Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2017., 22:40   #21
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Foto: NASA/ESO/ESA

MEĐUNARODNI tim astronoma otkrio je u našem bliskom svemirskom susjedstvu sustav sa sedam planeta veličine Zemlje koji se svi nalaze u pojasu u kojem bi mogli imati umjerene temperature i vodu u tekućem stanju, objavljeno je danas na konferenciji za medije koja je u 19 h po našem vremenu započela u NASA-inom sjedištu.
'Jednostavno sam zadivljen dubinom i širinom znanosti koju radimo ovdje... Po prvi put našli smo toliko planeta nalik na Zemlju koji kruže oko jedne zvijezde. Također smo po prvi put mogli izmjeriti i mase i polumjere tih planeta koji su veličine Zemlje', rekao je NASA-in voditelj u Science Mission Directorateu, Thomas Zurbuchen. 'To su najbolji kandidati za daljnja promatranja među svima koje znamo... Otkriće nam pokazuje da je pronalazak druge Zemlje samo pitanje vremena. U ovoj priči imamo veliki korak prema odgovoru na jedno od velikih pitanja filozofa, o kojem i sami razmišljamo, a to je – jesmo li sami u svemiru', dodao je.

Posebna vrijednost otkrića, rečeno je na konferenciji, sastoji se u tome da po prvi put imamo toliko puno kandidata koji se nalaze u nastanjivoj zoni. Stoga je vjerojatnost da će barem na nekom od njih biti uvjeta povoljnih za život ili čak život, značajno veća...
http://www.index.hr/mobile/clanak.as...esti&id=952271

( Sad pišem kao da to sve nije lažiranio )
Izgleda da su sve bliže otkriću vanzemaljaca.
Hoće li to maknuti zemljin povlašteni status i diskreditirati religiju jednom za svagda?
Naravno da je izmišljeno i lažirano. A nekakav izvanzemaljski život će kad-tad biti "otkriven" upravo zato da se prevari naivne i lakovjerne. Sve je to manipulacija u cilju borbe protiv religije, ništa više.
mungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 23:21   #22
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Zanimljivo da ste vas obojica klasičnih Biblio-simpatizera, unaprijed proglasili svako eventualno znanstveno otkriće o životu izvan Zemlje, lažima i podvalama, a idiote onima koji u to povjeruju, i uz to pod utjecajem da su Sotone.
Nemoj da pišeš gluposti, ili čitaj pažljivo starije postove.

Ja osobno smatram da je svemir pun civilizacija koje su nama u ovom stadiju i palom stanju, nedostupne i da se mi nalazimo u nekom stanju karantene dok se ne riješi problem grijeha i zla na ovoj planeti.Kada se stvari dovedu u red, mislim da ćemo imati mogućnost istraživanja materijalnog svemira do neslućenih granica.
Do tada, svaka pojava "aliena" je diskutabilna i tko su oni zaista...
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 00:18   #23
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
O aspektima kršćanstva ne bih, meni je kršćanstvo dalo jako mnogo frustracija u životu, strah od smrti, strah od kazne, strah od pakla, strah od uživanja u vlastitoj sexualnosti, strah od istraživanja drugog i drugačijeg, zbog toga sam i odbacio kršćanstvo kako bi mogao neopterećeno istraživati svijet oko sebe.
Žao mi je zbog tvog životnog iskustva i frustracija koje pripisuješ kršćanstvu, zapravo onima koji nisu uistinu razumjeli njegov temelj, siguran sam.

Quote:
U suštini svake vjere je briga o zajednici, zaštita obitelji, zajednice, odricanje, odgovornost prema drugima i prema sebi. Čak i ratoborne religije ima na neki način to usađeno prema vlastitoj zajednici, budite milosrdni, pomozite i pomoći će vam se, zaslužite milost Božju...
Drago mi je da si to prepoznao, iako nažalost nisi sam doživio...

