Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2017., 13:58   #381
Da, fakat, osobu koja uleti u tuđe dvorište i uroka psa treba pustiti da slobodno i dalje to radi, ma još mu i dovoditi pse da liječi svoju bolest. Postoje ustanove za takve, ovi koji nemaju porive za sadizmom i maltretiranjem drugih već su samo "bezosjećajni" meni ne smetaju, oni su ok, ali ove agresivce i nasilne treba zaustaviti, za dobro drugih.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:39   #382
Tolerancija do razine osobne opstrukcije komfora. Sve preko toga - što se tiče zapravo bilo čega - *stvar* je.. potrebe za štambiljanjem, zaustavljanjem, hospitaliziranjem, sputavanjem, osudom.. Naravno, za dobro drugih. Ako se nekim slučajem, banalno, neki istočni član ljudske zajednice braće i sestara.. od zapadne osjeti komforno opstruiranim.. nakon što je osobno, na rukama nosio bijelim fosforom do kostiju spaljenu, vlastitu djecu.. u mrtvačnicu.. njegov čin ekspresije istosti, neljudski je terorizam. "Banalnije, manje traumatično".. jesti haringu, skušu, hobotnicu.. je ok.. ali masakriranje delfina, ili kitolov (peraje morskog psa, manje bitno.. oni su ionako, primarno zločesti).. jednom djelu uživaoca omega-3 masnim kiselinama bogatih.. proizvoda.. krajnje je nehumano i bespotrebno. Masakriranje pasa i mačaka u kini je moguće nepojmljivo, određenom dijelu ljudi koji svoje kućne ljubimce hrane kineskim, jeftini(ji)m konzervama (čega?) hrane za kućne ljubimce. Odlagalište smeća (ili izbjeglica.. emigranata.. migranata.. granata.. anata.. ta.. a..) niti u ludilu blizu moje djece, bez obzira na to što osobno, uvećano za broj djece.. proizvodim isti u popriličnim količinama....... Jadajadajada.... U okvirima konsenzusne ljudske ispravnosti.. emotivnost u ping-pong interakciji s percepcijom, logikom, nemogućnošću autosugestije.. vrijedna je, korisna, praktična.. kao i 18cm malen melanom, na licu top-modela. "I feel (you´re still feeling, bastard), I am.. empty.. numb..".. nakon konzumacije psihofarmaka.. kao mentalna, kemijska ("emocijska"), prije svega potrebita, korekcija onih kojima se senzibilnost "nevezana" za direktnu, osobnu inkomodaciju.. i dalje postavlja kao problematika podrijetla iz eksternosti, ne internog, osobnog hendikepa neprilagodbe, nemogućnosti percepcije, poimanja, prakticiranja halucinacija razine varijabilnih mjerila.
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 15:09   #383
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Once you label me you negate me. S. Kierkegaard

Čemu bolesnici, čudaci, ludare....etiketiranja na svakom koraku. Ne gledati na ljude crno-bijelo.
Ljudi osjete ako dugo poznaju nekog pogotovo ako su često u društvu takvih osoba (al i za to treba imat dara) da je nešto drukcije kod njih, čudno, neobjašnjivo... Ne možeš si to do kraja shvatit ali vidiš po radnjama te osobe i osjećaju koji imaš u njenoj blizini.
Normalno, ljudi takve osobe etikiraju ma etikirani smo svi mi u nečiijim glavama, bez obzira koliko uzoran život vodili uvijek će se netko naći tko će ti pronaći manu. Nitko nije savrsen! Nekom ćes biti lijepa drugom glupa, trećem bahata... Takav je život u kome živimo. Ne osudjujem osobe koje su rođene s tim niti one koje postanu takve tko zna iz kojih razloga, svi smo takvi kakvi jesmo. Samo je problem što mi "običniji" postajemo žrtve takvih osoba te ih se trebamo čuvati. Nanesu puno nereda u tuđe živote a odlaze kao da se ništa nije desilo. Svi smo mi nekom čudaci na svoj način svidjelo nam se to ili ne. Ljudi jednostavno tako fukncioniraju, tako si život učine razumnijim, smislenijim... Mada svatko treba živit kako hoće pod uvjetom da ne dira u prava i slobode drugih pojedinaca što nije slučaj s ovakim osobama.
Josephine Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 19:59   #384
Quote:
LadyWriterOnTV kaže: Pogledaj post
Evo jedno meni zanimljivo promišljanje. Čitajte dalje ukoliko ste upoznati s likom i djelom Ayn Rand ili vam se da malo proguglati, prekasno mi je da pišem uvod. Pitanje je: čini li vam se ona kao osoba s ASPD-om?

