Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2017., 07:02   #3441
Berger: Max je izrezbaren od istog drveta kao Sena

dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 11:58   #3442
Nije da Maxa volim ali ovo sto Berger kaze nije daleko od istine!
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 12:18   #3443
Uzbudljiv je vozac i ocito jako talentiran. Ja mu isto nisam fan, nisam bio ni Senni, uvijek sam navijao za Prosta. No trebaju nam takvi jer pridonose sportu vise nago Bottas, Rosberg i Magnusen zajedno.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 14:02   #3444
Quote:
Life on Mars kaže: Pogledaj post
Uzbudljiv je vozac i ocito jako talentiran. Ja mu isto nisam fan, nisam bio ni Senni, uvijek sam navijao za Prosta. No trebaju nam takvi jer pridonose sportu vise nago Bottas, Rosberg i Magnusen zajedno.
On i Senna imaju dvije slicnosti, strasno su agresivni u obrani pozicije i stavljaju protivnika u demanding poziciju, zatim voznja po kisi, ono sto je Max pokazao u brazilu je fenomen, Senna je isto to pokazivao na pocetku karijere.

E sad sto ce se dogoditi sa Maxom u buducnosti vrijeme ce pokazati, Senna je proveo 4g u f1 prije nego li je dobio dominantan bolid ali je prije toga osvajao redovno pole pozicije i pobjede, postolja i sl, Max trenutno jos ne!

Treba napomenuti da je razlika izmedju Senninog lotusa bila puno manja nego li razlika izmedu Red Bulla i dominantnog Mercedesa proslih godina, u prijevodu Senna je u te 4 godine imao laksi posao jer je Lotus bio jako dobar bolid sa puno manjim gapom u odnosu na najbolji bolid.

Medutim Max ima vec 50 nastupa i samo jednu pobjedu, Senna je tu bio dalekoo bolji!, u toj statistici u svojih prvih 50 nastupa Hamilton i Vettel su daleko bolji, bojim se da ce Max prekrasno krenuti u neku eventualnu dominaciju, Roseberg je dobar primjer.

Dakle Max pokazuje naznake genijalnosti medutim neke stvari rade protiv njega.

Pod hitno mora u dominantan bolid ili se jednostavno mora smanjiti gap Red Bulla u odnosu na prvu dvoju trenutno.

Max je imao i jos uvjek ima tu nesrecu da mu je karijera pocela za vrijeme super dominacije Mercedesa i jedina pobjeda u karijeri mu je Mercedesov poklon!.

Jedno je sigurno Max je vozac koji je zasigurno na nivou jednog Hamiltona i malo me podsjeća na Hamiltona na samom pocetku karijere po agresivnosti, doduse Lewis je sazrio Max jos nije u nekim aspektima.

Netreba brzati, Alesi je proglasavan svojevremeno kao Max fenomenom, medutim bio je pucanj u prazno, puno se toga treba poklopiti osim talenta da bi se zavrsilo na nivou Senne, Vettela i slicnih.

Jos jedna stvar radi protiv Maxa , Daniel Ricciardo je definitivno ta!, momak kojeg nije lako pobjediti
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 14:12   #3445
Ovo sve potpisujem.
Samo jedna misao koja za Maxa možda ipak znači nešto optimizma: da, došao je u sport u vrijeme velike dominacije druge momčadi, štoviše, trenutno imamo dvije momčadi i tri vozača koji su u svakoj utrci favoriti za pobjedu pa Max sigurno ima sporiji početak nego Vetel, Ham pa i Senna. No Max je došao u sport jako-jako mlad i možda će oduševljenje oko njega malo splasnuti dok on ne dobije zaista konkurentan auto, ali on ima puno potencijala za rasti kao vozač i ne žuri mu se odmah imati pobjednički auto pod pritiskom toga da mu je kraj blizu (što znamo da itekako osjeća Alonso, donekle Vettel, a uskoro će i Hamilton).

Zadnje uređivanje Life on Mars : 21.07.2017. at 14:28.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 18:36   #3446
Je sve je to super, no realno Max je u debeloj Riccovoj sijeni ak se gledaju rezultati a ne medijsko hajpanje...

Max u RB-u ima 8 postolja i 1 pobjedu...
Ricc u istom periodu ima 13 postolja i 2 pobijede...
I to je već samo po sebi loše...no statistika i nije tak grozna po Maxa ukupno koliko je grozna ove sezone u kojoj ima tek 1 postolje, dok ih Ricc ima 5 i to ima čak i pobjedu...

