Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2017., 23:25   #9461
Jeli prekjučer u Duksi, bolja im je pizza od Ohare, ne znam zašto je svi hvale ili smo mi fulali dan za otić tamo. Ugl. u Duksi sve super, od usluge do klope Tijesto mi je slično tijesu iz Karijole samo sa više sastojaka i pizze su im velike, nisam očekivala da će biti tolika.
polkagaist is offline  
Old 22.07.2017., 07:37   #9462
Kako to, a kolega forumaš prije neki dan ostao gladan i ljut?
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 22.07.2017., 08:36   #9463
Jedna od redovito prešućivanih činjenica na ovom PDF-u je, kako nemamo svi isti volumen želuca
Evo, razotkrivam tu mističnu konspirativnu urotu.

Isto tako, nekad konobar u Duksi ne kuži, kad mu se izda narudžba - dva tanjura i tri pice koje prepolovljene trebaju stizati friško pečene svakih deset minuta.
Stara priča, nije recentni događaj.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Old 22.07.2017., 10:07   #9464
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post

Isto tako, nekad konobar u Duksi ne kuži, kad mu se izda narudžba - dva tanjura i tri pice koje prepolovljene trebaju stizati friško pečene svakih deset minuta.
Stara priča, nije recentni događaj.
Jebemu bigulicu ovo mi zvuči kao dobra taktika.. Moram to jednom oprobati.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 22.07.2017., 10:23   #9465
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Jedna od redovito prešućivanih činjenica na ovom PDF-u je, kako nemamo svi isti volumen želuca
Evo, razotkrivam tu mističnu konspirativnu urotu.

Isto tako, nekad konobar u Duksi ne kuži, kad mu se izda narudžba - dva tanjura i tri pice koje prepolovljene trebaju stizati friško pečene svakih deset minuta.
Stara priča, nije recentni događaj.
Ne nego moraju znati da je kalorijski dovoljno covjeku da se najede sto nema veze s velicinom zeluca.

To sto se kultura prehrane kod nas svodi na trpanje do zuba pa svi misle da se najedes tek kad vise ne ide kroz grlo je drugi problem.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Pablo is offline  
Old 22.07.2017., 11:49   #9466
Quote:
polkagaist kaže: Pogledaj post
Jeli prekjučer u Duksi, bolja im je pizza od Ohare, ne znam zašto je svi hvale ili smo mi fulali dan za otić tamo. Ugl. u Duksi sve super, od usluge do klope Tijesto mi je slično tijesu iz Karijole samo sa više sastojaka i pizze su im velike, nisam očekivala da će biti tolika.
Naravno da je u duksi bolja. Meni je tamo super pizza iako preferiram i ultra bogate, sve ovisi o danu.

Tijesto je fantasticno, al mi je bolje kad manje mlinac ispadne, isto kako kad bude. Al je fino, nije zilavo.

A i ono je dobra ideja, 2 tanjura i 3 pizze da stizu u razmaku prepolovljene.
Definitivno cu probat, nadam se da nece zeznut pa da bude 30minuta cekanja između

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is online now  
Old 22.07.2017., 12:10   #9467
heh, negdje sam citao da je jedan turisticki vodic u Napulju doveo grupu turista u piceriju, narucio 8 razlicitih pica da dolaze u razmaku od 10 minuta,
svaki turist je dobio trokut pice i imali su veceru u 8 slijedova
Krkimir is offline  
Old 22.07.2017., 12:28   #9468
Ne znam stvarno koliko osoba može pojest da joj jedna njihova pizza nije dovoljna Mislim, svima je malo čak i ostalo jer nismo mogli više, a društvo je bilo miješano tako da nije do spola Ne znam ugl. meni je pizza stvarno bila jako fina, samo sam tražila dodatak špeka na svoju i on je bio odličan... Ma sve je bilo super. Tako da, što se mene tiče definitivno

Za ovo pizza u sljedovima, nikad nisam prije za to čula pa možda te ni konobar nije shvatio
polkagaist is offline  
Old 22.07.2017., 23:50   #9469
Jebote, šta je tu problem shvatiti, naručiš 3 pizze, ali ne odjednom, već u razmacima
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Old 26.07.2017., 11:06   #9470
Štos sa naručivanjem pice "u sljedovima" nam je prodao upravo jedan chef - bili smo neodlučni koju picu naručiti, pa smo mislili po pola, pa je bila dilema koju prvo jesti-manje, ili više začinjenu
Čovjek nam je sam predložio tu opciju i to mi je dosad jedan od najboljih savjeta koje sam dobio u našim reatoranima. Osim toga, moj je stav, da osoba koja da takav savjet uistinu želi, da ljudi guštaju u njegovim kulinarskim remek-djelima. Kad god se nađemo u tom dijelu Svijeta, obavezno odemo u taj lokal, premda dotični više ne radi tamo, no klopa je sasvim ok.

