Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2017., 08:25   #321
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
nije da to ministarstvo branitelja ne smije riješiti vec ne želi. ****
a zašto ministarstvo branitelja NE želi to riješiti?

NE pljuje se po svim braniteljima nego samo po nekima koji su se stavili u službu politike
i koji brinu samo o svojim guzicama, ne i o guzicama svojih suboraca
i šator je između ostalog podignut jer je tadašnja Vlada htjela razdvojiti fondove i napraviti reda
kao što je sa BiH uskladila duple mirovine

i, kaj , sad kao most

Quote:
i, opet insinuacije,branitelji su zapravo jedini kojima je stalo da istina izađe na vidjelo, da se napokon odvoji žito od kukolja al, njihove price i cinjenice nikome nisu zanimljive...
sve kaj tebi ne paše su - insinuacije?

da, da
Deur otkako se uhljebio kod Predsjednice nema ni traga ni glasa od njega, Klemmm dobio koncesiju, za Glogija se isto više ne čuje - sve vrvi od toga kak je njima stalo da istina izađe na vidjelo

št se tiče Glogija i njegovog ranjavanja nemam pojma
no kao što je on optuživao drugog branitelja koji nije bio na "njegovoj" strani tako za nikada za nikoga istjerao da se dokaže da nije branitelj ali može javno pljuvati, tako postoje i priče o njegovom ranjavanju
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 08:35   #322
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Dobro jel ti namjerno trolaš ili???

Čovjek je u mojoj obitelji.
Šogor.
20 godina u hv, trenutno 44 godine života.
U punoj je mirovini.



molim te nemoj me učiti ono o čemu pojma nemaš.
Po kojem osnovu je taj famozni šogor u mirovini? Braniteljsku sigurno nema (65 godina života, ~ 2500,00 kuna).
Dakle, HRVI ili prisilno umirovljenji član aktivnog sastava ili lažnjak?
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 05:10   #323
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
20g u hv znaci da covjek nije u braniteljskoj mirovini vec u punoj na temelju benificranog staža. u rh imaš 84 takva zanimanja

http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=48#4

što ipak znaci da znam više od tebe i trebam te uciti

Odlično.

I sad još pametno moje, citiraj gdje sam izrijekom napisao da je u braniteljskoj mirovini pa da dokažaš da sam u pravu.
Napisao sam da je branitelj i da je u ponoj mirovini nakon dvadeset godina zajebavanja u vojsci i da profesor i nakon 50 godina rada neće imati toliku mirovinu.

Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 05:13   #324
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Po kojem osnovu je taj famozni šogor u mirovini? Braniteljsku sigurno nema (65 godina života, ~ 2500,00 kuna).
Dakle, HRVI ili prisilno umirovljenji član aktivnog sastava ili lažnjak?
Prisilno umirovljeni član aktivnog sastava.
Toliko su ga "prisilili" da su mu dali i 200000 kn otpremnine.
Za razliku od profesora koji prilikom odlaska u mirovinu dobije nakon 50 godina rada 7000 kuna.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 08:35   #325
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Odlično.

I sad još pametno moje, citiraj gdje sam izrijekom napisao da je u braniteljskoj mirovini pa da dokažaš da sam u pravu.
Napisao sam da je branitelj i da je u ponoj mirovini nakon dvadeset godina zajebavanja u vojsci i da profesor i nakon 50 godina rada neće imati toliku mirovinu.

ne, ti si covjeka koji je napisao da je braniteljska mirovina 2500 kn optužio da laže i naveo primjer tog svog, koji uopce nije u braniteljskoj mirovini (što ti pokušavam ukazati zadnjih xy postova)

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=294
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 10:09   #326
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
a zašto ministarstvo branitelja NE želi to riješiti?
moraš pitati ministarstvo
Quote:
NE pljuje se po svim braniteljima nego samo po nekima koji su se stavili u službu politike
i koji brinu samo o svojim guzicama, ne i o guzicama svojih suboraca
i šator je između ostalog podignut jer je tadašnja Vlada htjela razdvojiti fondove i napraviti reda
kao što je sa BiH uskladila duple mirovine
ne, ovdje se pljuje po svim braniteljima, izmišljaju se stvari koje nemaju veze s istinom. i, tko se stavio u službu politike da bi brinuo o svojoj guzicu, znaju jedino branitelji i, ako njih to ne smeta ne vidim razlog zašto bi to trebalo smetati nekog tko nema veze s domovinskim ratom i braniteljima.

Quote:
sve kaj tebi ne paše su - insinuacije?
jedino što meni ne paše je laž, ljudska glupost i pljuvanje po stvarima/ljudima o kojem se nema pojma.
radi prica o lažnjacima objavljen je registar branitelja, koliko vidim, nije da se pronašlo nešto lažnjaka al, zato se dobilo ovo
http://portal.braniteljski-forum.com...e-srbija-trazi
i to što o deuru nema glas ne znaci da covjek ništa ne radi vec, samo da možda covjeku nije do samopromocije, masa ljudi koji tog covjeka poznaju, zapravo govore sve pozitivno o njemu, maloljetni branitelji kojima je država odbijala priznati status hr. branitelja napokon ce moci ostvariti svoj status upravo zahvaljujuci tom covjeku a, na da ih se na sudu odbija jer nemaju sliku vec samo izjave sudionika postrojbe.
http://www.dnevno.hr/domovina/ne-pri...vao-3152-3152/...itd....itd...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 13:06   #327
Vrijedi skrenuti pažnju - proračun Ministarstva veterana (ili, kako ga mi zovemo, Ministarstvo branitelja), cjelokupni, bio je 2015. godine 900 milijuna kuna.
Toliko su nam uzeli na razna davanja veteranima.

