni sektor ne zaraduje dovoljno da pokrije troskove javnog? Ma kredit covjece!

...i naravno, povecat broj branitelja

https://www.youtube.com/watch?v=wuRsiF2Uw2Q


Quote:
RealBear kaže: Pogledaj post
Nit je nezaposlenost dovoljno nisko pala, niti su plaće dovoljno narasle. Trebalo bi iselit još preko 150.000 ljudi da se osjete pravi pomaci.

Tek onda kreće stvarni plač i lelek po medijima :klap:
Ne bi trebalo nista. Gotovo je vec sad. Preostaje jedino udobno se zavaliti i promatrati na prosperitetnom tlu kako se sistem urusava sam pod sobom dok likvidatorska ekipa dijeli zadnje komade torte svojoj lojalnoj vojsci glasaca.

Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
ovi koji ostanu za 20-30g će imati penzije 100eura, ako je uopće budu i imali makar danas imaju plaću 10.000kn , jer ovdje će ostati pustopoljina kao Lika danas gola livada zgarište, pa ako ne odu nahebali su u mirovini.
Da, da. To ce bit kazna za ove: nejdem ja nikud, meni je ovdje jos dobro...odlaze samo nesposobni koji se nisu uspjeli snaci.
Mozda budu ti isti koji su se rugali ekipi jer je svojedobno odreden period zivila sa crnim i kosookim cimerima bili u stare dane natiskani u nekom kampu gdi bude ih na stotine spavalo na doniranim madracima u nekom hangaru. Al bar ce bit sa svojima, pravin rvatima, katolicima i domoljubima

Zadnje uređivanje DK-RH : 21.10.2017. at 22:31.
DK-RH is offline  
Old 22.10.2017., 12:55   #7127
Joj ne pretjeruj stari. Nit su ljudi koji odu bogomdani, nit su vama po ičemu osigurane mirovine u Irskoj jer Irska je zapravo jedna još uvijek tranzicijska zemlja koja je po mnogome i dalje vukojebina (infrastrukturno). Koliko je Irska jaka zemlja najbolje će se vidjeti poslije sljedeće veće krize, jer nakon prošle su na fini način potjerali sve strance i to uostalom se ni ne skriva (pogledati film lijepa naša Irska). Nedobog da se recimo tebi to dogodi i vjeruj mi neće više biti mir i veselje. To je uostalom i velik problem zemlji sa ogromnim rastom danas. Oni koji rastu prebrzo uglavnom i padnu još jače, a najteže posljedice osjete stranci i/ili siromašniji dio stanovnika.

Oću zapravo reć da nitko iz današnje generacije nema osigurane mirovine, a posebno ne mlađa generacija koja danas radi u Irskoj. Oni koji rade u Njemačkoj i/ili Skandinaviji su druga stvar, ali apsolutno svi drugi mogu s pravom se bojat što će biti s mirovinama jednoga dana. Čak i u SAD-u već dulje vrijeme postoje ozbilje bojazni tko će isplaćivati mirovine.

A hrvatski egzodus nije i je stao. Sve ovisi što smatrate egzodusom. To što je počeo padat broj nezaposlenih je normalna stvar sad u 10. mjesecu, jer je Hrvatska primarno turistička banana zemlja da se bogati Europljani imaju di kupati. I to već dulje vrijeme govorim da je najveći problem.
Broj nezaposlenih nije fiksna brojka. Neki ljudi se odjave, pa se neki prijave, brdo njih im se nikada niti ne da prijavit na HZZ. To što broj nezaposlenih više ne pada ne znači da nezaposleni više ne odlaze ili "nedobog" da netko pomisli da sad svi imaju posla. Svake godine dolazi nova generacija i svaka ta nova generacija će ubuduće imati slične brojke iseljavanja (do sljedeće veće krize kad mislim da će opet nastat veliko sranje kod nas). Dio će otić, najveći dio će ostat, dio će vani odma studirat.
Kad bi bilo više posla kod nas, nama bi u primarnom interesu sad trebalo biti da negativnu migraciju pokrijemo imigracijom. Ali ne tako da nam stranci nose tacne 2-3 mjeseca i onda odu, nego tako da se pokuša privući sve one koji su ranije otišli ili naprosto da nam dolaze stranci da ovdje žive na dulje razdoblje.
Ja sam osobno potpuno za imigraciju u Hrvatsku, ali sam potpuno protiv reterdirane ideje da je dobro privući strance da ovdje rade 2-3 mjeseca. To u interesu može biti jedino turističkim "poduzetnicima" i neradnicima.

Zadnje uređivanje Inžinjer ekonom : 22.10.2017. at 13:08.
Inžinjer ekonom is offline  
Old 22.10.2017., 14:00   #7128
Ostavi taj "kupujmo hrvatsko" našistički mozak sa strane čim prije ako misliš uspjet u svijetu.