Nisam uočila tu poveznicu dok nisam naišla na njenu sliku na kojoj je malo dorađena pa izgleda kao stereotipni psihopat iz horor filmova. Ispod piše nešto u stilu "psihopatija nije filozofija". Odmah se (kao redovna lurkerica) sjetih ove teme.

Mislite li da objektivizam (filozofski pokret koji je utemeljila, a naglasak mu je na racio, osobni interes kao jedinu vodilju itd.) proizlazi iz načina na koji tzv. psihopat promatra svijet? Moguće je da sam mašila ceo fudbal, ali u svakom slučaju, meni interesantna teza.

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
Negdje sam pročitala da je bila bipolarna, a to mi baš ne ide skupa s psihopatijom - za ovo prvo karakteristične su emocionalne oluje, a za drugo totalno mrtvilo.

U svakom slučaju, Ayn Rand je bila vrsna manipulatorica čiji su plijen bile i ostale psihički neizgrađene osobe - od mnogo mlađih ljubavnika i tupavih sljedbenika do polupismenih čitatelja.

Objektivizam (zapravo, cijeli kapitalizam ) bih svejedno izjednačila s psihopatijom, odnosno tamnom trijadom koju također sačinjavaju makijavelizam i narcisizam.


Quote:
pink cookie kaže: Pogledaj post
Zanimljiva? Samo joj procitaj potpis.
Ne bih rekla da ima ASPD, niti da je izrazito empaticna (kao sto je u pocetku tvrdila, like wtf), vec da se voli preseravat/trolat/whatever. Ne moze se uvrijedit na ovo sto sad govorim, jer sad u ovih zadnjih par postova odjednom nije nikad ni imala emocije, right? Tako da nemojte mi dijelit kartone.
Cak i Insidious djeluje po postovima toliko iritantno da dobivam sociopatske ideje kako bih ju tretirala. Kao neka tinejdzerica koja je procitala par stvari na netu o psihopatiji, misli da je to kul, pa je dosla zajebavat onaj dio forumskog puka kojeg to ozbiljno interesira. To da je narcisoidna joj pak vjerujem, jer se gadno uzivila u ulogu i voli da se prica o njoj na bilo kakav nacin, steta sto u stvarnom svijetu ne moze na nikakav nacin skrenuti paznju na sebe. Daljnji razvoj dogadjaja - dosad je Leteca bila ljubomorna sto ova ispada vise kul, pa je ona preuzela "palicu". Evo, ja priznajem da imam emocije i da mi djeluje sve to skupa otuzno.
Vjerujem da postoje ljudi s ASPD-om, ali oni se vjerojatno ne dolaze na forume "hvalit" s time kakvi su.
Ne mogu se uvrijediti jer ne pišem za tebe nego malo inteligentnije čitatelje. Na forumu se samo vježbam.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 01:15   #385
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Mora se čovjek nekako odrediti ("..negate me..")?
...
Što čini onaj koji ne pre/poznaje emociju, kao takvu, kao definiranu.. a živi u recimo.. emocionalno stimuliranom bivanju koje nije njemu razumljivo.. kao takvo? Određuje se.. unutar uvjetovanosti.. i prilagođuje. Svodi se (mimikrijski barem) model što manje osude okoline.
Za odgovor na ovakva pitanje treba ući u dublju analizu osobe, prošlost, iskustva i sl. Predetaljna pitanja, za prejavno mjesto.
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
...ove agresivce i nasilne treba zaustaviti, za dobro drugih.
Za većinu je moguća resocijalizacija i integracija u društvo.
A kamo s ekstremima? U 2x2 ćeliju? Smrtna kazna? hmmm.....ne
Quote:
Josephine Anne kaže: Pogledaj post
Mada svatko treba živit kako hoće pod uvjetom da ne dira u prava i slobode drugih pojedinaca što nije slučaj s ovakim osobama.
Slažem se, ali opet ostaje pitanje kako i što s ljudima koji diraju prava i slobodu ostalih.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 14:23   #386
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Za odgovor na ovakva pitanje treba ući u dublju analizu osobe, prošlost, iskustva i sl. Predetaljna pitanja, za prejavno mjesto.
Takav tip vjerojatno nema potrebe za analizom. Moguće ne pati od "emocionalnih boli". Možda samo, ponekad.. od ne baš uobičajene, taktične kontrole impulsa. U smislu pretjerivanja s negativnim, loše kalkuliranim modelima i po istome, negativnim posljedicama. Loša kalkulacija kao "omaška", ne posljedica. Rizik; bilo koji tip riskiranja.. jedino ako je "nagrada", matematički, dobrim koeficijentom garantirana, osigurana. Od analitičara.. osim ako isti nije Hannibal tipa.. može realno očekivati dsm svrstanost i pojašnjenje na temelju istog. Čačkanje po "modelu" u korist analize, analitičara.. ne njega osobno. Ne baš smisleno ili (logika kao matematika) upotrebljivo. Posebno ako još mora izdvojiti/izdvajati neku svotu za isto. Da je prisilno, bilo bi "razumljivo".. no svojevoljno, samo kao definicija (si) "ludosti, nestabilnosti, dekoncentracije"..

