Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2017., 18:47   #21
Alternativna budućnost je da se među narodom proširi naravoučenje.

Nema demokracije, već samo borba za moć. Na suptilan ili grub način. Najbolji model ako netko želi vlast je da se, daleko daleko od najbližeg naseljenog mjesta sukobi sa svim mogućim oružjem kojeg ima protiv aktualnim vlastodržaca i ako pobijedi u ratu, imat će vlast.

Ako ne pobijedi - mentalitet mu treba biti takav da svejedno nema što izgubit. Ako ne pobijedi otići će u raj. U raj idu samo borci koji su bitku izgubili ne naudeći civilima. Tko naudi onima koji nemaju veze s ratom nije ništa drugo doli serijski ubojicas.

Ili ćemo se u tehnološkoj eri prihvatiti ovakog vojnog/vlastodržačkog, pa ako hoćete i duhovnog morala - ili nas neće bit. Porokat će nas psihopate željni moći pod svaku cijenu, pa i gubljenja života civila atomskim bombama. Oružje je stvoreno da ubija i prije ili kasnije netko će detonirati prvu a-bombu i krenut će lančana reakcija bombanja svih protiv svih a-bombama.

U izvjesnom filozofskom smislu svejedno je kad će se to dogoditi, ali ja bih kao svaki zdravorazumski čovjek volio da se to dogodi što je moguće kasnije.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 17:12   #22
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
dobro ko je onda političare u hrvatskoj postavija na vlast? biračko tijelo ili centri moći?

ako je biračko tijelo koje onda veze imaju centri moći?
ako su centri moći kako onda živimo u demokraciji?
Vrte ti se isti ljudi, misliš da bi uopće mogli na čelo stranke oni koji nisu povezani stranim gremijima?


Ne primjećuješ da biračko tijelo misli onako kako pijarovci to želi?

Ako Plenki kaže da je koalicija HDZ i HNS prirodna koalicija i da se radi o strankama Tuđmana i Savke, onda će tako manipulirani puk i misliti.

Ja ovaj HDZ ni najmanje ne poistiovjećujem s Tuđmanom, a poglavito mi HNS nema nikakve veze sa Savkom, HDZ i HNS su stranke povezane s privatizacijom, rasprodajom strancima, javnim privatnim partnerstvom, zaduživanjem...

U konačnici bi se i složio sa propagandom Plenkija da se ipak radi o prirodnoj koaliciji dviju interesnih grupacija!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 10:59   #23
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Vrte ti se isti ljudi, misliš da bi uopće mogli na čelo stranke oni koji nisu povezani stranim gremijima?


Ne primjećuješ da biračko tijelo misli onako kako pijarovci to želi?
e tu se slažen s tobon

u biti ode nema ni d od demokracije. na lokalnom nivou vladaju lokalni moćnici i šerifi, mahom prkani koji bi u privatnom poslu preživili prvi radni dan do 8 i 5, uvr glave. na državnom nivou vlada ista taka ekipa, samo šta ne liže domaća prkna, nego strana.
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 19:03   #24
I dalje svi samo utvrđujemo (malo parafraziram CRO PM-a) da smo na putu da stignemo na put bez povratka.
No i dalje (ako smo svjesni gore navedenog puta), nismo iskazali nikakve alternativne ideje, šta kada dođemo na kraju drugoga puta!?
Koliko treba hrvatskome narodu, da shvati neke stvari? Svakih 50 godina?
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 11:39   #25
Nece Hrvatska nikada niti iskazati alternativne ideje. Kad je u povijesti Hrvatska bila predvodnik u socijalnim promjenama? Hrvatska ima dugu povijest djela velikih drzava i neki nacionalni duh ide vise u smjeru "nadji svoj kutak i sakrij se da te ne smetaju", nego u smjeru "idemo urediti ovo da nam svima bude bolje".

