Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2017., 21:19   #1021
Quote:
Josephinee kaže: Pogledaj post
super ti sledi njega a ja cu Boga


znaš, on je stvarno ostavio dojam čovjeka koji o Organizaciji zna daleko više od nas ovdje, dapače u jednom davnom postu na temi napisao je da je imao čak i skupštinska zaduženja, i to je bilo više nego interesantno čuti, i zato ja osobno njega doživljavam ozbiljnim sugovornikom, čak i onda kad samo preletim pogledom preko njegovih upisa

avatari sami po sebi progovore o čovjeku

Ne, ne mislim slijediti ljude. Eto
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 22:42   #1022
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
"ometa"....
ali ne može izričito zabraniti...i dalje mi je čudna ta 'briga' države
to mi zvuči kao kad bi pokušali zabraniti isključenje nekoga iz neke političke stranke, stranka ima svoja pravila kojih se članovi moraju držati, ili slijedi izbacivanje...i još pride (kako je bar kod nas običaj, a ne vjerujem da je i drugdje drugačije) većinom ispljuju javno po medijima tog izbačenog.

ne samo da mi je čudno, nego i bizarno
Ja ne znam što ti ovdje nije jasno. Mogu samo ponoviti što sam već rekao, a ti ćeš se ponovo čuditi zašto bi državu zanimalo da daje porezne olakšice i zakonsku zaštitu zajednici koja je po mnogim pitanjima problematična.

Quote:
nekako sumnjam da su vladini 'dušebrižnici' išli toliko duboko u tu materiju...
na kraju, odakle im pravo da se mješaju u sistem neke vjerske organizacie...sumnjam da brane pravoslavnoj ili katoličkoj crkvi da ekskomuniciraju svoje članove.

ps.
ovdje sad ne govorim o opravdanosti takvog postupanja WT, nego da čisto logički nema smisla da se miješaju u to.
jer ipak 99% JS zna kako funkcionira taj dio.
Upravo suprotno, kao što sam već rekao, 99% JS nema pojma o pojmu dok ih nešto ne lupi po glavi. A što se tiče tvoje sumnje koliko duboko stručnjaci zalaze u materiju, najbolji ti je primjer saslušanje koje je 2015. poduzeo australski Royal Commission zbog preko tisuću (!) slučajeva seksualnog zlostavljanja djece u skupštinama JS u zadnjih pola stoljeća, a koja nisu odgovarajuće procesuirana upravo zbog sustavnog zataškavanja tih svinjarija unutar Zajednice.

Case Study 29

Na gornjem linku imaš službene zapisnike sa saslušanja, na youtubu i snimke pojedinih saslušanja, ja sam gledao live streaming koliko sam stigao i crvenio se od stida umjesto ovih koji su tamo svjedočili. Svjedočio je i član Vodećeg tijela Geoffrey Jackson, nije se baš proslavio:

https://www.youtube.com/watch?v=erWV8YnTFto
https://www.youtube.com/watch?v=gBE_oof1RzE

Obavezno pogledati i ostale snimke svjedočenja tamošnjih starješina i članova podružnice. Ali naravno, o tome ni jedne jedine riječi na JW.ORG, pitam se zašto

Quote:
i kao što sam rekao već...ali evo pitanje za tebe-
misliš li da je bolje stanje onome tko je recimo primio transfuziju, i trebao bi biti isključen, ali ne bude radi državnog zakona ?

ne vjerujem da mu cvjetaju ruže dalje u organizaciji, (pa čak i među članovima obitelji koji su JS) to je samo produžavanje 'agonije'...bolje mu je da se onda sam isključi
i na kraju rezultat je isti...čemu onda takva 'zaštita' ?
A evo jedno pitanje za tebe, kako se osjeća netko tko je izgubio nekoga u sedamdesetima jer je taj bio "vjeran" i odbio transplataciju organa jer ga je Zajednica uvjeravala da je to Božja zapovijed a poslije Zajednica kaže ne, zajeb, ha ha, ipak to ne piše u Bibliji? Zašto se Zajednica igra Boga s takvim stvarima?
__________________
Kad nestane snage argumenta, ostaje argument snage...
Logičke pogreške u dokazivanju - pročitati bar jednom tjedno
betelac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 22:55   #1023
Quote:
betelac kaže: Pogledaj post


