Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2017., 16:08   #1201
Imas tamo sezonske i vansezonske cijene. Treba dobro pogledat, cak i fusnote, jer zajebi su na svakom kantunu. Ako nemas iskustva, vratis se kuci opeljesen.
Za takve trebaju vrece.
Vincent7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 16:40   #1202
Quote:
Elamyth kaže: Pogledaj post
Znači nemaš pojma,jel?

AquaMarine Diving - Bali, cijena 200$ 3 zarona. Nije baš jeftino, ali nije ni vreća novaca.


A kakve veze ima diving sa snorklingom?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 16:54   #1203
Ja sam ronio na Baliju i bilo je cca 60 eura 2 zarona

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 11:32   #1204
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
A kakve veze ima diving sa snorklingom?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Apsolutno nikakve.
__________________
In a world where 1 % of the population owns 40% of the planet's wealth... In a world where 34,000 children die every single day from poverty and preventable diseases, and where 50% of the world's population lives on less than 2 dollars a day... One thing is clear. Something is very wrong.
Elamyth is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 20:20   #1205
Bok. Idem krajem srpnja na Bali, preko Singapura pa me zanimaju cjepiva.
Pitao sam par doktora i svaki je do sada rekao svoju priču, al uglavnom svi govore da niti jedno cjepivo trenutno nije obavezno za Bali i Singapur, a to se može vidjeti i na onim stranicama za epidemiologiju ako se ne varam. Uglavnom svi govore da bi bilo dobro dobiti cjepivo protiv tetanusa i trbušnog tifusa. Znači nije obavezno ali kao da se preporuča radi hrane itd (za ovo se planiram cjepiti).

E sad neki još spominju i hepatitis A (jedan čak kaže da je sad i kasno za to jer da se prvo cjepivo mora dosta prije puta dobit, dok drugi govori da nema problema), pa ne znam kako ste vi koji ste putovali po Baliju napravili što se tiče cjepiva da se baš ne "pucam" za sve ako baš nije nužno.
Ne mislim jest na nekim divljim mjestima, već planiramo ono ipak malo pogledati po TA za restorane ili šta već.. Hvala
mane85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 20:54   #1206
Za Singapur ti sigurno ne treba nista, a sumnjam
I za Bali


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 22:31   #1207
mane 85, budi miran i putuj bez problema. Kad nisi u djungli, ne treba ti nista, a posto tamo nemas nikakvih ozbiljnih djungli, nemas se cega ni strasiti. Uzivaj bez cjepljenja i to ti tamo zaista ne treba.
Vincent7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 21:03   #1208
Pozdrav svima!

Koliko znam viza za Indoneziju/Bali nije potrebna ako je boravak do 30 dana? Planiram ići sredinom 11 mj. na 3 tj. obići Bali i okolne otoke, pa ako bi mi netko mogao preporučiti što vidjeti, koliko se noćenja gdje zadržati jer želim vidjet sve ...od Kute, Ubuda, Seminyaka, pa do Gili-ija, sad ne znam kakva je Nusa Penida/Lembongan?

Usput nemam vozačke tako da su skuteri out, ali vodiči i prijevoz s autima in, hahah

P.S. Ako ima možda koji suputnik mojih godina (20-30) da bi također išao, slobodno neka se javi.
ride away is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:17   #1209
Jedna preporuka svima koji putuju po Indoneziji općenito, pa tako i po Baliju, zaboravite Uber.
Oni imaju svoju lokalnu aplikaciju GoJek koja ih puno bolje plaća i manje više svi vozači Ubera prešli su na Go Jek.

Instalirajte sim karticu i aplikaciju koju možete skinuti ovdje: https://play.google.com/store/apps/d...=com.gojek.app

Mi smo ju koristili dosta za vožnju po Baliju, recimo od Sanura do Kute i po Sanuru, puno u Yogjakarti i Jakarti i uštedila nam je brdo novaca jer su u prosjeku na pola cijene od redovnog taksija, a vozača ima stvarno puno i brzo dolaze.
babypanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 19:10   #1210
Quote:
ride away kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Koliko znam viza za Indoneziju/Bali nije potrebna ako je boravak do 30 dana? Planiram ići sredinom 11 mj. na 3 tj. obići Bali i okolne otoke, pa ako bi mi netko mogao preporučiti što vidjeti, koliko se noćenja gdje zadržati jer želim vidjet sve ...od Kute, Ubuda, Seminyaka, pa do Gili-ija, sad ne znam kakva je Nusa Penida/Lembongan?

