Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2009., 16:36   #241
crna gora

trazila sam jel ima tema vec pa nisam uspila nac.

dakle,kao sto sam naslov govori-idem uskoro u crnu goru na par dana,pa me zanima ako je neko od avs bio ili zivi tamo kako je,kakve su cijene,hotelski smjestaji,spiza,jel jeftinije nego u hr??hvala unaprid!
 
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 08.05.2009., 21:05   #242
Pa eto, sad mozes da vidis sta se gore pisalo o CG, uzivaj. Ako to nije dovoljno, postavi nova konkretna pitanja.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 16:06   #243
koliko traje put zg - budva ako se ide busom?
ruud is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 23:01   #244
U Budvi jedino što mi se sviđa je stari grad ovo ostalo .......Puno lijepših njesta ima na našoj obali,a ako je to njihovo najelitnije mjesto onda ja nemam više sto pisati.
gogili is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 18:45   #245
Dragi ljudi, svašta sam korisno našla na ovom forumu o CG. Dečko i ja planiramo kroz osmi mjesec autom u samostalnom i spontanom aranžmanu na turneju po CG. Prema ovome što sam ovdje iščitala, bit će to dinamičan put

Prema ovim starijim postovima iz 2005-6-7-8 znam sve o cijenama privatnog smještaja, a kako je sad? Nama treba obična soba s krevetom i da se može negdje pišat i tuširat, ništa posebno. Planirali smo da smještaj nađemo kad dođemo na odredište, mislite li da je to moguće?

Drugo, zanima me kakve su gužve po cestama u toku početka augusta? Ima li dana, kao npr. u Hrvatskoj subotom, da se zna da je to rush day pa da se izbjegne putovanje?

Nadalje, kakve su cijene jela i pila?

Hvala svima na dosadašnjim savjetima!
On Magnolia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 15:40   #246
Quote:
On Magnolia kaže: Pogledaj post
Dragi ljudi, svašta sam korisno našla na ovom forumu o CG. Dečko i ja planiramo kroz osmi mjesec autom u samostalnom i spontanom aranžmanu na turneju po CG. Prema ovome što sam ovdje iščitala, bit će to dinamičan put

Prema ovim starijim postovima iz 2005-6-7-8 znam sve o cijenama privatnog smještaja, a kako je sad? Nama treba obična soba s krevetom i da se može negdje pišat i tuširat, ništa posebno. Planirali smo da smještaj nađemo kad dođemo na odredište, mislite li da je to moguće?

Drugo, zanima me kakve su gužve po cestama u toku početka augusta? Ima li dana, kao npr. u Hrvatskoj subotom, da se zna da je to rush day pa da se izbjegne putovanje?

Nadalje, kakve su cijene jela i pila?

Hvala svima na dosadašnjim savjetima!
Ovako,
krenimo od gužvi. Velike su ali ne toliko kakve su bile prošle godine (u Kotoru je ove godine 50 posto manje turista nego lani).
Smještaj u zalivu jeftiniji nego u Budvi, Petrovcu i ostalim obalnim mjestima na putu prema Albaniji. Znači u zalivu imaš krevet i za 6-7 eura (negdje je i tri ali ne preporučujem, ko zna šta je to, možda neka štala sa sijenom ). Na autobusnim stanicama imaš more ljudi koji ti nude sobu, apartman.
Ja ti preporučujem da posjetiš Hercg- Novi, Kotor, Budvu (manje više, prenatrpana je i bez duha ali možeš i za nju odvojiti jedan dan). Dalje Cetinje i obavezno Njegošev mauzolej, blizu je i Rijeka Crnojevića i Skadarsko jezero koje je isto super. Ako imaš vremena na pretek tu je i manastir Ostog na putu od Podgorice prema Nikšiću, uklesan u planinu, jako zanimljiv.

Eto valjda sam ti pomogla.
Lijep provod
bluntman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 12:06   #247
Da li netko zna da li se može kupati u Virpazaru na Skadarskom jezeru, ili je to sam jezerska i ribarska luka?

Da li je netko bio u novootvorenom Sparta clubu u Budvi?


Samostan Ostog svakako treba posjetiti, ja sam kao katolik otišao tamo i stvarno me oduševio, predivno izdanje uklesano u stijenu, ali ako imate lošije auto, provjerite da vam vozilo ne zakuha, jer je uzbrdica do njega 20%, pa stariji auti često zakuhaju.
ratep is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 12:33   #248
Evo da se i ja priključim...

Svakako mislim da ne treba propustiti Lovćen i Njegošev mauzolej, kao ni Ostrog.
Također Cetinje. Boka Kotorska i Kotor.
Zatim, pošto ste s autom, otići na Taru...
Obavezno razgovarati s domaćim življem . Ma narod je fenomenalan!

