Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2017., 15:24   #341
i ja sam uzela macu u stan,tati nije drago ali sta ce..grebalicu je koristila ali je obozavala zalijetat se i skakat na nju pa ju je slomila sad grebe moje tepih staze kad me nema,inace viknem na nju,ili stolicu ,radna stolica je bila kozna,sad izgleda ocerupano...ostali nered ne radi,osim nekad malo ,ostale aktivnosti su jurnjava po stanu, urlanje pred vratima od kupaone ako ju se ne pusti s nama na kupanje i slicno..maca je odlicna,cim budem u prilici,uzimam jos dvije sigurno...obozavam ih
Daenys is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2019., 18:30   #342
Da malo podignem topic...
Evo i mi smo potencijalni novi vlasnici mace u stanu. Kćer je obrlatila muža da joj nabavimo rusku plavu mačku. Ako se pitate zašto baš tu, zato jer je kćer alergičar/astmatičar pa ne može imati bilo koju macu nego one koje su pogodne za alergičare a od tih koje možemo imati, najviše joj se svidjela upravo "plava Ruskinja". Ja sam inače uvijek bila "imatelj" pasa ali ona želi mačku. Nadam se da će sve biti ok i da neće raditi preveliki nered po stanu. Tepih nemamo zbog kćeri a namještaj baš želimo mijenjati. Ako ju nabavimo, to će pričekati dok ju ne naučimo što se smije/ne smije! Javim se ako ju uspijemo nabaviti....

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2019., 19:51   #343
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
da neće raditi preveliki nered po stanu.
Sve koje ja poznam su IZUZETNO živahne pa razmislite još jednom koliko je vaša želja ozbiljna.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2019., 20:53   #344
Nisu sve mace jako zivahne. Moj je posljednji macak izuzetno pristojan, sto je i tipicno za perzijske mace.
Uzmite je od ljudi koji mamu macu i macice drze u stanu, posjetite ih par puta pa promatrajte kakve su mace, medjusobno i s ljudima. Tako necete pogrijesiti.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2019., 21:14   #345
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Sve koje ja poznam su IZUZETNO živahne pa razmislite još jednom koliko je vaša želja ozbiljna.
o, da! Mi nedavno udomili neko siroče, Križanac domaće i ruske plave. Taj je vragu iz vreće ispao!
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2019., 07:27   #346
zar postoje hipoalergene macke ako je "alergija na macke" ustvari ona na njihovu slinu a ne kako se cesto misli, na dlaku?
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2019., 08:00   #347
Postoje. Ako ne puštaju dlake po svuda, ne puštaju ni slinu s njima.
https://www.homeoanimal.com/blogs/bl...nic-cat-breeds
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2019., 08:03   #348
Mačići su uglavnom "vražji". Jednostavno su puni energije i igraju se.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2019., 09:20   #349
Ja kao alergicar na macke i astmaticar bih prije nabavke macke jaaako oprezna tj sigurna da bas ta nece izazvati alergije. Mace se lizu non stop paa.. ako ta maca luci manje proteina koji izaziva alergije to ne znaci da kceri nece smetati. Meni je alergo test pokazao ige specificni 65 na macke (vrlo jaku al.reakciju), a iznad lupam 0,7 se smatra vrlo visok. Ne sjecam se napamet, mozda sam krivo rekla mozda je iznad 2, 3 ili 4 vrlo visok.. ako je slicna situacija kod nje onda jebemu rizicno je.

Savjet: dogovoriti sa uzgajivacem plan b ako ce ti se kcer poceti gusiti kroz koji dan nakon kupnje.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2019., 09:24   #350
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
Mačići su uglavnom "vražji". Jednostavno su puni energije i igraju se.
Istina, a mnogi ostanu vražji i kada odrastu. I volimo ih takve

No po mom iskustvu perzijske su fakat mirnije. Samo kod njih treba brinuti o rasčešljavanju svaki dan, što je isto velika obaveza.

Doduše moja perzijanka je bila ženka, tako da možda su ženke mirnije.
Trenutno imam muškoga i taj je vragu iz torbe ispao.
Poubelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2019., 10:22   #351
Kod mene je zenka vrazja. Muzjak je jako miran i divan . Nema pravila
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2019., 10:29   #352
Ja sam davnih dana (tamo 91.) imala perzijskog mačka koji je bio užasno čudan. Nije se dao dirati, stalno se skrivao ispod kreveta, mokrio je u kopanju s cvijećem, jeo samo mljevenu junetinu ....! Uglavnom loše iskustvo sa perzijancom.
Kćer nije više tako mala (16g) tako da će se ona baviti macom. Ja baš i ne previše jer obzirom da nemam slezenu, ne diram životinje pretjerano. Znam da su mace zaigrane i tome se veselim. Nemam mogućnost otići do uzgajatelja jer ih kod nas ima jako malo. Čini mi se jedan ili dva. Uglavnom, ja sam optimistična oko nabavke mace. Javim dojmove ako ju uspijemo nabaviti.