Mislio sam generalno. Forumski, banalno, okvirno.... "Pitanje" sa sasvim jasnim, drevnim, moralno stabilnim ustaljenim odgovorom iz "javnog mijenja". Sve je ok, prihvatljivo, tolerancije moguće.. dokle god se (tko, što..) ne zadire u privatno, osobno, komforno.... I to naravno, kao generativni odgovor koji ne ubraja sve varijacije mogućnosti, sebe kao agresora, netolerantnog, inkomodirajućeg.... Naravno da nije baš sve ok, prihvatljivo, tolerancije moguće.... "Osuda, sadizam, psihički terorizam".. svojstvenost "humanitaraca, ovih ili onih boraca za xyz prava..".. ponekad, čini se.. uzavrelim emocijama podgrijavana poistovjećenost s xyz.. gotovo hologramski, čujno i vidljivo manifestira mržnju u njezinom esencijalnom obliku. "Osobi s ASPD-om".. moguće mjesto, vrijeme, oblik, percepcija.. još jedne si potvrde, apsolutno nikakve potrebe za analizom.
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 18:48   #387
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Moguće ne pati od "emocionalnih boli"
Nisam nigdje rekla da pati od "emocionalne boli". Bilo bi to neobično za nekoga tko samo na kognitivnoj razini poima emocije.
Ipak, nije ni tako jednostavno. Na jednoj razini, koja je pak jednim dijelom uvjetovana potrebom za samoočuvanjem vlastitog ja.
S druge strane, netko tko percipira patnju životinja koje su zlostavljanje, napuštene i sl. ne može ne patiti od nekog oblika "emocionalne boli".
Nema logike.
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Možda samo, ponekad.. od ne baš uobičajene, taktične kontrole impulsa. U smislu pretjerivanja s negativnim, loše kalkuliranim modelima i po istome, negativnim posljedicama. Loša kalkulacija kao "omaška", ne posljedica. Rizik; bilo koji tip riskiranja.. jedino ako je "nagrada", matematički, dobrim koeficijentom garantirana, osigurana.
Jedan "stabilan" ASPD-ovac nauči kontrolirati impulse kako bi samoočuvao sebe. Osim, ako ga ne brine što će biti prepoznat od strane društva, što bi bilo obilježje sociopata, ne baš psihopata. Sociopati su impulzivniji, teže procjenjuju odnos dobitka i gubitka.
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Od analitičara.. osim ako isti nije Hannibal tipa.. može realno očekivati dsm svrstanost i pojašnjenje na temelju istog.
Ovdje si u krivu. Ne mora analitičar biti Hannibal tipa da bi istinski razumio, moguće empatizirao s (unutar neke realne definicije empatije naravno) ASPDovcem. Moguće je stvar u tome da su rijetki takvi. Kvalitetan analitičar, u tom slučaju će znati kako usmjeriti ASPDovca da živi u sustavu od kojeg odudara. Ono što je zanimljivo je da ima ASPDovaca koji, iako emocionalno ne razumiju, osjećaju, itd., a shvaćaju na kognitivnoj razini, odaberu život suprotan onome kakvi jesu ili barem djelomično se prilagode. Slično s primjerom pedofila koji vlastite potrebe ne ispoljava. I ne zbog osude okoline, mogućnosti lišenja slobode i sl., nego zato jer odabere da neće, bez obzira i ako ide protiv sebe.
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Mislio sam generalno. Forumski, banalno, okvirno.... "Pitanje" sa sasvim jasnim, drevnim, moralno stabilnim ustaljenim odgovorom iz "javnog mijenja".
"Osobi s ASPD-om".. moguće mjesto, vrijeme, oblik, percepcija.. još jedne si potvrde, apsolutno nikakve potrebe za analizom.
Kontradiktoran si. Netko tko nema potrebe za analizom ne postavlja pitanja. Ovdje ne mislim na analizu pojedinca, nego općenito analizu ljudi.
Citiram te: Što čini onaj koji ne pre/poznaje emociju, kao takvu, kao definiranu.. a živi u recimo.. emocionalno stimuliranom bivanju koje nije njemu razumljivo.. kao takvo?.....
Osim ako pitanje nije postavljeno u svrhu provokacije, manipulacije, ispitivanja okoline, onda već ima smisla.
Zapravo, što ti misliš, što čini onaj koji ne pre/poznaje emociju, kao takvu.....?
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 20:10   #388
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Za odgovor na ovakva pitanje treba ući u dublju analizu osobe, prošlost, iskustva i sl. Predetaljna pitanja, za prejavno mjesto.