Na primjeru Grcke vidi se lijepo kako danas funkcionira sve kad se drzava prezaduzi i stvari su poprilicno porazne: ne samo da jos uvijek ne vidimo put van, nego smo dozivili i suspendiranje demokratskog procesa i totalno izvrtanje volje gradjana, iskazane na izborima i potvrdjene na referendumu. Hocete bankrot? Hocemo! Hocete sigurno? Hocemo! E dobro, nema bankrota... dugovi se moraju, je li...
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:23   #26
Cool

Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Inače ne volim otvarati teme, ali....
Dakle, evo mogu reći javno (kažem to i uistinu javno), ja sam duboko zabrinut za budućnost Domovine.
Pa s toga, mada je za osobe poput mene ''malo'' prekasno, vidim oko sebe stotine sretne djece, tako nesputane, iskrene i brilijantne u svakom pogledu. Znam mi već ovdje debatiramo na raznim temama o raznim situacija, ali ja duboko zabrinut za stanje nacije, te njenu jako skoru budućnost.
Te onda kojim pogledam i našu ''političku scenu''; naše također ''brilijante'' umove koji ''vode'' ovu jedinu Domovinu, pa potom samo preletim preko kakvih vijesti na TV-u, poslušam radio, pogledam naslovnice portala i naiđem na konstantno devastiranje društva, na eroziju morala ne najniže moguće granice, na lopovštinu i kulturu nerada, na nedosljednost, na laži, na sukobe, na konstantno devastiranje svega hrvatskoga od temelja same države do gubitka teritorija i pomanjkanja svake političke, gospodarske i financijske neovisnosti. Bljak na bljak!
Pa stoga samo dajem primjere tih nekih naslovnica i vijestica, onako pronađenih za 5 minuta:

- EK: Očekujemo da Hrvatska i Slovenija primijene arbitražu
- ZABRINJAVAJUĆA SLIKA HRVATSKE: STIGLI NOVI ALARMANTNI PODACI Lani Lijepu našu napustilo najviše ljudi u 15 godina, nestao grad veličine Samobora
- Mamić dijelio lovu po Osijeku, reportera pitao je li retardiran! Obećao Mercedes svima koji dokažu da punica laže
- Pupovac: Moramo ojačati političku participaciju Srba u Hrvatskoj od lokalne do državne razine
- Ministar Marić najavio kontrole novim obveznicima fiskalizacije: "Nećemo ići đonom na ljude"
- Kerum kreće u naftni biznis s generalom Čermakom
- OMILJENO KUPALIŠTE NA LOŠINJU ZATVORENO ZBOG KONCESIJE OD 5000 KN: ‘Prave nas budalama’
- Gotovo trećina Hrvata na pragu je siromaštva! Usporedite svoja primanja i uvjete svog kućanstva te otkrijte - živite li i sami u bijedi ili grintate bez pokrića?
- OTKRIVAMO: NA WEBU HZZO-a SU LAŽNE LISTE ČEKANJA! Na listi stoji da se čeka samo jedan dan, a pacijente zapravo naručuju za sljedeću godinu
- Istražili smo koliko je vaših mirovina uloženo u Agrokor i jesu li zaradili fondovi
- Rektor Boras od vlastitog Sveučilišta dobio novac za svoj istraživački rad
- Raste broj Osječana koji su bankrotirali
- Vujčić: HNB neće nadzirati kredit američkih fondova Agrokoru
- Juncker: Europski parlamet je velika sprdačina
- Iskusni diplomat: "Tko će sada, nakon svega, vjerovati Hrvatskoj?"
- Japan i EU potpisuju sporazum o slobodnoj trgovini
- PREŠLI PREKO RUŽNIH RIJEČI Kerumov HGS i HDZ unatoč uvredama u predizborno vrijeme formirali većinu
- Tete u vrtiću utjerivačice dugova: 'Niste platili, nažalost, vaš sin danas ne može ostati u jaslicama, idite kući'
- Dalmacija se suočava s mračnom stranom turizma: cijene kvadrata rastu u nebo, domaći si ne mogu priuštiti kavu u kafiću, a ljudi se počinju međusobno mrziti; 'Nastavi li se ovako, doživjet ćemo krah!'
- AGROKOR O DUGU MALIM DOBAVLJAČIMA I UVOZU: Isplata 30 mil. eura ide do kraja srpnja iz nove tranše kredita, a 80% voća i povrća u Konzumu je domaće!
- PROKLETSTVO TEŠKE GENERACIJE Ne jedemo više i ne vježbamo manje od ljudi koji su prije 30 godina bili naše dobi, a teži smo od njih 10 posto. Kako?
- U Hrvatskoj ima najmanje pola milijuna komada raznog ilegalnog oružja?!


