Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2007., 13:09   #61
Baš super!!! I našli ste se na forumu...i ja bi voljela pronaći bar nekog od Donove rodbine...na stranici njegovog rođaka na koju sam postavila ovdje link nema nikakvih kontakt podataka...šmrc
Gani, a koja je razlika u godinama između Tare i Gani? A pa zato i jesu tako slične, skroz ista genetika. Haha! Neka, obje su prekrasne.
Hoćete li voditi Gani na izložbe?

Darja, hoćemo još i vaših slikica. Pasonjica je supač, tako bi iblo dobro družiti se i slikati ih sve na okupu. Vrlo rijetko uopće sretnemo nekog samojeda
rot orka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 13:18   #62
Nisam sigurna 3 ili 4 godine je razlika, ali me nemoj držati za riječ možda griješim.
Za izložbe se ne spremamo nešto posebno. Ali kad bude nešto u blizini svakako ćemo nastojati posjetiti, a možda se i natjecati. Vidjeti ćemo još.

I mi rijetko vidimo samojeda, vidjeli smo samo jednoga kojeg je udomila cura kao odraslog, ali nam nije dala da se igramo
Osim njega i Gani znam za još dva samojeda u Rijeci. I to je to.
gani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 13:21   #63
Mi znamo samo Taru i Baka iz ZGa. I jednu mješansku samojeda i škotskog ovčara - ispala je isti samojed, samo je malo manja i ima sve šare od škotskog ovčara. Posebna je.
Koliko blizu? Blizu ZGa?..hihi..tako da odmah druženje poslije organiziramo
rot orka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 13:30   #64
Da stvarno ih nema puno.
Mislim da je tome razlog samo cijena. Jer ja neznam bolju i privrženiju i neagresivniju pasminu od njih.
Zato smo vrlo primjećeni kad smo negdje u šetnji i već u okolici nas znaju kao "oni što imaju samojeda ili dugodlakog haskija " kako neki misle.
gani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 13:46   #65
Da,da to mi je najsmješnije,svasta ljudi pitaju,da li je to haski,svicarski ovcar,bijeli vuk,a jedna zena je pitala jej to MRAVOJED ?
darja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 13:51   #66
Quote:
darja1 kaže: Pogledaj post
Da,da to mi je najsmješnije,svasta ljudi pitaju,da li je to haski,svicarski ovcar,bijeli vuk,a jedna zena je pitala jej to MRAVOJED ?
Zadnja je najbolja... drugi su barem pogodili vrstu.

I mi imamo slična iskustva, jako veliki broj ljudi ne zna za samojeda. Pa je naša Gani uglavnom haski ili dugodlaki vuk ili mješanac navedenih pošto ne laje nego uglavnom "brunda" što zvući kao kratko i duboko zavijanje. Laje jedino kad joj bacamo lopticu ili kad odugovlačimo s bacanjem ( dlaka joj je sad već vrlo duga) i kad idemo u šetnju poslije češljanja izgleda kao velika pahulja dlake.
gani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 14:00   #67
E kad smo već kod dlake, Linda baš nije nešto čupava,do sad je bila sva fluffy,a sad joj je tek počela rasti nova dlaka koja je duža.Iako mi se ne čini da će biti naročito duga.A vidjela sam joj i mamu i tatu i oboje su izrazito čupavi,pa se pitam hoće li se i ona pretvoriti u čupavca ili ne....Mama joj je skroz crni chow chow i izgleda kao buhtla!A tata je samoyed sa izrazito puno dlake,doduše na dvorištu je pa možda zato.
darja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 14:10   #68
Za dlaku ima vremena. Gani je gornja dlaka narasla tek sa 5, 5 i pol mjeseci starosti naglo mogu reći u mjesec dana. Do tad je bila pahuljica. Sad, pošto se počela tjerati, je već velika cura i mislim da više neće značajnije mijenjati duljinu dlake.
Ako su Lindi i mama i tata dlakavi i čupavi možeš očekivati da će takva biti i Linda, možda će se to malo kasnije pokazati pošto je mješana i to skroz suprotnih boja.
gani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 14:37   #69
Gdje su nam ostali samojedi ili ljubitelji samojeda?
gani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 09:39   #70
Štenče samojeda

