Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2017., 22:00   #4181
Nisam nekad letila Monarchom, mogu li uz cabin bagagge ponijeti ručnu torbu/mali ruksak? Ovdje (http://www.monarch.co.uk/faq/flights...and-baggage-zb) ispada da mogu, ali mora biti kombinirano (dimenzije i kilaža) manje od 56x40x25 cm i 10 kg Ako ima tko first hand experience, bilo bi odlično
mima7891 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 10:55   #4182
Prvi puta cu presjedati na novom zg terminalu... Vezani let Croatia Airlines-om Brisel - Zg - Pula. Pretpostavljam da se ne mora izlaziti i ponovno ulaziti kao nekada Imam i chekiranu prtljagu, koju ne uzimam u Zg dok presjedam?
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:15   #4183
Danas mi se status vize za Qatar promjenio iz "pending" u "verified", ali nista nisam dobio na email, nikakvu potvrdu nit ista drugo, pa me zanima dal za ulaz u qatar treba neka potvrda ili oni vide po putovnici? Aplicirao sam putem qatar airways stranice.
__________________
enjoy | XBL - skols1555
sk0ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 18:13   #4184
Mislim da si fulao temu.... o vizama je ovdje
https://www.forum.hr/showthread.php?t=231646&page=310

Na par zadnjih stranica ima o vizi za Qatar.....
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 19:24   #4185
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Prvi puta cu presjedati na novom zg terminalu... Vezani let Croatia Airlines-om Brisel - Zg - Pula. Pretpostavljam da se ne mora izlaziti i ponovno ulaziti kao nekada Imam i chekiranu prtljagu, koju ne uzimam u Zg dok presjedam?
Ne moras izlaziti, bio sam prije par dana sletio na ZG airport i imaju skretanje za domsce konekcije
kaji is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 18:53   #4186
vueling (iz splita)

ne znan oce kome pomoc i jel ko zna za ovo

na karti mi je bila jedna borša (23kg) a ima san dvi. dan prije leta pokuša online uplatit drugu (50€ inace) . javljalo gresku. na check inu pokusavan doplatit drugu borsu al kazu da vueling nema zaposlenika na resniku i da je neman kome platit. tako da je druga borsa isla free.
papundek1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 09:17   #4187
Kada niskotarifni prijevoznici Ryanair,easyjet,vulenig stavljaju letove za sljedecu godinu,odnosno za 2018 kad ce se moc kupovat?


Sent from my iPhone using Tapatalk
chevchelios is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 11:26   #4188
Quote:
chevchelios kaže: Pogledaj post
Kada niskotarifni prijevoznici Ryanair,easyjet,vulenig stavljaju letove za sljedecu godinu,odnosno za 2018 kad ce se moc kupovat?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nema pravila. Neki stave već skoro godinu dana unaprijed, neki nekoliko mjeseci prije početka letova.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 18:31   #4189
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Prvi puta cu presjedati na novom zg terminalu... Vezani let Croatia Airlines-om Brisel - Zg - Pula. Pretpostavljam da se ne mora izlaziti i ponovno ulaziti kao nekada Imam i chekiranu prtljagu, koju ne uzimam u Zg dok presjedam?
Quote:
kaji kaže: Pogledaj post
Ne moras izlaziti, bio sam prije par dana sletio na ZG airport i imaju skretanje za domsce konekcije
Cisto za info, iako je transfer unutar zgrade - jos jednom se ide na security, tako da je u smece isla voda koju sam kupio na terminalu Briselu...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 01:33   #4190
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Cisto za info, iako je transfer unutar zgrade - jos jednom se ide na security, tako da je u smece isla voda koju sam kupio na terminalu Briselu...


To mi je najmrze kad moras jos jednom security prelazit, ono dodjes iz aviona i odmah na security ... na normalnim aerodromima ides samo na kontrolu putovnica i dalje se na air strani. Iako, cesto tako u Frankfurtu zavrsim ... Schengen/nonSchengen i pogotovo ako se koristi vlakic (npr. za Z gejtove ...)

To je bio onaj interni security samo za transfere?


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 09:55   #4191
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
To mi je najmrze kad moras jos jednom security prelazit, ono dodjes iz aviona i odmah na security ... na normalnim aerodromima ides samo na kontrolu putovnica i dalje se na air strani. Iako, cesto tako u Frankfurtu zavrsim ... Schengen/nonSchengen i pogotovo ako se koristi vlakic (npr. za Z gejtove ...)

To je bio onaj interni security samo za transfere?


Sent from my iPad using Tapatalk
Da, samo za transfere...