Te slijedi dilema, je li potrebno smišljati već sada (ili je već kasno) alternativnu (a ne samo dignuti sidro i otići) strategiju za buduće naraštaje Domovine naše i kako bi ona trebale izgledati?
Nadam se da ste shvatili misao...

Jer ovo niti malo ne miriše na dobro... 
Nemoj mnogo gledati domaće medije. Većina naslova koje si stavio su senzacionalistički, a same priče su dobrim dijelom izmišljene.
JeZloba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:29   #27
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
I dalje svi samo utvrđujemo (malo parafraziram CRO PM-a) da smo na putu da stignemo na put bez povratka.
No i dalje (ako smo svjesni gore navedenog puta), nismo iskazali nikakve alternativne ideje, šta kada dođemo na kraju drugoga puta!?
Koliko treba hrvatskome narodu, da shvati neke stvari? Svakih 50 godina?
Koje alternativne ideje ti trebaju? Misliš li da je hrvatsko društvo lako mjenjati? Većini ljudi u HR je sasvim dobro, o čemu govori i činjenica da se dvije iste partije mjenjaju na vlasti već 25 godina. Što se puta bez povratka tiče, pa ako bi pratio hrvatske medije, Hrvatska više ne bi trebala ni postojati, svi bi trebali već skapati od gladi odavno, a zemlja bi već bila rasprodana.
JeZloba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 17:19   #28
Quote:
JeZloba kaže: Pogledaj post
Nemoj mnogo gledati domaće medije. Većina naslova koje si stavio su senzacionalistički, a same priče su dobrim dijelom izmišljene.
Ne bih htio ulaziti u debatu oko toga, ali reci mi, molim te, koji je od tih tekstova lažan ili djelomično lažan. Jer idemo potpuno onda van teme.
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 16:34   #29
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Čini se da imamo malo previše tih mačeta, desperadosa i jastrebova, ne čini li ti se tako? Odakle bi inače isti skupili toliko glasova na izborima? Naprosto je nemoguće da to napravi netko tko od vodećih ima samo štete, a nikakve koristi.

Ok, a sada ću pitati nešto vama svima ovdje strašno blesavo i smiješno: koliko po selima i gradovima imamo članova kulta sotonista? Koliko ljudi se učlanilo u tu grupu? Dam se kladiti da je u nekim selima samo, polovica stanovništva čak učlanjena u kojekakva tajna društva i sotonističke sekte. Govorka se da je u Slavoniji bilo i orgija. Ima li netko taj podatak? Nacija smo u nestajanju, pa budite onda dobri da nam ispunite tu zadnju želju u potrazi za istinom, jer ionako ne možemo ništa osim pojesti govna.
Je, veliki je to problem.
U mom selu su svi sotonisti, samo je moja žena vještica, a ja komunist.

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nema problema, budu Hrvati glasali protiv najvećih stranaka koje su nas dovele u ovu situaciju
Tako je, šefe, ajmo svi za Most, oni će nas spasit...

Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Biracko tijelo je jedna, malo je reci, amorfna masa koja kupuje sto joj se daje. Mali je procent onih koji kuze o cemu se radi i stoga nece se nista promijeniti. Svaka drzava, narod, ima svoje mitove i to je ok, valjda je to normalno. Problem u hrvatskoj (nije samo u hrvatskoj) sto te mitoloske motive politicari jos uvijek koriste za dobivanje izbora i maskiranje pravih problema. Ja kao srbin, vas nekadasnji sugradjanin, mogu razumjeti razbijanje cirilicnih ploca u Vukovaru, ali jos bolje razumijem na kojem je mjestu liste prioriteta taj "problem". Trebalo bi da vam je svima jasno zasto to i opcenito stvari iz te sfere malo malo pa preplave medije i pravi se cirkus i prestava od toga. Veoma jeftin i efikasan nacin za kupljenje glasova i vremena. Dokle? Ne treba visok IQ da se to prepozna.
Druga vazna stvar je nepostojanje politicke scene. Nema ljevice, desnice, centra....i sve su to beskicmenjaci koji nemaju muda kazati istinu o pravom stanju stvari, a kamoli da znaju nesto za 1 godinu unaprijed. Oni o tome i ne razmisljaju. Oni su odabrali da sluze financijskim i drugim interesima centara moci, neki zato sto su zivotinje i boli ih djoka za ljude, a dobar dio samo plovi na tome kao jednostanicni organizmi...prave se ludi. Dozvoljavam da ih ima i glupih koji zaista ne kuze ama bas nista.
Crno je dosta i ne vjerujem da ce na bolje.
Dio o politicarima koji "sluze" je generalno problem cak i na zapadu i dok se tamo nesto ne promjeni, nista se niti u hrvatskoj uz najbolju volju nece promjeniti.
Ma jasno, svijet je globalno u kurcu, a mi ima višestranački sustav u kojemu su sve stranke zakurac, pa sad ti biraj...
Tko god da dođe na vlast radit će za strance, možemo se jebat, prodali smo se.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 16:38   #30
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Je, veliki je to problem.
U mom selu su svi sotonisti, samo je moja žena vještica, a ja komunist.



Tako je, šefe, ajmo svi za Most, oni će nas spasit...
Za koga ti glasaš, za ove momke?

http://www.srp.hr/
zoroasterix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 18:59   #31
Na zalost nema alternative. Rezultati izbora se kontroliraju americkim softverom koji moze namjestiti koga treba.
Zaduzeni smo toliko da ne postoji nacin da se izvucemo iz ovih govana.
Nece dozvolit da bankrotiramo, nego cemo vjecno vracati dugove bankarskim lihvarima. I to je tuzna sudbina stanovnika Balkana.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 21:40   #32
Ovo čemu sad svjedočimo jest ekonomska likvidacija ili ekonomsko ubojstvo hrvata. Likvidiranje ide dosta dobro i sabor sa vladom radi dobar posao jer svaki dan ekonomski likvidira i ubije par desetaka hrvata ili hrvatskih državljana.
Budućnost hrvatske je nebitna jer hrvati većinom niti ne žive u hrvatskoj nego negdje drugdje. Jedino pametno što se može napraviti je pobjeći čim prije i čim dalje.
da Vlada ili sabor nisu antihvatski i protunarodo orjentirani poltroni koji provode ekonomsko ubojstvo i ciljanu depopulacijsku politiku imali bi sređeno pravosuđe, sudove, itd. Dok se ljudi tjeraju u dužničko robstvo sa kaznama, bacaju van na cestu radi 20kn duga, djeca gladuju po školama a vlada i sabor nabija 25% poreza na hranu, trećina je na rubu gladi jasno je da su na djelu ljudi koji žele i rade na biološkom uništenju RH.

Sreća u nesreći je ta da većina hrvatskog naroda odavno u hrvatskoj ne živi. No nažalost nemaju ni pravo glasa jer mogu dobit 3 zastupnika. Dijaspora je budućnost.
Da saborski zastupnici rade za hrvate i hrvatsku onda bi radili. sabor nebi bio prazan i životni problemi bi se rješavali. Ovo što mi imamo je upravo suprotno a tko želi živjeti - život je negdje drugdje.
noname23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 21:46   #33
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
******Te slijedi dilema, je li potrebno smišljati već sada (ili je već kasno) alternativnu (a ne samo dignuti sidro i otići) strategiju za buduće naraštaje Domovine naše i kako bi ona trebale izgledati?
Nadam se da ste shvatili misao...

Jer ovo niti malo ne miriše na dobro... 
Kasno
RIP Hrvatska
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 21:48   #34
Quote:
noname23 kaže: Pogledaj post
****Sreća u nesreći je ta da većina hrvatskog naroda odavno u hrvatskoj ne živi. No nažalost nemaju ni pravo glasa jer mogu dobit 3 zastupnika. Dijaspora je budućnost.
Da saborski zastupnici rade za hrvate i hrvatsku onda bi radili. sabor nebi bio prazan i životni problemi bi se rješavali. Ovo što mi imamo je upravo suprotno a tko želi živjeti - život je negdje drugdje.
Dijaspora je budućnost?
Koja?