Irska je jedna od najslobodnijih ekonomija svijeta, samo to je dosta da se ne mora bojat ičeg u budućnosti. Tamo gdje država ne drži čizmu nad slobodnom razmjenom između pojedinaca nema nikakvog straha da će rebound biti brz nakon ne znam kakve krize.

Te priče od tjeranju stranaca su mi isto smiješne, firme se u krizi ponašaju svakako, ali brojanje krvnih zrnaca nije jedna od metoda rezanja nigdje osim na balkanu 1991.
Monsignor.m is offline  
Old 22.10.2017., 14:16   #7129
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Ostavi taj "kupujmo hrvatsko" našistički mozak sa strane čim prije ako misliš uspjet u svijetu.

Irska je jedna od najslobodnijih ekonomija svijeta, samo to je dosta da se ne mora bojat ičeg u budućnosti. Tamo gdje država ne drži čizmu nad slobodnom razmjenom između pojedinaca nema nikakvog straha da će rebound biti brz nakon ne znam kakve krize.

Te priče od tjeranju stranaca su mi isto smiješne, firme se u krizi ponašaju svakako, ali brojanje krvnih zrnaca nije jedna od metoda rezanja nigdje osim na balkanu 1991.
Ja se zapravo slažem s tobom, ali pazi što kaže žena u Irskoj i to ne bilo kakva (radi u migracijama). Nisam bezveze naveo svoj izvor:
https://youtu.be/vV4boJNlF2g?t=1000

Ovo da se stranci potjeraju je bilo s moje strane samo figurativno. Neće nitko nikog potjerat jer je stranac, nego će ostat bez posla jer je došao među zadnjima ili jer će se čuvat prije radno mjesto nekom tko je od tamo što je zapravo normalno.
Nakon posljednje krize žena kaže da je iz Irske otišlo 250k ljudi i da je manji dio toga bilo Iraca.
Nisam uopće imao namjere prikazat Irsku kao nacističku zemlju nego baš kao zemlju gdje se sve okrene preko noći.
Jako mi je interesantan ovaj film baš zato jer je vrlo objektivan. Prikazivao je normalne ljude poslovima i s uglavnom sličnim sudbinama i uglavnom su sad trenutno svi sretni.
I pričali su sa profesorom Rumunjem na nekom faksu i eto ovom Irkinjom koja radi u imigracijskom uredu.
Jedina velika pizdarija čitavog filma, nebitna za ovu temu, je čak hvaljenje Irske što vrtići koštaju 1000 eura što je bolesno. To je kao da u Hrvatskoj hvalimo to što plaćamo skupo grijanje da bi manje trošili plin.

Zadnji rebound im nije bio baš brz. Nisu bez razloga bili uvršteni u kategoriju PIGS.
Njemačka je primjer brzog rebounda jer je kriza tamo bila svega 2-3 kvartala što je ništa. Doslovce kao da se nikad ništa nije dogodilo. Ne mislim na to da Njemačka nije otvorena zemlja, nek na to da je Njemačka mnogo stabilnija zemlja.
Nisam bezveze spomenuo niti infrastrukturu. To je nešto što nejde preko noći i to je najveći problem ubrzanog booma.

Ta otvorenost je upravo i taj problem. Estonija je vrlo sličan primjer (samo sa istoka Europe). Potpuno otvorena zemlja, brdo investicija, velik rast plaća i onda bum.....danas je prošlo skoro 10 godina i praktički kao da se kriza nikad nije dogodila, a zapravo je bila vrlo teška i surova sve do 2011./2012.
Sreća je da je zadnja kriza zapravo super prošla, iako se po meni nije ništa riješilo (temeljito ništa u SAD-u zbog čeg je i puklo sve zadnji puta). Jer da nije, a malo je falilo do nove velike depresije, tad bi danas bio znatno drugačiji svijet.

Zadnje uređivanje Inžinjer ekonom : 22.10.2017. at 14:28.
Inžinjer ekonom is offline  
Old 22.10.2017., 14:28   #7130
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Ostavi taj "kupujmo hrvatsko" našistički mozak sa strane čim prije ako misliš uspjet u svijetu.

Irska je jedna od najslobodnijih ekonomija svijeta, samo to je dosta da se ne mora bojat ičeg u budućnosti. Tamo gdje država ne drži čizmu nad slobodnom razmjenom između pojedinaca nema nikakvog straha da će rebound biti brz nakon ne znam kakve krize.
Zato u pokusnom kuniću neoliberalnog kapitalizma Haitiju teče samo med i mlijeko.

https://www.theguardian.com/commenti...g-its-citizens
Joaquin_Sanchez is offline  
Old 22.10.2017., 14:32   #7131
Quote:
RealBear kaže: Pogledaj post
I Hrvati i Rumunji imaju konstantan rast iseljavanja u Njemačku od trenutka ulaska u EU, a ne samo od trenutka kad su se formalno ukinule vize. Nama su se vize ukinule 30.06.2015., a već za 2013. imamo rast broja iseljenih u Njemačku.