Tak da ili taj bolid i nije toliko jako loš ili je Ricc osjetno veći srećko/bolji vozač...no kako god bilo rezultati su mu osjetno bolji.
A šefove ekipa prvenstveno zanimaju rezultati, a ne broj klinkica koje buju slinile na pojedinog vozača...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 00:16   #3447
Quote:
Life on Mars kaže: Pogledaj post
Ovo sve potpisujem.
Samo jedna misao koja za Maxa možda ipak znači nešto optimizma: da, došao je u sport u vrijeme velike dominacije druge momčadi, štoviše, trenutno imamo dvije momčadi i tri vozača koji su u svakoj utrci favoriti za pobjedu pa Max sigurno ima sporiji početak nego Vetel, Ham pa i Senna. No Max je došao u sport jako-jako mlad i možda će oduševljenje oko njega malo splasnuti dok on ne dobije zaista konkurentan auto, ali on ima puno potencijala za rasti kao vozač i ne žuri mu se odmah imati pobjednički auto pod pritiskom toga da mu je kraj blizu (što znamo da itekako osjeća Alonso, donekle Vettel, a uskoro će i Hamilton).
Vettel i Hamilton su ista generacija vozaca, Vettel ima nesto malo manji broj nastupa, Hamilton ima 197, Vettel 187 i think!. Alonso ima vec preko 280 nastupa, Button nesto malo preko 300, tako da je ocigledno ta brojka od 300 neki limit!, tako da Vettel i Hamilton imaju jos max 3-5 g i to je to, Max je ocigledni nasljednik ne direktan konkurent niti Vettelu niti Hamiltonu.

Istina je da ce Max jos dugo voziti i da je jos mlad ali me nisi razumio, statisticki je vec sad debelo popusio i od Senne, i od Vettela i od Hamiltona jer Ima vec jednu cetvrtinu recimo Hamiltonovih nastupa ak me razmes.

Ljudi neshvacaju fenomen Senne, iz samo 165 nastupa on ima svoje brojke!
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 00:36   #3448
A sto reci za Jimmy Clarka, vozacki fenomen koji je iz 70 nastupa osvojio dva naslova 23 pobjeda 33 polea?, ostavite po strani Sennu, Schumachera, Hamiltona, Vettela, Prosta i sl, Clark je najveci vozac u povjesti, te njegove statusticke brojke mozda zvuce ludo ali imate na umu da tu nema utrka koje se nisu bodovale i koje su vozene u to vrijeme.

Clark je imao najfluidniji, najcisci, najbrzi oblik voznje koji sam ikada vidio iz ono malo videomaterijala koje se moze vidjeti.

Mi smo odrasli u nekoj drugoj eri i sasvim je razumnjivo da ljudi zaborave Clarka, jer jebote tko je momak sa samo dva naslova i 20 i kusur pobjeda nitko pickin dim!, e pa nece ici momci nece, ja sam tu da vam to utuvim u tikve jer neznate razmisljati, nevidite dalje od onoga kaj je pred vama.

Jim Clark je najveci svih vremena!
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 00:38   #3449
nespomenut fangia u ovim raspravama može samo totalna neznalica. kontaš?
zekohonda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 02:05   #3450
Quote:
zekohonda1 kaže: Pogledaj post
nespomenut fangia u ovim raspravama može samo totalna neznalica. kontaš?
Nismo se mi puno njih dodakli pa kaj? u ovim raspravama nadodao bih

Nego jesi li znao da za razliku od Fangia, Clarka f1 i nije bas zanimala, vise je volio biti na selu, cak je izjavio da nema vremena da se u potpunosti posveti utrkivanju?

Jednostavno jebeno prirodno nadareni stvor, zamisli kakav bi bio da je bio 100% fokusiran u zivotu na utrkivanje.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 02:39   #3451
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
A sto reci za Jimmy Clarka, vozacki fenomen koji je iz 70 nastupa osvojio dva naslova 23 pobjeda 33 polea?, ostavite po strani Sennu, Schumachera, Hamiltona, Vettela, Prosta i sl, Clark je najveci vozac u povjesti, te njegove statusticke brojke mozda zvuce ludo ali imate na umu da tu nema utrka koje se nisu bodovale i koje su vozene u to vrijeme.

Clark je imao najfluidniji, najcisci, najbrzi oblik voznje koji sam ikada vidio iz ono malo videomaterijala koje se moze vidjeti.

Mi smo odrasli u nekoj drugoj eri i sasvim je razumnjivo da ljudi zaborave Clarka, jer jebote tko je momak sa samo dva naslova i 20 i kusur pobjeda nitko pickin dim!, e pa nece ici momci nece, ja sam tu da vam to utuvim u tikve jer neznate razmisljati, nevidite dalje od onoga kaj je pred vama.