Ona koja još živi u prošlom stoljeću i gine za Hrvatskom ali iz daljine?
ili ova koja je otišla i konstantno odlazi ali sa idejom da se nikada - ne vrati
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 22:17   #35
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
Dijaspora je budućnost?
Koja?

Ona koja još živi u prošlom stoljeću i gine za Hrvatskom ali iz daljine?
ili ova koja je otišla i konstantno odlazi ali sa idejom da se nikada - ne vrati
Kako koja? Pa dijaspora. Nemamo dve, bez obzira na tvoj isključivi mentalni sklop koji se fura na "mi ili oni" i koji ide ka gaženju ljudskih prava di bi "njima" u dijaspori ukidala pravo glasa.
Pa ako svarimo da postoji samo jedna, ona koja je živa, i ta ista da živi sadašnjost bez obzira što se dobar dio komunističke gamadi ne slaže s njima po pitanjima i pogledima na tita, jednog od najvećih ubojica u povjesti ljudske vrste, dok ga komunistički šljam vidi kao ljubičicu, onda je više nego jasno da je budućnost tamo di je dijaspora jer - tamo je mladost, tamo je većina, tamo je nacionalna svijest razvijena i tamo se čuvaju i njeguju običaji jer postoji sloboda da se živi i radi bez ekonomske likvidacije ili prisile da se svi moraju složit da govno nije govno nego bjela ljubičica bez obzira na smrad i smeđu boju...

Budućnost nisu starci od 70g u napuštenim selima nego mladost od 20 ili ljudi od 30+g sa djecom po londonu, dublinu, berlinu, beču itd. U RH uskoro ispod 4m, u dijaspori uskoro preko 5m hrvata. Dijaspora mlada, hrvatska sa mortalitetom i najstarijom populacijom u EU i preko 1,6m penzića...

Budućnost je dijaspori. Kakva god da je je, ili nije, tamo je odavno...
noname23 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 14.07.2017., 23:23   #36
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Ne bih htio ulaziti u debatu oko toga, ali reci mi, molim te, koji je od tih tekstova lažan ili djelomično lažan. Jer idemo potpuno onda van teme.
Svi do jednog! Mislim na naslove. Pogledao sam samo neke od njih i:

- Tete u vrtiću utjerivačice dugova: 'Niste platili, nažalost, vaš sin danas ne može ostati u jaslicama, idite kući'

Vijest sa RTL. Pa kaže:

Quote:
Nakon dugačke rasprave dijete je jučer ipak primljeno u jaslice, a majka smatra kako je ta odluka i sam stav kojim se, kaže, prema djetetu odnose kao prema nekakvom predmetu, krajnje sramotan. Ističe i slaže se s time da dugove treba vraćati, ali da je način koji su odabrali neprimjeren i ružan.

"Sa svim roditeljima dužnicima koji su nas kontaktirali dogovorili smo se o načinu plaćanja, a ako su dužni jedan mjesec djeca idu u vrtić i nema nikakvih problema. Imamo razumijevanja, svi nam se mogu obratiti. Na kućne adrese svi su dužnici dobili službeni dopis poštom.Danas informatika radi svoje, moglo se dogoditi da je došlo do pogreške, jer naplate nam se znaju pokazati tek za dva-tri dana i tim se roditeljima mi ispričavamo", kazala je za Glas Slavonije Svjetlana Takač, ravnateljica Dječjeg vrtića Osijek.
Eto, toliko o toj strašnoj priči! Volio bih vidjeti uređenu zemlju u kojoj bi se toleriralo kašnjenj od jednog dana, a ne čitav mjesec.

Pa dalje:
OTKRIVAMO: NA WEBU HZZO-a SU LAŽNE LISTE ČEKANJA! Na listi stoji da se čeka samo jedan dan, a pacijente zapravo naručuju za sljedeću godinu

Vijest sa bljutarnjeg.yu

Što je uzrok? Sustav je tek u začetku, pa ima grešaka. Big deal.

