Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 13:03   #21
ja sam svom gađala, gađala i onda pogodila jednom

ili neka vas se okupi više pa ga čvrsto držite i otvorite mu kapak..to je teže ali ako već bježi od kaapljica..ali ne pada mi nešto drugo na pamet
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 13:27   #22
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Jesi probala čekati da zaspe, baš duboko, i onda lagano i oprezno mu oko otvoriti i kapnuti?
Probala sam i čim osjeti da mu diram oko oka, odmah se trzne kao da ga iglom ubodem.
Black_panther is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 13:29   #23
Quote:
ladytoto kaže: Pogledaj post
ja sam svom gađala, gađala i onda pogodila jednom

ili neka vas se okupi više pa ga čvrsto držite i otvorite mu kapak..to je teže ali ako već bježi od kaapljica..ali ne pada mi nešto drugo na pamet
Ne znam, pokušat ćemo kad bude neki muškarac u kući da ga savladamo. Žene su očito slabašne za mješanca shih-tzua.
Black_panther is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 23:17   #24
Quote:
Black_panther kaže: Pogledaj post
Kako ste svom psu kapali kapi u oko?

Ima li netko savjet ili nekakve trikove da ga 'prevarim'?
....
Baš sam se izbedirala i nasekirala. Ne znam šta da radim više.
Quote:
ladytoto kaže: Pogledaj post
ili neka vas se okupi više pa ga čvrsto držite i otvorite mu kapak..to je teže ali ako već bježi od kaapljica..
Ne, ne i ne!

Ovakav pristup je prošla moja Luna u jednoj veterinarskoj ambulanti. Relativno mlada i neiskusna veterinarka, veterinarska tehničarka i moj pratitelj pokušavali su držati Lunu kako bi joj se izvadio klas iz uha. Na kraju je ipak sedirana. Kad je ovu epizodu čuo njezin današnji veterinar nije mogao doći k sebi i zbog stila 3 na 1 i zbog sediranja.

Da sam onda znala što sada znam, uzela bih im Lunu i otišla u drugu ambulantu, jer ovakva primjena sile u psu izaziva nevjerojatan napad panike kad se on bukvalno bori za život. 200 kg protiv 4 kg! I to neuspješno! :klap:

Ne mogu se sjetiti tko mi je dao dragocjen savjet za koji su za početak dovoljne dvije osobe. Treba uzeti frotirni mekani ručnik, smotati ga na širinu 12-ak centimetara i staviti ga psu oko vrata na način da se krajevi prekriže iza glave. Na taj način pas ne može okretati glavu, ali ga ručnik nigdje ne pritišće.

Lunu bih stavila na perilicu (to je njezino mjesto za češljanje, čišćenje okica i sve aktivnosti koje ne voli i nastoji ih izbjeći, ali zna da se neće desiti ništa ugrožavajuće. Onda bi jedna osoba držala krajeve ručnika iza njezinog vrata, a ja bih povukla kapak i kapnula kapi u oči. Prvih nekoliko puta bilo je pokušaja izvlačenja iz ove situacije, ali kako je nitko nije pritiskao, a ručnik je nije stezao, osim što joj je priječio okretanje glave, tako je ubrzo prihvatila ovu metodu.

Nakon nekog vremena počeli smo kapati oči bez ručnika oko vrata. Ni danas ne voli kapanje i nastoji to eskivirati. Ipak na perilici to začas obavimo i OBAVEZNO nagradimo nakon kapanja.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 13:49   #25
fermina, hvala vam puno na ovom savjetu. Poslušat ću vas i napraviti tako kako ste opisali pa se nadam i ja pozitivnom ishodu.
Black_panther is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 15:15   #26
moja samojedica ima kroničnu upalu oka. barem jednom u 2 mjeseca..pa je malo na antibiotskim kapima, pa na kortikosteroidima, sad je na nekom koktelu od 2 vrste kapi i tako..koma..već je od tog silnog nakapavanja navikla, ali uvijek stisne oko ko manijak..ne trza se i ne miče, ali joj doslovno jedna osoba mora rastegnuti kapke, a druga joj onda kapa..
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 22:46   #27
Vako se to radi.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”

Zadnje uređivanje petra00 : 28.06.2017. at 23:21. Reason: petra, petra, kol'ka fotografija? :eek:
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 22:49   #28
A kako kad imaš kratkodlakog jazavčara?
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 22:50   #29
Prijeki lijek za oši i uši psa i ljudi i mačaka. Može se razgoditi i pola pola sa fiziološkom, a i nemora. A to je za hrabre kao moj pas, jer pecka nerazgođeno.
Ja sam si nedavno liječila gnojnu upalu oka od alergije. A moj pas t dobije nakon kupanja da regenerira oko i uho nakon šamponiranja. Inače mi je spasilo uši kad je pas imao ušnu šugu i stafilokoknu infekciju, a antibiotici nisu dobro djelovali na bakterije.

Ne mogu smanjiti slike.

http://imagizer.imageshack.com/img923/3695/UdSSOQ.jpg
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”

Zadnje uređivanje fermina-daza : 28.06.2017. at 22:53. Reason: onda stavljaj linkove
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 22:53   #30
Gdje mi je slika?

Evo uputa za te kapi. Vrijede svake lipe. I traju dugo, meni je za sve ukućane trajalo 4 godine koliko mi je pas star.

http://www.aloe-vera.rs/proizvod/79/...ctivator-kapi/
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 23:01   #31
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Gdje mi je slika?
Pitaj imageshack. Vidiš da ti nešto poručuju. Ako nisi platila korištenje njihovog poslužitelja, možeš očekivati brisanje fotografija.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:25   #32
Moja westica ima upalu očiju. Kapamo sa kapima Tobrex i vetica je rekla da kada upala prođe morati ćemo kapati doživotno umjetne suze, jer ne proizvodi dovoljno suza. Zanima me koje umjetne suze da kupim?
Da li netko ima iskustva sa time?
Inače nemam problema sa kapanjem, uredno dođe kad je pozovem i mirna je kao da zna da joj to pomaže.
zeja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:42.