A evo jedno pitanje za tebe, kako se osjeća netko tko je izgubio nekoga u sedamdesetima jer je taj bio "vjeran" i odbio transplataciju organa jer ga je Zajednica uvjeravala da je to Božja zapovijed a poslije Zajednica kaže ne, zajeb, ha ha, ipak to ne piše u Bibliji? Zašto se Zajednica igra Boga s takvim stvarima?
Može i pitanje za sve nas. Ne bi udilo trostruko porazmisliti oko poprilično zahtjevnog zadatka.

Što bi ko napravio/odlučio i to?

Izgleda odluka je na svakom ponaosob pojedincu, zbilja nejasno zašto bi organizacija vršila pritisak tj. razvlačilo na stranu ovu onu
jer
sablaznili biste se kad biste znali ima nas 40godišnjaka koji ne pristajemo na transplantaciju organa, da da drugima zazvičimo ko ludi, ali gle zbog nas mladost pridobiva organe, ne naše već našom odlukom nećemo mi dajte mladima neka njima jer pa ako se treba spašavati a onda će se valjda spašavat mlađi pa i najmlađi, al posle vele vi stari se uopće niste znali žrtvovati, hah kak da ne
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 05:37   #1024
Quote:
betelac kaže: Pogledaj post
Svjedočio je i član Vodećeg tijela Geoffrey Jackson, nije se baš proslavio:

https://www.youtube.com/watch?v=erWV8YnTFto
https://www.youtube.com/watch?v=gBE_oof1RzE