Za većinu je moguća resocijalizacija i integracija u društvo.
A kamo s ekstremima? U 2x2 ćeliju? Smrtna kazna? hmmm.....ne

Slažem se, ali opet ostaje pitanje kako i što s ljudima koji diraju prava i slobodu ostalih.
To je pravo pitanje al nažalost nemam odgovor. Možda bi trebalo djecu u OŠ testirati, čisto da znamo koliki im je IQ, koji su tip ličnosti mada se dijete razvija te bi se opet u srednjoj školi test ličnosti trebao ponoviti...
Možda bi se tako moglo te osobe upisati u odgovarajući zanimanja gdje bi pozitivne strane njihova poremećaja pridonosila društvu, da imaju aktivniji ili mirniji tip posla, brinući o njihovim darovima, karakteristikama. Možda bi se te osobe na taj način praznile i punile te bi možda manje bile orijentirane na okolinu ako su zaposlene i pune raznih zamisli koje mogu samo oni provesti - kako bi se već osjećao neki narcis. Više posla, više usredotočenosti na njih same da se osjete posebnima i poželjnima članovima društva. Ne znam što bi bilo pametno.... Bas bi trebali psihijatri nešto smislit koji imaju znanja zajedno s profesorima, nastavnicima, doktorima... Mislim da bi to pomoglo društvu. Možda sam naivna al mislim da bi pomoglo.
Josephine Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 00:15   #389
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Nisam nigdje rekla da pati od "emocionalne boli". Bilo bi to neobično za nekoga tko samo na kognitivnoj razini poima emocije. Ipak, nije ni tako jednostavno. Na jednoj razini, koja je pak jednim dijelom uvjetovana potrebom za samoočuvanjem vlastitog ja. S druge strane, netko tko percipira patnju životinja koje su zlostavljanje, napuštene i sl. ne može ne patiti od nekog oblika "emocionalne boli". Nema logike.
Misliš kako mislim na sebe? Ako da. Ne. Ja sam, što stariji, što"zreliji", to emotivniji. Čini se ponekad kao pokvarenost. Prezrelost voća i povrća. Sva sreća da se zadržava interno, emocionalno.. da se fizički ne stanem sušiti, ispuštati vlagu kroz sve mekaniju koru, pljesniviti.... potrebe dnevnog kupanja se u canestenu.