Quote:
Ne bih sad o tome koliko je vjera dobra ili loša stvar jer ćemo samo upasti u kompliciranje na temelju različitosti u stavovima. Htio sam samo istaknuti da će vjernika uvijek biti jer je vjera potreba. Ukoliko ljudi ne vjeruju u neko božanstvo svoj smisao i svojevrsno božanstvo pronalaziti će u drugim stvarima, djeci, obitelji, partneru, novcu, uspjehu, uživanju...
Vjera bi ti trebala pomoći naći pravi odnos i mjeru u svemu što si spomenuo, bez idolatrije.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:11   #24
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post

( Sad pišem kao da to sve nije lažiranio )
Izgleda da su sve bliže otkriću vanzemaljaca.
Ovom rečenicom sam si napisao i odgovor na svoje pitanje.

Naravno, zavisi što misliš pod religija u svom pitanju, ali učinak na religiju biti će vrlo mali ili nikakav, budući da će vjernici automatski poricati sve dokaze i tvrditi da je sve lažirano.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:18   #25
Što se tiče utjecaja na religijske i ateističke stavove Zemljana meni bi bilo neusporedivo zanimljivija situacija da se na zemlji pojave svemirci sa nekom svojom religijom.

Što bi učinili ljudi, ateisti i vjernici, bi li prihvatili vjeru svemiraca, neke njihove dokaze, neke njihove bogove, proroke i neku njihovu svetu knjigu?

Naravno, podrazumjeva se da bi svemirci bili humaniji od ljudi i ne bi širili svoju religiju ognjem i mačem poput ljudskih misionara.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 11:07   #26
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Da pronađu svemirce dakako da bi to za religiju bilo potresno, jer koja je svrha života u svemiru ako nije stvoren da služi čovjeku.
Pronalazak svemiraca je teoretski pogubno za bibliju i djelovalo bi tako da bi više ljudi prestalo vjerovati.
Stoga stalno i natuknjuju da su blizu otkrića života u svemiru.
No to se neće nikad dogoditi jer je sve to samo dobro smišljena propaganda.
Ajde da se jednom složimo

Svemirci su ovdje odavno po nekim teorijama i surađuju sa vladama (teorije zavjere) ali ako se svima ukažu na trgu Sv. Petra pred angelus i kažu što imaju
papa može staviti ključ u bravu.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 11:08   #27
Quote:
mungus kaže: Pogledaj post
Naravno da je izmišljeno i lažirano. A nekakav izvanzemaljski život će kad-tad biti "otkriven" upravo zato da se prevari naivne i lakovjerne. Sve je to manipulacija u cilju borbe protiv religije, ništa više.
Fan teorije zavjere i komplota i kompota...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 11:31   #28
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Foto: NASA/ESO/ESA

MEĐUNARODNI tim astronoma otkrio je u našem bliskom svemirskom susjedstvu sustav sa sedam planeta veličine Zemlje koji se svi nalaze u pojasu u kojem bi mogli imati umjerene temperature i vodu u tekućem stanju, objavljeno je danas na konferenciji za medije koja je u 19 h po našem vremenu započela u NASA-inom sjedištu.
'Jednostavno sam zadivljen dubinom i širinom znanosti koju radimo ovdje... Po prvi put našli smo toliko planeta nalik na Zemlju koji kruže oko jedne zvijezde. Također smo po prvi put mogli izmjeriti i mase i polumjere tih planeta koji su veličine Zemlje', rekao je NASA-in voditelj u Science Mission Directorateu, Thomas Zurbuchen. 'To su najbolji kandidati za daljnja promatranja među svima koje znamo... Otkriće nam pokazuje da je pronalazak druge Zemlje samo pitanje vremena. U ovoj priči imamo veliki korak prema odgovoru na jedno od velikih pitanja filozofa, o kojem i sami razmišljamo, a to je – jesmo li sami u svemiru', dodao je.