Quote:
Mario Zovak, ravnatelj KBC Sestre milosrdnice, kaže da imaju velikih problema sa sustavom CEZIH, koji ih spaja s HZZO-om, što dovodi do problema s ažuriranjem lista. Napominje kako mu je jasno da je situacija zbunjujuća i razočaravajuća za pacijente.

- U jednom dijelu to je inkompatibilnost našeg sustava, a i sustava HZZO-a. Zbog toga povremeno dolazi do šumova u vezi s korektnim izvještavanjem. Još smo u fazi konkretnog razmišljanja kako riješiti problem s radiološkim pretragama i kako ih voditi kroz te naše kalendare - kaže Zovak. Pojašnjava da je više razloga: prvo zato što liste prebukiraju jer dobar dio pacijenata ne dođe na preglede ili se naruči istovremeno na više mjesta.

Nerealne brojke

- Zbog toga već u startu liste nisu realne. Drugo je velik problem što je jako liberaliziran sustav indiciranja tih specifičnih pretraga. Nekoga zaboli glava i odmah ga se šalje na MR. Tako zauzima termin nekome kojemu je taj termin zaimrsta potreban. O tome najbolje svjedoče uredni nalazi - kaže Zovak i zaključuje da je jedan dio krivnje definitivno njihov jer nemaju dovoljno dobar informatički sustav.

U HZZO-u kažu kako su za točnost podataka odgovorne bolnice koje šalju podatke. Priznaju kako se događa da ih nezadovoljni pacijenti prozivaju zbog potpuno krivih podataka.

- Što se tiče podataka o listama čekanja na web stranici HZZO-a, HZZO podatke o listama čekanja dobiva od bolničkih informacijskih sustava, i odmah ih unosi, što je vidljivo na web stranici na kojoj se može vidjeti kad je stigao zadnji podatak, kad je lista ažurirana te koje je vrijeme zaprimanja podatka o slobodnom terminu od strane bolničkog informacijskog sustava - navode u HZZO-u.
Idemo dalje...

- Raste broj Osječana koji su bankrotirali

Užas, strava,pomislili bi da na tisuće gladnih bankrotiralih Osječana baulja po cestama kopajući repu ne bi li se prehranili... A kad ono:

Quote:
Osobni bankrot na temelju Zakona o stečaju potrošača zatražio je do sada samo 971 građanin i tri fizičke osobe koje obavljaju obrt/samostalnu djelatnost. U odnosu na stanje od travnja ove godine to je samo 81 osobni bankrot više. Te 974 osobe koje su pokrenule postupak osobnog stečaja ukupno duguju 597,3 milijuna kuna i od njih novac potražuje 5093 vjerovnika. To je tridesetak milijuna kuna više u odnosu na travanj ove godine. Najviše onih koji su danas u osobnom bankrotu ima u Zagrebu - 526, slijedi Osijek sa 79 osoba u osobnom bankrotu (šest više u odnosu na ovogodišnji travanj). Kada je o ostalim slavonskim gradovima riječ, Financijska agencija (Fina) na popisu ima Viroviticu s 22 osobna bankrota, Slavonski Brod (13), Požegu (10) i Vukovar (6).
Idemo dalje.

Istražili smo koliko je vaših mirovina uloženo u Agrokor i jesu li zaradili fondovi

https://www.tportal.hr/biznis/clanak...rokor-20170703

Ispada da i nije puno uloženo, a kada je uloženo fondovi su - ZARADILI!



Nekada treba i pročitati vijest, a ne samo naslove.

Zadnje uređivanje JeZloba : 14.07.2017. at 23:42.
JeZloba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 08:10   #37
Quote:
noname23 kaže: Pogledaj post
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
Dijaspora je budućnost?
Koja?