Obavezno pogledati i ostale snimke svjedočenja tamošnjih starješina i članova podružnice. Ali naravno, o tome ni jedne jedine riječi na JW.ORG, pitam se zašto
Jel sapleo svaki jezik na sudu?
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 06:58   #1025
Quote:
betelac kaže: Pogledaj post
Upravo suprotno, kao što sam već rekao, 99% JS nema pojma o pojmu dok ih nešto ne lupi po glavi. A što se tiče tvoje sumnje koliko duboko stručnjaci zalaze u materiju, najbolji ti je primjer saslušanje koje je 2015. poduzeo australski Royal Commission zbog preko tisuću (!) slučajeva seksualnog zlostavljanja djece u skupštinama JS u zadnjih pola stoljeća, a koja nisu odgovarajuće procesuirana upravo zbog sustavnog zataškavanja tih svinjarija unutar Zajednice
Ne samo da se zajednica igra Boga nego sama sebe postavlja u poziciju isključivog tumača, zastupnika i izvršitelja Božje volje. I ne bi to bila toliko velika tragedija da to ne radi na takav način, da ne prihvaća neikakvu odgovornost za eventualne štete koje svojim nepromišljenim postupcima, učenjima koji se stalno mijenjaju radi svojim članovima.
Problem koji je izašao na vidjelo u Australiji kada je ARC (Australian Royal Commission) 2015. preispitala način na koji su religije na području pod njihovom nadležnosti regulirale postupak sa slučajevima zlostavljanja djece (pedofilija) je da su Jehovini svjedoci jedni od najgorih (da ne kažemo najgori)
Ne radi se o tome da JS podržavaju pedofiliju, daleko od toga. Međutim nihovo organizacijsko uređenje, pravila (naročito pravilo da se ništa ne može učiniti ako za neki prekršaj nema dva svijedoka pa čak i onda ako je u pitanju seksualno zlostavljanje djece), sklonost da se neugodne stvari zataškaju, sakriju pod tepih da se ne bi "blatilo i nanosilo sramotu Jehovinom imenu", i još neka čudna i nelogična pravila dovela su do toga da su JS postali raj za pefofile.
Rezultat: u periodu od nekoliko desetljeća registrirano je preko 1000 slučajeva pedofilije (od kojih su mnoge počinili i starješine) a da se NI JEDAN SLUČAJ NIJE PRIJAVIO VLASTI od strane zajednice. Mnoga zlostavljanja djeca nisu primili adekvatnu stručnu pomoć tako da su posljedice za večinu bile razarajuće.
Dogodilo bi se to da dijete koje je bilo krešteno od 9, 10 godina bude seksualno zlostavljano. U tinejđerskim godinam pod utjecajem strašnoga iskustva koje je proživilo a da mu se nije pružila prava stručna pomoć bude buntovno, nasilno, sklono samoozljeđivanju, alkoholu.... Tada ga se sa 17, 18 godina lijepo isključi (da Organizacija bude "čista")
To onda u praksi znači da se takvoj mladoj osobi kojoj je već učinjena enormna šteta uskrati svaka podrška zajednice u kojoj je odrasla, obitelji, prijatelja, suvjernika. To je još gore ako znamo da se djecu JS inače obeshrabruje da ima bilo kakve bliske odnose s osobama koje nisu JS.
Sada je ta, već ionako teško oštećena, mlada osoba doslovno prepuštena sama sebi a svaki onaj dojučerašnji prijatelj i suvjernik, koji bi joj možda htio pružiti kakvu pomoć i podršku, i sam se izlaže opasnosti da bude isključen ako se to dozna, jer ima kontakte s njom.
Očito ni jedna cijena nije previsoka za platiti kako bi se održao privid "Božje čiste organizacije" naročito kada tu cijenu plača netko drugi. Beščutno i nepravedno do krajnjih granica, i to od onih koji se izdaju za predstavnika BOGA KOJI JE LJUBAV.
Ne želm nikome suditi ali ne bih ni pod koju cijenu bio u koži oni koji tumače i propisuju ovakva pravila kada za to budu odgovarali Jehovi i Isusu.
Kao što je Betelac već rekao, mogao sam se samo crvenjeti od stida i sramote gledajući predstavnike JS ( među njima i Geoffrey Jackson-a, člana vodećeg tijela) kako se pokušavaju opravdati i obraniti neobranjivo.
Sudac suda Angus Stewart je bio i sam zaprepašten na koji su to način radili predstavnici zajednice i kako su odbacivali mogućnost promjene čak i kada im je pomoću vlastite NWT Biblije pokušao objasniti štetnost i nelogičnost trenutne procedure.
Da skratimo dugu priću: nedavno je bilo ponovno saslušanje gdje je trebalo razmotriti što su JS implementirali od mnogih prijedloga koje je ARC dao kako bi se bolje zaštitila djeca od zlostavljanja i pedofilije u zajednici. Zaključak: malo i ništa. JS ne da ne prednjače u pogledu zaštite najslabijih i najranjivinih (djece) več u tome DEBELO ZAOSTAJU za kulturnim svijetom a plodovi takvog postupanja govore sami za sebe.

Matej 7:16 Prepoznat ćete ih po plodovima njihovim

2017 Australian Royal Commission - Jehova'h Witnesses and child abyuse

https://youtu.be/gZqVj0z7_yA
Ludavid is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 09:24   #1026
Question

Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
nije baš oštra slika, ali kad malo povećam....čini mi se kao da "netko" sjedi s desne strane Bogu...to može biti jedino Krist.
Ne znam, ja ne vidim ništa. Možda su tvoje oči bolje od mojih
Možda da pogledaš na pdf izdanju, str. 29.
https://download-a.akamaihd.net/file...C_20130215.pdf
Ludavid is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 16:26   #1027
Quote:
Ludavid kaže: Pogledaj post
Ne znam, ja ne vidim ništa. Možda su tvoje oči bolje od mojih
Možda da pogledaš na pdf izdanju, str. 29.
https://download-a.akamaihd.net/file...C_20130215.pdf
nema tu uopće te slike
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 18:03   #1028
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
nema tu uopće te slike
Greška. Moja isprika.
Pokušaj s ovim linkom.
https://download-a.akamaihd.net/file...C_20130415.pdf
Ludavid is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 20:23   #1029
Quote:
Ludavid kaže: Pogledaj post
Greška. Moja isprika.
Pokušaj s ovim linkom.
https://download-a.akamaihd.net/file...C_20130415.pdf
da, učinilo mi se, ovdje se dobro vidi da nije Isus na slici
ali spominje se odmah ispod slike "Isus je pokrenuo propovjedničko djelo dok je bio na Zemlji"

bit će da je 'slikaru' promaklo naslikati Isusa
mada tu se radi o zemaljskom djelu Jehovine organizacije (kako i naslov kaže) pa se slikom i riječima najviše objašnjava taj dio

nisu se JS sigurno odrekli Isusa, općenito ga se stalno spominje i govori kako sjedi ocu 's desne strane'.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 20:54   #1030
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
nisu se JS sigurno odrekli Isusa, općenito ga se stalno spominje i govori kako sjedi ocu 's desne strane'.
Nisam ni rekao da su se JS odrekli Isusa i njihova učenja s obzirom na njegov odnos i položaj prema Jehovi su uglavnom OK. Veliki je problem što se on u praksi veoma malo spominje a još se manje ohrabruje R&F svjedoke na osobni odnos s njim. U praksi to znači da se puno, puno više govori o onima (ljudima) koje je on "ovlastio da ga zastupaju" i da vode "njegov narod" nego o njemu koji je "put, istina i život".
Doduše, bude s vremena na vrijeme koji tematski kongres o njemu ali u prosjeku više nego nedovoljno po mom osobnom mišljenju (a sličan stav imaju i neki moji suvjernici ) .
Evo na primjer, koliko sam upoznat na slijedećem trodnevnom kongresu koji se održava tijekom ovoga ljeta njemu je posvećena jedna točka programa od cijelih 3 minuta i nekoliko usputnim spominjanja.
Sigurno će se puno više govoriti o onima koji ga "zastupaju" nego o njemu - kad se to sve u cijelini sagleda nije ni previše čudno što ga nema na slici.
Ako pogledamo NZ i usporedimo spominjanje Boga/Jehove i Isusa onda je to otprilike pola/pola a u literaturi JS i na raznim njihovim sastancima to je možda 10~20 prema 1.
Bude slučajeva da se za vrijeme cijeloga tjednog sastanka koji traje cca 90 minuta Isus spomene samo dva puta - na kraju uvodne i završne molitve.
Kako to objasniti za KRŠČANSKU vjersku zajednicu?
Ludavid is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 21:08   #1031
Quote:
Dragan kaže:
Kazu da u Italiji nema Jehovinih Svjedoka.
Znate li zasto ?
Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post
Sorry, u Italiji nema nikakvih svjedoka !

Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 21:11   #1032
nisam imao vremena prije...
Quote:
betelac kaže: Pogledaj post
Ja ne znam što ti ovdje nije jasno. Mogu samo ponoviti što sam već rekao, a ti ćeš se ponovo čuditi zašto bi državu zanimalo da daje porezne olakšice i zakonsku zaštitu zajednici koja je po mnogim pitanjima problematična.
polako
ne vidim tamo u tekstu da su JS učinili neki drugi ustupak osim neisključivanja onih koji prihvate transfuziju
da su tu još neki drugi ustupci...služenje vojske...glasovanje na izborima ili šta drugo, onda bi bilo logično da Bugarska vlada inzistira...
ali ovo su prilagodili (civilno služenje) a stalo im je da JS ne bude isključen iz organizacije nakon trabsfuzije
pitanje je - šta država ima konkretno od toga je li netko zvanično pripadnik organizacije JS ili nije ?
ili ja nisam nešto dobro skontao u onom tekstu što je M.Š. postavio

