Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2017., 07:35   #521
Treba provjeriti, bilo je na tv-u da ce to ukinut i da ce zauzvrat biti subvencionirani krediti.
Ali ne vjerujem da je to jos na snazi.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 14:44   #522
Od 01.01.2017. jedinstvena stopa poreza od 4% za sve, nema više oslobođenja.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 16:30   #523
A bilo je i danas nekih članaka po netu o subvencioniranju za mlade pa neka Davor i to pogleda.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 08:59   #524
Quote:
BigSaint kaže: Pogledaj post
A bilo je i danas nekih članaka po netu o subvencioniranju za mlade pa neka Davor i to pogleda.
Za MLADE do 45

Hvala na podsjetniku, znam to. Pa kada budemo uzimali kredit, držimo fige da to još bude aktualno (navodno 1.7. kreće natječaj) te da uspijemo dobiti.

Nije zanemariva para, pošto planiramo djecu, bilo bi 8 godina pola rate plaćeno.

Ali u svojim kalkulacijama ne oslanjam se na to, da se ne bih razočarao
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 20:07   #525
Je li moguće da je lik izgradio dvije kuće (manje) povezane tj.u tkz.'bloku' na 320 m2 ?
To mi ne ide u glavu na tako maloj površini.
Jack-Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 21:13   #526
Kazne za neodržavano građevinsko zemljište

U nasljeđe sam dobila ruševnu kuću i vrt iza kuće. Vrt je već godinama neodržavan i zarastao. Kuća je bila ruševna i napravljen je projekt za novu kuću, ali zbog financija na tome je stalo. Prošle godine smo odselili u Njemačku i dogovorili s čovjekom da se ruševna kuća sruši i očisti. Čovjek je napravio posao samo napola, znači uzeo je ciglu, ostavio šutu i pola toga nije kako bi trebalo biti. Dogovor je bio usmeni.
Danas dobijem iz općine dopis da se izjasnim o toj nekretnini. Bili su izbori, ljudi se žalili o nevođenju brige u općini i zaraslim gruntima.
Kaj se sad ja moram izjasniti? Da je zaraslo, zaraslo je i to ću srediti dok dođemo iz Njemačke na godišnji. A sad nek mi netko kaže mogu li dobiti kakvu kaznu zato jer je kuća u praktički "ležećem" stanju? Pa koga se tiče ako je napola srušena? Ima li nekakav zakon po kojem bi to morali odmah očistiti i koje su kazne? Hvala.
TinaAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 22:18   #527
Osobno, da sam ja komunalni redar, i da postoji takav propis, ja bi fino unajmio nekoga da to počisti i poslao ti račun

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 00:11   #528
Postoji propis i mora biti pokoseno (nekretnina se ne spominje) i sad trebas pokosit. Kaj ako planiras doc na godisnji za 5g pa da se tolko ceka za uredjenje? Platis nekome da raskrci i bok.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
neo1234 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 15:23   #529
Gradnja kuće u zelenoj zoni

Pozdrav

Imam zemljište(livadu) uz cestu na samom rubu zelene zone uz Medvednicu. Zemljište ima pristup cesti te je u cijelosti u zelenoj zoni(Zaštitne zelene površine). Zemljište ima površinu preko 5000 kvadrata pa prema mojim informacijama je moguće na njemu graditi obiteljsku kuću. Moje pitanje je koja je procedura po pitanju nabave dozvola za to zemljište prije početka gradnje? Trebam li tražiti posebnu dozvolu za gradnju, treba li zahtjev za prenamjenu zemljišta i kada se on podnosi, prije ili tijekom gradnje?
IgorGW is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 22:00   #530
Tražim građevinsko zemljište u Istri

Pozdrav
tražim građ. teren, cca. 700-1000 m2 u Istri, može kombinacija s poljoprivrednim, udaljeno od mora do 20 km. Poželjno da je na kraju građ. zone, bez puno susjeda.
Hvala.
FreeCRM is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:24   #531
Parcelacija dvaju zemljišta različitih zona

Pozdrav, zanima me jedna stvar. Pravim projekt za kuću i fali mi prostor za 2 parking mjesta pa bih uzeo od svoje susjedne parcele 30ak kvadrata i pripojio ovoj na kojoj će biti kuća. Ali shvatio sam da te dvije parcele nisu u istoj zoni. Što se tiče uvjeta gradnje, ova na kojoj je kuća je u "SS1" zoni, a ova od koje bih uzeo 30 kvadrata i pripojio je, se nalazi u zoni "SS2". Zanima me je li onda moguće parcelirati ako nisu ista zona? Hvala
Lalunn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 19:09   #532
Jel ima ko od vas iskustva sa upisom u zk knjigu kod javnog bilježnika. Vidim da se može pa me zanimaju vaša iskustva.
Cezos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 19:10   #533
Sad ide na našem području javna izmjera. Da li netko zna koliko otprilike prođe vremena od izmjere do upisa u katastar?
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 16:14   #534
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Sad ide na našem području javna izmjera. Da li netko zna koliko otprilike prođe vremena od izmjere do upisa u katastar?
Mislis nova izmjera?Iznova se radi nova zemljisna knjiga i novi katastar cestica sa medjusobno uskaldjenim brojevima?