Posebna vrijednost otkrića, rečeno je na konferenciji, sastoji se u tome da po prvi put imamo toliko puno kandidata koji se nalaze u nastanjivoj zoni. Stoga je vjerojatnost da će barem na nekom od njih biti uvjeta povoljnih za život ili čak život, značajno veća...
http://www.index.hr/mobile/clanak.as...esti&id=952271

( Sad pišem kao da to sve nije lažiranio )
Izgleda da su sve bliže otkriću vanzemaljaca.
Hoće li to maknuti zemljin povlašteni status i diskreditirati religiju jednom za svagda?
Kako to misliš da bi otkriće izvanzemaljaca diskreditiralo religiju? I zašto? Pa Biblija sadrži tekst o izvanzemaljcima, Ezekiel to opisuje u SZ.

Otkriće izvanzemaljaca bi na neki način bila samo potvrda Biblije. Pa ja sam vjernik, nemam ni najmanje sumnje u postojanje Boga, no istovremeno vjerujem da postoji život van našeg planeta.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:03   #29
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Žao mi je zbog tvog životnog iskustva i frustracija koje pripisuješ kršćanstvu, zapravo onima koji nisu uistinu razumjeli njegov temelj, siguran sam.



Drago mi je da si to prepoznao, iako nažalost nisi sam doživio...



Vjera bi ti trebala pomoći naći pravi odnos i mjeru u svemu što si spomenuo, bez idolatrije.
Istina, trebala bi pomoći pronaći odnos ali ne pomaže jer je sam koncept prave i krive vjere, dobra i zla, prepreka za drugo, drugačije, za različitost rast i razvoj. Da bi čovjek spoznao dobro treba na svojoj koži osjetiti i ono loše, mi smo bića koja su ovisna o iskustvu i doživljaju, u tome je bogatstvo života. Recimo da ja nisam zastranio u neke stvari ne bih spoznao pravi put u životu. Ljudi koji se slijepo drže vjere meni čine da mi se svaka dlaka naježi, ne mogu ti opisati koliko mi je takav stav uzak i zatupljujući. Takvi ljudi su obično jako licemjerni, zapravo vjernici spadaju među najveće licemjere, to sam doživio bezbroj puta. Ne želim nikom suditi, ja svaki izbor podržavam sve dok ne šteti drugima, i prema tome živim, jednostavno da ne može biti jednostavnije. A da vjerujem uzdao bih se u svog boga, klačao na koljenima a onda kada mi pop sa oltara kaže da trebam uzeti pušku i ubiti muslimana to bi slijepo i činio, kao što to muslimani rade (radikalni). Apsur apsurda da se u isto vrijeme propovjeda ljubav, mir a u drugu se pod blagoslovom ubije neprijatelja jer je drugačiji. Ja taj koncept me mogu prožvakati nikako... Ili još blesavija stvar da se pod parolom ljubavi i brižnosti puste kriminalci u svoju zemlju (izbjeglice) i tako pustimo da unište našu egzistenciju, našu zemlju i našu budućnost. Užas nad uzasima..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:31   #30
To apsolutno beznacajno otkrice se ni najmanje ne dotice religije.Ovo nema bas apsolutno nikakve veze sa pitanjem postojanja Boga.Ja ne znam cemu fascinacija nekih praznoglavaca sto se toga tice.Deca i odrasli umiru od raka i drugih bolesti ili pate zbog raznih bolesti iliti poremecaja, ljudi se kolju na sve strane,ubijaju i umiru od gladi i katastrofa i mi sad trebamo da se fasciniramo nekakvim prokletim planetama? Mars bre!
DavMla is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 24.02.2017., 12:38   #31
Anđeli s Marsa ili Trapista C

Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Kako to misliš da bi otkriće izvanzemaljaca diskreditiralo religiju?
Vidimo da ima gore religioznih koji su unaprijed sva otkrića proglasili lažima, tako da u religiji nema previše logike niti se cijene racionalni dokazi.
Tako da je religija odavna diskreditirana.