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2019., 13:29   #353
Ti razumijes da ce macka biti posvuda u stanu? Ne moze se samo netko brinuti o macki. O njoj se brinu svi ukucani. Mlada macka izrazito trazi paznju i izrazito ce biti puna energije. Macku ne mozes nauciti da spava u svom lezaju niti da boravi samo u jednoj prostoriji, niti da ne hoda po nekim povrsinama. Ako si mislila na taj nacin imati macku, molim te da odustanes odmah. Macka nije pas.
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2019., 15:49   #354
Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post
Ti razumijes da ce macka biti posvuda u stanu? Ne moze se samo netko brinuti o macki. O njoj se brinu svi ukucani. Mlada macka izrazito trazi paznju i izrazito ce biti puna energije. Macku ne mozes nauciti da spava u svom lezaju niti da boravi samo u jednoj prostoriji, niti da ne hoda po nekim povrsinama. Ako si mislila na taj nacin imati macku, molim te da odustanes odmah. Macka nije pas.
Da, tako je. Tu je i tema "Macji batleri - macama se sluzi i ugadja.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2019., 16:03   #355
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
JNemam mogućnost otići do uzgajatelja jer ih kod nas ima jako malo.
Onda molim te ne kupuj jer ono što ćeš dobiti neće imati ni r od ruske mačke.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2019., 20:30   #356
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Onda molim te ne kupuj jer ono što ćeš dobiti neće imati ni r od ruske mačke.
Kupujem od provjerene uzgajateljice na preporuku. Ako fulam, jebiga. Imate ćemo mješanca ili vulgaris macu.

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2019., 20:55   #357
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Kupujem od provjerene uzgajateljice na preporuku. Ako fulam, jebiga. Imate ćemo mješanca ili vulgaris macu.

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
Malo više ste napisali da nemate mogućnosti otići do "uzgajatelja", a sad ste već našli provjereno, ali možda prodaje i mješance, divno.
Za dobro te buduće mace nemojte ju nabavljati, kupite djetetu radije plišanu igračku.
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2019., 20:13   #358
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Kupujem od provjerene uzgajateljice na preporuku. Ako fulam, jebiga. Imate ćemo mješanca ili vulgaris macu.
Ali ako dobiješ mješanca ili vulgaris macu tvoj kriterij o alergiji neće biti ispunjen i ta maca će ostati bez doma prije ili kasnije

I evo, napisala sam ti, poznajem nekoliko ruskih plavih mačaka i izuzetno su živahne, sve redom.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2019., 21:01   #359
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Ali ako dobiješ mješanca ili vulgaris macu tvoj kriterij o alergiji neće biti ispunjen i ta maca će ostati bez doma prije ili kasnije

I evo, napisala sam ti, poznajem nekoliko ruskih plavih mačaka i izuzetno su živahne, sve redom.
Hvala ti na konstruktivnom odgovoru. Danas sam kontaktirala liječnika da provjerim što napraviti u konkretnoj situaciji više zbog sebe nego zbog kćeri jer iako je alergična na dlaku mačke nije to toliko jaka reakcija. I prije je bila u doticaju sa mačkama i nije bilo neke značajnije reakcije.

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2019., 10:36   #360
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Hvala ti na konstruktivnom odgovoru. Danas sam kontaktirala liječnika da provjerim što napraviti u konkretnoj situaciji više zbog sebe nego zbog kćeri jer iako je alergična na dlaku mačke nije to toliko jaka reakcija. I prije je bila u doticaju sa mačkama i nije bilo neke značajnije reakcije.

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
Najbolji nacin za provjeriti je li netko alergican, je otići do uzgajivača i ostati tamo najmanje 30 min među mačkama da se vidi hoće li biti reakcije.

Ruska plava mačka je skupa i kod nas ne znam jel ima više od 3 provjerena uzgajivača. Nemojte kupovat s njuškala, oglasnika ili preko "susjede" jer ne samo da možete dobiti bolesnu mačku nego potičete crno tržište.

A kaj se tiče odgoja, sretno s time da ju odgaja vaša kćer od 16 godina... Životinja nije zgodna zabava već obaveza i zahtijeva predanost i ljubav i angažman svih koji žive s njom u istom prostoru, a da ne pričam ako idete negdje na put pa ju morate nekom ostaviti na čuvanje i organizirati sve.

Uništavanje stana je nešto s čime se morate pomiriti da postoji mogućnost ako je mačka takvog karaktera i to je najmanji problem u cijeloj priči..
Kittymom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.