taj dio mi je čudan, nebitno koliko je ozganizacija 'problematična' (kako kažeš)
njima je očito najproblematičniji bio ovaj dio koji bi po svoj logici trebao biti stvar internih pravila neke organizacije
(kao i kod političkih stranaka kako sam spomenuo)
Quote:
Upravo suprotno, kao što sam već rekao, 99% JS nema pojma o pojmu dok ih nešto ne lupi po glavi. A što se tiče tvoje sumnje koliko duboko stručnjaci zalaze u materiju, najbolji ti je primjer saslušanje koje je 2015. poduzeo australski Royal Commission zbog preko tisuću (!) slučajeva seksualnog zlostavljanja djece u skupštinama JS u zadnjih pola stoljeća, a koja nisu odgovarajuće procesuirana upravo zbog sustavnog zataškavanja tih svinjarija unutar Zajednice.

Case Study 29

Na gornjem linku imaš službene zapisnike sa saslušanja, na youtubu i snimke pojedinih saslušanja, ja sam gledao live streaming koliko sam stigao i crvenio se od stida umjesto ovih koji su tamo svjedočili. Svjedočio je i član Vodećeg tijela Geoffrey Jackson, nije se baš proslavio:

https://www.youtube.com/watch?v=erWV8YnTFto
https://www.youtube.com/watch?v=gBE_oof1RzE
ma ok...nisu bajni u svakom slučaju
ali otišao si u širinu pokazujući probleme organizacije, a to je nebitno za ovaj slučaj sa Bugarskom, ja o tome govorim
a sumnjam baš da neki JS nije bio upoznat sa tim da može biti isključen ako primi transfuziju.
Quote:
Obavezno pogledati i ostale snimke svjedočenja tamošnjih starješina i članova podružnice. Ali naravno, o tome ni jedne jedine riječi na JW.ORG, pitam se zašto
pa zato što im ne odgovara da se sve sazna, ali internet ih raskrinkava, prije je bilo lakše
Quote:
A evo jedno pitanje za tebe, kako se osjeća netko tko je izgubio nekoga u sedamdesetima jer je taj bio "vjeran" i odbio transplataciju organa jer ga je Zajednica uvjeravala da je to Božja zapovijed a poslije Zajednica kaže ne, zajeb, ha ha, ipak to ne piše u Bibliji? Zašto se Zajednica igra Boga s takvim stvarima?
da su imali pogrešnih tumačenja nije tajna, ali opet kažem...sve to nema veze sa ovim dogovorom između Bugarske vlasti i WT

usput...nisi mi odgovorio jel će biti nekom JS dobro u organizaciji i dalje, ako nakon transplantacije ne bude isključen samo zato što je organizacija primorana silom državnog zakona neisključiti ga ?

protumačit ću da si ovim pokazivanjima problema u organizaciji posredno odgovorio na to u smislu da neće

a to je ono što govorim, taj će se nakon toga vjerovatno sam isključiti da ne mora trpiti 'mrke poglede' (pretpostavljam)
i znači na kraju će opet biti isključen, razlika je jedino što će to biti samoinicijativno.

na kraju....
znam jednog JS koji je teško bolestan pri transplantaciji primio i transfuziju
bio je isključen,...nakon nekog vremena 'pokajao se' i opet je primljen