U jednoj kat.opcini sam cekao 11 godina, a u drugoj 4 godine. Govorim o pravomocnom rjesenju, tj. da imas pravomocan vlasnicki list i pravomocan posjedovni list.
george12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 19:25   #535
Quote:
george12 kaže: Pogledaj post
Mislis nova izmjera?Iznova se radi nova zemljisna knjiga i novi katastar cestica sa medjusobno uskaldjenim brojevima?

U jednoj kat.opcini sam cekao 11 godina, a u drugoj 4 godine. Govorim o pravomocnom rjesenju, tj. da imas pravomocan vlasnicki list i pravomocan posjedovni list.

Uf previse mi je to cekati.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2018., 11:19   #536
Kako bi se mogao ubrzati taj proces? Npr preko.odvjetnika? Koliko bi tada kostalo to sve otprilike?
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 21:55   #537
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Kako bi se mogao ubrzati taj proces? Npr preko.odvjetnika? Koliko bi tada kostalo to sve otprilike?
Preko ministra.

Namjerno sam ti podcrtao rijec pravomocno. Ti nepravomocno rijesenje (nemoj da te zavara nepecatirani vlasnicki list u kojem pise da si vlasnik 1/1) o vlasnistvu dobijes odmah nakon rasprave. Koja moze biti recimo za mjesec dana. Medjutim za pravomocno rijesenje, tj za pravomocni vlasnicki list ti trebas cekati da se rijese sve cestice unutar te katastarske opcine u kojoj je nova izmjera, onda trebas cekati zalbeni rok, rjesavanje zalbi i onda ministar/ministrica moraju potpisat novu zemljisnu knjigu i tek onda mozes na zemljisniku izvaditi pravomocan vlasnicki list sa rijesenim vlasnickim odnosima i eventualnim teretima.

Ti mozes riskirat pa pokusat ( nisi napisao jel kupujes zemljiste ili nasljedjujes) rijesit svoj problem sa tim nepravomocnim rjesenjem ali to onda nosi rizike, npr. ti kupis zemljiste/sagradis kucu a zemljisna knjiga jos nije pravomocna i neko ti se pojavi sa valjanim dokazom da je zemljiste njegovo a ne od onog od kojeg si ti kupio/nasljedio. Ulozi zalbu na tvoje nepravomocno rjesenje i izgubis sve.

Kontaktiraj odvjetnika i nadlezni ured za izdavanje građ.dozvola (da vidiš da li priznaju novoformirane čestice).
george12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 18:01   #538
Quote:
george12 kaže: Pogledaj post
Preko ministra.

Namjerno sam ti podcrtao rijec pravomocno. Ti nepravomocno rijesenje (nemoj da te zavara nepecatirani vlasnicki list u kojem pise da si vlasnik 1/1) o vlasnistvu dobijes odmah nakon rasprave. Koja moze biti recimo za mjesec dana. Medjutim za pravomocno rijesenje, tj za pravomocni vlasnicki list ti trebas cekati da se rijese sve cestice unutar te katastarske opcine u kojoj je nova izmjera, onda trebas cekati zalbeni rok, rjesavanje zalbi i onda ministar/ministrica moraju potpisat novu zemljisnu knjigu i tek onda mozes na zemljisniku izvaditi pravomocan vlasnicki list sa rijesenim vlasnickim odnosima i eventualnim teretima.

Ti mozes riskirat pa pokusat ( nisi napisao jel kupujes zemljiste ili nasljedjujes) rijesit svoj problem sa tim nepravomocnim rjesenjem ali to onda nosi rizike, npr. ti kupis zemljiste/sagradis kucu a zemljisna knjiga jos nije pravomocna i neko ti se pojavi sa valjanim dokazom da je zemljiste njegovo a ne od onog od kojeg si ti kupio/nasljedio. Ulozi zalbu na tvoje nepravomocno rjesenje i izgubis sve.

Kontaktiraj odvjetnika i nadlezni ured za izdavanje građ.dozvola (da vidiš da li priznaju novoformirane čestice).

Zemljište je moja djedovina i na njemu nema spora. A u cijeloj katastarskoj općini će itekako biti sporova. Meni je bitno riješiti vlasništvo 1/1 kako bi mogao dobiti gađevinsku dozvolu za kuću. Da li sa nepravomoćnim vlasničkim listom se može dobiti građ. dozvola?
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 20:22   #539
NE
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 22:35   #540
Da, bar u mom slucaju, samo trazi to napismeno od voditelja odjela tako da se mozes na to pozvati ako te referent bude zaj...
Meni je najveci problem bila lokacijska informacija, jer je cestica na rubu gradjevne zone, pa nisu znali da li upada i po novoj izmjeri u gradjevnu zonu. Na kraju su mi izdali lokacijsku informaciju sa starim brojem cestice, a broj od nove izmjere stavili kao napomenu (na moje inzistiranje).
Opcenito problem je kod nase administracije sta svaki sluzbenik tumaci zakon na svoj nacin, tako da imas razlicitih "rjesenja" za isti problem.

Kao sta sam ti vec napisa, potrazi odgovor u nadleznom uredu, to ti je jedino relevantno.
george12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:22.