Dva aparata prije pregleda putovnica (gdje su isto samo dva prolaza s policijom).
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 19:12   #4192
Ima li netko informaciju koliko Lufthansa naplacuje dodatni kofer za putovanje iz SAD-a? Tražio sam na njihovim stranicama ali nisam uspio pronaci točnu informaciju
Dakle zanima me samo jedan smjer i to onaj u povratku iz SAD-a
skroby17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 19:20   #4193
Quote:
skroby17 kaže: Pogledaj post
Ima li netko informaciju koliko Lufthansa naplacuje dodatni kofer za putovanje iz SAD-a? Tražio sam na njihovim stranicama ali nisam uspio pronaci točnu informaciju
Dakle zanima me samo jedan smjer i to onaj u povratku iz SAD-a
150-450 dolara, ovisno o mjerama i dodatnoj težini.
Mogu ti torbu i kompletno odbiti ako je pre-preteška.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 20:48   #4194
Pozdrav!

Putujem samo sa rucnom prtljagom za par dana, pa gledam ova pravila o tekucinama. To je malo i diskutabilno za make-up. Recimo, Labello i ruzevi za usne su valjda isto tekucine, iako mi se cini da ih nisam posebno pokazivala prosli put kad sam putovala.
Olovke za oci spadaju u krute tvari? Valjda?

I zar stvarno vlazne maramice spadaju u tekucine? Nasla sam to u nekom clanku.
__________________
"There was one guy in our neighborhood, Tank. Big, badass, and covered in tattoos. Every time he saw me, he would sit me down and buy me a soda. Tell me I had a power to change things."
Electra8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 22:55   #4195
Ja u svojoj osobnoj torbi (na ramenu) UVIJEK nosim Labelo (neki put i 2 kom), olovku za oči, par paketića suhih i važnih maramica, tekućinu za poslije uboda komaraca (bočica je veličine Labela), malu rašpicu, bar 2 upaljača (uz onog koji mi je u kutiji cigareta)..... i u zadnjih par mjeseci sam imala nekoliko putovanja preko raznih aerodroma, i šta su mi uzeli na rentgenu? Rolu onog metalnog metra (od 2m dužine), kao građevinskog, za mjeriti dužinu/visinu nečega !! Prvo u Istanbulu ("that's dangerous item!"), pa ja opet imala drugi i onda opet mi sad pred malo u Dohi to uzeli, pa sam ih pitala da zašto, a ženska "you can harm somebody with it".... stvarno, ali stvarno sam zinula k'o pegla... znači, na 3 upaljača i rašpicu ne reagirate, ali eto sa zidarskim metrom sam opasna (to, naravno, nisam rekla, ali sam si mislila)...

Uglavnom, na ove stvari gore nabrojane nitko mi nije nigdje reagirao, no znam recimo da ne puštaju kalodonte, razne kreme, losione, šampone, gelove, dezodoranse, parfeme ako su u pakiranju većem od 100 ml. I te stvari bi trebalo imati u prozirnoj zip-log vrećici, a ima i prozirnih kozmetičkih torbica koje isto mogu poslužiti. Isto, mislim da tekući ruž-sjajilo je isto neka vrsta tekućine i spada pod ovu diskutabilnu kozmetiku, mada sam ja i to par puta imala u torbi pa me nitko nije ništa pitao...
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 08:40   #4196
Quote:
AndrejaB. kaže: Pogledaj post
i u zadnjih par mjeseci sam imala nekoliko putovanja preko raznih aerodroma, i šta su mi uzeli na rentgenu? Rolu onog metalnog metra (od 2m dužine), kao građevinskog, za mjeriti dužinu/visinu nečega !! ...
Pa što ne uzmeš drveni:



Ili ima i laserskih koji nisu preveliki i stanu u žensku torbicu.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 08:48   #4197
Pa, morat ću razmisliti o tim drugim opcijama, jer ovo je već stvarno bezobrazluk kako me nasade svaki put....
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 10:40   #4198
Nego, što će ti metar na putovanju? Kaj ideš bauštelu odraditi?
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 10:49   #4199
Quote:
Electra8472 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Putujem samo sa rucnom prtljagom za par dana, pa gledam ova pravila o tekucinama. To je malo i diskutabilno za make-up. Recimo, Labello i ruzevi za usne su valjda isto tekucine, iako mi se cini da ih nisam posebno pokazivala prosli put kad sam putovala.
Olovke za oci spadaju u krute tvari? Valjda?

I zar stvarno vlazne maramice spadaju u tekucine? Nasla sam to u nekom clanku.
Kad sam jednom imala cekiranu prtljagu, sa sobom, u djepu jakne, imala sam samo mobitel, ruz i kljuceve. Pitala na Security u Londonu trebam li izdvojiti ruz i dobila potvrdan odgovor. Od tad ga uvijek stavljam u prozirnu vrecicu.
Na vlazne maramice me nikad nisu upozorili pri skeniranju torbe koju sam unosila u avion. Teoretski govoreci, mogle bi bit natopljene sredstvom za omamljivanje.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 11:35   #4200
Quote:
Frish kaže: Pogledaj post
Nego, što će ti metar na putovanju? Kaj ideš bauštelu odraditi?
Što je muškarac bez brkova i žena bez građevinskog metra u avionu?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.