No, okrenimo se sadašnjosti .
Spojiti poslovne aktivnosti sa gastro-užitkom u Osijeku je uvijek izvedivo u Rustici.
Premda tamo konzumiram u pravilu grill, ovaj put sam krknuo picu.
Ne sjećam se, kad sam zadnji put jeo nešto tako fino, a da me je podsjetilo na zlatne dane Dvojke. Cijena gotovo pa smiješna. Sastojci vrlo kvalitetni, sir sa mirisom i okusom sira, tijesto blago žilavo, umak dobiješ po defaultu na stol bez nadoplate. Da, dobro ste pročitali, bez nadoplate .

Off topic. Krki, razmisli o preseljenju u Osijek. Kuhinja je u svojim najboljim danima bila na 80% Rustice.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Old 26.07.2017., 11:49   #9471
oHara je od ponedj 31.7. mjesec dana na godisnjem. Da znaju potencij. namjernici.
Obavijest na fejsu. Zidaju i novu pec, imat ce vecu kuhinju...
Deedy is offline  
Old 26.07.2017., 11:53   #9472
Nadam se i stolce koji ne stružu i "tiši" interijer..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 26.07.2017., 12:41   #9473
Sto ih briga, u Splitu se ne mogu odbraniti od navale...
koja šala

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
cMaltese is offline  
Old 26.07.2017., 12:48   #9474
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Ne sjećam se, kad sam zadnji put jeo nešto tako fino, a da me je podsjetilo na zlatne dane Dvojke. Cijena gotovo pa smiješna. Sastojci vrlo kvalitetni, sir sa mirisom i okusom sira, tijesto blago žilavo, umak dobiješ po defaultu na stol bez nadoplate. Da, dobro ste pročitali, bez nadoplate .
Namjerno sam quotao post o Rustici, zato jer sam jučer jeo nešto slično, ali u Pizzeriji Stari Zagreb. Odlična pizza! Cijena čak i niža nego u Rustici, tijesto ima blagi leopard uzorak i elastično je, na tragu O'Hare, ali ipak je kod njih (OH) kompleksniji okus tijesta. Pizza Stari Zagreb koju je frend jeo je stvarno mrak - prepuna pršuta, rukole i svježe narezanog (na listiće) parmezana. S obzirom da volim ljuću pizzu uzeo sam Mađaricu koja je također bila odlična, ali ova SZ je bolja!
Preporuka!
BigDaddy is online now  
Old 26.07.2017., 12:48   #9475
Quote:
cMaltese kaže: Pogledaj post
Sto ih briga, u Splitu se ne mogu odbraniti od navale...
... vatrogasaca?
Krkimir is offline  
Old 26.07.2017., 15:33   #9476
@boddy

Rustika je prije bila i bolja nego danas.

Isprobaj La Rosu, na Divaltovoj su ulici.

Za totalni value for money, pravac Mađarska retfala.
http://www.gaudeamus.hr/okusipanonij...arska-retfala/
Andy Granatelli is offline  
Old 26.07.2017., 18:03   #9477
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
Namjerno sam quotao post o Rustici, zato jer sam jučer jeo nešto slično, ali u Pizzeriji Stari Zagreb. Odlična pizza! Cijena čak i niža nego u Rustici, tijesto ima blagi leopard uzorak i elastično je, na tragu O'Hare, ali ipak je kod njih (OH) kompleksniji okus tijesta. Pizza Stari Zagreb koju je frend jeo je stvarno mrak - prepuna pršuta, rukole i svježe narezanog (na listiće) parmezana. S obzirom da volim ljuću pizzu uzeo sam Mađaricu koja je također bila odlična, ali ova SZ je bolja!
Preporuka!
Ja mislim da si ti naletio na raritet jer Stari Zagreb inace nema leopard uzorak.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 26.07.2017., 18:43   #9478
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Ja mislim da si ti naletio na raritet jer Stari Zagreb inace nema leopard uzorak.
E bome su ove jučer imale! Blage točkice...
BigDaddy is online now  
Old 27.07.2017., 10:51   #9479
Išla bih prvi puta do Dukse, planirala sam za jedan rođendan do O'hare pošto sam tu bila već i jako su mi dobri, no zatvoreni su slijedećih mjesec dana. Može li netko reći gdje je točno ta pizzeria, vidim na netu da je negdje kod Petrove, blizu onog rotora? Nisam u tom dijelu grada pa pitam. I ako može info, važno nam je da li ima dovoljno i blizu parkinga, pa vas molim za tu info.
afra is offline  
Old 27.07.2017., 11:07   #9480
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Išla bih prvi puta do Dukse, planirala sam za jedan rođendan do O'hare pošto sam tu bila već i jako su mi dobri, no zatvoreni su slijedećih mjesec dana. Može li netko reći gdje je točno ta pizzeria, vidim na netu da je negdje kod Petrove, blizu onog rotora? Nisam u tom dijelu grada pa pitam. I ako može info, važno nam je da li ima dovoljno i blizu parkinga, pa vas molim za tu info.
Ona ti je cca. 50 m od rotora i ja sam dosad uvijek našao parking, ali brijem da sam imao sreće jer nema baš puno mjesta...
Danio is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.