Usput nemam vozačke tako da su skuteri out, ali vodiči i prijevoz s autima in, hahah

P.S. Ako ima možda koji suputnik mojih godina (20-30) da bi također išao, slobodno neka se javi.


To ti je vec pocetak kišne sezone, pa ponesi kabanicu, ašto se tice vozacke nikog živog ne zanima imaš li je


Informacije za put u Tajland
http://thaimer.net

Facebook page
www.facebook.com/thaimerr
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 23:58   #1211
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
To ti je vec pocetak kišne sezone, pa ponesi kabanicu, ašto se tice vozacke nikog živog ne zanima imaš li je


Informacije za put u Tajland
http://thaimer.net

Facebook page
www.facebook.com/thaimerr
Pričaš gluposti, osobno sam vidio kada je policija na ulasku u Kutu zaustavljala samo bijelce i provjeravala dozvole.

E sad za koliko ćeš se uspjeti dogovoriti i koliko vremena će ti oduzeti to je na tebi da prosudiš.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 00:02   #1212
Quote:
ride away kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Koliko znam viza za Indoneziju/Bali nije potrebna ako je boravak do 30 dana? Planiram ići sredinom 11 mj. na 3 tj. obići Bali i okolne otoke, pa ako bi mi netko mogao preporučiti što vidjeti, koliko se noćenja gdje zadržati jer želim vidjet sve ...od Kute, Ubuda, Seminyaka, pa do Gili-ija, sad ne znam kakva je Nusa Penida/Lembongan?

Usput nemam vozačke tako da su skuteri out, ali vodiči i prijevoz s autima in, hahah

P.S. Ako ima možda koji suputnik mojih godina (20-30) da bi također išao, slobodno neka se javi.
Ja sam bio unajmio jednog vozača s kojim sam imao dogovorenu cijenu za pola i cijeli dan. Bio je odličan, s elementima vodiča, vrlo pouzdan, bio sam ga preporučio i nekoliko ljudi s ovog foruma ga je kasnije koristilo.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 01:01   #1213
Quote:
marioxp kaže: Pogledaj post
Pričaš gluposti, osobno sam vidio kada je policija na ulasku u Kutu zaustavljala samo bijelce i provjeravala dozvole.

E sad za koliko ćeš se uspjeti dogovoriti i koliko vremena će ti oduzeti to je na tebi da prosudiš.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk


Mislio sam na rent poslovnice, a ne policiju. Logicno je da te oni mogu pitati i kazniti


Informacije za put u Tajland
http://thaimer.net

Facebook page
www.facebook.com/thaimerr
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 14:15   #1214
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
Mislio sam na rent poslovnice, a ne policiju. Logicno je da te oni mogu pitati i kazniti


Informacije za put u Tajland
http://thaimer.net

Facebook page
www.facebook.com/thaimerr
Ma i ovo drugo si skoro u pravu. Ja sam vozio prosle godine skoro dva mjeseca svugdje po Baliju pa me niko nije ni pogledao. Ako ne pravis gluposti po cesti i ne zajebavas se ne vidim razloga za probleme.
Vincent7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 14:18   #1215
Quote:
marioxp kaže: Pogledaj post
Pričaš gluposti, osobno sam vidio kada je policija na ulasku u Kutu zaustavljala samo bijelce i provjeravala dozvole.
Kuta je meta za "odstrel" bjelaca. Sve zamke za lov se postavljaju tamo.
Vincent7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 11:17   #1216
Quote:
ride away kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Koliko znam viza za Indoneziju/Bali nije potrebna ako je boravak do 30 dana? Planiram ići sredinom 11 mj. na 3 tj. obići Bali i okolne otoke, pa ako bi mi netko mogao preporučiti što vidjeti, koliko se noćenja gdje zadržati jer želim vidjet sve ...od Kute, Ubuda, Seminyaka, pa do Gili-ija, sad ne znam kakva je Nusa Penida/Lembongan?