Ona koja još živi u prošlom stoljeću i gine za Hrvatskom ali iz daljine?
ili ova koja je otišla i konstantno odlazi ali sa idejom da se nikada - ne vrati

Kako koja? Pa dijaspora. Nemamo dve, bez obzira na tvoj isključivi mentalni sklop koji se fura na "mi ili oni" i koji ide ka gaženju ljudskih prava di bi "njima" u dijaspori ukidala pravo glasa.
Pa ako svarimo da postoji samo jedna, ona koja je živa, i ta ista da živi sadašnjost bez obzira što se dobar dio komunističke gamadi ne slaže s njima po pitanjima i pogledima na tita, jednog od najvećih ubojica u povjesti ljudske vrste, dok ga komunistički šljam vidi kao ljubičicu, onda je više nego jasno da je budućnost tamo di je dijaspora jer - tamo je mladost, tamo je većina, tamo je nacionalna svijest razvijena i tamo se čuvaju i njeguju običaji jer postoji sloboda da se živi i radi bez ekonomske likvidacije ili prisile da se svi moraju složit da govno nije govno nego bjela ljubičica bez obzira na smrad i smeđu boju...

Budućnost nisu starci od 70g u napuštenim selima nego mladost od 20 ili ljudi od 30+g sa djecom po londonu, dublinu, berlinu, beču itd. U RH uskoro ispod 4m, u dijaspori uskoro preko 5m hrvata. Dijaspora mlada, hrvatska sa mortalitetom i najstarijom populacijom u EU i preko 1,6m penzića...

Budućnost je dijaspori. Kakva god da je je, ili nije, tamo je odavno...
moj mentalni sklop mi ili oni?
Koji kurac uopće znaš o meni?

i, da, postoje dvije dijaspore
jedna koja "gine" i ostala je u prošlom vremenu i druga koja je otišla i odlazi i u pravilu ju boli briga za Hrvatsku

Pa pogledaj svoj mentalni sklop

za početak, neko rješenje problema u tvojoj glavi je tamo negdje daleko od Hrvatske, u nekoj budućnosti i to će napraviti - netko drugi?
Ne Hrvati u hrvatskoj?

sada 4 a uskoro 5 m Hrvata u dijaspori?
i svi oni buju se vratili i podignuti će Hrvatsku
u kojem paralelnom svemiru?

a upravo sada i ovdje se lagano događa da ćemo svi morati misliti da je govno bijela ljubičica
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 15:13   #38
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
moj mentalni sklop mi ili oni?
Koji kurac uopće znaš o meni?

i, da, postoje dvije dijaspore
jedna koja "gine" i ostala je u prošlom vremenu i druga koja je otišla i odlazi i u pravilu ju boli briga za Hrvatsku

Pa pogledaj svoj mentalni sklop

za početak, neko rješenje problema u tvojoj glavi je tamo negdje daleko od Hrvatske, u nekoj budućnosti i to će napraviti - netko drugi?
Ne Hrvati u hrvatskoj?

sada 4 a uskoro 5 m Hrvata u dijaspori?
i svi oni buju se vratili i podignuti će Hrvatsku
u kojem paralelnom svemiru?

a upravo sada i ovdje se lagano događa da ćemo svi morati misliti da je govno bijela ljubičica
O tebi znam ono što pišeš a to je ono što sam i rekao. Ideš logikom mi ili oni, isključivost na temelju ideologije, i ideš na zabranu glasovanja hrvatima i državljanima hrvatske koji ne žive u RH.

Hrvati u hrvatskoj su manji dio hrvatskog naroda. Veći dio hrvatskog naroda ne živi u hrvatskoj. To je činjenica koju treba prihvatiti.
Ako idemo ka alternativnom, iz razloga jer je valjda svima jasno da nema nikoga u RH tko bi mogao ili htjeo popraviti stanje, jedino di možeš gledat je van RH. Pa onda ili kinezi ili njemci ili sirijci ili dijaspora.

I ne postoje 2 dijaspore. Postoje državljani RH koji ustavom imaju pravo na slobodu, jednakost i ravnopravnost. Dok zatupljeni likovi ko ti broje krvna zrnca i traže jednakije među jednakima naravno da će svi slobodno misleći, mladi i obrazovani bježat iz te i takve mentalne kaljuže.

