Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Pristajete li na arbitražu granice sa Slovenijom
DA 13 72.22%
NE 5 27.78%
Glasovatelji: 18. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2004., 11:02   #81
Quote:
crtica kaže:
...jer prepucavaju se političari, koji nemaju veze s narodom...
viš vako
političari imaju novce koje poberu od poreza
narod gleda što oni rade s novcima
zato je taj vrh tako značajan i važan , jednom dijelu pokažu vrh, drugima pokažu turske agente koji bi željeli obrezati hrvatske pišuline, i za novce nitko ne pita
go2slep is offline  
Old 30.04.2004., 11:03   #82
Quote:
crtica kaže:
Ja bahata?! Za razliku od tebe ja ne idem po slovenskim forumima i ne provociram.

Znaš kaj, ova tvoja reakcija i uopće otvaranje teme, govori mi kako se očito nešto jako mijenja u hrvatskoj vanjskoj politici. U pozitivnom smislu za nas. Napokon. I kako vas je Eu lagano nagazila...Pa sad panika u redovima.

Međunarodnu arbitražu nećete izbjeći, a nadali ste se. O tome se samo radi.
Moja reakcija? Napisao sam da se konačno nešto pokrenulo i da je dobro što će na Trdinovom vrhu sada biti u prvom planu planinari umjesto vojnici. Anketa na slovenskom teletekstu kaže da je protiv napuštanja naših vojnika sa Trdinovog vrha 94% ljudi!! Ako se neće to baš sada dogoditi, dobro je da se bar priča kao mogučnost riješenja.
Onda si počela pričat o europskom ponašanju. Šta ti znaš o bilokakvom ponašanju. Sve što ja napišem izgleda tebi negativno, ako je slučajno pozitivno, onda te zajebavam. Smiri se malo...
Samo is offline  
Old 30.04.2004., 11:10   #83
Kako sam razumio Rupla, se može desiti, da se vojska makne, pa da se useli policija. To bi bilo razumno, pošto če to biti vanjska granica EU i da treba te granice čuvati bolje kao dosada. To od nas traži EU a ne da SLovenci želimo, da se zeza Hrvate ili ostale poštene ljude na granicama. Naša politika a i mi obični gradžani smo zato, da ima što manje komplikacija na granicama izmedžu SLOi CRO. Nadam se, da če biti uskoro kao nekada, kada si prošao u Hrvatsku ili obrnuto u SLoveniju pa da si vidio, da si u drugoj republici (sada državi) po napisu (tabli) sela ili grada koji je bio malo drugačiji kako doma.

Ja bi želio, da se i vojska i policija makne sa Trdinovog vrha, pa da se kod tog odlaska podpiše dogovor, da je zabranjeno, da se u tom objektu ponovo useli vojska ili policija bilo koje strane.
Najbolja varianta je , da se uredi planinski dom.
albundy is offline  
Old 30.04.2004., 11:18   #84
Ja sam zato da se Slovenci i Hrvati svade oko toga tko radi bolju pivu i vino
i javljam se za suca bez naknade
go2slep is offline  
Old 30.04.2004., 11:21   #85
Quote:
go2slep kaže:
Ja sam zato da se Slovenci i Hrvati svade oko toga tko radi bolju pivu i vino
i javljam se za suca bez naknade
Svaki bi ponovo vukao na svoju stranu, tako da bi bila potrebna arbitraža.
albundy is offline  
Old 30.04.2004., 11:25   #86
Quote:
melk kaže:
Samo, dej ga srat! Zdej si pa mal brez veze popizdu!
Do zdej si bil bolj uravnovešen, tole je pa za
V debati o Trdinovem vrhu (ex. Sv.Jeri) oz. Sv.Geri mahat s kulturo in pametjo naroda, lepo te prosm, na področju, kjer par bedastih politikov ni sposobno najt dogovora že desetletje???!!!
Sam ti tud ne spremlaš debate najbolš in vse uzemaš iz konteksta. Nebi jaz čisto nič tako pisal če nebi crtica začela o europskem obnašanju tam kjer to sploh o tem ni govora. Plus - midva se že dolgo ne moreva najbolš sporazumet tko da obojestranska ˝ljubezen˝ že kr neki časa traja. Drgač maš pa prav. Vseen se pa ni treba dela norca iz slovenske vojske ker to vsakega izmed 16 vojakov zelo prizadane.
Samo is offline  
Old 30.04.2004., 11:30   #87
Quote:
albundy kaže:
Svaki bi ponovo vukao na svoju stranu, tako da bi bila potrebna arbitraža.
Nije važan cilj (pobjeda), važan je put (pivo i vino).
Samo is offline  
Old 30.04.2004., 11:39   #88
Quote:
Samo kaže:
Nije važan cilj (pobjeda), važan je put (pivo i vino).
melk is offline  
Old 30.04.2004., 11:46   #89
Quote:
melk kaže:
Samo kaže: ...Plus - midva se že dolgo ne moreva najbolš sporazumet tko da obojestranska ˝ljubezen˝ že kr neki časa traja.