to je u HR a nema nekog ekstra dogovora između države i organizacije u tom smislu koliko mi je poznato.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 21:38   #1033
Quote:
Ludavid kaže: Pogledaj post
Nisam ni rekao da su se JS odrekli Isusa i njihova učenja s obzirom na njegov odnos i položaj prema Jehovi su uglavnom OK.
možda nisi to htio reći, ali ove tvoje riječi sugeriraju tako nešto
Quote:
Ludavid kaže: Pogledaj post
...........
Sve je uredno i lijepo složeno, ma divota jedna samo da nije jedne sitnice: NIGDJE NEMA ISUSA KRISTA!!!
Kršćanska vjerska zajednica bez Krista?
Ali zato ima sedmoricu "nenadahnutih" a "duhom vođenih" koje se treba apsolutno slušati i slijediti a kako sami kažu griješe i u organizacijskim i u doktrinarnim odlukama.
Quote:
Veliki je problem što se on u praksi veoma malo spominje a još se manje ohrabruje R&F svjedoke na osobni odnos s njim. U praksi to znači da se puno, puno više govori o onima (ljudima) koje je on "ovlastio da ga zastupaju" i da vode "njegov narod" nego o njemu koji je "put, istina i život".
ne bih rekao...često se spominje, jedino što ovaj "osobni odnos" je više rezerviran za Jehovu Boga...što je i logično kod Jehovinih svjedoka jel...
Quote:
Doduše, bude s vremena na vrijeme koji tematski kongres o njemu ali u prosjeku više nego nedovoljno po mom osobnom mišljenju (a sličan stav imaju i neki moji suvjernici ) .
jesi li ti JS ?
Quote:
Evo na primjer, koliko sam upoznat na slijedećem trodnevnom kongresu koji se održava tijekom ovoga ljeta njemu je posvećena jedna točka programa od cijelih 3 minuta i nekoliko usputnim spominjanja.
Sigurno će se puno više govoriti o onima koji ga "zastupaju" nego o njemu - kad se to sve u cijelini sagleda nije ni previše čudno što ga nema na slici.
Ako pogledamo NZ i usporedimo spominjanje Boga/Jehove i Isusa onda je to otprilike pola/pola a u literaturi JS i na raznim njihovim sastancima to je možda 10~20 prema 1.
Bude slučajeva da se za vrijeme cijeloga tjednog sastanka koji traje cca 90 minuta Isus spomene samo dva puta - na kraju uvodne i završne molitve.
Kako to objasniti za KRŠČANSKU vjersku zajednicu?
ne znam....možda da porazgovaraš sa M.Š...u negovoj vjerskoj zajednici se češće spominje 'osobni odnos' sa Isusom, oni vjeruju da je Isus dio trojstva, itd.
možda ti je to učenje bliže tvom 'ukusu'...možda ti budu izgledali "kršćanskije" ne znam
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 23:15   #1034
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
možda nisi to htio reći, ali ove tvoje riječi sugeriraju tako nešto


ne bih rekao...često se spominje, jedino što ovaj "osobni odnos" je više rezerviran za Jehovu Boga...što je i logično kod Jehovinih svjedoka jel...

jesi li ti JS ?

ne znam....možda da porazgovaraš sa M.Š...u negovoj vjerskoj zajednici se češće spominje 'osobni odnos' sa Isusom, oni vjeruju da je Isus dio trojstva, itd.
možda ti je to učenje bliže tvom 'ukusu'...možda ti budu izgledali "kršćanskije" ne znam
Ja jesam Jehovin svjedok ali to ne znači da nemam prava na svoje razmišljanje, stavove, savijest. To također ne znači da ne mogu biti kritičan prema vjerskog zajednici kojom pripadam ako smatram da odstupa od onoga što kaže Božja Riječ.
Učenja svake krščanske vjere/zajednice/crkve su samo njihovo tumačenje Biblije i ne mora biti nužno ni dobro ni loše. Kako je Krist rekao - po plodovima će se moći prepoznati njegovi učenici (naročito po ljubavi)
Dugogodišnji sam član JS i mogu priznati da su mi pomogli bolje upoznati Bibliju, Boga, Krista.... Međutim kako moja spoznaja raste kao i iskustvo života u zajednici tako mi je sve jasnije da i kod JS nije sve bajno - dapače! (mislim da je Betelac to u više navrata dobro i vjerodostojno elaborirao)
Jedna od karakteristika Biblije koji JS rado ističu kako bi potvrdili njenu vrijednost i božansko porijeklo je što otvoreno piše o slabostima i grijesima Božjeg Naroda, pomazanih kraljeva, proroka, apostola.
Nažalost u okvirima JS ne postoji nikakav okvir za zdravu, argumentiranu raspravu, propitivanje učenja i organizacijaskih uputa što je možda dobro kako bi se izbjegle eventualne nesloge ali dugoročno je pogubno, što po meni i pokazuje razvoj događaja u posljednje vrijeme, kako na lokalnoj tako i na svjetskoj sceni.
Ako je sam Jehova rekao za Isusa da je Njegov Sin, da ima Njegovo priznanje i da ga slušamo i slijedimo tko sam ja da to dovodim u pitanje?
Ako Petar, Pavle, Jakov mogu reći da su Kristovi robovi, kako ja da to ne kažem? Mene to ni najmanje ne odvaja od Jehove niti mislim da upirući pogled u "Glavnog Zastupnika i Usavršitelja naše vjere" (Hebrejima 12:2) činim nešto što Bogu nije po volji. Naprotiv!