Quote:
I zašto?
Postavio sam već mnogo pitanja glede toga. Isusov dramolet na križu djeluje nekako lokalno i sporedno, u golemom svemirskom prostranstvu i vremenu. Kako izvanzemaljcima prenijeti evanđelja? lol

Quote:
Pa Biblija sadrži tekst o izvanzemaljcima, Ezekiel to opisuje u SZ.
Izvanzemaljci u Bibliji?
Anđeli su alieni s drugih planeta?
Ezekiel 1,1 Tridesete godine, četvrtog mjeseca, petog u mjesecu, ja bijah u sred izgnanika, blizu rijeke Kebar; nebesa se otvoriše i ja vidjeh božanska priviđenja.

Ezekiel 1,4 Ja vidjeh: jedan olujni vjetar dolažaše sa sjevera, jedan veliki oblak i jedna munjevita vatra i, uokolo, jedna svjetlost; u njenoj sredini, kao blistanje rumenila u sred vatre.
Ezekiel 1,5 U njenoj sredini, nalikost četvorih živih bića; takav bijaše njihov izgled: oni nalikovahu ljudima.
Ezekiel 1,6 Svaki imaše četiri lica i svaki od njih četiri krila.
Ezekiel 1,7 Njihove noge bijahu prave; njihova stopala: kao kopita jednog teleta, blistajući kao što blista uglačana mjed.
Ezekiel 1,8 Ruke ljudske, pod njihovim krilima, bijahu okrenute u četiri smjera, kao i njihova lica i njihova krila, u sve četvero;
Ezekiel 1,9 njihova se krila spajaše jedno s drugim. Oni se ne primicaše poprijeko, već svaki ravno naprijed.
Ezekiel 1,10 Njihova lica nalikovaše licu čovjekovom, sve četvero imaše, s desna lice lava, s lijeva lice bika, i sve četvero imaše jedno lice orla:
Ezekiel 1,11 to bijahu njihova lica što se tiče njihovih krila, razvijenih u vis, dva se spajaše jedno s drugim, a dva pokrivahu njihova tijela.
Ezekiel 1,12 Svaki se kretaše ravno naprijed; oni iđahu u svim smjerovima kamo to duh hotijaše. Oni se ne primicaše poprijeko.
Ezekiel 1,13 Oni nalikovaše živim bićima. Njihov izgled bijaše onaj zapaljene zublje; bijaše to kao jedno viđenje buktinja; između živućih to bijaše kao nekakav promet; i po tom bijaše tu svjetlosti vatre, i izlazeći iz vatre, bljeskova.
Ezekiel 1,14 A živući hitahu u svim pravcima: jedno priviđenje munje.
Ezekiel 1,15 Ja gledah živuće, i vidjeh na zemlji, pokraj živućih, jedan točak, za svako lice.
Ezekiel 1,16 Evo kakav bijaše izgled točkova i njihov sklop: oni blistahu kao krizolit i sve četiri bijahu slična. To bijaše njihov izgled. što se tiče njihovog ustroja, oni bijahu uzglobljeni jedan u drugi.
Ezekiel 1,17 Kad oni napredovahu, oni iđahu u sve četiri pravca; oni ne skretaše napredujući.
Ezekiel 1,18 Visina njihovog obruča izazivaše strah; i to bijaše jedno nadimanje sjaja na njihovom obodu sve četiriju.
Ezekiel 1,19 Kad živući napredovahu, točkovi napredovahu pokraj njih; a kad se živući dizahu iznad zemlje, točkovi se dizahu.
Ezekiel 1,20 Oni iđahu u smjeru kamo duh hotijaše, a točkovi se dizahu u isto vrijeme; to je zato što duh živućih bijaše u točkovima.
Ezekiel 1,21 Kad oni napredovahu, oni napredovahu i kad se zaustavljahu, oni se zaustavljahu; i kad se dizahu iznad zemlje, točkovi se dizahu u isto vrijeme, jer duh živućih bijaše u točkovima.
Ezekiel 1,22 Iznad glave živućih, naličnost jednog svoda, blještećeg kao jedan blistavi kristal; on se protezao iznad njihovih glava, dobrano ponad.
Ezekiel 1,23 Ispod svoda, njihova krila bijahu pružena jedno prema drugom. Svaki je imao dva koja su mu pokrivala tijelo.
Ezekiel 1,24 A ja začuh šum koji su pravila njihova krila kad oni napredovahju: bio je to šum vodoskoka, glas moćnog; šum jednog mnoštva, šum jedne vojske. Kad se oni zaustavljahu, oni spuštahu svoja krila.
Ezekiel 1,25 Dođe jedan glas sa svoda koji bijaše iznad njihovih glava, kao jedan kamen lazulit, imaše naličnost jednom prijestolju;
Ezekiel 1,26 a iznad te naličnosti prijestolja, to bijaše naličnost kao izgled jednog čovjeka, sasvim gore .
Ezekiel 1,27 Potom ja vidjeh kao sjaj rumenila, kao izgled vatre koja ga obvijaše sve uokolo, počevši i iznad onoga što se činilo njegovim križima; i počevši i iznad onoga što se činilo njegovim križima, ja vidjeh kao izgled jedne vatre i jednog svjetla, svuda uokolo njega.
Ezekiel 1,28 To bijaše kao izgled duge koja je u oblaku u kišni dan: takav bijaše izgled okružujuće svjetlosti. To bijaše izgled, naličnost Slave GOSPODOVE. Ja gledah i ja padoh na svoje lice; začuh glas koji govoriše.
Quote:
Otkriće izvanzemaljaca bi na neki način bila samo potvrda Biblije. Pa ja sam vjernik, nemam ni najmanje sumnje u postojanje Boga,
Onda nisi vjerovatelj vjernik nego znalac Boga.

