Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2006., 10:32   #1
Mačka u stanu - da ili ne?

Razmisljam da nabavim macu.
Situacije ja slijedeca: zivimo u novom stanu, oboje radimo i nema nas doma do 17-18h popodne (jedan od razloga zasto bih macku a ne pesa).
Stan nam je mali, namjestaj i sve ostalo novo.
Dvoumim se da li je pametno imati macku u novom stanu, price o zgrebanim stokovima, namjestaju, skakanje po kuhinji, linjanje, pijesak i ostale radosti.

Nagovorite me
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 11:41   #2
Mace su zakon
Imam tri mice doma i sve je super. Kad su bile skroz male imala sam problema sa biljkama u stanu, znale su malo raskopat zemlju, penjat se po biljkama ali malo ih prestrasis sa novinama i stvar rijesena.
Ostalo sto se tice namjestaja, linjanja, ... ma to je sitnica. Kupis odmah penjalicu- grebalicu (imas ih super u onim pet shopovima) i po tome ce onda grebat svoje male preslatke capice
Probaj joj u pocetku par puta pokazati cemu sluzi ta grebalica (ima topic o tome).
Moji stokovi nikad nisu bili njihova meta pa mi je to nepoznato.
Dlake ima, ali ako cistis sve je u najboljem redu.
Skacu svuda ako im dozvolis. U biti, kad te nema doma nemres znat kaj tocno rade, ali ne vjerujem da ce bas skakat na stol. Moje se penju na ormar
Pijesak ti malo razbrcaju kad obavljaju nuzdu, ali to je samo u neposrednoj blizini wc-a i nikad nisam nasla pijesak nigdje drugdje nego u kupaoni.
Sve bu super.

Javi kakva je mica
Ribica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 11:43   #3
Mi smo nabavili prvo jednu micu, pa nije htjela jesti ni piskiti kada je bila sama i sva je bila pa smo nabavili jos jednu.


SAd im je super. I nema ni stete jer se igraju skupa
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 11:53   #4
intenzivno se raspitujem, pa sam u medjuvremenu saznala da neke mace vole cupati tepihe kandzama.. mislim, stvarno sam neodlucna, neki kazu da su divne i da ih mozes svemu naucit, dok opet drugi vele da su totalno svoje i ako se potrefi da ima zeznut karakter nermes nis!
od frendice maca nikak nije htjela prihvatit grebalicu, copila si je jedan dio namjestaja koji su joj morali prepustit
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 12:08   #5
Tepih??? Moje tepih nisu dozivljavale uopce niti ga dozivljavaju.
Meni je pas bio jedno vrijeme "zagrijan" za tepih ali i to se sredilo.


Moje iskustvo je stvarno pozitivno i ne bi vise mogla biti bez njih.
Ribica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 12:26   #6
"macke"... pa svaka macka je drugacija, neke macke su slicne! trenutacno se kod nas hrane 4 macke (mama im je nestala nakon rodjenja, pa smo ih mi hranili), i svaka ima drugi karakter. i spiju kod nas u dvoristu. no macke definitivno nisu za stan, uvjek mi je tuzno videti macku kak tuzno gleda s prozora..uzas.
tak da zemi i to u obzir.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 12:26   #7
Quote:
snjoxi kaže:
intenzivno se raspitujem, pa sam u medjuvremenu saznala da neke mace vole cupati tepihe kandzama.. mislim, stvarno sam neodlucna, neki kazu da su divne i da ih mozes svemu naucit, dok opet drugi vele da su totalno svoje i ako se potrefi da ima zeznut karakter nermes nis!
kupiš novi tepih; ili još bolje nemaš ga uopće više.

ma ajd; više ja štete napravim u stanu nego psica i mačak.

ugl. katastrofične priče čujem redovito od ljudi koji se ne bave svojim ljubimcima.
da ne kažem; da svi misle da pas i mačka samo rade nered; to nije istina. nered radim ja.
ako misliš da pjesak, linjanje, poneki zgrebani štok su jedine radosti koje pružaju KLJ, onda nemoj ni uzet...
u suprotnom; samo naprijed...
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 12:28   #8
A sve je bolje nego pustiti mace da žive na cesti. Možda ih ne moraš u stan primiti, već ovako kao što je jimmy napisao, hraniti u dvorištu. No, s druge strane, uvijek se nađe pametnjakovića od susjeda koji ih idu pootrovat. Tako sad kod nas, štakorčići trčkaraju oko zgrade, umjesto maca
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 12:29   #9
Quote:
jimmy jazz kaže:
uvjek mi je tuzno videti macku kak tuzno gleda s prozora..uzas.
Tužno gleda? Sve kućne mačke koje ja znam gledaju kroz prozor dok im u očima piše "bijedni luzeri, vi koji morate biti vani sad dok je vruće / hladno / kiša / snijeg / whatever i trpit sve te ljude i aute i pse i ostalu gamad dok vas Ja gledam s ovog kraljevskog položaja i, oh, taaaako prezirem"
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 12:31   #10
Nije baš tako Cats
To smo mi ljudi napravili, a da se mace pita, bile bi one i u lovu par sati dnevno
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 12:33   #11
Quote:
Cats kaže:
Tužno gleda? Sve kućne mačke koje ja znam gledaju kroz prozor dok im u očima piše "bijedni luzeri, vi koji morate biti vani sad dok je vruće / hladno / kiša / snijeg / whatever i trpit sve te ljude i aute i pse i ostalu gamad dok vas Ja gledam s ovog kraljevskog položaja i, oh, taaaako prezirem"
moj žica maženje preko prozora.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 12:33   #12
Quote:
tilla kaže:
ako misliš da pjesak, linjanje, poneki zgrebani štok su jedine radosti koje pružaju KLJ, onda nemoj ni uzet...
u suprotnom; samo naprijed...
slažem se....osim toga maca je u stanu gazda.
__________________
Until this moment, I never understood how hard it was to lose something you never had.
Mary Bellows is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 12:53   #13
evo, nama se bliži druga godišnjica otkad nas je micek usvojio.
narastao je u pravog, velikog, zgodnog mačka
ostao je prava maza i stalno se mazi i trpa u krilo kao da je mačić, što sa elegantnih 8 kila i nije uvijek prejednostavno.