Kao mlađi, mimikrije voljan povodom (interesa za) približavanja se određenim, ne baš svakodnevnim skupinama i pojedincima, imao sam ("ne")prilike određeno vrijeme provesti sa zaista zanimljivim ljudima. "Nadljudima ili subljudima", deklarirali bi ih neki vješto, brzo, vjerujem. Meni, ovako ili onako samo zanimljivi ljudi. Dio neizbrisive ostavštine prekrasnog poimanja bivanja. Jedan.. dvoje zapravo, no jedan posebno (zanimljiv).. bio je navedenih karakteristika. Drugi je bio malo žešća, verzija običnog, plain, funkcionalnog sociopate. Oboje su bili.. ili moguće, još uvijek jesu.. uvaženi, funkcionalni, vrlo stabilni.. reklo bi se.. članovi društva. Sociopat, srž neke frustracije u ljudskoj manifestaciji.. dok se za zanimljivog gospodina, zavodljivog načina komunikacije, manipulativne, "šaljive" svestranosti, ugodna, srdačna, udobna, topla (no hladna) izgleda.. po gotovo ničemu ne bi moglo zaključiti što se krije.. ili ne krije.. samo je.. ispod.

Da baš ne idem u opis ili opsežno nabrajanje, od stvarno svakakve palete ljudi.. dotični gospodin.. osoba je koja bi takvim sobom, definitivno, da moram birati, bila prva navedena kao ne.. od onog s kime ili od koga "želim".. maštovitu "kaznu za neko nedjelo". Kazna spomenutog sociopate, bijesno agresivno, bolesno razigrane bizarnosti i poriva za uživanjem u tuđoj boli.. bila bi očekivano bolna. Dotičnog gospodina, neopisive mirnoće, hladnoće i apsolutne "praznine" koja prekriva nevjerojatno, nezamislivo, nikako moguće načina i smjera očekivano, maštovito središte unutar glave.. s također, čini se, patnjom, isključivo ljudskom, kao.. ne fokusom, usmjerenosti.. već prije energijom za razgranatost maštovitosti.. bila bi vjerujem, u svakome trenu neizvjesno bolna.. prošarana nekakvom osobnom, samim sa sobom, natjecanjem u kreativnosti.. koju osim sve veće razine kreativnosti.. ne prati niti jedan vid odavanja uživanja, samozadovoljnosti.......... Iznimno kreativna osoba, ako se izuzme praksa.
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Jedan "stabilan" ASPD-ovac nauči kontrolirati impulse kako bi samoočuvao sebe. Osim, ako ga ne brine što će biti prepoznat od strane društva, što bi bilo obilježje sociopata, ne baš psihopata. Sociopati su impulzivniji, teže procjenjuju odnos dobitka i gubitka.
Naravno. Mislio sam na gore spomenutu razigranost.. ili takmičenje sa samim sobom u maštovitosti. Ponekad, učinilo se.. opet, samo na razini uzroka i posljedica, ne ekspresije.. kako razigranosti maštovitosti, razina ima tenziju prijeći "granicu dobrog ukusa". Po ponovljenosti sličnih "situacija", možda je moguće da se samo čini kako razina ima tenziju prijeći. Po obrascu, određenim drugim ljudima u okolini.. isto je moglo biti "igrokaz", drugi su mogli biti "safe switch". Jednom intimnijom, manje brojnijom prilikom, prešlo je granicu "dobrog ukusa", no opet "savršeno kontrolirano i razvojno usmjereno" tako da.......
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Ovdje si u krivu. Ne mora analitičar biti Hannibal tipa da bi istinski razumio, moguće empatizirao s (unutar neke realne definicije empatije naravno) ASPDovcem. Moguće je stvar u tome da su rijetki takvi. Kvalitetan analitičar, u tom slučaju će znati kako usmjeriti ASPDovca da živi u sustavu od kojeg odudara. Ono što je zanimljivo je da ima ASPDovaca koji, iako emocionalno ne razumiju, osjećaju, itd., a shvaćaju na kognitivnoj razini, odaberu život suprotan onome kakvi jesu ili barem djelomično se prilagode. Slično s primjerom pedofila koji vlastite potrebe ne ispoljava. I ne zbog osude okoline, mogućnosti lišenja slobode i sl., nego zato jer odabere da neće, bez obzira i ako ide protiv sebe.
Davno sam zapratio zanimljiv film.. ne mogu se nikako sjetiti imena.. o pedofilu i osobnoj borbi s vlastitom pedofilijom, poimanjem iste, sebe, društvenoj osudi, štambiljanju....... Na kraju je iskrvario u parku, nakon što si je sam odrezao.... Moguće da osobni moral i moralnost nisu isto. Ima i puno "klošara" koji će doslovno krepavati dok ih žive jedu crvi.. ubijati se "polagano" na sve moguće i nemoguće načine, sposobni podnošenja te (ne samo fizičke) patnje.. i istovremeno, nesposobni za npr napraviti neko "sranje", te po istome završiti "institucionalno zbrinuti". Kokoš ili jaje..
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Kontradiktoran si. Netko tko nema potrebe za analizom ne postavlja pitanja. Ovdje ne mislim na analizu pojedinca, nego općenito analizu ljudi. Citiram te: Što čini onaj koji ne pre/poznaje emociju, kao takvu, kao definiranu.. a živi u recimo.. emocionalno stimuliranom bivanju koje nije njemu razumljivo.. kao takvo?..... Osim ako pitanje nije postavljeno u svrhu provokacije, manipulacije, ispitivanja okoline, onda već ima smisla. Zapravo, što ti misliš, što čini onaj koji ne pre/poznaje emociju, kao takvu.....?
Okolini pitanje, uvijek je (valjda) postavljeno u svrhu ispitivanja okoline.
Bitno je što okolina misli, ne što ja mislim. Ionako sam nadrobio, moguće, daleko previše.
Da citiram : "Predetaljna pitanja, za prejavno mjesto."
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 12:51   #390
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post