Prijedlog za 2017. je bio 1.1 mlrd. Dakle, već tu je HDZ bio i više, nego izdašan. (I to s projekcijama dodatnog povećavanja, na 1.2 pa 1.3 mlrd u narednim godinama!)
Prije, naravno, raznoraznih nereda u Saboru oko većine.

Čisto da se ima kontekst i da se zna koliko je ogroman ovakav jedan skok od ekstra 500 milijuna. I koliko su zapravo velika nova tzv. "prava", odnosno povlastice.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 21:03   #328
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
moraš pitati ministarstvo

ne, ovdje se pljuje po svim braniteljima, izmišljaju se stvari koje nemaju veze s istinom. i, tko se stavio u službu politike da bi brinuo o svojoj guzicu, znaju jedino branitelji i, ako njih to ne smeta ne vidim razlog zašto bi to trebalo smetati nekog tko nema veze s domovinskim ratom i braniteljima.



jedino što meni ne paše je laž, ljudska glupost i pljuvanje po stvarima/ljudima o kojem se nema pojma.
radi prica o lažnjacima objavljen je registar branitelja, koliko vidim, nije da se pronašlo nešto lažnjaka al, zato se dobilo ovo
http://portal.braniteljski-forum.com...e-srbija-trazi
i to što o deuru nema glas ne znaci da covjek ništa ne radi vec, samo da možda covjeku nije do samopromocije, masa ljudi koji tog covjeka poznaju, zapravo govore sve pozitivno o njemu, maloljetni branitelji kojima je država odbijala priznati status hr. branitelja napokon ce moci ostvariti svoj status upravo zahvaljujuci tom covjeku a, na da ih se na sudu odbija jer nemaju sliku vec samo izjave sudionika postrojbe.
http://www.dnevno.hr/domovina/ne-pri...vao-3152-3152/...itd....itd...
Glupost...

Srbija ima odavno popise branitelja i nevezano uza registar "čeka" koga će uhvatiti...

To da je registar doveo do stvaranja popisa su priče za malu djecu...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 08:05   #329
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Vrijedi skrenuti pažnju - proračun Ministarstva veterana (ili, kako ga mi zovemo, Ministarstvo branitelja), cjelokupni, bio je 2015. godine 900 milijuna kuna.
Toliko su nam uzeli na razna davanja veteranima.

Prijedlog za 2017. je bio 1.1 mlrd. Dakle, već tu je HDZ bio i više, nego izdašan. (I to s projekcijama dodatnog povećavanja, na 1.2 pa 1.3 mlrd u narednim godinama!)
Prije, naravno, raznoraznih nereda u Saboru oko većine.

Čisto da se ima kontekst i da se zna koliko je ogroman ovakav jedan skok od ekstra 500 milijuna. I koliko su zapravo velika nova tzv. "prava", odnosno povlastice.


-Stipe
pa je, svota od 6.5 milijardi za branitelje ispadne točno iznos socijalne pomoći, oko 900-1000 kuna mjesečno po branitelju.

srećom ili na žalost, kako već gledate na njih, nisu svi branitelji socijala i mnogi ne koriste nikakva prava i privilegije.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 11:50   #330
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
pa je, svota od 6.5 milijardi za branitelje ispadne točno iznos socijalne pomoći, oko 900-1000 kuna mjesečno po branitelju.
Nije baš razumljivo o čemu točno ti ovdje pričaš.

Quote:
srećom ili na žalost, kako već gledate na njih, nisu svi branitelji socijala i mnogi ne koriste nikakva prava i privilegije.
Tim je nerazumnije te privilegije povećavati za ovakav razmjerno ogroman iznos
Dapače, na ovaj način jedna grupa veterana uzima upravo, između ostalih, toj drugoj. Toj koja nije socijala i ne koristi prava i privilegije


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 13:18   #331
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Nije baš razumljivo o čemu točno ti ovdje pričaš.
to je svota koju je netko izračunao da iz proračuna odlazi na branitelje. iznos je jednak iznosu koji odvajamo po korisniku socijalne pomoći.

Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Tim je nerazumnije te privilegije povećavati za ovakav razmjerno ogroman iznos
Dapače, na ovaj način jedna grupa veterana uzima upravo, između ostalih, toj drugoj. Toj koja nije socijala i ne koristi prava i privilegije


-Stipe
e tu si u pravu. samo, imenuj koji su ti koji guštaju na račun braniteljske populacije bez privilegija? hrvi?
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 13:25   #332
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
to je svota koju je netko izračunao da iz proračuna odlazi na branitelje. iznos je jednak iznosu koji odvajamo po korisniku socijalne pomoći.
Nije razumljivo što želiš reći.
Koji su točno podaci u pitanju, i na što točno njima želiš ukazati?

