Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2006., 20:02   #81
Gle,ja smatram da ono sta rade perzijkama je cista perverzija.Em ih kupaju,pa cesljaju,pudraju,tapiraju da dlake lete Uzas.


Ali moj macak je showman.Cudo jedno nevidjeno.Obozava izlozbe,kada vidi foatoaparat namjesta se kao pravi maneken,obozava da mu pljeskaju.Na sudackom stolu je sarmer.I zato ga vodim po izlozbama.Razbije mu dosadu.
A taj pehar koji donese doma mi ne znaci nish.

Imam jos jednog macka koji ne voli stres,buku,ljude..i on ostaje doma.

A to sto se macke u odredjeni sat pare s odredjenim partnerom...mislim Macke se pare kada im dodje da se tjeraju.I u tim danima im je svejedno hoce li ih sexnuti macak,pas,kornjaca ili iguana
I logicno je da im vlasnici nabave,ukoliko nemaju doma,muzjaka za taj "termin".


I samo jos nesto sta se tice genetike-moj macak ce zivjeti otprilike 14 godina.Nasljedne bolesti ne ocekujem.I super mi je to.

A zadnjeg domaceg macana kojeg sam imala ubila je osteoporoza.Nije imao ni godinu dana.

Toliko o genetici.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 20:13   #82
Quote:
Noemi kaže:
Ali moj macak je showman.Cudo jedno nevidjeno.Obozava izlozbe,kada vidi foatoaparat namjesta se kao pravi maneken,obozava da mu pljeskaju.Na sudackom stolu je sarmer.I zato ga vodim po izlozbama.Razbije mu dosadu.
A taj pehar koji donese doma mi ne znaci nish.
..moja je mješanka, a da je i čistokrvna ne bi je vodila po izložbama jer sumnjam da bi to ona dobro podnijela..ali što voli pozirati jako osjeti kad je netko gleda i divi joj se i onda se namjesti, naravno, ako je dobre volje
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 20:28   #83
ma, svaka cast tebi i tebi slicnima, al moras se slozit da nisu svi tako neoptereceni...super je i to sta je tvoj macan roden da bude maneken al sta ako neko dobije macka klosara, koji ne brije na jet set a platio je masnu lovu i bas ga zeli setat naokolo po izlozbama, a jadan macan cangrizav i anksiozan i depra ga hvata, hehe. U tom slucaju, sigurno ga vlasnici posjednu i uz kavicu "fino objasne" da je potomak sampiona i da se, boze moj, treba malo i zrtvovat. hehe


u svakom slucaju, mislim da je pozitivna rasprava o tim nasljednim bolestima jer sama primjerice, nisam bila toliko upucena. Ipak, znam ja macaka koje su najobicnije, prosjecne, od koznacijih macjih roditelja, ali preslatka ziva bica, zeljna paznje i ljubavi, i dugo su pozivile...

mozda sam prostodusna, al eto..

enivej, kad tvoj macan bude imao klince, javi se, ja cu rado udomit jednog jer nemam za izdvojit prosjecnu hrvatsku placu za macka sampiona
qumquat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 20:45   #84
Quote:
qumquat kaže:
znaci, uzmem mackicu, odnesem na pregled i vidim kako stvari stoje? opet, ako ima gen, ne mora znacit da ce sto posto dobit i bolest...
jačina bolesti se utvrđuje ultrazvukom
gen je dominantan i mislim ako ga ima da se javlja, samo što te cistične promjene ako su slabog intenziteta ne stvaraju probleme, ali to ne znači da nema taj gen i sitne promjene ne postoje na bubrezima

istraživanje u Francuskoj su utvrdila da su perzijske mačke opterećene time u oko 41% slučajeva, egzote u oko 39% slučajeva
identični rezulatati su dobiveni i u drugim drzavama (mislim Australiji i još nekim)
u večini tih mačak nema nikakvih simptoma, niti će se oni u tijeku života očitovati, normalno ako se pazi na mačke, prehrana (čokoladu ne smiju ni one koje nisu time opterečene......)
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 20:53   #85
Quote:
qumquat kaže:
ma, svaka cast tebi i tebi slicnima, al moras se slozit da nisu svi tako neoptereceni...super je i to sta je tvoj macan roden da bude maneken al sta ako neko dobije macka klosara, koji ne brije na jet set a platio je masnu lovu i bas ga zeli setat naokolo po izlozbama, a jadan macan cangrizav i anksiozan i depra ga hvata, hehe. U tom slucaju, sigurno ga vlasnici posjednu i uz kavicu "fino objasne" da je potomak sampiona i da se, boze moj, treba malo i zrtvovat. hehe


u svakom slucaju, mislim da je pozitivna rasprava o tim nasljednim bolestima jer sama primjerice, nisam bila toliko upucena. Ipak, znam ja macaka koje su najobicnije, prosjecne, od koznacijih macjih roditelja, ali preslatka ziva bica, zeljna paznje i ljubavi, i dugo su pozivile...

mozda sam prostodusna, al eto..

enivej, kad tvoj macan bude imao klince, javi se, ja cu rado udomit jednog jer nemam za izdvojit prosjecnu hrvatsku placu za macka sampiona
Moja zvijer nazalost nece imati klince Odose mu jaja

Imaju izlozbe i mracnu stranu,uistinu ima uzgajivaca koji se prema macama odnose kao prema krpama ako ne pobijede.Na vlastite oci sam vidjela zenu kako je perzijku doslovno sutnula u kavez jer maca nije izabrana kao pobjednik

OSim izgleda sudi se i karakter,bila sam prisutna u par slucajeva kada je sudac rekao vlasniku da je maca najljepsa ali ne uziva u tome i nece dobiti nagradu.I to je pravilan stav.