Quote:
no istovremeno vjerujem da postoji život van našeg planeta.
Ostaje onda puno novih pitanja za teologe .... mogu čak otvorit novu katedru na "bogoslovnom institutu":

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...5&postcount=12
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:28   #32
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Vidimo da ima gore religioznih koji su unaprijed sva otkrića proglasili lažima, tako da u religiji nema previše logike niti se cijene racionalni dokazi.
Tako da je religija odavna diskreditirana.
Nije religija diskreditirana. Samo zato što nema dokaza koji bi nekome udovoljili ne znači da je religija diskreditirana. Vjera je temelj religije, da je religija ili Bog nešto što se može dokazati u laboratoriju ili matematičkom formulom onda ne bi imala neku vrijednost, za mene bi u tom trenutku izgubila svaki smisao. Tako da religija definitivno nije diskreditirana jer se temelji na vjeri i tu se ne može ništa diskreditirati, a ni dokazati ateistu.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Postavio sam već mnogo pitanja glede toga. Isusov dramolet na križu djeluje nekako lokalno i sporedno, u golemom svemirskom prostranstvu i vremenu. Kako izvanzemaljcima prenijeti evanđelja? lol
Stvarno ti u kompletnom kontekstu religije i izvanzemaljaca problematiku predstavlja način prijenosa evanđelja?

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Izvanzemaljci u Bibliji?
Anđeli su alieni s drugih planeta?
Ezekiel 1,1 Tridesete godine, četvrtog mjeseca, petog u mjesecu, ja bijah u sred izgnanika, blizu rijeke Kebar; nebesa se otvoriše i ja vidjeh božanska priviđenja.