2. Korinčanima 5:20 Mi smo dakle poslanici koji zastupaju Krista, i to je kao da Bog preko nas moli ljude. Kao Kristovi zastupnici molimo: “Pomirite se s Bogom!”

Što se tiče Malog Šime i njegove vjerske zajednice - ne dijelim njegov pogled o trojstvu i tko zna o čemu još, ali to ne znači da mislim da od njega ne mogu nešto naučiti, da ne možemo nači mnoge stvari koje su nam zajedničke, i s obzirom na koje možemo hrabriti jedan drugoga u našem krščanskom putu. Sa sadašnjim spoznajom i iskustvom sve sam bliže zaključku da ne postoji jedna prava krščanska organizacija - svaka ima svoje pluseve i minuse, točna i pogrešna učenja - ja im neću suditi nego Isus i Jehova. Sve sam bliže i zaključku da u svakoj krščanskoj zajednici postoje oni pojedinci koji su slični žitu ali i onih koji su slični kukolju.
Ne zaboravimo - Isus nije rekao da će se njegovi učenici prepoznati po "moćnim dijelima" ni po apsolutno svim točnim učenjima nego po LJUBAVI. To je najvažnija zapovijed i na njoj su utemeljene sve druge zapovijedi Boga koji JE LJUBAV.
U tom smislu mi je namjera da pokušavam raditi na sebi kako bih mogao bolje oponašati Isusa koji je vjerna slika svog Nebeskog Oca i u tom smislu mi je "problem" kada se nesrazmjerno malo, s obzirom na njegovu važnost i zastupljenost u krščanskim spisima, govori o Kristu.

Zadnje uređivanje Ludavid : 18.05.2017. at 23:50.
Ludavid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 00:08   #1035
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post


znaš, on je stvarno ostavio dojam čovjeka koji o Organizaciji zna daleko više od nas ovdje, dapače u jednom davnom postu na temi napisao je da je imao čak i skupštinska zaduženja, i to je bilo više nego interesantno čuti, i zato ja osobno njega doživljavam ozbiljnim sugovornikom, čak i onda kad samo preletim pogledom preko njegovih upisa

avatari sami po sebi progovore o čovjeku

Ne, ne mislim slijediti ljude. Eto
jeste moj avatar je umetnicka slika, crtez govori da volim umetnost

a ti ne volis?

ostavio dojam koristi malo zdravu logiku
on nije JS a ja jesam.

Dakle istinu o JS moze iznositi samo JS.
Ali onaj pravi ne ovi kvazi sto ovde pisu... idem

Ja ovde i nemam nameru pisati jer i nema ljudi koje zanima istina.
Verujte lazima slobodno

Zadnje uređivanje Josephinee : 19.05.2017. at 00:54.
Josephinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 02:59   #1036
Quote:
Josephinee kaže: Pogledaj post
jeste moj avatar je umetnicka slika, crtez govori da volim umetnost

a ti ne volis?

ostavio dojam koristi malo zdravu logiku
on nije JS a ja jesam.