Ko će se vratiti, ili neće je tako svejedno. Budućnost je tamo i bude kako oni budu odlučili. Ako se vrate ne bumo izumrli, ako ne onda budemo.
Intelektualna elita je vani, mladost je vani. Uhljebi i paraziti u državnom sektoru te partijci koji sjede u saboru bez dana radnog staža nemaju niti volje, niti želje niti su intelektualno sposobni da naprave ikakav pomak. Negativna selekcija radi i odradila je svoje.

Dok s druge strane imaš Kolindu - vratila se iz dijaspore i vidiš da je to jedina osoba koja zna i može nešto napraviti i odraditi. Ona sama je napravila više za RH u 2 godine nego svi sazivi sabora i predsjednici od 2000-te naovamo. I te stvari su mjerljive, jasne i vidljive svakome tko ih želi vidit. Tko ne želi - jbg, držte se barbika, trepavica i ostalih sranja uz ignoriranje rezultata i rada.

Nema budućnosti države bez osnovne komponente - ljudi, ljudskih bića, hrvata. To što neki žive u ZG, neki u Dublinu a neki u prošlom stoljeću dok paratiziraju proračun je tako nebitno.
Nisu hrvatsku obranile kune nego dolari i marke iz dijaspore koje su kupile potrebno vrijeme i neće sigurno se ništa pozitivno desit dok manjina koja je doma ne uključi većinu koja je vani. A vani je brojniji, mlađi, sposobniji i obrazovaniji dio hrvata i hrvatskog naroda. Uz nezaustavljiv trend da ih je sve više i više.
noname23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 18:25   #39
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
Dijaspora je budućnost?
Koja?
Ona koja će ti postaviti diktaturu jednog dana u Hrvatskoj. I Erdogana je isto postavila dijaspora na vlast u Turskoj, iako su domaći ljudi bili većinom protiv njega. Kakva je situacija tamo danas, dovoljno govori podatak o masovnom samoubojstvu ovaca. I životinjama je muka više od svega.
klokanovac is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 19:20   #40
Quote:
noname23 kaže: Pogledaj post
Hrvati u hrvatskoj su manji dio hrvatskog naroda. Veći dio hrvatskog naroda ne živi u hrvatskoj. To je činjenica koju treba prihvatiti.
Ako idemo ka alternativnom, iz razloga jer je valjda svima jasno da nema nikoga u RH tko bi mogao ili htjeo popraviti stanje, jedino di možeš gledat je van RH. Pa onda ili kinezi ili njemci ili sirijci ili dijaspora.
A dijaspora će nam pomoći kako to točno? Niti su promovirali naše običaje i kulturu u svijetu, našu povijest, niti su promovirali našu kuhinju i specijalitete, niti su pomogli ikada Hrvatskoj u izvozu. Ne znaju više ni tko su uopće, niti znaju više išta o državi iz koje vuku korijene. Po čemu su oni dostojni uopće zvati se većim Hrvatima od nas koji živimo ovdje? Kinezi i Talijani su pomagali svoje, širili su kulturu, pomagali izvoz i brendirali vlastite zemlje. Italiju svijet poznaje po tjestenini i Pizzi, zahvaljujući njihovim zajednicama po svijetu, koja je promovirala talijansku kuhinju i otvarala restorane. Što misliš kako je Kina recimo doživjela ekonomski bum u svijetu? Ta dijaspora nije samo mahala zastavama, već je i promovirala kinesku kulturu u svijetu. Delala je nekaj.

A mi Hrvati koji živimo ovdje, sve moramo sami, unatoč 5 milijuna Hrvatina u inozemstvu, kojima je lijeno guzicu pomaknuti za promociju lijepe naše, osim kada je u pitanju njihova vlastita. Hvala im puno što nam zemlju prepoznaju po ajvaru i čevapima, što misle da smo potekli od Srba i da nam je glavni grad Beograd. Sada takvi traže nešto od nas i sebe zovu većim Hrvatima od nas. Ma goni to u neku stvar i uzdaj se u se i u svoje kljuse. To je sve sebična bagra koji nitko od nas više ne treba, osim kada HDZ i SDP trebaju skupiti poene, a njima će rado dati. Pa hvala im puno, ne trebamo ih.
klokanovac is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:53.