Ezekiel 1,4 Ja vidjeh: jedan olujni vjetar dolažaše sa sjevera, jedan veliki oblak i jedna munjevita vatra i, uokolo, jedna svjetlost; u njenoj sredini, kao blistanje rumenila u sred vatre.
Ezekiel 1,5 U njenoj sredini, nalikost četvorih živih bića; takav bijaše njihov izgled: oni nalikovahu ljudima.
Ezekiel 1,6 Svaki imaše četiri lica i svaki od njih četiri krila.
Ezekiel 1,7 Njihove noge bijahu prave; njihova stopala: kao kopita jednog teleta, blistajući kao što blista uglačana mjed.
Ezekiel 1,8 Ruke ljudske, pod njihovim krilima, bijahu okrenute u četiri smjera, kao i njihova lica i njihova krila, u sve četvero;
Ezekiel 1,9 njihova se krila spajaše jedno s drugim. Oni se ne primicaše poprijeko, već svaki ravno naprijed.
Ezekiel 1,10 Njihova lica nalikovaše licu čovjekovom, sve četvero imaše, s desna lice lava, s lijeva lice bika, i sve četvero imaše jedno lice orla:
Ezekiel 1,11 to bijahu njihova lica što se tiče njihovih krila, razvijenih u vis, dva se spajaše jedno s drugim, a dva pokrivahu njihova tijela.
Ezekiel 1,12 Svaki se kretaše ravno naprijed; oni iđahu u svim smjerovima kamo to duh hotijaše. Oni se ne primicaše poprijeko.
Ezekiel 1,13 Oni nalikovaše živim bićima. Njihov izgled bijaše onaj zapaljene zublje; bijaše to kao jedno viđenje buktinja; između živućih to bijaše kao nekakav promet; i po tom bijaše tu svjetlosti vatre, i izlazeći iz vatre, bljeskova.
Ezekiel 1,14 A živući hitahu u svim pravcima: jedno priviđenje munje.
Ezekiel 1,15 Ja gledah živuće, i vidjeh na zemlji, pokraj živućih, jedan točak, za svako lice.
Ezekiel 1,16 Evo kakav bijaše izgled točkova i njihov sklop: oni blistahu kao krizolit i sve četiri bijahu slična. To bijaše njihov izgled. što se tiče njihovog ustroja, oni bijahu uzglobljeni jedan u drugi.
Ezekiel 1,17 Kad oni napredovahu, oni iđahu u sve četiri pravca; oni ne skretaše napredujući.
Ezekiel 1,18 Visina njihovog obruča izazivaše strah; i to bijaše jedno nadimanje sjaja na njihovom obodu sve četiriju.
Ezekiel 1,19 Kad živući napredovahu, točkovi napredovahu pokraj njih; a kad se živući dizahu iznad zemlje, točkovi se dizahu.
Ezekiel 1,20 Oni iđahu u smjeru kamo duh hotijaše, a točkovi se dizahu u isto vrijeme; to je zato što duh živućih bijaše u točkovima.
Ezekiel 1,21 Kad oni napredovahu, oni napredovahu i kad se zaustavljahu, oni se zaustavljahu; i kad se dizahu iznad zemlje, točkovi se dizahu u isto vrijeme, jer duh živućih bijaše u točkovima.
Ezekiel 1,22 Iznad glave živućih, naličnost jednog svoda, blještećeg kao jedan blistavi kristal; on se protezao iznad njihovih glava, dobrano ponad.
Ezekiel 1,23 Ispod svoda, njihova krila bijahu pružena jedno prema drugom. Svaki je imao dva koja su mu pokrivala tijelo.
Ezekiel 1,24 A ja začuh šum koji su pravila njihova krila kad oni napredovahju: bio je to šum vodoskoka, glas moćnog; šum jednog mnoštva, šum jedne vojske. Kad se oni zaustavljahu, oni spuštahu svoja krila.
Ezekiel 1,25 Dođe jedan glas sa svoda koji bijaše iznad njihovih glava, kao jedan kamen lazulit, imaše naličnost jednom prijestolju;
Ezekiel 1,26 a iznad te naličnosti prijestolja, to bijaše naličnost kao izgled jednog čovjeka, sasvim gore .
Ezekiel 1,27 Potom ja vidjeh kao sjaj rumenila, kao izgled vatre koja ga obvijaše sve uokolo, počevši i iznad onoga što se činilo njegovim križima; i počevši i iznad onoga što se činilo njegovim križima, ja vidjeh kao izgled jedne vatre i jednog svjetla, svuda uokolo njega.
Ezekiel 1,28 To bijaše kao izgled duge koja je u oblaku u kišni dan: takav bijaše izgled okružujuće svjetlosti. To bijaše izgled, naličnost Slave GOSPODOVE. Ja gledah i ja padoh na svoje lice; začuh glas koji govoriše.
Da, svatko ima pravo tumačiti Bibliju na svoj način, Biblija je pisana u metaforama. Tu i je sva ljepota Biblije. Po mom su to izvanzemaljci, nemam problema da su za tebe nešto drugo.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Onda nisi vjerovatelj vjernik nego znalac Boga.
Ne, vjernik sam, ovo sa znalcem ti je nepotrebno impliciranje.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ostaje onda puno novih pitanja za teologe .... mogu čak otvorit novu katedru na "bogoslovnom institutu":

