Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2017., 12:07   #1
Question Java- gdje i koju verziju skinuti?

Ovako, imam windows 10, 64 bit, možete mi preporučiti neku "sigurnu" stranicu za skidanje jave? hvala puno!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 12:26   #2
https://www.java.com/en/download/
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 22:47   #3
Ako nije tajna, za što ti treba java ? Što točno želiš pokretati.
Obično se koristi za bankarstvo (smart kartice) a opčenito rijetko . Taj standard je jako napušten.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 23:23   #4
Da, i većina browsera više ne podržava javu.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 23:27   #5
Da lijepo im je rečeno da ju prebace na noviju tehnologiju koja je podržana, ovako u prošlost.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 00:50   #6
U vezi bankarstva, usb stickovi su bolji. Dok smo imali smartkartice, često se dešavalo da ne radi ? U tom slučaju je uvjek trebalo stavljati novu javu jer aplikacija koristi javu i tada proradilo. Možda je to zbog zastarjelog sofwera kojeg smo koristili ali inače usb stickovi za bankarstvo su bolji, prvo jer nema jave, nemorate imati ništa instalirano. Kada uštekate pokreće se portabilna verzija preglednika, u mojem slučaju firefox u kojem su izbacili hrpa nebitnih stvari samo omogučili da bankarstvo radi. To je po meni puno bolje nego koristiti klasićne uobičajene preglednike jer u takvim najčesce dešavaju prijevare evo naprimjer phising u kojem vas nekako uvjere da ste vi na pravoj stranici za bankarstvo i vi recimo upišete kod ili nesto sto im omoguči da povuku puno veće iznose od onog kojeg ste zadali sa tim da su i broj računa i ostali podaci promjenjeni.
I opčenito izbjegavati javu i flash to su največe rupetine
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 12:56   #7
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Ako nije tajna, za što ti treba java ? Što točno želiš pokretati.
Obično se koristi za bankarstvo (smart kartice) a opčenito rijetko . Taj standard je jako napušten.
trebala mi je za pokretanje nekakve aplikacije,ali se na kraju pokazalo da nije portrebno. Hvala!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:37.