Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2008., 15:22   #1
Mačić ima problem sa očima

Naime, neki dan sam naso malog macica, starog cca 6-7 tjedana, na cesti i otfuro ga doma
Problem je taj da mu je na desnom oku kao nekakva gruda od slijepljene dlake i nekakve sluzi te ne vidi na to oko, a i drugo cesto drzi zatvoreno (ali kolko se meni cini to bi oko kakti trebalo bit u funkciji) te se onda najcesce snalazi pomocu brkova i sluha

Ako netko mozda ima ideju sta mu je to na oku, i/ili kako se toga rijesiti, neka napise svoje misljenje i/ili iskustvo ovdje.

Fala unapred
Angerwrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 15:31   #2
odvedi ga veterinaru da on to pogleda i preporuči ti kapi za oči,jer vjerojatno ima neki virus što je jako često kod malih mačića
možeš probati i sa skuhanom kamilicom,pa malo smoči gazu i pređi po oku dok se ne otvori,samo ako je upala oka jaka kamilica neće biti dovoljna,ipak će ti trebati neke jače kapi
možeš pitati i u apoteci za kapi,ja sam svojem mačku kapala sa kapima za ljude
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 16:18   #3
Mislim da je najbolje da ga što prije vodiš u veta, pa nek mu očisti i pogleda oči i savjetuje te kako i što dalje.

Ne kamilica!!!
Maci je najbolje oči ispirati fiziološkom otopinom (jeftino, ima u običnim ljekarnama), a ako baš nećeš/ne možeš/nešto, onda mlakom, čistom vodom. Za jednostavnije upale, krmeljave oči i općenito manje probleme se mogu stavljati Tobrex kapi ili mast (ja preferiram mast za mačke) 2 put dnevno. Ali može biti nešto puno ozbiljnije kad uopće ne može otvoriti oči, tako da je najbolje otići do veterinara.

Nadam se da nije ništa strašno i da će se brzo izlječiti.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 16:20   #4
Najbolje je da ga odvedeš veterinaru..

Susjeda ima male mačiće koji također imaju problema s očima, kupila je mast za oči, svako jutro i večer maže s masti,a preko dana ispire kamilicom i tako se s njima bori već mjesec dana. Bude im bolje, pa se opet pogorša..
Nije ih vodila veterinaru..
*BlueEyes* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 06:54   #5
Jel mi moze neko otprilike rec kolko dodje pregled kod veterinara i te kapi?
Angerwrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 07:04   #6
Quote:
Angerwrath kaže: Pogledaj post
Jel mi moze neko otprilike rec kolko dodje pregled kod veterinara i te kapi?
100 kn,pregled+ljek koji dobiješ,i najbolje ga je odvest veterinaru,a za početak pokušaj sa kamilicom
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 11:19   #7
Od toga mace jako lako ostaju bez očiju, to nije dovoljno samo mazanje (iako je neophodno), pogledaj moju temu na Plavoj šapi, 'Mala poluslijepa ekipica'.
Radi tog virusa je moja maca ostala bez oba oka (prije nego je došla k meni).

To sa očima nikako nije za zezati se, treba antibiotik, redovito.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 18:16   #8
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Mislim da je najbolje da ga što prije vodiš u veta, pa nek mu očisti i pogleda oči i savjetuje te kako i što dalje.

Ne kamilica!!!
Maci je najbolje oči ispirati fiziološkom otopinom (jeftino, ima u običnim ljekarnama), a ako baš nećeš/ne možeš/nešto, onda mlakom, čistom vodom. Za jednostavnije upale, krmeljave oči i općenito manje probleme se mogu stavljati Tobrex kapi ili mast (ja preferiram mast za mačke) 2 put dnevno. Ali može biti nešto puno ozbiljnije kad uopće ne može otvoriti oči, tako da je najbolje otići do veterinara.

Nadam se da nije ništa strašno i da će se brzo izlječiti.
Koliko dođu te Tobrex kapi za oči? Mojoj maci jako suze oči i ima krmeljiće, ovako nešto kako si ti opisala. Odnosno, na jedno oko. Drugo mu je ok.
Nije mačić, već je velika maca. I već mu to dugo traje.
Janis Jo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 18:30   #9
Tridesetak kuna, ako se dobro sijećam. I mast je meni bolje.
No, ako maca ima takav problem već duže vrijeme, bilo bi najbolje da odete do veta na pregled i da vam on savjetuje liječenje. Ja nebi nikad na svoju ruku, bez konzultacije sa veterinarom, liječila životinju.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 14:14   #10
Vetrinar, veterinar i veterinar.
__________________
mrzim lovce i neodgovorne roditelje svih vrsta, kao i one koji iz svoje vlastite bijede seru po poštenim ljudima
notrzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 10:11   #11
Wink

uopće mi nije jasno zakaj ekipa za ovakve stvari visi na forumu?
umjesto da fino spakuje životinjicu i pravac veterinaru!
kaj je teško potrošiti nekaj para u zamjenu za zdravo živo biće i doživotnu zahvalu od istog..
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 09:32   #12
Dižem staru temu jer mi je potreban savjet.

Sinoć sam našao mačića, oči skroz zatvorene, upaljene, gnojne, krvave i šta sve ne. Teško i diše. Star od 6-8 tjedana rekao bih.

Jutros sam ga odveo veterinaru. On kaže da misli kako je izgubio vid na oba oka, dao mi je neki jaki antibiotik i rekao mi da dođem tri dana. Ja bih po mačiću rekao da ne vidi, uglavnom mijauče.

Pitanje broj jedan: može li mu se pomoći na još neki način? Je li sve šta vet može učiniti samo taj antibiotik svaka tri dana? Je li potrebno mazati, dati mu još nešto? Vet je rekao ne mazati, valjda čovjek zna...

Pitanje broj dva: ja imam još dvije mačke, jedno mačka od godinu dana i jednog mačića od dva mjeseca. Vjerovatno se ovo od čega boluje ovaj novi, dakle taj virus, može prenijeti i na njih? Ovog malog od dva mjeseca zapravo još uvijek vodim na terapiju antibioticima. Trenutno najmanjeg držim u pomoćnoj kupaonici, da ga ne puštam neko vrijeme? Tu sam mu stavio ležaj i pijesak, te hranu, iako mu hranu zapravo ja stavljam ispred nosa, čini mi se da mu ni njuh nije najbolji, valjda zbog tih problema sa dišnim sustavom.

Pitanje broj tri: ako ovaj najmanji ostane slijep, može li se on snalaziti po kući? Ima li šanse da ga netko udomi, možda bi bilo bolje da bude jedina mačka u kući, a ne treća, ove dvije prve se još uvijek ne slažu?

I još jedno pitanje, ima li neka hrana koja će mu dići imunitet? Zasad mu se sviđajnu whiskas paštetice, na to je jutros navalio.

Hvala svima
kevin love is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 10:14   #13
Nemam iskustva s mačićima, no i ja sam jednog udomila prije 10-tak dana i on ima iscjedak iz očiju (ispočetka je bio žučkast, sad je proziran). Koliko sam se uspjela informirati na netu to je vjerojatno ta virusna bolest mačaka/ića - Virusni rinotraheitis koji ima i tvoj mačić.

Piše sljedeće: Gnojni iscjedak iz nosa i očiju produkt je sekundarnih bakterijskih infekcija zbog kojih liječenje uključuje primjenu antibiotika kao primarni način liječenja jer za virusna oboljenja nažalost ne postoji lijek već samo preventiva u vidu cijepljenja.

Znači, svoje dvije mačke bi trebao cijepiti tako da se ne zaraze od ovog mališe.
Gepetto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.