Izlozbe macaka su zabava,bitno je da maca ima karakter za to.Vuci macka koji ne uziva,zbog vlastite promocije ili hranjenja ega je

Za macana koji uziva u izlozbama me uzgajivacica zamolila da ga vodim ako mogu jer da mu je gust.
ZA onog sramezljivog su me odmah upozorili da nema srca za to.I sve 5,ne volim ga zato nish manje.Ni ne mucim ga kada znam da mu nije gust.A prelijep je
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 21:19   #86
Quote:
sunce kaže:
imam dvije perzijske macke
ne kuzim kak ljudi mogu pricati da su to zivcane zivotinje, ove moje su olicenje umiljatosti i dobrodusnosti
to najviše govori o onom koji je to izjavio, zamisli da taj ima sijamku, to bi bio FrediKruger u malom

perzijske mačke su nježne, odane, mirne, staložene i tihe
manje su aktivne nego ostale mačke, vjerojatno zbog težeg tijela i kraćih nogu
iako vole više spavati razigrane su, zahtjevaju pažnju, nestašne su,zabavne ali nisu nemirne
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 21:30   #87
Gledala sam jednom perzijanera kako hvata muhu Sjedi i sljrp zgrabi je kada se najmanje nada.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 21:52   #88
ja sam jednom pol sata mlatio novinama po sobi, već sam izgubio živce s tom mesarušom
mačak ju je cijelo vrijeime samo pogledom slijedio, a onda je sletila pol metra od njegove glave na vrata, u djeliću sekunde ju je šapom skinuo i stavio u usta:klap:, još sam čuo kako krcka u ustima
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 21:55   #89
JA imam sejselca doma,sijamac s posebnom bojom.

Kad on lovi muhu,nakon rike i panike uhvatis ju sam samo da ti bubnjici odmore
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 22:16   #90
Quote:
Noemi kaže:
Imaju izlozbe i mracnu stranu,uistinu ima uzgajivaca koji se prema macama odnose kao prema krpama ako ne pobijede.Na vlastite oci sam vidjela zenu kako je perzijku doslovno sutnula u kavez jer maca nije izabrana kao pobjednik

grozno..pa to su živa bića koja osjećaju i koja su potpuno ovisna o vlasniku, a onda ovakvu nepravdu doživljavaju
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 22:19   #91
u svakom slučaju muha je eliminirana
sijamci to rade na sebi svojstven način, bučno ali efikasno
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 10:40   #92
Quote:
qumquat kaže:
malo ipak pretjerujemo, cini mi se... ako maca nije genetski savrsena, trebamo sta? istrijebit vrstu mjesanki? " danasnje macke mjesanke su, zakljucujem, definitvno na margini, rubu egzistencije
otvori bilokoji oglasnik; pa pogle koliko se mačića daje.
ne moš ih podjelit koliko ih ima.
u nas uopće nema neki veći broj rasnih mačaka; moš nazvat bilokojeg veta i pitat koliko ima takvih pacijenata.
inače, jedan od zg vetova koji ima hrpetine pacijenata tek je nedavno zapisao u evidenciju jednu (1) posebni vrstu mačke.
moju

mačke koje ima jedna forumašica uopće nema u zg.u. ni miljama okolo.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 00:14   #93
Je, sad bum hmrla od znatiželje
Koju vrstu ima? Ha?
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 11:09   #94
vrlo rijetke.
i jako lijepe mačke.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 14:25   #95
Nije fora, znaš...
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 19:16   #96
Quote:
Noemi kaže:
Gle,ja smatram da ono sta rade perzijkama je cista perverzija.Em ih kupaju,pa cesljaju,pudraju,tapiraju da dlake lete Uzas.
To može reći samo netko tko nije u potpunosti upučen u pripremu i odnos prema mački.
Ja jednako tako mogu onda reći da je meni perverzno zatvoriti u kavez orijentalca ili sijamca, ociceta ili neku drugu temperamentniju mačku
Quercus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 19:22   #97
To je bila samo impresija ljubitelja kratkodlakih macaka. Nije tajna da su kratkodlake macke stvorene za vlasnike lijencine

Zaprocala sam se u Bratislavi s vlasnicom burmile.I kaze zena da mora ici jer mora izgrumati svoju macku,jos malo pa su na redu.
I pitam ja gospodju ,mlada i nadobudna,u zelji da naucim, kako to ona priprema svoju macku.A zena se isceri i kaze-probudim je
Tako ti je to s kratkodlakima

Meni je perverzija i da zena moze provest sat vremena pred zrcalom svako jutro da si nacrta lice
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 19:24   #98
No ako je tako, onda od nekog ko izlaže i na forumu upučuje ljude mora biti drugačije rečena.
Quercus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 17:42   #99
Mea culpa
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 09:35   #100
Divne su, pametne, zaigrane i vole se maziti.
Abbazia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.