Jim Clark je najveci svih vremena!
1) mani se statistike.

2) da. Clark je bio čudo od vozača. Definitivno najbolji vozač svoje generacije. I definitivno najbolji vozač bolida sa motorom od iza, bez krila i bez slick guma.

Ne možemo znati što bi bilo da je Jim Clark poživio i da je docekao krila i slick gume.

Prema tome ne možemo niti uspoređivati Clarka, Sennu i Verstappena.

I još samo nešto. Jim Clark nije nikada nikoga pretekao. (osim u slučaju uberrundanja ili tehnickog kvara ovoga od ispred.) nikada nikoga.

A kada je jednoga pokušao preteći, onda ga je i ubio. I nekoliko gledatelja.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 02:41   #3452
Quote:
zekohonda1 kaže: Pogledaj post
nespomenut fangia u ovim raspravama može samo totalna neznalica. kontaš?
Upravo suprotno. Spomenuti Fangia u ovim raspravama može samo neznalica. Pompozni neznalica.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 02:55   #3453
njegovi uspjesi u raznoraznim natjecanjima dovoljno govore. sad ti reci nešto protiv. može i pompozno. kontaš?
zekohonda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 09:01   #3454
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
I još samo nešto. Jim Clark nije nikada nikoga pretekao. (osim u slučaju uberrundanja ili tehnickog kvara ovoga od ispred.) nikada nikoga.
joža, ne seri

Jim Clark je bio i ostao najveći. Čak je i Fangio to rekao.
Jim Clark se čudio kako svi oko njega voze sporo. Riječ je o vozaču koji je na stazi koju nije volio voziti ostavio konkurenciju 5 min iza sebe.
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 10:47   #3455
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
1) mani se statistike.

2) da. Clark je bio čudo od vozača. Definitivno najbolji vozač svoje generacije. I definitivno najbolji vozač bolida sa motorom od iza, bez krila i bez slick guma.

Ne možemo znati što bi bilo da je Jim Clark poživio i da je docekao krila i slick gume.

Prema tome ne možemo niti uspoređivati Clarka, Sennu i Verstappena.

I još samo nešto. Jim Clark nije nikada nikoga pretekao. (osim u slučaju uberrundanja ili tehnickog kvara ovoga od ispred.) nikada nikoga.

A kada je jednoga pokušao preteći, onda ga je i ubio. I nekoliko gledatelja.
Kakve veze ima dali bolidi imaju krilca, ground effect i stosta, ak znas voziti onda znas, Clark je prirodno znao voziti, majku mu milu covjek je bio farmer, voznja mu je bila skoro pa sporedna stvar i jos uvjek mu nitko nije mogao nista na stazi.

Ispravak mog netocnog navoda, Clark nema 23 pobjeda nego 25 sluzbeno, nesluzbeno vjerojatno desetke vise!
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 12:13   #3456
Mario ovo sa statistikom prvih xy nastupa je prilično blesavo za uspoređivat...
Recimo Hamilton naravno da ima super statistiku kad je pobogu u prvoj svojoj F1 utrci sjeo u bolid koji je bio itekako bio sposoban za naslov, naslov a ne samo pobjede/postolja...
mislim vrit pa i ova panjina Palmer bi imal pun kufer bolju statistiku od mnogih da mu je tak opala sekira u med...

Vettel je sasvim druga priča jer je upao u kurac od ovce, a ne konkurentan bolid...
On je definitivno vozio fenomenalno u STR-u, no i on je imao jebene sreće da je bilo mjesta u RB-u i da je taj RB bio konkurentan...
jer da nije opet banana pošto bi se strašno teško izvukao iz ralja RB-ovih lihvarskih ugovora...

Današnji klinci poput Sainza, Ricca, Maxa, Kvijata, Buemia, Vergnea...koji stižu iz RB-ove škole imaju gadan problem po tom pitanju.
Em nema mjesta u RB-u pa trunu u STR-u ili čak i dobiju pedalu a nemreju nikam zbog ugovora sa RB-om...
Čak i da dođu u RB opet kurac jer RB baš i ne izgleda kao bolid sposoban čak ni za redovita postolja, a kamo li pobjede ili naslove...a opet nema šanse da lako izađu van iz RB-a...

s druge strane davnih dana u doba Senne su talentirani vozači uredno daleko lakše mogli iz ekipe u ekipu (jer su ugovori bili daleko manje love nego danas, pa ih je bilo lakše i otkupit),
samim tim naravno da im je statistika pun kurac bolja kad su eto mogli zbrisat van iz ekipe čak u usred sezone, i to ekipe koja ne da je u totalnom krurcu nego je samo 2, 3 ili 4 ekipa po snazi, pa su svejedno mogli otič u onu koja je najbolja na gridu...

