Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2017., 21:48   #1081
Bob4

Pošto ste majstor i imate vremena evo slika jednostavnog kolektora danas radio od 10 do 15 sati, skupio 80 litara vode na 50°C nije puno ali za prvi dan dosta. Prošle godine bio na krovu pravac jugozapad kut 20 stupnjeva
Sada je na postolju kut oko 55 stupnjeva, može se rotirati u svim pravcima istok-zapad.
Dolazna cijev 7 metara do pumpe, termometar u mediju mjeri 55°C iza pumpe koja povlači vodu iz kolektora u bojler. Za naredne dane se nadam da će biti i viška koji se sprema u spremnik.

slika
pzec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 09:48   #1082
Odlično. Da li je ta kutija sa zadnje strane i okolo izolirana sa određenom debljinom vune ili stiropora:i kolike su vanjske dimenzije; i koji fi cijevi ?
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 10:13   #1083
Quote:
bob4 kaže: Pogledaj post
Odlično. Da li je ta kutija sa zadnje strane i okolo izolirana sa određenom debljinom vune ili stiropora:i kolike su vanjske dimenzije; i koji fi cijevi ?
Ispod 5 cm kamena vuna, cijevi 18mm ukupno 14 komada, kutije 2x36w stropne neonske lampe, ogledala od istih lampi polirani alu lim. Prednja strana spužvica za prozore saćasta lexan ploča 6 mm i 6 kopči malih od haube traktora.
pzec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 21:17   #1084
Quote:
kreso22_zg kaže: Pogledaj post
Pozdrav bob... Shema nacrtana u zracnoj luci dok sam cekao avion u MS Visio...

Pumpa je zagrijavala desni spremnik koji je u dnu imao 39. Ne prikazuje mozda najsretnije upravljanje troputnim ventilom... Upravlja njime 2min. Samo tad je prikaz ok. Nakon toga predje u stanje off pa se na shemi ne kuzi gdje ide tok vode.

Ovaj mj je ludilo u ZG. Pokrio sam vec cca 20.tog u mj sve potrebe tople vode za 6 clanu obitelj...
Do kraja 3.mj ocekujem prvi MWh u ovog godini...
Do kraja 3. meseca je sistem DVSS proizveo 2.330 MWh.
dvss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 10:50   #1085
Dvss.
Na kojoj lokaciji i uz koju instaliranu snagu...
kreso22_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 11:03   #1086
Quote:
pzec kaže: Pogledaj post
.....Pošto ste majstor i imate vremena evo slika jednostavnog kolektora
Nije mi jasno kako si sredio pojavu "zračnih jastuka"?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 12:58   #1087
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno kako si sredio pojavu "zračnih jastuka"?
Nema zračnih jastuka, punim kolektor iz instalacije, ujedno ispuštam zrak prije ulaza u pumpu topli krak i tako dok ima zraka. Kasnije u radu više nema problema, kolektor spojen na pumpu kroz bojler i praktički odvojen od instalacije. Tako radilo i prošle godine na krovu i nije bilo problema.
pzec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 20:23   #1088
Quote:
kreso22_zg kaže: Pogledaj post
Dvss.
Na kojoj lokaciji i uz koju instaliranu snagu...
Litija, Slovenija. 24 m2 kolektorjev.
dvss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 23:00   #1089
SOLE Heat pipe vakumski kolektor od tvrtke Hvaljen budi d.o.o.- NE KUPUJTE NI U LUDILU OVO SMEĆE. Ja sam kupio 2 kolektora po 30 cijevi prošlo ljeto. Prvo ljeto je dizao temperaturu na izlazu iz kolektora do 55 stupnjeva, ove ljeto diže do 40 stupnjeva a to nije dovoljno za kuhinjski bojler i to za mlaku vodu. Kad sam išao reklamirati, uvoznik me još i izvrijeđa. Sve ću prijaviti državnom inspektoratu i udruzi za zaštitu potrošača.
Fridrih is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 00:06   #1090
Kakva bi se to firma zvala Hvaljen budi?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:45   #1091
Upravo smo dobili informaciju iz Solar shop Makarske da Solar shop ide u stečaj i da iz garancije, ni sudskim putem, nećemo dobiti ništa.
Fridrih is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:50   #1092
"Hvaljen budi"
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 19:30   #1093
Ja sam intalirao 2x30 cijevi heatpipe, kineske Sun System kupljene u Habe Promu prije 4 godine i rade ko prvog dana, do 13kWh dnevno, do 70C u spremniku od 1000 L.