Za većinu je moguća resocijalizacija i integracija u društvo.
A kamo s ekstremima? U 2x2 ćeliju? Smrtna kazna? hmmm.....ne
Hm, a što drugo nego doživotni, takvi ne smiju na slobodu da ne ponove zlodjela, treba zaštititi potencijalne nevine žrtve od takvih. I ne vjerujem u resocijalizaciju i integraciju, ovi koji nisu nasilni, agresivni i nisu prijetnja za druge su na svoj način već integrirani u zajednicu, i mislim da je takva većina, a s druge strane ove koji su prijetnja za druge treba izdvojiti zbog zaštite drugih ljudi.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 09:14   #391
neki ljudi su višeslojni a neki više kao mozaik

u svakom slučaju odvajajući slojeve/dijelove slika gubi svoj smisao
što čini osoba koja ne pre/poznaje emociju..čudi se..

vratiću se na davno izrečenu skalu od 1 do 10

ako je netko funkcionalan i socijaliziran kako mu se može prišiti dijagnoza poremećaja ličnosti?

zato što ne osjeća ništa? time ugrožava opstanak vrste možda?ljudi osjećaju strah od takvih jer misle da ih baš ništa ne može spriječiti da učine djelo izvan naših dragih moralnih standarda?

ili zato što ima kratak fitilj? emotivno buran? nakljukajte ga tabletama..šta će on tu nama javno pokazivati emocije. Nalijepimo mu dijagnozu.