A di će danas jedan Alonso nakon recimo 5 utrka za očajni McLaren uz odštetu koja bi ziher bila nekoliko desetaka ako ne i stotinu milja eura...nemre nikam nego mora šutit i trpit...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 12:53   #3457
@Tibi

Slazemo se, i ja sam nekaj slicno napisao, samo treba znati citati sa razumijevanjem.

Ja godinama tvrdim da je statistika kurac od ovce, godinama!, kao jebena minica, pokazuje puno a skriva najbitnije.

Nije Max nista losiji vozac ako ima samo jednu pobjedu iz 50 nastupa, ali statisticki je to anomalija ak me razmes!
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 13:55   #3458
Quote:
Drivers vote Senna the greatest ever
Published on Thursday December 10th 2009

Three-time world champion Ayrton Senna has been voted the greatest Formula 1 driver of all time by a unique poll of 217 of his fellow world championship drivers conducted by AUTOSPORT magazine.

Senna beat Michael Schumacher and Juan Manuel Fangio to top spot in the unique poll, which is the most comprehensive survey of F1 drivers ever conducted.

The voters had a combined total of 9194 starts and 270 wins, and included starters from all but 10 world championship grands prix (the 11 world championship Indianapolis 500s were excluded from the poll).

Among the voters were Michael Schumacher, statistically the most successful F1 driver in history, Jose Froilan Gonzalez, the earliest surviving grand prix winner, Paul Pietsch, at 98 the oldest living driver, reigning world champion Jenson Button and much of the current F1 grid.

AUTOSPORT asked each voter to submit their top 10 'greatest' F1 drivers, and left the definition of 'greatest' open to interpretation.

"This is an amazing poll that has never been tried before," said AUTOSPORT editor Andrew van de Burgt. "Obviously, it has thrown up some interesting and unexpected results, but you can't argue with how the top 10 has worked out, or the integrity of the poll."

Full list: http://f1greatestdrivers.autosport.c...972.1488186148
.

Zadnje uređivanje dmw : 22.07.2017. at 14:13.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 18:44   #3459
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
@Tibi

Slazemo se, i ja sam nekaj slicno napisao, samo treba znati citati sa razumijevanjem.

Ja godinama tvrdim da je statistika kurac od ovce, godinama!, kao jebena minica, pokazuje puno a skriva najbitnije.

Nije Max nista losiji vozac ako ima samo jednu pobjedu iz 50 nastupa, ali statisticki je to anomalija ak me razmes!
A gle sve to ima svoje kako i zašto...
Jebat ga ak fulaš kod odabira ekipe sam si kriv...jednako kak si i zaslužan ak pogodiš

I to ti je ona šema, nemreš imat i ovce i novce...
Max je upravo zato kaj je potpisal ugovor s vragom rano stigel u F1, da nije pitanje bi li uopće i do sad vidio F1 ili bi se natezao po nekim nižim serijama...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 23:01   #3460
Gledajući GP Canade iz 1989. i sjećajući se utrke na Hungaroringu iz 1990. ( na obje utrke pobijedio Thierry Boutsen ) mogu zaključiti da Thierry Boutsen ima ( ili je imao tada ) "većeg pišu" od Nigela Mansella, samo tada to Frank Williams ( i Patrick Head ) nisu htjeli vidjeti.

Po meni Thierry Boutsen je mogao u Williams-Renault konkurirati za naslov prvaka 1991., a 1992. i osvojiti F1 naslov prvaka.

Kada se pogleda ta utrka iz Montrela 1989. i Belgijančev napredak iz Arrowsa, preko Benettona do Williamsa, čovjek je bio zreo za F1 prvaka.
Kada se pogleda utrka iz Mađarske 1990. i odnos Williamsa prema pobjedniku Thierry Boutsenu ( pogledati dolje njegovu izjavu ), jasno je da je britanski lobi imao i tada upliva oko nekih odluka ispod površine, kao i danas sa Jolyonom Palmerom.

"Once I had finished on the podium and done all the media interviews, I went back to the Williams motorhome. It was empty- everyone had gone. Maybe I was the wrong one to win that day because they had just told me I would not be a part of the team for 1991. I had no idea why everyone had gone. At the time I was totally fucked off."

Lijepo je Williams uzeo vodonošu Patresea za 1991. i 1992., a kvalitetnijeg vozača šutnuo u Ligier.

Eto toliko. Primite na znanje, moje mišljenje.
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.