Dakle istinu o JS moze iznositi samo JS.
Ali onaj pravi ne ovi kvazi sto ovde pisu... idem

Ja ovde i nemam nameru pisati jer i nema ljudi koje zanima istina.
Verujte lazima slobodno
Kolegin avatar je jedan od naj na ovom pdf, konkretno nam nešto priča.
Ja pak, ne nisam sklona modernoj umjetnosti, al to je ovdje najmanje bitno.

Ne slažem se da istinu o JS može iznositi samo JS.
U protivnom se ne bi na noge podiglo pola zemaljske kugle zbog situacije u Rusiji a da svi ti zemaljski neJS brane JS i takoreći im nude svoju potporu pa makar na Međunarodnom sudu za ljudska prava.


A eto, ako odlaziš s teme, želim ti svako dobro sjeti nas se ponekad pa navrati tu i tamo, see ya
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 11:10   #1037
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
pitanje je - šta država ima konkretno od toga je li netko zvanično pripadnik organizacije JS ili nije ?
Recimo da država (a to bi trebao biti narod) brine o dobrobiti svojih građana. Nju teoretski nije briga kojoj vjerskoj organizaciji pripadaš, ali joj je bitno da imaš slobodu bez prislila, ucjena i pritisaka odlučiti se na najbolju dostupnu medicinsku skrb (koja ti je i ustavom te države zagarantirana).

Da JS ne zapovijedaju pod prijetnjom sankcija (koje naravno nose svoje negativne posljedice na pojedinca) da ne primaju transfuziju, onda se država za to ne bi hvatala.


Problem je, što je već bilo rečeno, što su JS-i Bugarske ko fol potpisali taj ugovor dok naivna Bugarska država nije svijesna kako je WT sposoban fiškalski tumačiti dogovor svijestan da ga krši iako formalno možda ne.
Ako je istina da ga tumače: "Nećemo ga mi isključiti (što su potpisali), jer samim činom se već sam isključio (to nisu naveli)".


ps: oko one slike gdje fali Isus, moguće je da je to onaj veliki bijeli krilati anđeo, kakav je Isus i prikazan u WT knjizi "Otkrivenje..."
http://i.imgur.com/LypD16x.png
__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?
mali sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 11:29   #1038
Quote:
mali sime kaže: Pogledaj post

Da JS ne zapovijedaju pod prijetnjom sankcija (koje naravno nose svoje negativne posljedice na pojedinca) da ne primaju transfuziju, onda se država za to ne bi hvatala.
Hoćeš reči da je Putin skupa sa Pravoslavnom Crkvom u Rusiji banirao Jehovine svjedoke zato što odbijaju transfuziju?

Hm.
Vidiš, kad bi proceduralno ustvrdio čak bismo i došli do "sve je to zbog transfuzije" prenesenog smisla.

Reci, kako biste se osjećali vi Protestanti kad bi se vama nešto zabranilo?
Jeste li svjesni da je Ruska vlast i vama ugrozila teren?
Zato
nemojte se sporiti s JS Organizacijom jer ta vam nije nikad ništa zabranila/oduzela.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 11:52   #1039
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Hoćeš reči da je Putin...
Koncentriraj se, pričao sam o Bugarskoj.

A svoj stav o ruskom slučaju sam bio prije rekao.
__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?
mali sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 13:03   #1040
Quote:
mali sime kaže: Pogledaj post

Koncentriraj se, pričao sam o Bugarskoj.
Koncentriraj se, što je Bugarska naspram Rusije.

I što su tvoji komenti naspram mojih pitanja. H?


Ne zamjeri al meni protestant nikad ne može biti poglavar (učiti me pameti i kaj već)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.