Utrpajmo sve u istu košaru tako je preglednije,ugodnije

Ima nas svakakvih najviše različitih, sve ostalo je dosadno.
antiopee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 10:18   #392
Quote:
antiopee kaže: Pogledaj post
neki ljudi su višeslojni a neki više kao mozaik

u svakom slučaju odvajajući slojeve/dijelove slika gubi svoj smisao
što čini osoba koja ne pre/poznaje emociju..čudi se..

vratiću se na davno izrečenu skalu od 1 do 10

ako je netko funkcionalan i socijaliziran kako mu se može prišiti dijagnoza poremećaja ličnosti?

zato što ne osjeća ništa? time ugrožava opstanak vrste možda?ljudi osjećaju strah od takvih jer misle da ih baš ništa ne može spriječiti da učine djelo izvan naših dragih moralnih standarda?

ili zato što ima kratak fitilj? emotivno buran? nakljukajte ga tabletama..šta će on tu nama javno pokazivati emocije. Nalijepimo mu dijagnozu.

Utrpajmo sve u istu košaru tako je preglednije,ugodnije

Ima nas svakakvih najviše različitih, sve ostalo je dosadno.
Nije problemu nedosstatku emocija nego u nedostatku moralnog kompasa. Socijalizacija više ne pomaže jer je društvo usvojilo psihopatske "vrijednosti". Gadno smo najebali, premda mnogima to još nije jasno. Nažalost, mislim da je proces ireverzibilan te da će virus (psihopatija) ubiti domaćina (civilizaciju). No, možda nam je baš to potrebno.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 15:00   #393
"..Let's pretend your community has been invaded by "zombies". You and everyone else in the village bands together to fight them. You can tell a "zombie" by their walk and glowing red eyes. However, what if some of the zombies infected a few members of your village? Now how will you know who (anyone inside bond.. with minimum tolerance?) to attack? Eventually the infected person will (infect numerous others.. "from within"..) show the red eyes and walk and give themselves away.

"Oddly enough", your cells can work the same way. A virus or harmful bacteria enters your body, carrying with it little markers on its surface called antigens that the body recognizes. The body's cells then attack the foreign invaders. However, sometimes a virus will invade an individual cell of your body's, and that cell is now a force for the enemy. The cell can do one last thing to help the body recognize it - show an endogenous antigen.

An endogenous antigen is a marker on your own cells that starts an immune response. At first glance the term is a bit intimidating. To make it less scary, it helps to (fuck with rhetoric) break down the parts of the words. "Endo" means inside, and in this case is referring to the inside of your own body or cells. "Genous" means originating from. This antigen originates from inside your own cells.

Why would your body want to attack something from your own cells? Keep in mind that your body is not made up only of "you". It is covered with and inhabited by trillions of (other "you") bacteria, viruses, and other tiny living things called microbes. Most of these are harmless.. actually, they are ("you" are) very helpful. However, sometimes the microbes in you are pathogens, meaning they can cause disease.

All viruses, including HIV, influenza, and measles virus, cause disease by infecting cells. A virus enters a cell, uses the cell's machinery to replicate itself, and then leaves to infect new cells. This infection cycle means that the host cell is now producing viral antigens.."
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 17:10   #394
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Nije problemu nedosstatku emocija nego u nedostatku moralnog kompasa. Socijalizacija više ne pomaže jer je društvo usvojilo psihopatske "vrijednosti". Gadno smo najebali, premda mnogima to još nije jasno. Nažalost, mislim da je proces ireverzibilan te da će virus (psihopatija) ubiti domaćina (civilizaciju). No, možda nam je baš to potrebno.
ma ja ne vjerujem u to, možda sam previše optimistična ali eto recimo desilo mi se u više navrata da pošto sam kronično rasijana ostavim ključ od auta u bravi od toga nekoliko puta u bravi od vrata...na parkiralištu...i još nikome nije palo na pamet da ga odveze, jest da nije pila ali