Melk i Samo sta konačno pronašla zajedničku strani. A to je:
albundy is offline  
Old 30.04.2004., 11:52   #90
Tko će gore biti slovenska policija ili vojska, slovenski i/ili hrvatski planinari je bespredmetno.

Jer učesnik Samo, ovo je moje mišljenje, smatra da je to slovenski teritorij i mi hrvatski građani trebamo biti sretni što će Slovenija maknuti naoružanu vojsku i staviti npr. zaštitare. I to je, po njemu ustupak jedne europske i civilizirane države drugoj, koja ako to ne prihvati s oduševljenjem nije baš jako civilizirana.

A ja, kao i naša vlada i dobar dio građana, smatram da je to hrvatski teritorij, odnosno da se to pitanje mora konačno riješiti međunarodnom arbitražom. Jednom za svagda. I na moru i na kopnu. I niš mi ne znači zamjena slovenske vojske s npr. policijom. Već mi je to degutantno jer non-stop se pravi razlozi rješavanja problema zamagljuju.

Ovdje se ne radi o turističkom problemu, već pitanju uređenja granica dviju država. A očito je da se te dvije države ne mogu sam dogovoriti, već će se uključiti međunarodna arbitraža. I njena će odluka biti konačna.

Sve ostalo je puštanje magle.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Old 30.04.2004., 11:58   #91
Slažem se sa Crticom. Ova zgrada na vrhu je u katasteru Hrvatske a dostupan put je bio uvijek sa Slovenske strane.
I zaselci oko Dragonje a mislim da i Savudrija, je (bila u Yugi) u katasterskoj opštini Pirana( barem tako sam čuo jednom na TV-ju). Nekada smo tako bili malo izmešani, jer sve je bila jedna država i niko se nijo osvrtao na takve detajle.
Samo arbitraža može to riješiti i kako kažu oni trebaju obje strane primiti jednom zauvijek i da se stavi ta pitanja adacta.
albundy is offline  
Old 30.04.2004., 12:25   #92
Današnji Vjesnik

Quote:
Rupel: Na Svetoj Geri moguća samo »promjena stanara«
LJUBLJANA, 29. travnja - Slovenski ministar vanjskih poslova Dimitrij Rupel izjavio je da je na Svetoj Geri moguća »promjena stanara«, odnosno zamjena manje postrojbe slovenskih vojnika policajcima, no da to nema veze s graničnim pitanjima.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Old 30.04.2004., 12:26   #93
Quote:
albundy kaže:
Samo arbitraža može to riješiti i kako kažu oni trebaju obje strane primiti jednom zauvijek i da se stavi ta pitanja adacta.
ne kužim zašto bi naše vlade trebale raditi od jednog problema dva
ako se ovo riješi, a svi se slažemo da to nije nikakav problem, naše vlade će morati izmišljati neke druge probleme da se narod zabavlja i da se vidi kako oni ozbiljno rade
go2slep is offline  
Old 30.04.2004., 12:30   #94
Ja razumem Hrvate vrlo dobro. Vas je več Tuđman učio, da ste nešto više od nekih Slovenaca, nekakvi "ubermenš". I da ste uvek u pravu.

No, nekad čete i vi shvatit, da baš niste uvek u pravu i da ponekad treba pravit kompromise.Samo sačekajte na pregovaranja o ulazku u EU. tada čete i konačno shvatit, da vam Slovenci nisu baš najgori neprijatelji.
PatriotSLO is offline  
Old 30.04.2004., 12:35   #95
Quote:
PatriotSLO kaže:
Ja razumem Hrvate vrlo dobro. Vas je več Tuđman učio, da ste nešto više od nekih Slovenaca, nekakvi "ubermenš". I da ste uvek u pravu.

No, nekad čete i vi shvatit, da baš niste uvek u pravu i da ponekad treba pravit kompromise.Samo sačekajte na pregovaranja o ulazku u EU. tada čete i konačno shvatit, da vam Slovenci nisu baš najgori neprijatelji.
već sam mislio da vi Slovenci nemate Crtica
go2slep is offline  
Old 30.04.2004., 12:46   #96
Quote:
go2slep kaže:
Ja sam zato da se Slovenci i Hrvati svade oko toga tko radi bolju pivu i vino
i javljam se za suca bez naknade
volonterski rad je uvijek dobro dosao

(Union )
revolution is offline  
Old 30.04.2004., 13:31   #97
1. Ako se slovenska vojska povuče sa Sv.Gere, da li je taj vrh pod hrvatskom upravom ili slovenskom? Da li se na karti vodi kao Hrvatska ili Slovenija?
Mialim, ako je i dalje Slovenija, nismo ništa dobili i zašto bi se veselili?