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...5&postcount=12
Kojih puno pitanja? Ja u otkriću izvanzemaljaca ne vidim ni jedno pitanje za teologa.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:36   #33
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post

Ja u otkriću izvanzemaljaca ne vidim ni jedno pitanje za teologa.


Govorimo li o istom filmu ili ne?

Uzmi pretpostavku da dođemo u kontakt sa drugom civilizacijom sa neke druge galaktike koja je tehnološki naprednija od naše i koja nema religije ili bilo kojeg drugog društvenog atavizma, što bi se sa nama dogodilo...?

Bi li religija kakv aje danas opstala?

A sad to prebaci na film koji je nedavno igrao u kinima ove planete:
https://hr.wikipedia.org/wiki/Kargo_kult

A postoji varijanta istog:

http://net.hr/webcafe/planet-x/darov...novog-zelanda/
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:48   #34
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post


Govorimo li o istom filmu ili ne?

Uzmi pretpostavku da dođemo u kontakt sa drugom civilizacijom sa neke druge galaktike koja je tehnološki naprednija od naše i koja nema religije ili bilo kojeg drugog društvenog atavizma, što bi se sa nama dogodilo...?
Pa ja i polazim od pretpostavke da smo u kontaktu s njima, samo da nama običnim ljudima to nije obznanjeno. No da se sutra pojave sa najnaprednijom tehnologijom koju možemo zamisliti i da nemaju religije, ne vidim kako bi to utjecalo na mene kao vjernika i na moj stav o religiji?

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Bi li religija kakv aje danas opstala?
Stvarno ne vidim razloga zašto ne. Pa religija opstaje danas gdje je jednima Bog Isus, drugima Allah, trećima Buda, četvrtima svemir, petima priroda. Ne vidim ni jedan razlog zašto bi čovječanstvo promijenilo mišljenje o religiji samo zato jer je netko s naprednijom tehnologijom nevjernik.

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
A sad to prebaci na film koji je nedavno igrao u kinima ove planete:
https://hr.wikipedia.org/wiki/Kargo_kult

A postoji varijanta istog:

http://net.hr/webcafe/planet-x/darov...novog-zelanda/
Nisam gledao taj film, daj link na IMDB ako može jer me zanimaju te teme.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:03   #35
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Fan teorije zavjere i komplota i kompota...
Nema veće teorije zavjere od nasinih tzv. "otkrića".
mungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:07   #36
Quote:
mungus kaže: Pogledaj post
Nema veće teorije zavjere od nasinih tzv. "otkrića".
A ti si NASA insajder...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:13   #37
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post


Stvarno ne vidim razloga zašto ne. Pa religija opstaje danas gdje je jednima Bog Isus, drugima Allah, trećima Buda, četvrtima svemir, petima priroda. Ne vidim ni jedan razlog zašto bi čovječanstvo promijenilo mišljenje o religiji samo zato jer je netko s naprednijom tehnologijom nevjernik.