Po meni je ipak usporavanje došlo prebrzo u odnosu na sve slične zemlje (Poljska, Litva, Rumunjska, Bugarska).

Nit je nezaposlenost dovoljno nisko pala, niti su plaće dovoljno narasle. Trebalo bi iselit još preko 150.000 ljudi da se osjete pravi pomaci.

Tek onda kreće stvarni plač i lelek po medijima :klap:
Poljska i Litva su ušle u EU 2004. i one su slično nama immediately imale boom u emigraciji prvenstveno zato jer su kao i mi patili od ogromne nezaposlenosti.
Njima se emigracija zapravo jako smanjila, ali je onda kriza 2008. i kasnije mini-kriza 2012. to napravila takvim da se čini kao da su zemlje koje imaju konstantnu veliku emigraciju.
(okej Litva i dalje danas ima stvarno prilično stravičan negativan migracijski omjer, ali Poljska ima pozitivan recimo).

Ako kojim slučajem opet bude neka veća recesija ubrzo i kod nas će se nastaviti jače seljenje, al nisam baš siguran da je to dobro za bilo koga.
Inžinjer ekonom is offline  
Old 22.10.2017., 15:08   #7132
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Zato u pokusnom kuniću neoliberalnog kapitalizma Haitiju teče samo med i mlijeko.

https://www.theguardian.com/commenti...g-its-citizens
Najlakše je svaku korumpiranu državicu proglasit neoliberalnim kapitalizmom, ma što god on bio.
Otprilike kao što Novosti, Stipe Mesić, Josipović i slični rade u Hrvatskoj.

http://www.heritage.org/index/ranking

U međuvremenu je Haiti po indeksu ekonomskih sloboda u društvu Sjeverne Koreje.

Po tebi je sigurno i Hrvatska neoliberalni raj, a Agrokor su dotukli Maja Sever i Babe, a ne konkurencija izvana?
Monsignor.m is offline  
Old 22.10.2017., 15:12   #7133
Ulazak U EU je promjenuo na veliko emigraciju.

Prija su ljudi bili Gastarbeiteri Koji su se bojali da ce morati napustiti drzavu kada im istekne pravo boravka, sa nesigurnosti hoce li se produziti. Tek nakon 8 godina (primjer njemacka) si mogao doniti stalni boravak (Koji se U slucaju vecih zakonski prekrsaja ipak moglo gubiti) do tada se dio obitelji navikao na razdvojeni zivot.

Danas seli odmah ili brzon nakon odlaska jedne osobe cijela obitelj.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 22.10.2017., 16:14   #7134
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
ovi koji ostanu za 20-30g će imati penzije 100eura, ako je uopće budu i imali makar danas imaju plaću 10.000kn , jer ovdje će ostati pustopoljina kao Lika danas gola livada zgarište, pa ako ne odu nahebali su u mirovini.
Iskreno, ja veću mirovinu ne očekujem od države, računam da mi je to samo plus na ono što ću si sam uštedit i stvarno se čudim da ljudi to ne razumiju i raspravljaju mirovine.
Erebus25 is offline  
Old 22.10.2017., 16:21   #7135
Interesantno je pogledat broj PPS-ova za hrvatske državljane u Irskoj po mjesecima, od 1.2006 do danas:


Baš me zanima kako će izgledat kad se otvori Austrija i Slovenija
Monsignor.m is offline  
Old 22.10.2017., 17:49   #7136
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Najlakše je svaku korumpiranu državicu proglasit neoliberalnim kapitalizmom, ma što god on bio.
Otprilike kao što Novosti, Stipe Mesić, Josipović i slični rade u Hrvatskoj.

http://www.heritage.org/index/ranking

U međuvremenu je Haiti po indeksu ekonomskih sloboda u društvu Sjeverne Koreje.

Po tebi je sigurno i Hrvatska neoliberalni raj, a Agrokor su dotukli Maja Sever i Babe, a ne konkurencija izvana?
Agrokor je dotuklo to što ga je vodila skupina najobičnijih kriminalaca bez ikakvog potrebnog znanja za vođenje takve kompanije, makar kao što i vidimo ovih dana to ni nije bio cilj te kompanije, zdravo poslovanje, već isključivo izvlačenje novaca iz tvrtke na privatne račune vlasnika. Hrvatska dakako nije nikakav neoliberalni raj, niti bi to ikad smjela i trebala postati, obzirom da je neoliberalni kapitalizam ideologija koja je čovječanstvu donijela jednako patnje, siromaštva i stradanja kao i bilo koja zločinačka ideologija iz 20. stoljeća.
Joaquin_Sanchez is offline  
Old 26.10.2017., 11:17   #7137
Tko se nije skrio magarac je bio:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...i/1003432.aspx

Agrokor dan u ruke amerima za milijardu eura kako bi se kupio mir pred lokalne izbore. Slijede tuzbe prema drzavi ostalih banaka teske milijarde eura koje ce se voditi na vanjskim sudovima i koje ce banke bez dvojbe dobiti. Kad to sjedne na naplatu drzavnom proracunu kroz koju godinu, ode HEP i/ili autoceste, hrvatske sume itd. u 50 godisnju koncesiju ili trajnu prodaju.