pozdrav svima....
imam par pitanja, pa se nadam da će te mi pomoći....
jučer sam dobila od dečka za rođendan samojeda, kojeg sam jakooooo dugo htjela....muško štence, ima 2mjeseca....preslatka beba
imam nekoliko pitanja:1. kako ga početi navikavati da vani piša i kaka...imam kuću i dvorište, al on uglavnom u kući vrši nuždu?
2. da li ga već sad navikavam na ogrlicu i lajnu ili ne?jesu premali još ili?
3. kolko često ih treba kupati i češljati?neki kažu jednom tjednom češljati, neki da ne treba, pa neki kažu da ih se može 1 mjesečno kupati, da je dovoljno.....
pomozite...što god je još dobro znati vezano za njih, napišite mi...puno ćete mi pomoći..
samojed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 10:15   #71
Štenci piške i kake nakon jela, igre i pošto se probude. Prema tome, kad se nešto od toga desi, tj. pošto pojede, probudi se i izigra, a ti ga lijepo odvedi van na mjesto za koje želiš da mu bude WC. Pošto obavi što si htjela, pohvali ga, pomazi, a možeš mu dati i neki slasni zalogajčić predviđen za štence.
Nemoj očekivat čuda od njega. Još je jaaaaako mali. Moja je pasica otprilike sa 4 mjeseca počela uredno vani radit nuždu, a do tada je bilo svega i svačega.
Ako ga ipak vidiš da ide radit nuždu u stanu, upozori ga sa NE! I odmah odvedi van. Ali nemoj ga jako vikat i bože sačuvaj kažnjavat. Pogotovo to nemoj radit ako tek naknadno uočiš da se negdje piškio po stanu jer štene neće skužit da ti vičeš za nešto što se desilo prije 5 minuta.

Ja bih još pričekala s lajnom nekih 15- ak dana iako smo mi svoju pasicu počeli učiti s neka 2 mjeseca. Ali sad vidim da nije bilo potreba tako malo štene maltretirat s tim. A ti vidi kako će on reagirati. Pokušaj.

Za češljanje ne znam šta bih ti rekla. Ovisi o dlaki, pa će valjda netko drugi bolje znati. A kupanje , što rjeđe jer kupanjem psa u šamponu narušavaš njegov prirodni PH kože i pas nakon nekog vremena počinje smrdit od prevelikog kupanja u šamponu. Ako se malo više uprlja, možeš ga oprati u običnoj vodi. Ja skoro svakodnevno psiću običnom vodom operem šapice, pikicu i guzu, ali ga kupam u šamponu možda svaka 3 mjeseca, ako i toliko.
Pošto je tvoj psić jako mali, ne bih ti savjetovala kupanje još neko vrijeme osim ako je jako prljav i smrdljiv.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 10:17   #72
Ej, još jedan samojedić.
Premaleni je da te razumije vezano za piškenje. Još nemože držati. Nakon svake radnje, spavanja, igranja, jela i sl. izvedi ga u dvorište. To radi što češće i brzo će shvatiti da vani treba piškiti i kakati. Naravno kad god napravi nešto dobro pohvali ga. A ako primjetiš da piški ili kaka u kući reci glasno "ne" i iznesi ga van.

Kupati nemoj prečesto. Nama savjetuju 1-2 puta godišnje. To mislim na šampon. Vodom možeš i češće pogotovo ljeti. Češljanje 1-2 puta tjedno. Dok su manji to sve kroz igru da se nauče. Onda možeš i češlje ali tada kraće traje.

Vrlo su inteligentni i jako dobro pamte, tako ako im nešto jednom dopustiš velika je mogućnost da će to raditi cijeli život.
Baš mi je drago da ima još samoyedića. Već ih dugo nisam vidjela na ovom forumu. Prokopaj malo po forumu, nači ćeš naše samojediće.
gani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 13:41   #73
hvala, zasad ste mi pomogli....idem se sad igrat s njim, pa ga nešto i naučiti....

evo slike mog bebača - DON))





samojed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 13:43   #74
Super je

Donu
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 13:45   #75
Predivan je
Je li možda iz uzgajivačnice Anima Candida? Jako me podsjeća na njihove štence.
gani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 14:50   #76
e ne bi znala...dobila sam ga od dečka za rođendan....ništa ne znam....
samojed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 16:09   #77
Pa ako imaš rodovnik, vidi se iz koje je uzgajivačnice.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 16:22   #78
Pas ti je prekrasan!!!!!
Kad vidim temu i pitanja osjećam se kao džomba koji je to sve prošao!
Al to ne bi bilo bez pomoći Goldenice kraljice i naravno,Zum-zuma!
Da se malo hvalim-mi sa 3 mjeseca gotovo svu nuždu obavljamo vani a upisale smo se na kliker trening od 9.mj!
Živjeli cucki!
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 17:15   #79
bravo smucek bravo
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 18:13   #80
da znam, al papire ću dobiti za mjesec dana...tak da....
samojed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.