Hrana i piće, ne znam, cijene su više manje kao kod nas...možda za nijansu jeftinije. Ali da se dobro jede - jede se!

Inače je Crna Gora predivna, a mene se više dojmila unutrašnjost nego obala, valjda zato jer sam bila usred ljeta, pa su plaže bile krcate a gužva po cestama nemoguća. Brijem da je obala isto tako lijepa na neki svoj način, ali u proljeće ili jesen.
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 01:13   #249
Quote:
mommy kaže: Pogledaj post
Ako vec idete porodicno, ja bih preporucila Kotor. Ne znam idete li autom, jer od Kotora do Budve ima svega 15km, a Kotor je divan grad i sa djetetom puno bolja opcija od Budve.
Budva je super za tinejdzere i provod te vrste. Meni licno Budva je cisiti ciganluk ljeti, a zimi mrtav grad totalno, sablasno.
Kotor je jedini grad u CG pored Podgorice, koji i zimi zivi.


a ostali ne žive

kakva glupost
marilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 11:57   #250
jel se može s osobnon u crnu goru ili triba i putovnica???

HITNO!!!
__________________
fala ti dragi placu!
i(ST)ok is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 13:17   #251
Mislim da ti skoro sigurno treba putovnica. Ja sam išla na izlet iz Dubrovnika u Budvu još u ljeto 2005. godine i morali smo imati putovnicu. Mislim da se to nije mijenjalo od tada.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 14:02   #252
Osobna je dovoljna.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 23:45   #253
http://www.montenegro.travel/index.html
__________________
Ti si zadnji romantik na ovom svijetu,sto se sporo krece i ceka raj...
Wolf_MNE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 21:47   #254
bok bok bok
mene zanimaju cijene taksija u budvi i crnoj gori općenito, ako netko zna
jel se isplati? kako je najisplativije obići CG ako nemaš automobil?
__________________
How soon is now?
malabaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 10:22   #255
Generalni savjet.
U udarnoj sezoni nikako ne vidim razloga ići u Budvu:velika je gužva,redukcije vode,na nekim mjestima strašna prljavština...
Puno je ugodnije u rujnu.Tek tada možete uživati u doista prekrasnoj prirodi,kvalitetnoj hrani,ugodnim domaćinima ...
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 20:47   #256
hej ljudi, mene zanima da li je tko od vas putovao vlakom na relaciji beograd- bar? mene konkretno zanima relacija beograd- mojkovac. isplati li se ići dnevnom linijom (zbog pejzaža) ili je bolja noćna linija (pa da uštedim na jednom noćenju). i zanima me kako doći iz mojkovca do žabljaka, ima li autobusnih linija ili bi bilo dobro da uzmem taksi? hvala unaprijed...
mia_n is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 16:03   #257
Quote:
mia_n kaže: Pogledaj post
... isplati li se ići dnevnom linijom (zbog pejzaža) ili je bolja noćna linija (pa da uštedim na jednom noćenju). i zanima me kako doći iz mojkovca do žabljaka, ima li autobusnih linija ili bi bilo dobro da uzmem taksi? hvala unaprijed...
Ovisi koliko dana ces tamo biti. Budes li vise dana nagledat ces se ljepota pa mozda jedno putovanje vlakom nije toliko vazno. U biti nemam nijedan konkretan odgovor, ali mogu ti nabaviti broj povoljnog smjestaja u Zabljaku gdje sam bio prosle godine.
Znam da je poznanica isla iz Zabljaka u Mojkovac, al' se ne sjecam kako
goredolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 09:57   #258
a kad sve zbrojim planiram u cg provesti 5-6 dana, i od toga bi 4 dana ostavila za planine a ostatak za primorje (znam da je malo al nemrem uhvatit više vremena ) bila bi zahvalna kad bi mi poslao broj smještaja, i napiši malo kakva je cijena, kakav je smještaj (ne tražim hotel za 12 zvijezda, krevet, wc, tuš i meni je dobro). a za prijevoz iz mojkovca do žabljaka sam saznala da imaju 4 autobusne linije dnevno pa ću hvatat jednu od njih
mia_n is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 17:45   #259
Nikako ti ne preporucam hotele na Zabljaku. Skupi su i stari, propali, ljigavi - fuj.
Iznajmi neku sobu u privatnom aranzmanu. Ovdje se mozes obratiti: Sveti Djordjije. Oni ti mogu pomoci oko smjestaja, iznajmljivanja bicikala, planinarenja, raftinga itd.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 19:00   #260
hoteli definitivno ne dolaze u obzir, tak da sam i mislila iznajmit neku sobicu, sve do 15€ je prihvatljivo. a za agenciju "sveti đorđije" sam već dobila preporuku i planiram preko njih uzet onu džip turu "Prsten oko Durmitora"
mia_n is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.