Quote:
e tu si u pravu. samo, imenuj koji su ti koji guštaju na račun braniteljske populacije bez privilegija?
Imenuje ih onaj tko im transferira sredstva (koja oduzme braniteljskoj populaciji bez privilegija od plaće)


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 13:31   #333
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Nije razumljivo što želiš reći.
Koji su točno podaci u pitanju, i na što točno njima želiš ukazati?
čitaj ponovo.

Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post

Imenuje ih onaj tko im transferira sredstva (koja oduzme braniteljskoj populaciji bez privilegija od plaće)


-Stipe
a taj koji transferira sredstva je na funkciju izabran od koga?
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 18:14   #334
realno bi bilo
svim udovicama smanjiti 25% mirovinu
svima koji imaju preko 12.000 kuna smanjiti 25%
koji imaju od 9-12.000 20%
7-9.000 smanjiti 15%
5-7.000 smanjiti 10%
4-5.000 ništa
a od 2500-4.000 povećati za 20%

nedirati samo mirovine za 400 umirovljenika s 100% invaliditeta

ljudi nisu svjesni koliko skoro zdravih likova ima od 10-15,000 kuna mirovine a koliko bjednika ima i po 2500 kuna
kakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 11:57   #335
Quote:
kakma kaže: Pogledaj post
realno bi bilo
svim udovicama smanjiti 25% mirovinu
svima koji imaju preko 12.000 kuna smanjiti 25%
koji imaju od 9-12.000 20%
7-9.000 smanjiti 15%
5-7.000 smanjiti 10%
4-5.000 ništa
a od 2500-4.000 povećati za 20%

nedirati samo mirovine za 400 umirovljenika s 100% invaliditeta

ljudi nisu svjesni koliko skoro zdravih likova ima od 10-15,000 kuna mirovine a koliko bjednika ima i po 2500 kuna
Pokazali su se onomad, kad su bacali ograde na policajce...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 12:33   #336
Ma kod nas su branitelji svete krave i bit će još barem narednih 15 godina.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 20:27   #337
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Ma kod nas su branitelji svete krave i bit će još barem narednih 15 godina.
samo branitelji...
ovo sa kravama je degutantno...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 12:08   #338
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
dobar pokušaj izgovora al, ne pali

91 je svatko mogao u vojsku, cak i u gradovima koji nisu bili direktno pogođeni ratom, dovoljno je bilo otici u opcinu i reci želim na ratište.... a, normalnog života nije ni bilo jer je cijela hrvatska veci dio vremena ionako provodila po skloništima, osim naravno za one koji su zbrisali preko granice

i , onaj (radno sposoban) tko je u to vrijeme iz bilo kojeg razloga nije otišao na ratište, danas se nema pravo buniti niti spocitavati tim braniteljima išta.

Evo, mm nije bio dragovoljac. Jer je takve struke da je po stupovima i tavanima, pod granatama ako treba, osiguravao i vojsci i civilima nužne tehničke uvjete. I nije bio sam. Takve nužno potrebne struke su imale nešto što se zove radna obaveza. A tko je to, to sigurno nije odlučivala jedna Tanita, nego ljudi koji nekog klinca i znaju.

Čini mi se da nama trebaju branitelji i od branitelja i od ovakvih "domoljuba" koji ljude dijele na "zaslužne" (dobri rvati, s krunicom na retrovizoru) i robove koji su ih dužni izdržavati.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 13:06   #339
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
moraš pitati ministarstvo

ne, ovdje se pljuje po svim braniteljima, izmišljaju se stvari koje nemaju veze s istinom. i, tko se stavio u službu politike da bi brinuo o svojoj guzicu, znaju jedino branitelji i, ako njih to ne smeta ne vidim razlog zašto bi to trebalo smetati nekog tko nema veze s domovinskim ratom i braniteljima.

Jel, mozemo mi koji nemamo vezu s Domovinskim ratom i braniteljima prekinuti i tu zadnju vezu naseg novcanika s njima?

Po braniteljima se prvenstveno pljuje jer su dopustili da ih predstavlja talog drustva. Pa nekavom logickom metodom, kad ne cujes i branitelje da se bune protiv takvog, dodjes do toga da taj talog oni podrzavaju, pa ce ih se pljuvati.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 13:15   #340
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Jel, mozemo mi koji nemamo vezu s Domovinskim ratom i braniteljima prekinuti i tu zadnju vezu naseg novcanika s njima?

Po braniteljima se prvenstveno pljuje jer su dopustili da ih predstavlja talog drustva. Pa nekavom logickom metodom, kad ne cujes i branitelje da se bune protiv takvog, dodjes do toga da taj talog oni podrzavaju, pa ce ih se pljuvati.
zloupotrebljavate prostor...
ja nemam ruku u vasem novcaniku...
samo neki...
talog drustva...presmiono...
pljujte ako vas to cini sretnim...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.