Usput nemam vozačke tako da su skuteri out, ali vodiči i prijevoz s autima in, hahah

P.S. Ako ima možda koji suputnik mojih godina (20-30) da bi također išao, slobodno neka se javi.
Viza nije potrebna. Koliko će ti 11. mj. biti ok, ne znam baš. Kako je netko napisao, tada je kišna sezona tamo.
Bali je s obzirom na veličinu vrlo vrlo raznovrstan otok. Ima se svašta toga za vidjeti. Od ovoga što si naveo nisam bio jedino na Giliju i Nusi Lembongan. Bio sam smješten u Kuti.
E sad zavisi kaj 'oćeš, što te zanima? Plaže, hramovi, priroda,penjanje po planini,....
Ubud je fenomenalan za istraživanje. Rižina polja, Monkey Forest (koji se često ne navodi, ali meni je bio fenomenalan. osobno možda i najbolje što sam vidio tamo), palača na vodi, hramovi,...
Kupanje je malo zajebano, jer ima valova. Može se kupat tada, ali budi spreman da će te poklopit ili odnijet. Oko 15h more se povlači i onda imaš nekih 1/2 sata do sat kad je mirno...i plitko
Za odlazak iz Kute na Nusa Penidu smo se organizirali s lokalcem koji se pobrinuo za sav prijevoz, cugu i grickalice. Tamo sam se kupao na Crystal Bayu. Forica je plaža s onim grebenom blizu plaže. Snorklao sam i fenomenalno je podmorje s obzirom da već nakon 15-estak m od obale podmorje postaje bogato raznim zanimljivim prirodnim pizdarijama i šarenim ribicama. Na Angel's Billabongu se rijetko kada može kupati, ali zanimljivo izgleda.
Za Gili ti je nabolje uzet par/nekoliko dana.
Za prijevoz po Baliju platiš vozača, koji će te za 500.000 rupija vozit 8 ili 10 h. Zavisi kako se iscjenkaš. Ako prođe dogovoreno vrijeme obično je svaki slijedeći sat nakon toga 5-7 dolara.
__________________
In a world where 1 % of the population owns 40% of the planet's wealth... In a world where 34,000 children die every single day from poverty and preventable diseases, and where 50% of the world's population lives on less than 2 dollars a day... One thing is clear. Something is very wrong.
Elamyth is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 12:51   #1217
Pozdrav svima.

Hvala svima na iskustvima, zanimljivo bilo citat.
Eto mi neki dan odlucili da idemo na bali, sutra putujemo pa napravili okviran plan, prijedlozi dodatni su dobrodosli.

Dsn kad sletimo odsjedamo dan il dva u kuti/seminyaku ili negdje taj dio obzirom da je blizu aerodroma. Nakon tog idemo skroz na sjeverozapad u mjesto pemutaran (nasli vodica). Tamo dan dva ronjenje nacionalni parkovi. Nakon tog 2-3 dana u ubud (monkey forest, polja i sve kaj je blizu). Nakon tog na istok u pangdabai (od tud mozda na gili otoke ako se odlucimo na dan il dva). Povratak u denpasar i doma.
Smjestaje nismo tezervirali, mislimo na licu mjesta dogovarat sa mjestanima.
Ako imate kakve prijedloge u tim mjestima za smjestaj slobodno napisite, takodjer i sta jos vidjet na tim mjestima.

Lijepi pozdrav svima, nadam se da ce nas vrijeme posluzit..

E da, nitko ne pise o prepaid karticama za internet, ima li tog, kolko kosta i kaj uzet, bitan je pristup internetu..
Ivan CC is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 09:18   #1218
Quote:
Ivan CC kaže: Pogledaj post
E da, nitko ne pise o prepaid karticama za internet, ima li tog, kolko kosta i kaj uzet, bitan je pristup internetu..
ja koristim Telkomsel, oko 20 gb za 100 kn, imas na svakom koraku za kupit preapaid karticu
Marcus66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 09:42   #1219
Pozdrav sima,

Kao prvo, hvala na pregršt korisnih informacija, stvarno se može dobro pripremiti na temelju foruma.

Molio bih informaciju ljudi koji su na Baliju duže vrijeme ili trenutno, kakva je situacija iz prve ruke vezano uz pojačanu aktivnosti vulkana.
Trebali smo stići 11/10 na Bali ali sad smo skroz u nedoumici ići ili ne.

Da li je Ubud u trenutnom radijusu evakuacije te kakva je situacija u turističkim dijelovima (Nusa Dua, Uluwatu, Jimbaran)?

Hvala svima
Jurrasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 13:00   #1220
situacija je poptuno normalna u Ubudu, ne osjete se podrhtavanja, nema panike, hrpa bezbriznih turista... Ubud je oko 30 km od vulkana, a radijus evakuacije je 10 km, najgore sto se moze dogodit da avioni ne mogu poletit zbog erupcije, pa zapnes na baliju i produzi ti se godsinji
Marcus66 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:11.