To je neka ajmo rec daljnja buducnost.
Meanwhile in Croatistan:

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...pjeti/6683820/

Cijene hrane prate gospodarski rast

Tu su jos dvije milje ojra za dva auteka i par milja ojra za nove aute braniteljima (na natjecaju za koji je i klinac vidio da je namjesten) itd...
Dva dececa, iz uglednih obitelji - naravno, koji su prije par godina od kolege napravili svicarski sir pistoljima i bacili ga u bunar da umre dobili 5 godina zatvora, vani su za 2-3 sa paketom provedi vikend doma. Slucaj Horvatincic takoder.

Gdi mi je sad krmcije i ostala ekipa? Nesto su demotivirani za kokodakanja kak se prcija oporavlja i ide na bolje? Da nam nakelje neki graf ili statistiku. Ono, hrvatistan rekordan u EU po smanjenju javnog duga (potvrdio DZS )

Ocekujem skok za Q1 2018 u top destinacijama egzodusa. Mislim, ako dogadaji u zadnjih par mjeseci nisu bili dovoljni da ekipa shvati da treba bjezati glavom bez obzira, onda nikad ni nece otici.
DK-RH is offline  
Old 26.10.2017., 11:52   #7138
Hrvatska definitivno ima prilično bolesne cijene hrane( mesa, voća i povrća), ali realno ovo ima veze samo s onime što i piše u tekstu. I to je normalno u svakoj ekonomiji. Ne znam kako stoji u Irskoj poljoprivreda, ali ako i tamo dođe do kakve manje ili veće elementarne nepogode naprosto cijena ovakvih namirnica mora rast.

Oću reć ovo su izvanredni slučajevi. Da je problem što je kod nas PDV na hranu 25%- mislim da to nitko ne dvoji.
Inžinjer ekonom is offline  
Old 26.10.2017., 12:03   #7139
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post

Oću reć ovo su izvanredni slučajevi. Da je problem što je kod nas PDV na hranu 25%- mislim da to nitko ne dvoji.
Poskupljenje, rast cijena i udar na standard gradana je u hrvatistanu izvanredan slucaj.
DK-RH is offline  
Old 26.10.2017., 12:03   #7140
Quote:
DK-RH kaže: Pogledaj post
Tko se nije skrio magarac je bio:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...i/1003432.aspx

Agrokor dan u ruke amerima za milijardu eura kako bi se kupio mir pred lokalne izbore. Slijede tuzbe prema drzavi ostalih banaka teske milijarde eura koje ce se voditi na vanjskim sudovima i koje ce banke bez dvojbe dobiti. Kad to sjedne na naplatu drzavnom proracunu kroz koju godinu, ode HEP i/ili autoceste, hrvatske sume itd. u 50 godisnju koncesiju ili trajnu prodaju.

To je neka ajmo rec daljnja buducnost.
Meanwhile in Croatistan:

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...pjeti/6683820/

Cijene hrane prate gospodarski rast

Tu su jos dvije milje ojra za dva auteka i par milja ojra za nove aute braniteljima (na natjecaju za koji je i klinac vidio da je namjesten) itd...
Dva dececa, iz uglednih obitelji - naravno, koji su prije par godina od kolege napravili svicarski sir pistoljima i bacili ga u bunar da umre dobili 5 godina zatvora, vani su za 2-3 sa paketom provedi vikend doma. Slucaj Horvatincic takoder.

Gdi mi je sad krmcije i ostala ekipa? Nesto su demotivirani za kokodakanja kak se prcija oporavlja i ide na bolje? Da nam nakelje neki graf ili statistiku. Ono, hrvatistan rekordan u EU po smanjenju javnog duga (potvrdio DZS )

Ocekujem skok za Q1 2018 u top destinacijama egzodusa. Mislim, ako dogadaji u zadnjih par mjeseci nisu bili dovoljni da ekipa shvati da treba bjezati glavom bez obzira, onda nikad ni nece otici.
Pa ne mozes te dvije vijesti usporedjivati...

Vrlo mutni poslovi s milijardama dolara i poskupljenje borovnica

Realno, ovakve promjene cijena povrca i voca u zimi su se dogodile u 10 od zadnjih 20 godina...
z_k is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:30.