s obzirom da mačke spavaju po 16 sat dnevno, ne brine me što radi kad nas nema. neki dan sam bila cijeli dan doma, tako da sam vidjela da pola sata sjedi na balkonu a ostatak traži bolju (sunčaniju) poziciju za spavanje.

s obzirom da smo mi miceka sa ceste uzeli, bilo nas je strah da će biti čudan ili zmazan ili tvrdoglav, ali on je jednostavno najbolji mačak na svijetu. odaziva se na ime (da, trči iz druge sobe čak i ako je spavao), spava s nama u krevetu i ne želi ići van iz stana. i što je nevjerojatno, beskrajno nas voli. mazi nas, doziva nas i pokazuje nam što želi. imala sam i prije mačke (nekoliko pače) i ovaj je naj naj naj mačak kojeg sam do sada imala prilike upoznati.

ako želiš usvojiti miceka, šaljem ti slikice predivnih miceka na pm
__________________
Još jedna životinja koja je obitavala u hladnim predjelima je POLARNA LISICA (Alopex lagopus). Taj grabežljivac i danas živi u hladnijim područjima.
--20.10.2013. mali lisac--
Alopex is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 12:54   #14
ja svog mačka šećem jednom ili dva puta dnevno na uzici. on se iskače, obavi oštrenje kanđa na drveću oko zgrade, obavi nuždu i svi sretni
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 13:14   #15
inace ja sam odrasla uz zivotinje, vise pese nego macke, ali pes definitivno nemre bit sam doma po cijeli dan.
macka mi se cini da moze, pogotovo ako je maza i spavalica (sto bi valjda postala nakon kaj ju/ga kastriram). zato bi macu

jucer sam vidjela kod frendova i totalno se zapalila..! tak su slatke, male sive, onak antracit, sa nekim plavo-sivim okama, a obicne su domace selske macke
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 13:27   #16
Quote:
snjoxi kaže:
inace ja sam odrasla uz zivotinje, vise pese nego macke, ali pes definitivno nemre bit sam doma po cijeli dan.
macka mi se cini da moze, pogotovo ako je maza i spavalica (sto bi valjda postala nakon kaj ju/ga kastriram). zato bi macu

jucer sam vidjela kod frendova i totalno se zapalila..! tak su slatke, male sive, onak antracit, sa nekim plavo-sivim okama, a obicne su domace selske macke
kod roditelja uvijek smo imali pesa, veličine bar pol teleta, uvijek u stanu ... nije bilo lako, ali išlo je


a sada ... podstanarstvo, mali stan ...

... jucer spasili jednu crno/bijelu dođošicu ... jadna mala, izgladnjela, blatna, šepava, kmećeća .... no, sad je počelo njeno sretno doba
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 13:58   #17
Quote:
wannabenot kaže:
ja svog mačka šećem jednom ili dva puta dnevno na uzici. on se iskače, obavi oštrenje kanđa na drveću oko zgrade, obavi nuždu i svi sretni
fora
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 14:18   #18
mace su super za stan i mogu biti same doma ak nema nikoga da se igra s njom ona spava bar je moja mica takva
istina, grebe jednu nogu od stola
ali to je zato kaj joj na vrijeme nisam nabavila grebalicu
pa se morala snaći
što se tiče dlaka - četkaj ju redovito četkom pa dlake neće previše ispuštati po stanu...
mada, ja zapravo uopće ne primijećujem nikakve dlake po kući
jedino po sebi kad se igram s njom...
vidjet ćeš - kad zavoliš macu sigurno ćeš joj oprostiti bez problema ako je kakvu štetu napravila
Murron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 14:21   #19
Quote:
wannabenot kaže:
ja svog mačka šećem jednom ili dva puta dnevno na uzici. on se iskače, obavi oštrenje kanđa na drveću oko zgrade, obavi nuždu i svi sretni

jedino nuzda nikako ne ide vani jedva ceka povratak doma da se uvali u wc
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 14:41   #20
Imamo perzijku staru 12 godina. Stan je njeno carstvo i nije zainteresirana za izlaske. Kada su ulazna vrata otvorena, zna samo stati na prag i viriti van, ali to je sve. Na balkonu uživa u pletenoj stolici kada je toplo, tu onda prespava pola dana, ali čim se temperature spuste na zimske, ne želi ni nos gurnuti van. Nema klasičnu grebalicu već je za to prisvojila pletenu košaru u kojoj je sveki jednog Uskrsa donijela jaja i kolače, pa smo joj tu košaru ostavili da ju rezbari kako god želi.
Kaj se tiče WC-a, ima onaj zatvoreni, pa ne može ništa od pijeska bacati vani dok kopa.
Oboje smo većinu dana na poslu pa bi bilo nemoguće imati psa. Mačke su puno samostalnije i zahvalniji kućni ljubimac za stan.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:25.