(Če se bo slovenska vojska povlekla z Trdinovega vrha, kaj to pomeni? Ali je Vrh potem hrvaški ali slovenski? Kakor se vodi na zemljevidu? Menim, če je to še naprej slovensko, nismo Hrvati nikaj dobili in zakaj bi bili veseli?)

2. Poruka umjerenim Slovencima: kako bi bilo da Sv.Gera postane hrvatska, a onda malo mi Hrvati pričamo kako je to samo jedan običan greben ("en hrib") i da se samo budale oko toga svađaju? (A vrh za to vrijeme i dalje ostaje naš)

Zimske Radosti is offline  
Old 30.04.2004., 13:54   #98
Quote:
Samo kaže:
Anketa na slovenskom teletekstu kaže da je protiv napuštanja naših vojnika sa Trdinovog vrha 94% ljudi!! malo...
no ves kaj, tistih nekaj deset glasov pac ne odtehta misljenja vsega naroda ali ni tako ? Prvic, tisti, ki jim ni mar za to , tega sploh ne berejo in drugic, tudi ce preberejo, se jim zdi tolk bedno zapravljat kes za neke stvari, ki jih sploh ne brigajo.

Tko cisto za informacijo Hrvatom: zelo, zelo malo ljudi se zanima za ta prokleti hrib. Zaradi mene je lahko slovenski, hrvaski ali bilo koga. I don`t give a damn.

Samo: ne manipuliraj z neko bedno anketo, ki jo itak nihce ne bere in tega ne razglasaj kot voljo vseh ljudi, OK ?

Imam obcutek, da nekateri tukaj preresno vcasih jemljete kar vam nabija en osebek ali dva in si nato to razlagate kot voljo vseh Slovencev. Se zdalec ni tako. Ne verjemite vsega parim manipulantom, ki si nabijajo ego.
hladilnik1 is offline  
Old 30.04.2004., 13:57   #99
Quote:
Zimske Radosti kaže:
1. Ako se slovenska vojska povuče sa Sv.Gere, da li je taj vrh pod hrvatskom upravom ili slovenskom? Da li se na karti vodi kao Hrvatska ili Slovenija?
Mialim, ako je i dalje Slovenija, nismo ništa dobili i zašto bi se veselili?

(Če se bo slovenska vojska povlekla z Trdinovega vrha, kaj to pomeni? Ali je Vrh potem hrvaški ali slovenski? Kakor se vodi na zemljevidu? Menim, če je to še naprej slovensko, nismo Hrvati nikaj dobili in zakaj bi bili veseli?)

2. Poruka umjerenim Slovencima: kako bi bilo da Sv.Gera postane hrvatska, a onda malo mi Hrvati pričamo kako je to samo jedan ("en hribobičan greben ") i da se samo budale oko toga svađaju? (A vrh za to vrijeme i dalje ostaje naš)

Mislim da na ovom forumu nema Slovenaca koji ne razumiju hrvatski, tako da se ti nije trebalo mučiti sa prevodom. Svejedno vrlo lijepa gesta.

Trdinov vrh će i dalje ostati pod jurisdikcijom Slovenije, pa da gore bude policija, vojska, planinari... Vrh je u hrvatskom katastru ali pod jurisdikcijom Slovenije. Slično je sjever savudrijskog poluotoka bio u slovenskom katastru pa je pod hrvatskom jurisdikcijom. Razlika je samo ta što 5% slovenaca žali za savudrijom dok 95% hrvata žali za Trdinovom vrhom. Al to nema veze.

Trdinov vrh je i bio pod Hrvatskom do kraja drugog svijetskog rata. Tada je ime vrha bio ˝Sveta Gera˝. Kraj 2 sv. rata je došao pod jurisdikciju Slovenije i od tada nosi ime ˝Trdinov vrh˝. Ako bi ga arbitraža opet dala pod jurisdikciju Hrvatske mene bi bolio neki organ šta bi vi o njemu pričali ili ne pričali. Samo bi mi onda trebali prema takvoj politici arbitraže dobit sjever savudrijskog poluotoka i 4 sela uz Dragonju.
Samo is offline  
Old 30.04.2004., 14:04   #100
Quote:
PatriotSLO kaže:
Ja razumem Hrvate vrlo dobro. Vas je več Tuđman učio, da ste nešto više od nekih Slovenaca, nekakvi "ubermenš". I da ste uvek u pravu.

No, nekad čete i vi shvatit, da baš niste uvek u pravu i da ponekad treba pravit kompromise.Samo sačekajte na pregovaranja o ulazku u EU. tada čete i konačno shvatit, da vam Slovenci nisu baš najgori neprijatelji.
Ako ste u pravu onda reci svojim političarom neka idu na arbitražu,tamo čemo vidjet ko je u pravu!
__________________
Bolje biti pijan nego glup!
cikular is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:45.