šalu na stranu ali mislim da su to samo ciklusi, ljudi se bore za život kako znaju i umiju, stvar je države kako će kažnjavati prijestupe, dok je kazna za nevezanje pojasa u autu bila sto kuna nikada se nisam vezala, otkad je 500 vežem se automatski čim sjednem.
Prije je mlataranje djece bilo sasvim normalna pojava, sjećam se da je nas u školi učitelj mogao tući drvenom palicom i to su roditelji isto tako smatrali normalnim, gledajući te neke detalje stvari su krenule nabolje a ne nagore.Isto tako onda smo mogli takvo društvo nazvati psihopatskim gdje je normalno da učiteljica izdvoji nekoliko zločesti dečki skine im gaće i tuče ih drvetom u učionici po goloj guzi.(ovo se zaista dogodilo kad sam bila drugi osnovne)
Ne da mi se nabrajati ali ima mnogo stvari koje su zakonima i instrumentima institucija uređeni bolje nego u prijašnja vremena.
Možda nekome izgleda sve gore zato što se više priča o negativnostima a to je već pitanje medija. Evo sada su svi stručnjaci za antisocijalne poremećaje samo zato što su pročitali sve o tome na internetu i ispunili anketu 'provjeri jesi li i ti psihopata'.
Iza toga ide sumnjičavo gledanje na susjede, prijatelje,partnere bivše sadašnje i buduće i ostale malo/građane.
A to se svodi na.....lov na vještice...eno je ima pogled...garant je vještica...čula sam ššš da ššš ima ššš mladež na šššš...vještica!!!! nosi onu crnu robu šššš i čudno pogledava ššš vještica...skupimo drva zapalimo lomaču....

Ostavimo dijagnoze stručnjacima,kakvi god da jesu završili su neku školu za to koju mi nismo jerbo inače čemo se uvući u sveopću paranoju gdje će svak na svakoga upirati prstom.
Narasti će nova generacija, da da ovi šta bulje u mobitele postati će ljudi, ako ne bude ratova definitivno će biti bolje.
Toliko od mene, pozdrav
antiopee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 15:58   #395
Valjda ima neki razlog zasto smo svi takvi razliciti s nekom svojom svrhom na ovom svijetu. Insidous, ja ti zelim sve dobro i da si u miru, isto sto i sebi zelim najvise. Pozdrav.
__________________
nabacim osmijeh i briga me
cioccolatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 23:17   #396
Tommy Lynn Sells - The Mind of a Psychopath

Uspoređuje osjećaj prilikom uzimanja droge s osjećajem kad je prvi put ubio nekoga. I da je postao ovisan o tom osjećaju i zato nastavio ubijati.
Što znači, da bi se, u budućnosti, mogao pronaći lijek kojim bi se postigao taj osjećaj, bez da oni ubijaju, ozljeđuju druge i sl. Uostalom, problem je s amigdalom, tu bi možda operacija/nadogradnja mogli pomoći, npr. nanotehnologija.

Kod pitanja zašto je ubijao djecu je odgovorio zato da djeca ne moraju proživljavati patnju kakvu je i on prolazio. (inače je bio zlostavljan u mladosti).
Kombinacija okolinskih i biološki urođenih faktora. Postavlja se pitanja da li bi, u drugačijim okolnostima odrastanja, njegova tamna strana ličnosti ostala netrigerirana. Ali on bi bio primjer sociopata prije. Hmm.
A i imao je brojne druge dijagnoze.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 21:30   #397
Moral je izmišljen. Kakva je to dijagnoza psihopata? Dok god osoba ne šteti drugoj,nek je bezosjećajna, ne smeta mi.
Prebrzo se daju etikete.
Bridgetjones97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 21:09   #398
Daaaj gdje je više psihopatkinja pokretačica teme (obzirom da nema emocija neće se uvrijediti na to ). Imam hrpu pitanja koja me zanimaju iz prve ruke a nju baš briga. Tipično
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 14:13   #399
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Daaaj gdje je više psihopatkinja pokretačica teme (obzirom da nema emocija neće se uvrijediti na to ). Imam hrpu pitanja koja me zanimaju iz prve ruke a nju baš briga. Tipično
Bwahaha, ja isto samo čekam da se vrati
Makar, ja nemam pitanja, samo me zanima šta je bilo dalje. S njom u životu :-)
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 21:09   #400
@Insidious U kojoj godini si doživila prvu seksualnu traumu?
__________________
That...Was mozart. That... That giggling, dirty-minded creature I'd just seen crawling on the floor.
stipko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:31.