Sent from my D2303 using Tapatalk
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 13:22   #1094
Pretpostavljam da ti to zadovoljava potrebe za topl.vodom sada. Kakva ti je situacija zimi, koliko dobijes od solara?
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 17:37   #1095
Od 1.4. do 1.10. zadovoljava 100%, a i ostatak vremena znacajno doprinosi, ako je suncan dan zimi opet odradi po 10kWh, znaci opet pune dnevne potrebe za PTV.
Godisnje odradi oko 3000kWh.
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 20:56   #1096
Quote:
Chvembo kaže: Pogledaj post
Ja sam intalirao 2x30 cijevi heatpipe, kineske Sun System kupljene u Habe Promu prije 4 godine i rade ko prvog dana, do 13kWh dnevno, do 70C u spremniku od 1000 L.

Sent from my D2303 using Tapatalk
Kolika je bruto površina 2 kolektora bruto i površina apsorber
pzec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 11:45   #1097
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
"Hvaljen budi"
dobra 5
kakovi su rezultati sa alkaten cijevi ili limenim radijatorom PTV
malo sam modificirao kolektor, sad ima 20 cijevi promjer 18mm dužina 110mm
spoj na T komad. Dnevno od 9 ujutro do 18 popodne od 5-6KWh

pzec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 14:28   #1098
Koja je/bude razlika između serijskih ili paralelno spojenih cijevi,vakumske kineske vidio sam spojene samo u paralelu a nisam imao prilike ništa pitati,čini mi se da su se te vakumske samo modularno stavljale/umetnute na gornju i donju sabirnicu ,ovakvi uradki natjerali su me o razmišljanju na samogradnju jer mogu doći do prastarih kućišta koji se sada mijenjaju spomenutim vakumskim cijevima
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 15:40   #1099
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
Koja je/bude razlika između serijskih ili paralelno spojenih cijevi,vakumske kineske vidio sam spojene samo u paralelu a nisam imao prilike ništa pitati,čini mi se da su se te vakumske samo modularno stavljale/umetnute na gornju i donju sabirnicu ,ovakvi uradki natjerali su me o razmišljanju na samogradnju jer mogu doći do prastarih kućišta koji se sada mijenjaju spomenutim vakumskim cijevima
Kako misliš serijski ili paralelni, ako misliš moja izvedba prije ili kasnije to je zato što tako mogu imati 20 cijevi, serijski manje zbog koljena, inače nema razlike.
Dobro si vidio stavljene cijevi u sabirnicu pa se lako mijenjaju
Ovo je bio test i odlično je za usporedbu sa običnim kolektorom koji ima 1 do 2 litre vode ovdje ima 6 litara u 20 cijevi i sabirnici.
Sad je dolazna i povratna cijev do kolektora 2X10m pa tako cijeli sistem sa bojlerom ima oko 15 litara vode. Kad je sunčano od 9 ujutro do 18 popodne pun bojler od 80 litara na 65 i ostatak u spremnik. Ulazna strana na termometru pokazuje 65°C i ne može se držati cijev rukom znači preko 70°C samo što je termometar trom pa ne stigne pokazati. Investicija mala 45 metara cijevi 18mm, t-komadi, koljena, prijelazi, 2 X priključna cijev od bojlera gibljiva 3/4, diferencijalni termostat dijelovi 50 do 60 kuna, ELMATIS, lexan plača za pokrov saćasti polikarbonat 6 mm, i kopče koje drže istu sve zajedno ne prelazi 1500,00 kuna. Ogledala od istih postolja i postolja platio 200,00 kuna sa njuškala.
Unutra nema temperature pa ne treba neka posebna izolacija stavio 5 cm kamene vune da drži ogledala i prečku na koju su postavljena. Ogledala motaš rukom na štapu od zavjesa oko 30 mm debljina. Malo igranja besplatna topla voda za kupanje cijelo ljeto. Cijevi su obojene crnom bojom za visoke temperature četkicom sa prednje strane na jesen če biti i sa zadnje. Ukupna površina je 1,2 m X 1,2 m kutija. Postolje se okreće pa može tako više sati raditi ili ako nije moguće može se postaviti na pravac jugozapad pa od 11 do 17 sati opet dobro. Tako sam imao i bilo lošije nego sad.
pzec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 21:21   #1100
serijski ili paralelno,mislim zmija-cijev namotana u komadu po cijelom kućištu ili lojtre-sabirnica sa poprečnim cijevima, nekaj mi tu ne štima, nemre biri isto zmija ili lojtre ,kod lojtri kaj ne bi nosači trebali biti većeg profila od prečki, kaj nije razlika sa cirkulacijom po zmiji ili po lojtri sveze glede zagrijavanja cirkulirajućeg medija ,meni se čini da nije nikak isto da li se medij širi po prečkama lojtre ili kruži po zmiji, totalni sam dibidus i molim da mi se ne zamjeri na neznanju ali ovo me počelo jako zanimati
obećana su mi tri kolektora stara cca.15 godina,ukupne površine cca.4m2 u kakvom stanju je unutrašnjost tih kolektora nemam pojma-vakumski nisu to je garant

Zadnje uređivanje mbukal : 27.07.2017. at 21:34.
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.