Nisam gledao taj film, daj link na IMDB ako može jer me zanimaju te teme.
Apropos filma, nema filma uzela sam tu riječ da bude slikovito i nama blisko zbog Hollywooda (imaš kratki film na jubitu o kargo kultu).

Jezikom filma; vanzemaljci nam donesu neka saznanja i kažu da nema boga religije već da je ono što stvara ustvari PRINCIP.

Da li bi to štetilo Jahveu/sinu mu i oplođenoj Židovki koji su upalili lampu u mitološkoj svijesti ljudi?

Ili dokažu da je religija samo krivo tumačenje njihovih pokušaja da zemlju oplemene uvedu u naprednije razdoblje?

Do, bi dakle po tebi dalo zamah religijama...?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:16   #38
Nemoguće je "otkriti" vanzemaljce. Mogu jedino oni otkriti nas, a kad ćemo mi imati tehnologiju da otkrijemo vanzemaljski život, to je nepoznato. Možda nikad, ali zasigurno ne u sljedećih 100 godina.
Prema tome, svaka rasprava o tome je besmislena, pogotovo zato što je vrlo upitno kako će život na zemlji izgledati do tada.
mungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:21   #39
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Apropos filma, nema filma uzela sam tu riječ da bude slikovito i nama blisko zbog Hollywooda (imaš kratki film na jubitu o kargo kultu).

Jezikom filma; vanzemaljci nam donesu neka saznanja i kažu da nema boga religije već da je ono što stvara ustvari PRINCIP.

Da li bi to štetilo Jahveu/sinu mu i oplođenoj Židovki koji su upalili lampu u mitološkoj svijesti ljudi?

Ili dokažu da je religija samo krivo tumačenje njihovih pokušaja da zemlju oplemene uvedu u naprednije razdoblje?

Do, bi dakle po tebi dalo zamah religijama...?
Ovisi o kome govoriš, meni osobno ne bi riječ izvanzemaljaca imala nikakvu težinu po pitanju religije. Teoretski da dođu, spuste se i kažu "Vaša je religija krivo tumačenje..." zašto bi to meni bilo dovoljno za povjerovati im? Nitko od nas ne poznaje njihove moralne vrijednosti pa da bi im trebao povjerovati.

Ne znam, ja tako gledam na to. A i ne znam kako bi mogli dokazati, dakle baš dokazati to? Mislim to je nemoguće stvarno dokazati, čak ni teoretski ne postoji opcija da to dokažu. Ajde, ostavljam opciju da se možda nečeg nisam sjetio, ali kako bi se to dokazalo?
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:26   #40
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Ovisi o kome govoriš, meni osobno ne bi riječ izvanzemaljaca imala nikakvu težinu po pitanju religije. Teoretski da dođu, spuste se i kažu "Vaša je religija krivo tumačenje..." zašto bi to meni bilo dovoljno za povjerovati im? Nitko od nas ne poznaje njihove moralne vrijednosti pa da bi im trebao povjerovati.

Ne znam, ja tako gledam na to. A i ne znam kako bi mogli dokazati, dakle baš dokazati to? Mislim to je nemoguće stvarno dokazati, čak ni teoretski ne postoji opcija da to dokažu. Ajde, ostavljam opciju da se možda nečeg nisam sjetio, ali kako bi se to dokazalo?
Znaš kako se kaže "za tvrdokorne mrlje ima i agresivnijih sredstva...".

Svemirci započinu sa dereligizacijom cijele naše planete te uvedu svoj sustav.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.